Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość she04
Aegir ---> czyli nie jestem sama w takiej sytuacji :) a mialas duza wade? o ile pamietam, to nosisz aparat od miesiaca? widzisz juz jakies efekty? :) renata117 ---> a do jakiego dentysty chodzisz?moze tez mozesz kogos z Tczewa polecic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Aegir ---> czyli nie jestem sama w takiej sytuacji :) a mialas duza wade? o ile pamietam, to nosisz aparat od miesiaca? widzisz juz jakies efekty? :) renata117 ---> a do jakiego dentysty chodzisz?moze tez mozesz kogos z Tczewa polecic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Aegir ---> czyli nie jestem sama w takiej sytuacji :) a mialas duza wade? o ile pamietam, to nosisz aparat od miesiaca? widzisz juz jakies efekty? :) renata117 ---> a do jakiego dentysty chodzisz?moze tez mozesz kogos z Tczewa polecic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Tak , widzę efekty i to duże;)) To mnie jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu ,że bardzo dobrze zrobiłam zakładając aparat:)) A Ty "She" nie zastanawiaj się tylko śmigaj do Pani Bocheńskiej:)) Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motofk
Witam wszystkich, Od sierpnia zeszłego roku mam aparat na żuchwie. Teraz czekam żeby założyć na górę, jednak jak sie okazało czeka mnie dość skomplikowany zabieg usunięcie zębów zatrzymanych. Mam na górze dwie 3, które nigdy nie wyszły i są nadplanowe no i muszę je usunąć. Byłam wczoraj u chirurga i wszystko mi opowiedział. No i dowiedziałam się że są 2 opcje, albo tylko usunięcie chirurgiczne, które kosztuje 1000 zł i trzeba czekać aż kości same sie odbudują. Druga opcja to wypełnienie kości biomateriałami, czyli sztuczną kością, ale taki zabieg kosztuje 2500 zł. Może ktoś miał taki przypadek i może poradzić czy lepiej robić wypełnienie czy czekać aż kość sama odrośnie? Jak ktoś miał taki zabieg to proszę o info. A może macie jakiegoś dobrego chirurga w Warszawie? Może w innych klinikach sa trochę niższe ceny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aegir: na dole efekty widac :D kly mi troche odslonily dwojki :) a gumki wyjela tak jak je zalozyla- takimi szczpcami, druty przeciela i wyciagnela, potem zalozyla nowe a najgorsze bylo to \"podkrecanie\" :/ bolalo i zrobilo sie strasznie ciasno :( ale trzeba pocierpiec ;) gumki z powrotem zalozyla i koniec. a Ciebie gora bolala mocno? bo mnie dol prawie wcale ale teraz jak mam gore zalozona to boli mnie i to okrutnie............ :( daj znac jak Twoje efekty i jak po wizycie :) pozdrawiam! she04: jakies efekty juz sa :) a co do dentysty to mam dobrego i nawet przystojnego u siebie, ale obok gabinetu Bochenskiej przyjmuje 3 dentystow, no i Szarstukowa na Gorkach( chociaz ona mnie do siebie zrazila...ale co tam), i tak jak pisze Aegir smigaj do Bochenskiej :) a duzo masz zebow do wyleczenia przed zalozeniem aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Renata dzięki za info:)) Mnie po założeniu góry nie bolało zupełnie nic:))) Mam nadzieję ,ze po podkręceniu tez nie będzie bolało.....chociaż przeżyję oby były proste:DD Dam znac w poniedziałek jak było na kontroli:)) Pozdro:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
renata 117 i Aegir ----> dzieki Wam chyba w koncu sie przelamie i umowie na wizyte :) zapewnilyscie mnie, ze bede w dobrych rekach :) i ze nie mam sie czego wstydzic, bo nie jestem jedyna w tym wieku z takimi zebami... :) a jak dlugo czekalyscie na zalozenie aparatu? Renatko masz dobrego dentyste u siebie,czyli gdzie? :) myslalam,ze tez mieszkasz w Tczewie, a Ty tylko tu pracujesz? :) no i nie wiem, ile zebow bede miala do wyleczenia, to sie okaze u dentysty... a dawno nie bylam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo85
