Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość uśmiechniętyogótek
Wczoraj załozyłam aparat na górę xD najpierw orto zrobiła mi odciski, a potem wzięłą sie do tej właściwej roboty, mnie osobiście samo zakładanie nic a nic nie bolało^^. Seplenić, to też nie seplenie. Co do bólu, to dzisiaj rano czułam nacisk, szczególnie na moją wysuniętą bardziej od reszty jedyneczke ;p teraz jest ok, tylko przy jedzeniu boli (zjedzenie zwykłej samej bułki sprawia mi kłopot na 1,5 godziny) ;D zęby myje po KAŻDYM posiłku i mimo, że trzeba się napracować (używam do tej czynności dwóch specjalnych szczoteczek) to naprawde przynosi ulge ^^ . O gumeczki otro sie nie pytała, koloru nie wybierałam, nie wiem własciwei czy ja je mam ! xD No ale nie jest źle, czekam na efekty. pozdrawiam i życze wytrwałości ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khhuhu
dziewczyny mam dwie jedynki na gorze i na dole ''krzywe'' znaczy nakladaja sie odwrotnie niz normalnie:/ mam 22 lata.. jest mozliwosc zalozenia aparatu ruchomego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
khhuhu -> ja miałam kiedys ruchomy ale jak zęby zaczeły się prostowac to strasznie bolało i nie chciałam nosić więc dlatego będę miała stały żebym nie mogła zdejmować... Ale znam przypadek (mojej koleżanki) że miała troche krzywe żeby i orto.założyła jej aparat zakładany i teraz ma dziury między zębami , moze za długo nosiła czy coś takiego , w twoim przypadku moze być zupełnie inaczej ale najlepiej doradzi Ci ortodonta pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparaciarz
Od pierwszej wizyty do założenia aparatu ile zazwyczaj mija czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
zależy czy musisz wyleczyć jakieś zęby czy nie , bo jeśli tak to też musisz się umówić na wizyte u stomatologa... JA byłam na pierwszej wizycie pod koniec czerwca (chyba) a aparat będe miała pod koniec sierpnia tyle , ze u mnie dochodzi wyleczenie dwóch zębów i wyrwanie dwóch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Czas jaki mija od pierwszej wizyty do założenia aparatu zalezy w dużej mierze od nas. Jak szybko uporasz się u dentysty z wyleczeniem ząbków to orto umawia sie na wycisk. Potem ewentualne wyrywanko:D U mnie trwało to 2 tygodnie. 1 kwietnia byłam na pierwszej wizycie u orto, kazała mi zrobic rtg więc szybciutko pobiegłam go zrobić, potem za kilka dni odcisk. Na tej samej wizycie wyrywanko czwórek i założenie gumek. Po tygodniu noszenia gumek założenie aparatu. Było to chyba 16 kwietnia:)) Acha ...wszystko robiłam w jednym gabinecie więc wszystko gładko poszło;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
ale niektórzy nie mają w jedyn gabinecie robienia wszystkigo , ja np. musze czekać aż do 4 sierpnia na wylecznie bo mój dentysta nie ma wcześniej terminów i bedzie to dłużej trwało a potem mój orto. ma urolp więc tak na 100% to nie zależy tylko od nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia 35- od wczoraj tez mam pierścienie (choc aparat na gore nosze juz od 5 miesięcy) ale dopiero wczoraj mialam zakladane pierścienie na 6 i powiem ci że jest okropnie mam chec to wyrwac w cholerę jesc nie moge i ogolnie wszystko mnie boli a moje dziasła to chyba sa w krytycznym stanie.... przy myciuleci mi krem plukam plynami i wogole ale to nic nie daje i te pierscienie po prostu koszmar nie iem czy kazdy znosi to tak samo ale ja nie najlepiej ale dam rade muszę;) nowa_aparatka- dzieli za rade dotyczacą masci na dziasla bo juz nie wiem co robić..... a efekty juz widac zabki mam prościutkie tylko została płaszczyzna do wyrownania bo ze tak powiem wizualnie nie tworza prostej lini jak sie patrzy chociaż zstoją prosto juz tzn prawa strone mam wyzej niz lewa niewiem jak ortodonta to zrobi ale ja zakladalam aparat ze wzgledu na staw skroniowy bo zeby mialam całkim proste ale staw mnie bolal i blokował sie nie mogłam otwierac prawie buzi a wszystko zaczelo sie od glupiego ziewniecia.... martwia mnie te dziąsla..... krwawiace przy myciu i opuchniete pomimo iz o higienę jamy ustnej dbam jak o mało co......;) może ktos tak ma i odzieli sie radami dziekuję z gory... no i moze ktos kto ma pierscienie pocieszy ze nie bedzie tak tragicznie jak jest teraz..... pozdrawiam was wszystkich bo wyjezdzam i wracam w niedzielę bede tesknic za forum bo jak tak sobie to wszystko czytam to łatwiej to wszystko znieść..;) buziaki dla WSZYSTKICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparaciarz
AEGIR z mojego doświadczenia to wyrywanie zębów do założenia aparatu zależy w większości od orto. Jeden wmówił mi ze trzeba wyrwać a drugi znów zabronił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankam
