Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość e D y T a
she04---> dzieki wielkie ale juz tak chcialabym usmiechac sie pelna buzia bez efektow specjalnych (patrz aparat) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalialat14
jak wygląda seperacja zebów pod aparat hajrax ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podjęłam decyzje
**Gosia** dzieki za odp:) skoro moge pytać to ok. powiedz mi jak to jest dokładnie, bo słyszałam i przeraza mnie to rozkręcanie i to że będzie potem taka duża szpara między jedynkami, a mogą sie one tez porzywić tak że widok nie jest za ładny. napisz mi wszystko co możesz, prosze, chetne przeczytam wszystko (rozpisz sie ile mozesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i dorobiłam się łuku podniebiennego :( i sprężynki na dole :( boli Siostrze podkręcili. Szczęściara :) Ale pewnie nie byłoby tak źle gdyby nie inne sprawy w moim popapranym życiu :( chyba mam zły dzień. odezwę się jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynkkaaa
Cześć Wam ! Na początku pazdziernika bede miac aparat .. Miałam juz wszystko ustalone , co i jak z panią ort. czyli ze miałam miec wyrywane zęby i aparat na dół i góre , by wyrównac symetrie i wyprostowac zęby . Natomiast dzis dzwoniła i powiedziała ze chciałaby mi założyc taki aparat cementowy na 3-4 miesiące .. Jest on na boki zębów zeby rozbudowac jeszcze szczęke. Może miał ktos z was taki aparat .. Jeśli tak , to proszę , aby ktos mi powiedział jak sie z tym chodzi , czy jest jakas trudność w wymowie . Z góry wam bardzo dziękuje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Do podjęłam decyzje i Justynkkaaa Hej. Ja mam Hyrax od miesiąca. Pierścienie założone są na 6-kach. Codzoennie trzeba podkręcic wykonują 1 obrót specjalnym kluczykiem, który dostaniecie od orto. Na poczatku będą bolały troche 4,5,i 6 ale szybko minie. Ja niestety nie miałam szparki miedzy jedynkami bo sruba sie skończyła i nie dało sie juz przekręcac. Troche sie sepleni ale można ale jak sie duzo mówi, to sie jakos tak przyzwyczaja język i nie słychac tego. Czasami zapomniam, że wogólre go mam :) Jesli macie jakies pytania to piszcie. Chętnie odpowiem. Watpliwości - jaki masz teraz pseudonim?? nowa_aparatka - jaka masz spręzynka na dole?? To taki dolny hyrax??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia 81
Witam! Mam aparat od 6 dni i zauważylam że zaczyna mi się ruszać dolna jedynka, nie wiem czy to jest normalne boje się że mi ten ząb wypadnie :( nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e D y T a ---> niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość... 2 lata to standard :) Ty przynajmniej masz już prosty łuk! ja dopiero jutro zakładam aparat. Zobaczysz, czas szybko zleci :) nowa_aparatka ---> ojej, a co się stało, że masz taki zły humor? ja tez mam dzis nie najlepszy dzien, jakis taki pechowy...czego się nie dotknę, to schrzanię :/ no i co to za łuk podniebienny? hyrax? na rozszerzenie szczęki, zebys nie musiala zabkow wyrywac? Z ta sprezynka to tez nie wiem o co chodzi... do czego ona sluzy? Nie martw się, głowa do góry - pomyśl, że to wszystko po to, zebys miala piekny usmiech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynkkaaa
Dzięki ^^Gosia^^ Ale to ten aparat cementowy to Hyrax ? A ile za niego płaciłaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Mysle, że tak orrto nazwała Hyrax, bo mój orto mówił, że trzeba bedzie go wcementowac. zapłaciłam za niego 650 zł. Bede miała tez na dół jakis ale nie wiem jeszcze jaki. Wiem, ze nie Hyrax bo sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynkkaaa
Aaa .. Dzięki .. A skąd jestes ? Ja możliwe ze bede płacic taniej , bo mam po znajomości i wogóle mi nie bierze za wizyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LeAnn20
