Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość agentka_Monk
kkkarola - jesli masz wszystkie zeby zrowe i twoja oartodonta lub ortodonta ma wolne terminy to chyba nic nie stoi na przeszkaodzie :) powinnas sie cieszyc ze tak szybko bo ja zanim dopchalam sie do mojej orto to zeszlo mi 2 miesiace :)) , ceny masz dosc "normalne" ja placilam 1500 za 1 łuk metalowego = 3000 zł calosc. Zakladanie nic a nic nie boli :) tylko stasznie mi to dlugo zeszlo :) na jeden luk jakies 1 godz 30 min - w sumie fakt orto najpierw odpowiednio przygotowala zeby pod aparat zeby sie nie psuly - co do wyboru aparatu to juz musisz sama wybrac - popytac ortodonte jaki ci doradza i najlepiej zobaczyc - ja mam metalowy- naprawde ma tak malutkie zamki ze wogole nie czuje ze mam cos na zebach - jedyne co meczy to ciagle mycie zebow po kazdym posilku - ale tez idzie sie przyzwyczaic :) nie boj sie aparatu-jesli tylko cie na to stac - wiele osob marzy o tym a nie moze soebioe prostowac zabkow :(( ja tak mialam przez kilka lat, ale teraz juz moje merzenie sie powoli spelnia :)))) Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgxdg
ile kosztuje doklejenie zamka ktory odpadl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eniii
tyle co ja się znam, to nie można założyć aparatu bez zdjęcia rtg !!! o wyciskach i separacji nie wspomnę. Moja ortodontka (jedna z najlepszych w Polsce zresztą) robiła tez jakieś wyliczenia , chyba komputerowe... Założyła mi aparat chyba na 3-ciej wizycie.. I zakładanie całego aparatu trwało max. godzinę.. Jeśli ortodontka chce wyrywać zęby , albo zakładać aparat "z miejsca" to radzę odwiedzić jeszcze jedną klinikę i porównać.. nie ma żartów, a już słyszałam o ortodontach, którzy zrobili pacjentom ogromną krzywdę i nie wszystko da się później poprawić , albo trwa i trwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motofk
Bez separacji się da, teraz sa metody, które pozwalają nie męczyć ząbków separatorami, przynajmniej ja mam tak. No ale zdjęcia i wyciski to raczej konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nosze aparat stały od ponad miesiąca... jak narazie tylko na część górnych żebów( mają mi się przesunąć siódemki w miejsce szóstek) W przyszłym miesiącu mają mi założyć aparat na całe górne zęby + łuk podniebienny. Tylko, że tego łuku to strasznie się obawiam.... Czy ktoś tutaj ma taki łuk??? Bardzo prosze o pomoc... chciałabym wiedziec jak to jest... bo moje pesymistyczne nastawienie do sprawy jakoś mnie dodatkowo przygnębia.... Z góry dziękuję. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alan
Mam 14 lat i chciałbym nosić stały aparat ale tylko na górne zęby... Wcześniej nosiłem aparat ale taki ściągany. I teraz mama mnie namawia żebyśmy poszli do ortodonty, ale ja nie chce tego metalowego aparatu, ale przezroczysty. Czy ktoś z Was orientuje się ile kosztuje taki przezroczysty aparat na górne zęby. Proszę o odpowiedź. Moj mail: angol0077@interia.pl, GG: 3505784.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verauko