witam czy słyszeliście o systemie damon 3, czy w ogóle ktoś z was nosi ten aparat. jeden łuk kosztuje około 2500-3000, czy warto, czy faktycznie leczenie trwa szybciej i jest mniej bolesne?????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czekałam 4 miesiące na aparat, zębów mi nie wyrywał, nie leczył, bo wszystkie są zdrowe. Ale noszę pendulum i dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
A to prawda że najpierw zakładają te zamki a potem druciki czy jakos tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparaciarz
oluss chcesz film zakładania aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja aparat nosze juz drugi rok ale zbliza sie to ku koncowi :) juz mam sciagniete pierscienie ufff jak dobrze i mam zalozone gumki tylko na pierwsze zabki bo znimi trzeba zrobic porzadke przed ostatnia wizytwa w aparacie stałym neiststy pozniej czeka mnie te drugi ...:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparaciarz fajny ten aparat ale tylko pozazdroscic pozytywnie oczywiscie ze cię na niego stac ja niestety się pomecze ze zwyklym takim bo nie stać mnie na taki luksus ale czekam na info jak dziala;) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Aparaciarz - dzięki za strone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparaciarz
O Damonie3 mówiłem do ANKAM. AGNIESZKA250 jeśli chodzi o ceny to należy pomyśleć bo 3000pln za gore i dol lecz do orto chodzi sie od 16 do 22 razy, a wizyty są co dwa miesiące. W zwykłym to wiesz, możesz sobie policzyć. jak wyliczysz to daj znać ile ci wyszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparaciarz noniby tak ale juz za póxno bo mam aparat od 5miesiecy;) ale czekam na wiesci od ciebie co i jak;) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Może czytaj dokładniej....napisałam ,że w dużej mierze zależy od nas a nie całkowicie. Poza tym podałam jako przykład swoją historię zakładania aparatu ....nie wiem jak jest w innych gabinetach. Acha......i przeczysz samemu sobie bo jeśli Twój dentysta jest na urlopie to już nie jest wina orto ,że zwlekasz z wyleczeniem zębów:D Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
yyy... Nie dentysta tylko ortodonta jest na urlopie , czytaj dokładnie ;) Ja też podałam swoją historie wieć nie wiem o co ci chodzi... Kazdy tu pisze zazwyczaj pisze o swoich przypadkach... A to że miałeś wszystko robione w jednym gabinecie to tylko po zazdrościć bo po pierwszde szybko a po drugie wygodnie :) ja niestety musze się dopasować i do dentysty i orto. osobno i to troche dłużej trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
aha... a zęby mam zdrowe ale byłam u innego dentysty bo moj dent. był chora i mi źle zrobił tamten i teraz musi mi poprawić moja dentystka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Rozumiem , ze ci którzy mają już aparaty mają większe doświadczenia , ale ci ktorzy jeszcze nie mają (np.ja) dużo o tym czytam codziennie min. wasze wypowiedzi , strony internetowe , i gazety. Od kilku tyg. interesuje się tym co dotyczy Aparatów ortodontycznych stałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia 35
Agnieszka 250 - jestem w lekkim szoku, bo myślałam, że pierścienie nosi się obowiązkowo od początku, jako cały element konstrukcyjny aparatu. A okazuje się, że Ty nosisz aparat już 5 miesięcy bez pierścieni. To jak on sie trzyma? Pytam z ciekawości, bo wygląda na to, że to ogromna róznica nosić aparat z pierścieniami lub bez. Dla mnie to póki co koszmar. Ale skoro wszyscy tu dają radę :-)... to ja też się staram. Miłego wyjazdu, pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia 35 no najpierw mialam same zamki (do 5) wlacznie wiec trzymaly sie normalnie;) a teraz mam pierscienie i wkrotce jakiś mam mieć luk na podniebieniu (nie mam pojecia jak to bedzie wygladac) takze nie umiem ci powiedzieć czy wszyscy mają pierścienie od razu ja przynajmniej nie mialam i teraz mecze się strasznie jakos same zamki i drucik wczesniej to byl pikus te pierscienie mam cheć wyjąc.... ale mięczak nie jestem madzia damy radę;)))))))))) moze takiego własnie leczenia wymaga moja wada nie wiem musze sie zdac na orto (lecze sie w warszawie a ty?) wyjezdzam jutro rano ale jak tylko wroce zaraz tu zajrze;) i napewno jeszcze napisze a ty daj znc czy przyzwyczailas sie juz do pierscieni napewno damy rade pozdrawiam serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankam
do Aparaciarza- dzięki za stronkę, a kiedy mniej więcej będziesz zakładał aparacik? przede mną jeszcze długa droga, muszę wyleczyć sporo zębów, no i zbierać kasę na damona. zastanawiam się czy po założeniu aparatu będę musiała wziąść wolne w pracy, chodzi o to czy będę cierpiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankam----> wydaję mi się, że nie musisz brać wolnego pod warunkiem, że będziesz brać tabletki przeciwbólowe. Ja przez pierwsze 2-3 dni brałam ketonal 50 mg i mnie nic nie bolało. Ale zrobisz jak będziesz chciała:P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×