Witam. Właśnie dzisiaj założyłam aparat na górę. Bolą mnie wszystkie zęby i są jakby zdrętwiłe ale to minie ( mam nadzieje). Mam aparat damon, moja orto powiedziała że będzie dla mnie najlepszy i dzięki temu nie musiałam nic wyrywać 4-ek a bardzo się tego bałam. Pozdrawiam wszyskie aparatki i aparatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she04: ja tylko pracuje w Tczewie a mieszkam w Skarszewach, czyli to odlegloscok 25 km... ja na zupelnie pierwsza wizyte poszlam na koniec stycznia, wtedy te zdjecia wyciski i musialam wyleczyc 2 zeby a to troche trwalo bo mialam w nich lekarstwo... :( no i wyrwac te 4 zeby... dol zakladalam 7 kwietnia :) a gore wczoraj :) moze Tobie pojdzie szybciej!!! :D a ja tez dosc dlugo nie bylam u dentysty- wstyd ale 7 lat i nawet jak na taki dlugi czas nie mialam takiej tragedi jak tylko 2 zeby ;) pozdrawiam i daj znac jak Ci to wszystko idzie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
She: a u mnie trwało to ok 3 tygodni. Ząbki leczyłam na bieżąco więc tylko rtg i odcisk a potem załozenie aparatu. She. skoro jestes ze skarszew to pewnie znasz Anie Rogaczewską?:) To moja koleżanka ze szkoły:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia391987
"Motofk" widzę ze masz to samo co ja tez muszę usunąć ząbki które mi sie zatrzymały i są to ósemki :( troszkę poczytałam na ten temat i rzeczywiście prawie wszędzie sa takie ceny. Dlatego niestety jestem zmuszona zrezygnować z aparatu na dolna szczęke. Na górna założy mi hyrax, ale narazie jestem na etapie leczenia ząbków :) U mnie tak dołu nie widać, więc aż tak bardzo nie jestem załamana!!!! :DD A usuwania się strasznie boję, raz mi tylko dentysta wyrywała zęba jak byłam mała chciałam jej uciec z fotela :(( Czy ktoś robił aparat u Pani Jażdzewskiej w Człuchowie?? Ktoś wie czy jest dobra ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia391987
"Motofk" widzę ze masz to samo co ja tez muszę usunąć ząbki które mi sie zatrzymały i są to ósemki :( troszkę poczytałam na ten temat i rzeczywiście prawie wszędzie sa takie ceny. Dlatego niestety jestem zmuszona zrezygnować z aparatu na dolna szczęke. Na górna założy mi hyrax, ale narazie jestem na etapie leczenia ząbków :) U mnie tak dołu nie widać, więc aż tak bardzo nie jestem załamana!!!! :DD A usuwania się strasznie boję, raz mi tylko dentysta wyrywała zęba jak byłam mała chciałam jej uciec z fotela :(( Czy ktoś robił aparat u Pani Jażdzewskiej w Człuchowie?? Ktoś wie czy jest dobra ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia391987
"Motofk" widzę ze masz to samo co ja tez muszę usunąć ząbki które mi sie zatrzymały i są to ósemki :( troszkę poczytałam na ten temat i rzeczywiście prawie wszędzie sa takie ceny. Dlatego niestety jestem zmuszona zrezygnować z aparatu na dolna szczęke. Na górna założy mi hyrax, ale narazie jestem na etapie leczenia ząbków :) U mnie tak dołu nie widać, więc aż tak bardzo nie jestem załamana!!!! :DD A usuwania się strasznie boję, raz mi tylko dentysta wyrywała zęba jak byłam mała chciałam jej uciec z fotela :(( Czy ktoś robił aparat u Pani Jażdzewskiej w Człuchowie?? Ktoś wie czy jest dobra ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apc
hej dziewczyny;) aparat gorny nosze juz prawie tydzien, zabki juz tak nie dokuczaja, i buzia do zamkow tez sie juz przyzwyczaila;) chcialam sie z wami podzielic takim spostrzezeniem,ze jezeli troche podotykam jedynke to ona sie minimalnie rusza, to chyba swiadczy,ze cos sie zaczyna dziac, tzn przesuwac?czy u was tez sie tak niektore zabki zachowuja? bo boje sie,ze jak za bardzo sie zaczne bawic tym zabkiem, bo fakt faktem mnie drazni,to mi wypadnie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apc