hej. mam 21 lat i chcialabym zalozyc sobie aparat ortodontyczny. zna ktos moze dobrego ortodonte w gdansku? chcialabym uniknac wyrywania zebow wiec bardzo zalezy mi na lekarzu ktory nieczesto praktykuje tak drastyczne metody ;P moja wada zgryzu jest efektem zlego postepowania dentystki, ktora dawno dawno temu wyrwala mi mleczna piatke. zab nie wyrastal do poznego okresu dojrzewania, a wtedy juz nie bylo dla niego miejsca, i wyskoczyl po wewnetrznej stronie dziasla (cala reszta zebow przesunela sie w lewa strone, a miedzy jedynkami mam przerwe :/). proces leczenia pewnie prosty nie bedzie, dlatego pytam o dobrego ortodonte, ktory nie pojdzie na latwizne i nie wyrwie dwoch zebow na dzien dobry XD wazna role tez odgrywa dla mnie cena. 5000 zl za jeden luk zdecydowanie odpada :< bylabym wdzieczna za odpowiedz ;) pozdrawiam, natalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam, że kiedy poszłam po raz pierwszy do ortodontki(ale innej niż ta która zakładała mi aparat) to usłysząłam cenę za kosmetyczny koło 2000. Ale za bardzo się nie wsłuchałam, bo mnie taki nie interesuje... jaki mam mi odpowada. Jeśli obawiasz się, że ktoś z tego powodu, że masz aparat będzie się z Ciebie śmiał to nie masz czym się przejmować... osobiście uważam, że aparat to bardzo fajna rzecz i przede wszytskim prostuje zęby. Jeśli ktoś się z tego śmieje to ma problem...i założę się, że większość osób wyśmiewających tych z aparatami nie ma zębów w najlepszym stanie... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALAN aparaty na zęby są w różnych cenach w zależności w jakim mieście mieszkasz! W moim(wBydgoszczy) metalowy kosztuje 1400zł, porcelanowy 1800zł a przezroczysty 2000 zł! Ja mam na góre i na dół porcelanowy! Jestem bardzo zadowolona i wbrew temu co mówią jem i pije wszystko no ale mycie zębów po każdym posiłku to mus!!! Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAGA651 pytasz o łuk na podniebienu?! Ja nosiłam taki drucik! Cofnij sie do strony 51,53 i 58 przeczytaj moje wypowiedzi! Mam nadzieję że odpowiedzą Ci na Twoje pytania! Serdecznie pozdrawiam, życzę powodzenia i nie bój się bo na prawde warto!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rera
czy ktos wie ile moze kosztowac staly aparat ( jeden łuk) z metalowymi mini zamkami i przezroczystym drutem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alan
ZUZA***, a ten porcelanowy aparat to jaki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aannddzziiaa
Sa sytuacje kiedy mycie zebow jest strasznie utrudnione. np. jak jest sie w gosciach, na weselu, w szkole... co wtedy robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aannddzziiaa Ja mam ze soba zawsze plyn do plokania ust Mini jak nie moge umyc zabków to plukam plynem .. i zawsze to cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga651 Hmm bo ja za 5 dni mam miec zakladana gore i tez mam nie miec zamkow na kazdym zabku o co w tym chodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALAN porcelanowy aparat ma zamki nieprzezroczyste czyli taki kolor jak kość słoniowa albo Twoje zęby! Wbrew temu co niektórzy tu pisza nie barwi się a dodam że jem wszystko!Barwia się tylko gumki trzymajace drucik które w każdej chwili Twoja orto Ci wymieni! Ja wymieniam co ok 1,5 miesiaca czyli przy każdej wizycie! Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLCIA OsOs ja również nie mam zmków na wszystkich zębach!!! Pierscienie metalowe mam założone na szóstkach. Kuzynce mojej jedynka górna wykręcała się i orto założyła jej zamki od jedynek do trójek włącznie! To zależy wszystko od wady jaką masz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alan
Mam kolejne pytanie :) / Ile czasu Wy nosiliście aparat i jak dużą wadę zgryzu mieliście, chce to wiedzieć bo zanim pójdę do ortodonty chciałbym tak mniej więcej ustalić ile ja czasu będę musiał ten aparat nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