mój aparacik jest super:D podniecam sie nim jak rodzice swoim nowo narodzonym dzieckiem:P ale naprawde, bardzo sie ciesze ze go mam i widze same pozytywne strony noszenia aparatu.jak na razie mam go na ząbkach drugi dzien i poza tym ze mnie obciera w niektórych miejscach to prawie wogóle nie boli.tylko te najkrzywsze zęby są wrażliwe na nagryzanie ale poza tym jest naprawde mało widoczny a węcz seksowny!:P no i liczy sie efekt, który będzie powalający:D pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Jestem z Białegostoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shilvunia
Witam wszystkich! właśnie niedawno temu zdjęto mi aparat... nosiłam go 2.5 roku... I mam problem gdyż szczęki nie schodzą mi sie tak po zagryzieniu idealnie jak maja schodzić... tzn... górne trójki miedzy dolne trójki i czwórki mają sie schodzić ... a ja tak nie mam... martwię sie bardzo bo boje sie ze przez to może cofnąć mi sie z powrotem wada... i znów będę mieć krzywe zęby... bardzo proszę jeśli ktoś jest choć trochę poinformowany w tym temacie by dał odpowiedz... z góry dziękuje...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od wczoraj szablozebna
mam aparat od wczoraj. strasznie bolało w nocy, a teraz pomimo, że mam ten wosk na zameczki i tak mnie obciera.. szczególne to na wystającyh kiełkach i wgl. wygladaja jak spuchnięte :/ juz mam mordeczke okaleczoną w środku, a co dopiero za jakiś czas?? mam jeszcze ten łuk na podniebieniu, ale na szczęscie zdjemuje za niecały miesiac :) mam pytanka.. co mam poradzić na te ostre klamerki.. ? czemu nie mam gumek tylko cały jest metalowy (bo ja b. chciałam mieć te kolowe gumkiii) ? jeśli mnie obciera to co na to chłopak? (chodzi o całowanie ;) pomocy bo to boli .. z góry dziękuję ; **

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szablozębna
`od wczoraj szablozębna` - chyba mam zły nick. bo codziennie bd, że wczoraj ; pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpliwości
**Gosia**- pseudonim ma dalej ten sam, tylko ostatnio nie odzywałam się, czekam na wizyte wpiatek i opowiem Wam pozniej co ustaliłyśmy, z jednej strony nie mogę sie juz doczekac,a z drugiej strasznie sie boję. tak bardzo nie chce tego łuku na podniebienie...ach..zobaczymy, w piatek bede wszystko wiedziała. A jak tam Twoje ząbki i aparacik? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
watpliwości - u mnie narazie prawie bez zmian. Nie widze zmian (chyba za czesto sie przyglądam ząbkom i nie zauważam minimalnych efektów). Za krótki czas minął. Mam tylko problem własnie z Hyraxem. Nie, żebym Cie straszyła, Otórz jak wczesniej pisałam robi mi sie odlezyna na języku. Piecze jak jem coś kwasnego, albo nawet truskawki nie moge zjesc bo piecze. Smaruje żelem, wosk zakładam, ale nie bardzo chce sie trzemac i po jakimś czasie odpada. Jeszcze miesiąc musze jakoś przezyc, bo wizite mam 4 sierpnia. Ale jak chyba jestem jedna z niewielu (moj orto sie zdziwił jak zobaczył mój język) którym zawsze cos zie przytrafia. Także głowa do góry. I powodzenia w piatek. Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynkkaaa
Do Shilvunia Hmm .. Ja słyszłam od ortodątki jak mi mówiła ze nie mam symetri szczęki i zeby ją dobrze ztegowac , to bedą potrzebne dwa aparaty stałe . I mówiła ze gdybym nie miała tego aparatu na dół , to bedzie cos takiego , ze symetria sie jeszcze pogorszy , i zęby sie nie będą stykać tak jak powinny . Myśle że to może byc przez to . Chociarz , jak może miałas aparat na dół i góre , to moze to oczywiscie byc inny powód .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Już mi lepiej. Czasem zdarzają się złe dni. Co do mojego łuku podniebiennego to wygląda on tak http://www.djlabor.pl/zdjecia.php?ob=3259 A sprężynkę mam na dole. Bo ja mam dwójkę dolną nie doczepioną do łuku bo nie ma dla niej wystarczająco dużo miejsca. Więc orto założyła mi na łuk sprężynkę pomiędzy 1 a 3. Ma ona przesunąć 1 i 3 żeby 2 sie zmieściła. Troszkę mnie język boli - w końcu nowe ciało obce w buzi :) Ciekawe co mnie jeszcze czeka :( moja orto znowu nie miała czasu żeby mi wszystko opowiedzieć i wyjaśnić. Ciekawe czy też łuk to przygotowanie do czegoś gorszego. Chyba wole nie wiedzieć. Życie w nieświadomości jest lepsze. W połowie sierpnia kolejna wizyta. pozdrawiam i wracam do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynkkaaa
