Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość wątpliwości
kurcze, wszyscy tak narzekają na te separatory a mnie nic a nic nie boli, mam je od piątku, fakt, czuję róznicę i dziwne to uczucie mieć coś między zebami ale bólu nie odczuwam..mam nadzieje,ze tak samo bedzie jak mi załozą aparat. Choc znając moje szczeście, mogę się spodziewać problemów...ale nie ma co sie martwić na zapas w poniedziałek bedę zadrutowana i coraz bardziej się boję.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wątpliwości-----> ja tez wlasnie nie mam z nimi problemu;p a nie masz sie czego bac . Fajna sprawa ten aparat;p jak biżuteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wątpliwości-----> ja tez wlasnie nie mam z nimi problemu;p a nie masz sie czego bac . Fajna sprawa ten aparat;p jak biżuteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiab
chcialabym zalozyc niedlugo apart na zeby i czy ktos moglby mi polecic dosc taniego tak 2000-25000 za 2 łuki) ale i sprawdzonego ortodonte w gdansku (wrzeszcz) z gory dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aegir ---> super, bardzo się cieszę :D wszyscy trzymalismy za Ciebie kciuki i juz zaczynalismy się martwić, że się nie odzywasz. Chociaż widziałam Twoj opis na gg - coś o wyjeździe na Hel i pomyślałam sobie, że gdyby coś było nie tak, to byś nie wyjeżdżała :) o Twoje ząbki nie pytam, bo wiem, że masz już proste :D też bym tak chciała..... :D póki co wypatruję pierwszych zmian - ciągle oglądam zęby w lustrze :D mam nadzieję, że już wkrótce zauważę jakieś postępy...... :) laptopenia ---> obejrzałam sobie to pendulum... kurcze, jak Ty mozesz z tym jesc i mowic??? współczuję Ci... chociaż nie będziesz musiała za to wyrywać ząbków :) fajnie, że dół Ci się już prawie wyprostował w tak krótkim czasie! mam nadzieję, że u mnie po 2 tygodniach noszenia aparatu też będzie już coś widać :) chciałabym, żeby moje kły chociaż trochę się schowały - z tego, co piszesz, wnioskuję, że mamy z kłami podobny problem :D Lasss ---> witamy, witamy... :) ale dlaczego \"niestety\"? cieszmy się, że ktoś wymyślił to cudowne urządzenie, jakim jest aparat i możemy poprawiać naturę :D nowa_aparatka ---> no to czekamy na relację z piątkowej wizyty... a widzisz już u siebie jakieś zmiany??? LeAnn20 ---> u mnie tydzien stuknie w środę :D nie przejmuj się... u mnie też każdy ząb z innej parafii :D na dodatek jeszcze krzywe :) i wlasnie przez to, ze są krzywe, nierówno się ścierały... i każdy ma inną długość :/ ale to się chyba da naprawić - jak już się prosto ustawią, to można spiłować do odpowiedniej długości. Ale nie wiem kto to robi - ortodonta, czy dentysta... zgryzek ---> doskonale Cię rozumiem :) ale zgadzam się z przedmówczyniami, że gumki są gorsze od aparatu :) kasiab ---> jak sama pytałam się ludzi na forum o ortodontę z Tczewa lub Gdanska, to z Gdanska polecono mi dr Andrzeja Czajkowskiego. Przeglądając różne fora, nie raz czytałam o nim pozytywne opinie... przyjmuje na ul. Żwirki i Wigury, ale nie wiem w jakiej części Gdanska to jest, bo tam nie mieszkam... Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiab ---> aha, tak taniego ortodonty, żeby zapłacić 2000 za obydwa łuki raczej nie znajdziesz :) z tego, co ludzie piszą, to najtaniej jest 1200 za łuk... ale szukaj, moze uda Ci się znalezc :) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Kochani dzękuje za trzymanie kciuków:)). W czwartek mam kolejne podkręcanko u orto a przy okazji usuwanie przebarwień i borowanko.....:)) Opowiem Wam jak było.....Jak znajdę chwilkę czasu to nawet wkleję fotkę:))) Buziaki:)) Ktoś pytał o orto z Gdańska.......hmmm niewiem:D Dojeżdżam do mojej kochanej Pani B:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aegir: ciesze sie juz Ci lzej i ze jest w porzadku! :D trzymalam kciuki.... ja juz mialam wizyte kontrolna i sa super postepy ;) czuje juz ze trudno bedzie mi sie kiedys rozstac z aparatem...... I masz racje ze Pani B. jest super :) zycze powodzenia i wytrwalosci :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzek
to dobrze bo juz sie do gumek przyzwyczaiłęm i jest git, no to czekamy do środy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaa24
Witam wszystkie aparatki i nie tylko. Mój ukochany 28l bedzie miał zakładany aparacik Demon we Wrocławiu. Niestety kwota jest kosmiczna bo: 7500 zł!!! ale wizyty co 3-4 m-ce, żadnego usuwania zębów/ma on stłoczenie zebów/ wiem ze to bardzo drogo ale mieszkamy za granica i wizyty przy zwykłym aparacie co 6tyg.uniemozliwiaja nam przylot na wizyty kontrolne. Czas noszenia ok 1.5 roku przy zwykłym aparacie 2 lata lub wiecej. pozdrawiam serdecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LeAnn20
she04 - no właśnie, moje zęby też sie bardzo nierówno ścieraly, niektóre to aż w trójkąt sie zamieniły:/ także orto juz na 1 wizycie mi je troche przypiłowała.no i wiem ze i tak nigdy nie bede miec idealnego uśmiech bu nie mam dwójek i jednak bez nich efekt gorszy. mam nadzieje ze orto coś zrobi z kształtem bo ja sama pojęcia bym nie miała co tym zrobić, bo tak różnych zębów to chyba nikt nie ma:P nie dość ze różnią sie wysokością to jeszcze jeden ząbek jest okrągły, drugi prostokątny a trzeci kwadratowy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpliwości
LeAnn20 - nie martw sie, ja tez mam podobny problem z zebami- fakt, mam dwójki, ale obie mają plomby, kazdy ząb inny kształt, duże długie trójki, jedynki z "falbankami", krzywe, a jakby tego było mało to jeszcze kazdy zab ma inny kolor, szkliwo bardzo słabe. Jak byłam dzieckiem to lekarze podawali mi silne antybiotyki, które zaszkodziły zebom i teraz jest jak jest. Nie dośc że krzywe to jeszcze takie brzydkie. Wiem, że nie bede mieć piekngo uśmiechu nigdy, ale chociaz wyprostuję te moje zeby, wtedy można coś dalej robić,żeby mialy ladny kształt i kolor..tyle że na to znów trzeba mieć fortunę :P Bądźmy dzielne i dobrej myśl :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzek
sory ale nei chce mi sie szukac . ile trwa zakładanie aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynkkaaa
Ohhhh ! Byłam dzis założyć Hyraxa .. Z poczatku sie nie przejmowałam , powiedziałam sobie "a co tam , sie martwic takim czyms" no i jak mi pani ort. załozyła , to normalnie słowa nie umiałam dobrze powiedziec . Potem sama z TV gadałam . No i teraz mówie całkiem dobrze . Tylko nie zbyt dobrze potrafie mówic wyrazów które mają litere "ż-rz" . Przyzwyczaiłam sie do tego , ze w mojej buzi jest cos takiegooo dużego , okropnego . Wiem ze któreś z was miały/mają własnie tego Hyraxa . Ile sie przyzwyczajałyscie do tego , by móc dobrze mówić ? Z jednej strony sie ciesze ze mam tego Hyraxa a z drugiej nie nawidze ! Bo bede go nosic 4-5 miesiące .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Justynkkaaa - ja mam Hyraxa od 29 maja. Przez pierwszy dzień to miałam slinotok. Kilka dni minie i zapomnisz, że masz go. no troche przypmni o sobie podczas rozkręcania. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she04---> wiesz pendulum w ogóle mi nie przeszkadza, nie czuję ani go, ani aparatu. kasiab---> ja zapłaciłam za dwa łuki 2000, ale w Przasnyszu, a to 2,4 h pociągiem od Gdańska. źle się czuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ane=ta
hej aparatki a co myslicie o aparacie na siekacze i kly? jest to rownie efektowene? slyszalam ze taki aparat jest tanszy nie wiem tylko czy warto na nim oszczedzac. jesli ktos wie cos na ten temat to prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodney
a ja sie ciesze ze :) zalozylem aparat na poczatku bylem zawiedziony efektami ale teraz z dnia na dzien po zdjeciu jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ven.