hej dziewczyny;) aparat gorny nosze juz prawie tydzien, zabki juz tak nie dokuczaja, i buzia do zamkow tez sie juz przyzwyczaila;) chcialam sie z wami podzielic takim spostrzezeniem,ze jezeli troche podotykam jedynke to ona sie minimalnie rusza, to chyba swiadczy,ze cos sie zaczyna dziac, tzn przesuwac?czy u was tez sie tak niektore zabki zachowuja? bo boje sie,ze jak za bardzo sie zaczne bawic tym zabkiem, bo fakt faktem mnie drazni,to mi wypadnie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apc
hej dziewczyny;) aparat gorny nosze juz prawie tydzien, zabki juz tak nie dokuczaja, i buzia do zamkow tez sie juz przyzwyczaila;) chcialam sie z wami podzielic takim spostrzezeniem,ze jezeli troche podotykam jedynke to ona sie minimalnie rusza, to chyba swiadczy,ze cos sie zaczyna dziac, tzn przesuwac?czy u was tez sie tak niektore zabki zachowuja? bo boje sie,ze jak za bardzo sie zaczne bawic tym zabkiem, bo fakt faktem mnie drazni,to mi wypadnie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia391987
"Motofk" widzę ze masz to samo co ja tez muszę usunąć ząbki które mi sie zatrzymały i są to ósemki :( troszkę poczytałam na ten temat i rzeczywiście prawie wszędzie sa takie ceny. Dlatego niestety jestem zmuszona zrezygnować z aparatu na dolna szczęke. Na górna założy mi hyrax, ale narazie jestem na etapie leczenia ząbków :) U mnie tak dołu nie widać, więc aż tak bardzo nie jestem załamana!!!! :DD A usuwania się strasznie boję, raz mi tylko dentysta wyrywała zęba jak byłam mała chciałam jej uciec z fotela :(( Czy ktoś robił aparat u Pani Jażdzewskiej w Człuchowie?? Ktoś wie czy jest dobra ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzzzz
No i juz po sprawie :) mam zalozony aparat na gore...ale u mnie to chyba bardziej skomplikowane.Mam dluzsza jedna jedynke od drugiej i musi sie to wyrownac :/ Boli masakrycznie mocno zwłaszcza przy szczotkowaniu zebów...Zakladanie przebieglo bez bolu ale teraz :/ o obiadku moge zapomniec:/ Ale czego sie nie zrobi:))) Powiedzcie jak mozna skuteczniej czyscic te druciki bo sama szczoteczka to wydaje mi sie malo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motofk
"Kasia391987" ja mam chyba trochę gorzej :-( bo na dole wyrwali mi już dwie szóstki i wcale nie było tak strasznie, na to miejsce będę miała ośemki, bo tak mnie natura obdarzyła, ze mam i ósemki (góra, dół) no i te dwie dodatkowe trójki. Trochę się boję bo wycinanie kości z podniebienia jest chyba trochę gorsze niż zwykła ekstrakcja. No i nie wiem czy mam używać tych biomateriałów czy nie, bo to jest właśnie najdroższe. A w moim przypadku zakładanie aparatu tylko na dół to nic nie da, bo wiadomo, że bardziej widać górę. Moja koleżanka usuwała sobie ósemki bezpłatnie, to jutro zapytam jej gdzie to robiła i napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Garnek
Czesc wszystkim. Dzis mialem zakladana separacje na szostki. W poniedzialek zakladam aparat. Separacja nie boli, ale powoduje dyskomfort. Mam wrazenie, ze cos mi zeby rozpiera... dziwne uczucie. Bylem u jednej orto to mowia, ze trzeba usuna 4 zeby. Znalazlem taka, ktora uznala, ze nie trzeba wogile usowac... Fakt za aparat Damon 3 trzeba zaplacic, ale przynajmniej wszystkie zeby bede mial:) Na pewno podziele sie wrazeniami po wizycie :-) Pozdrawiam wszystkich na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Aegir i Renata ----> zamierzam umowic sie na wizyte w przyszlym tygodniu. Mam nadzieje, ze p.Bochenska przyjmie mnie bez problemu.Czy ciezko sie do niej dostac??? Mam jeszcze 1 pytanko. Z tego, co pamietam, to mialyscie usuwane tylko 4? A co z 8? Pozostawione? Ludzie