^^Gosia^^ miałaś racje , co do tego aparatu cementowego . Dzisiaj byłam u niej i moja ort. powiedziała ze bede go musiała noscic jakies 4-5 miesięcy .Powiedziała tez , ze nie wie na 100% czy w moim wieku (14 lat) sie rozszerzy moja rzuchwa . Ale powiedziała ze nie jestem w wieku 16-17 lat , wiec jeszcze jest szansa , zeby ustrzec sie przed wyrwaniem zębów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jestem juz aparatką (na razie tylko na górze) :D moja wartość wzrosła o 1500 zl :D aparacik bardzo mi się podoba, jest delikatny i mało widoczny. Czekam aż zeby zaczną się prostować, wtedy będę się mogła uśmiechać od ucha do ucha :D dziękuję Wam wszystkim za wsparcie! to dzięki Wam podjęłam ostateczną decyzję o założeniu aparatu! wprawdzie już dawno o tym myślałam, ale cały czas tchórzyłam! Szczególnie dziękuję renacie117 i Aegir :D Aegir a jak Twoje wyniki?Trzymam kciuki! Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkich noszących i zamierzających;] nie zastanawiajcie sie długo naprawde warto!!! U mnie to juz prawie rok;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LeAnn20
she04 - no gratuluje:D aparacik to super sprawa, prawda?:D malutki, sympatyczny i prostuje ząbki:)) ja o dziwo już widze zmiany, zęby zaczunają mi sie odchylać do właściwej pozycji i to widać mimo iż mam aparat dopiero 3 dzień. super, naprawde, to była najlepsza inwestycja:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she: gratulacje!!! :D teraz tylko czekac na efekty i bedzie super ;) powodzenia :) aegir: jak wyniki?? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Justynkkaaa - rozumiem że z rozszerzaniem żuchwy (dolnej) jest większy problem. Bo przecież ja mam 27 lat a mam łuk podniebienny. she04 - super :) widać zadrutowana :) Aegir - też sie dołączam do pytania o wyniki i ogólnie co u ciebie słychać. just_for_fun - niby tak ale coś ostatnio większość ludzi pyta mnie po co mi to było. Może wzbudzam współczucie z tym żelastwem w buzi. renata117 - co u Ciebie? Czy ktoś z was nosił taki łuk jak ja? Czy to w ogóle działa? Pomijam działanie niepożądane w postaci biednego języczka. A ja nadal jestem na diecie miękkiej. Bolą mnie 6 i przez to nie mam jak gryźć. Ale może znowu będzie 56 na wadze :) nie ma tego złego ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynkkaaa
Do nowa_aparatka Ja własnie bede miała rozszerzenie rzuchwy górnej . Bo z dołem nie mam problemu . A ten łuk podniebny tez rozszerza ? Pytam sie , bo ja sie nie znam na tych sprawach . Moja Ort. powiedziała ze bedziemy próbowac , ale na 100% nie jest pewna czy moja rzuchwa górna sie rozszerzy . Mam taką nadzieje że tak . Bo jak niektóre wypowiedzi tu czytałam , to wiele osób ma Hyraxa i to skutkuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulllla16
nowa-aparatka---> ja mam tez taki łuk podniebny, na poczatku było ciężko, nie mogłam jeść bo jedzenie mi sie tam wkręcało i denerwował mnie ... ale mam go juz wiecej niz pół roku i jest ok . po kilku dniach w ogole nie czułam ze go mam a teraz musze sprawdzac czy jest na miejscu :)) buziaki :)) 3majcie się :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpliwości
A ja mam dzis zły dzien- ciagle się waham odnośnie założenia aparatu. Jeszcze do tego przyjaciele mnie dołują, że po co mi ten aparat, ze tylu ludzi ma krzywe zeby i po co wyrzucać tyle pieniedzy. Że nie ma ideałów...Nie rozumieją mnie jednym słowem. Szukałam oparcia i zrozumienia a tu masz ci los..całkiem odwrotnie. Wiem, ze robie to dla siebie, ale najbliższe osoby powinny to zrozumiec a nie przytaczac argumenhty w stylu- nikt nie jest idealny.. pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpliwości
**Gosia**- znając moje szczeście to bede miec to samo co Ty, jeśli załozy mi hyrax- mi zawsze wszystko sie nie tak układa..wiec przygotuje sie na najgorsze..wspóczuje Ci, ze to musisz przechodzic, ale w końcu musi byc lepiej i jakos sie uspokoja te nieprzyjemne strony noszenia aparatu.. życze Ci tego :) jak zobaczysz pierwsze efekty to i ból bedzie mniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×