Witam, witam. Ja przedwczoraj byłam u ortodontki. Od razu miałam zrobiony odlew i zdjęcia rentgenowskie. Mam zdrowe zęby, nic nie trzeba wyrywać itp., ale ze względów finansowych aparat będę miała zakładany dopiero we wrześniu. Najprawdopodobniej ceramiczny. Nie mogę się doczekać. ;D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
aparat, super sprawa :-) Ja wczoraj byłam na kolejnej wymianie drucików i na fotelu spędziłam 1,5h, robiąc jedynie dół ;] Podoklejali mi rurki na 7 i mam w buzi jeszcze więcej drutów z każdej strony, ale dzięki temu rotują mi się ząbki :-) Za 2 tyg. powtórka z rozrywki na górnej :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smokie
Witam, ile trwa zakładanie gumek na zęby? Czy to boli? Czy ortodontka będzie coś wiercić boleśnie? Ile kosztuje założenie czterech takich gumek? Proszę o szybką odpowiedź :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka hej :D Mam pytanko do aparatek z dluzszym stazem;> Czy konieczne jest zakladanie aparatu rowniez na dol jesli wcale nie wyglada on tak tragicznie? Ortodontka mowila mi ze nie chodzi tu tylko o sprawy estetyczne,ale ze jesli nie zaloze rowniez dolu,to po sciagnieciu gornego aparatu zabki pod wplywem dolnych moga wrocic do swojego poprzedniego polozenia... Poza tym gorna szczeka nie moze byc rozszerzona tak jak powinna zeby nie zawisla nad dolna,ktora nie bedzie poszerzana... Co o tym myslicie? Eh nie widzi mi sie noszenie dolnego aparatu, tym bardziej ze góre mam juz 10 miesiecy;] Pozdrowionka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobitki mam takie pytanie, ile kosztuje za jeden łuk i czy w PL jest łatwo dostępne zrobienie aparatu z klamerkami od środka? tak żeby było w miarę niewidocznie.. nie przestudiowałam wątku, bo nie mam siły.. z góry dziękuję za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smokie
Niestety nikt mi nie odpowiedział na moje pytanie :(. Jednak jak się okazało - wkładanie gumek nie bolało wcale. A trwało 30 sekund ;). Bałem się tego jak nie wiem, a okazało się, że miałem już naturalnie spore odstępy między zębami :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
clover..... ja na dole mam dość krzywe ząbki ale niestety ze względu na finanse podarowałam sobie aparat. Oczywiście najpierw zapytałam orto czy powinnam miec równiez na dól ( jakoś bym wyczarowała kase):D ale powiedziala ,że przy mojej wadzie jeśli nie chcę to wystarczy tylko góra.I tak też zrobiłam......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clover - -> ja też nie miałam zadnych problemów z dolnymi zębami, ale moja ortodontka powiedziała mi, że jeżeli założę tylko górę, to wtedy dół może nie pasować po skończeniu leczenia. To też zależy chyba od wady, u mnie np. obudwie górne trójki były wysunięte do przodu i do góry, więc trzeba było im zrobić trochę miejsca i rzeczywiście, dół by potem nie pasował Ja swój aparat jutro zdejmuję! Po prawie trzyletnim noszeniu już tak się do niego przyzwyczaiłam, że w sumie to tego nie chcę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgryzek ---> zakładanie jednego łuku trwa około godziny clover88 ---> to chyba zależy od wady... po prostu góra musi się zgadzać z dołem. heroima ---> ceny są różne... od ok. 1200 do 1800 za łuk... musisz popytać w swoim mieście. A aparat z zamkami od środka jest baaaaaaardzo drogi. Jesli chcesz, zeby był mało widoczny, to załóż sobie aparat kosmetyczny z zamkami porcelanowymi (białymi) lub szafirowymi (przezroczystymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzek
siemano ja miałem dzisiaj założony aparat . mam pytanie czy po załozeniu moge juz normalnie jesc?? odpowiedzcie bo chce mi si ejesc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzek
she ty masz aparat bo piszesz jak bys si enei znała. ja miałem zakładany około 30 min ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, mam aparat. Dlaczego piszę jak bym się nie znała??? Mówię Ci jak było w moim przypadku - miałam zakładany górny łuk i trwało to godzinę. Ale skoro uważasz, że nic nie wiem, to przecież nie muszę odpowiadać na Twoje pytania. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×