Witam wszystkich "druciakow" :)) od wczoraj mam kolejna comiesieczna wizyte u orto. Musze powiedziec ze po 5 miesiacach noszenia aparatu relzulaty sa NIESAMOWITE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ogladalam wczoraj swoje gipsowe wyciski szczeki przed leczeniem i musze wam powiedziec ze nie spodziewalam sie ze zeby tak "szybko" beda sie ustawiac prosto - naprawde aparaty czynia cuda i teraz juz wiem ze mona zaczynac w kazdym wieku - pomimo moich 27 lat orto mowila mi ze mam zeby ktore sie szybko przesuwaja - oczywiscie ona to popwiedziala bardziej fachowo , ja tutaj tak napisalam po swojemu - naprawde efekty oszalamiajace i ten cudowny metal na zabkach - czyje sie jak nastolatka :))))))))))))))) i moj maz uwaza ze aparat wyglada niesamowicie sexiiiiiiiiiii ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motofk
No to wreszcie jestem formalnym członkiem forum, bo od wczoraj mam aparat, co prawda tylko dół, no ale za kilka miesięcy góra. Ciekawie nie jest, nie mogę się przyzwyczaić, a myśl że tak będzie przez co najmniej 2 lata obecnie mnie przeraża, trochę boli, nie mogę nic gryźć no ale mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu i jakoś sie do tego przyzwyczaję. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alan he he czas noesznie aparatu nie zalezy tylko od wady a szybkosci przesówania sie zebów :D he he .. ja mam stłoczenie i aparat napewno bede nosic do 2 lateq :D narazie mam tylko dół tak samo jak Ty motofk gora za 3 dni :D he he jesli ktos chce moge wyslac troche dziwne zdjecie mojego dołu po 3 miesiadzach leczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alan
Karolcia OsOs - mi możesz wysłać te zdjęcia na maila: angol0077@interia.pl, lub przez GG: 3505784.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aGuLeK 17
Witam wszystkich! Trochę mnie podniosło na duchu czytanie Waszych wypowiedzi. Siedze na tym forum juz od godziny i powoli dochodze do wniosku, że zalożenie aparatu na zęby nie jest tak straszne jak to mi się wydawało. Fakt faktem, że badzo sie boje podjęcia decyzji. Mój przypadek wygląda tak: mam 17 lat i jedną niewyrżnietą, górną trójkę, co w moim wieku jest dość dziwne. Druga trójka jest nieco skrzywiona, ale moje zęby ogólnie rzecz biorąc nie wygladają odrażająco. Byłam na konsultacji u ortodonty i po zrobieniu jeszcze jednego zdjęcia rentgena bede wiedzięc co dalej. Prawdopodobnie czeka mnie wyrwanie górnych ósemek, które jeszcze mi nie wyrosły, albo "rozpychanie" zębów w szczęce, ale to w zależności od tego czy rozmiar i kształt mpjej szczęki na to pozwoli. Najchętniej bym tego nie robiła, ale niepewna jest przyszłość tej niewyrżniętej trójki. Może ona nigdy nie wyrosnąć albo wyrosnąć na podniebieniu :/, a mleczak predzej czy później wypadnie :( Tak więc jestem w kropce. Nie wiem ile miałabym nosić aparat, nie wiem jak na to zareaguje moje otoczenie i czuję, że nadwyrężam domowy budżet. W końcu krzywe zęby to jeszcze nie tragedia... Nie boję się bólu, wizja wyrwania ósemek trochę zniechęca, ale pod znieczuleniem da się wytrzymać.Jedzenie papek stwarza nadzieję, że może schudnę trochę :P,a mycie zębów po każdym posiłku zmobilizowałoby mnie do zdrowego odzywiania, unikania słodyczy i niepodjadania ... Bardziej mnie martwi, co bedzie po tym jak moje zęby zostaną przyozdobione tym cudownym wynalazkiem, jak ja z tym będę wyglądać, czy będę jeszcze przydsza (bo pięknością nie jestem) i czy jeszcze kiedykolwiek zechce mnie jakiś facet... Pomóżcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evlik28