tu strasza jakims chirurgicznym usuwaniem... :/ niezle sie trzeba nacierpiec przed zalozeniem aparatu :) Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Aegir i Renata ----> zamierzam umowic sie na wizyte w przyszlym tygodniu. Mam nadzieje, ze p.Bochenska przyjmie mnie bez problemu.Czy ciezko sie do niej dostac??? Mam jeszcze 1 pytanko. Z tego, co pamietam, to mialyscie usuwane tylko 4? A co z 8? Pozostawione? Ludzie tu strasza jakims chirurgicznym usuwaniem... :/ niezle sie trzeba nacierpiec przed zalozeniem aparatu :) Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osmielona
Witam! Mam 21 lat i od zawsze marzylam o prostych zebach wiec 2 miesiace temu zglosilam sie do ortodontki i mam obecnie zamki ceramiczne z metalowym slotem bo mam alergie na nikiel przez co musialam na wstep bardzo cierpiec bo ortodontka olala ten fakt i dala mi niklowy drut.Wiec na wstep mialam cyrki...A teraz nawet moj chlopak nie potrafi na mnie patrzec kiedy sie usmiecham-nie potrafie sie usmiechac i wstydze sie swojego wygladu!!!! To jest jakis koszmar-myslalam ze nie bedzie mi z tym az tak ciezko.Teraz zab ktory byl prosty stal sie krzywy bo jeden zamek byl odpiety i wszystko wzielo w leb! A kiedy go chcialam zapiac to zamek sie caly rozwalil :(:( Ja juz mam dosc!!!!! Czekam na ten moment kiedy mi zdejma to dziadostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
She:) ja nie miałam problemu żeby się z nią umówic:) Jak powiesz ,że Ci zalezy napewno Cie gdzieś wcisnie. Ja ide w poniedzialek o 15:30 na kontrole to moze sie tam spotkamy??:) spróbuj sie umówic;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula89
czesc. nosze aparat od dwoch lat i nadszedł czas zdejmowania. podczas leczenia byla mowa o ludzkich kosztach jego zdjecia a tu nagle teraz wyroslo 900 zl za zdjecie dwóch aparatów;/;/;/ orientujecie sie moze ile kosztuje taka impreza???? bo wydaje mi sie, że to o wiele za duzo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Paula...przeraziłaś mnie tą informacją:)) Ja jestem (byłam)przekonana ,że zdjęcie jest juz w cenie, plus ewentualny koszt wizyty więc 60 zł:D..mam nadzieję ,że moja orto mnie nie zawiedzie;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula89
no właśnie....nie wiem co mam o tym myśleć;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she04: ja mialam usuwane cztery czworki, a z osemkami jest u mnie tak- jedna mi wyszla i zaraz mi ja usuneli, a te pozostale nie maja miejsca zeny wyjsc ale zaraz jak sie pokaza to do wyrwania, chyba ze w trakcie leczenia bede musiala wyrywac jakos chirurgicznie czy cos...:( a na ta pierwsza wizyte to moze nawet jak przyjdziesz sie umowic to na miejscu Ci wypisze to skierowanie na przeswietleni ;) pozdrawiam :D aegir: wiesz mnie tez przerazila ta informacja o koszcie zdjecia aparatu...:( ja bedziesz cos wiedziala jak to jest u Naszej orto to daj znac.... i zycze powodzenia przy zmianie drutow ;) a jakich kolor gumek tym razem? pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she04: ja mialam usuwane cztery czworki, a z osemkami jest u mnie tak- jedna mi wyszla i zaraz mi ja usuneli, a te pozostale nie maja miejsca zeny wyjsc ale zaraz jak sie pokaza to do wyrwania, chyba ze w trakcie leczenia bede musiala wyrywac jakos chirurgicznie czy cos...:( a na ta pierwsza wizyte to moze nawet jak przyjdziesz sie umowic to na miejscu Ci wypisze to skierowanie na przeswietleni ;) pozdrawiam :D aegir: wiesz mnie tez przerazila ta informacja o koszcie zdjecia aparatu...:( ja bedziesz cos wiedziala jak to jest u Naszej orto to daj znac.... i zycze powodzenia przy zmianie drutow ;) a jakich kolor gumek tym razem? pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×