kochana na pewno Cie ktos zechce :) ja mam przeokropne zeby i wzielam sie za nie dopiero teraz ze wzgledow finansowych. dzis mija 3 tydzien od zalozenia aparatu ale tak sie do niego przyzwyczailam ze nie sprawa mi problemu usmiechanie sie do innych. po aparacie czekaja mnie jeszcze przejscia protetyczne ale uwazam ze naprawde warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łajka
Witam, mam 29 lat i noszę stały aparat. Można się przyzwyczaić, noszę 5-ty m-c i prawie mi nie przeszkadza! Namawiam wszystkich niezależnie od wieku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aGuLeK 17 oj ja tes mam 17 lateQ i nosze aparacik :) i mam chlopaka :D wiec im to nie przeszkadza .. Mojemu sie nawet podoba powiedziel ze jest sexi i fajnie w nim mowie ;) aparat to nie kalectwo moje droga :* nie wachaj sie i zakladaj :) ja zaluje ze wczesniej tego nie zrobilam :( im wczesniej tym lepiej pomysl sobie ze za śliczny usmiech jest warto zaplacic kazda cene nawet i bolu :D ale jesli ty tego nie zrozumiesz to aparat bedzie meka :) Ja pokochałam swoje drogie ząbki :) MniaM :) naprawde warto i nic nie jest w stanie opisac tego jak sie czujesz gdzy widzisz efekty :D Alan wyslałam fotke wiem ze jest lipna ale innej nie mam ale jak zaloza Mi gore to moge podzucic cos innego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chachania
aGuLeK 17 - mam ten sam problem - tyle, ze u mnie sa dwie mleczne trojki, a pare miesiecy temy wyrznely mi sie na podniebieniu stale zeby. Powiem Ci, ze nie ma na co czekac. Marna szansa, zeby mleczak wytrzymal dlugo, a jak wypadnie i zrobi sie dziura to zeby moga sie dopiero pokrzywic. W sierpniu zakladaja mi aparat. Jesli szybko bym tego nie zalatwila, to moje stale zeby moglyby wrosnac w kosc i juz nic bym nie dala rady wykombinowac. A jak zapytalam czy nie moznaby tego wszystkiego po prostu wyrwac i wstawic implantow, to sie okazalo, ze aparat i tak wtedy trzeba, bo po mleczaku jest za malo miejsca nawet na to. Nie zastanawiaj sie nawet!!! Dobrze Ci radze. Teraz wydasz kupe kasy, ale za to w przyszlosci nie bedziesz miala wiekszych problemow, bo zgryz bedzie idealny - wtedy zaoszczedzisz na zebach. No i pomysl o tych wszystkich chlopakach, ktorych poderwiesz na nowy usmiech:) Dodam, ze mam 27 lat i jestem lektorka jezyka angielskiego. Moi uczniowie na wiesc o aparacie mowili "O jaaa, ale pani zazdroscimyyyy!" - takze o reakcje otoczenia chyba tez nie trzeba sie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aGuLeK 17
Do Chachania No właśnie z tą trójką jest największy problem... Nic nie wiadomo gdzie ona mi wyrośnie :( Jeżeli w ogóle wyrośnie (na co są małe szanse, bo miejsca brakuje). A ten mleczak już troszke się rusza :-/ Więc argumenty za aparatem zaczynaja przeważac nad argumentami przeciw... Trudno mi tylko wyobrazić sobie tak długi okres czasu z aparatem na zębach. Chyba łatwo nie bedzie. Studniówka z aparatem, półmetek tak samo. Hm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosssiiiia
AGULEK 17 - a co ty na to ze ja mialam slub w aparacie :))))) bynajmniej w niczym nie przeszkadzalo :) wzielam tylko dyskretne gumki zeby nie szalec z kolorami i tyle :)))) bylo odjazdowo :)))) nie przejmuj sie niczym, moj maz mowi ze nie wyobraza soebie mnie bez aparatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×