Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

tak, zeszła mi się ta szparka i to bardzo szybko. z dnia na dzień widziałam jak znika, ale dokładnie nie pamiętam ile to trwało, może 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natim87
Witam wszystkich! W grudniu 2000 roku założono mi aparat stały - dolny i górny, leczenie przebiegało jak każde, bez bólu się nie obyło, ale wiedziałam, że to nic strasznego i że warto pocierpieć byle mieć proste ząbki. Ponadto musiałam pozbyć się czterech 4 - zęby za duże jak na moją malutką szczękę, a wybór lekarza padł akurat na czwóreczki. Po zdjęciu aparatu ( styczeń albo luty 2003 rok ) ortodontka zaleciła mi noszenie przez rok dwóch aparatów ruchomych - aby wyprostowane ząbki nie wróciły do poprzedniego stanu. Niestety - dolne zęby nie zostały do końca wyprostowane, a ostatnio zauważyłam, że się wykrzywiają :( Ponadto na górze zaczynają mi się delikatnie wykrzywiać, co mnie prawdę mówiąc nie cieszy. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo ( niemal 100% ), że po raz kolejny będę musiała poddać się leczeniu aparatem ortodontycznym - głównie ze względu na to, że mam do usunięcia kolejne 4 zęby - tym razem ósemki, które po wyrżnięciu się od czasu do czasu napierają na inne zęby i sprawiają ból, a poza tym podejrzewam, że są jedną z przyczyn krzywienia się innych zębów. Już parę razy obiło mi się o uszy nazwisko ortodontki Mlosek. Czy jest ona godna polecenia? Naprawdę potrzebuję fachowej opieki, a nie chciałabym narażać się na dodatkowe wydatki tylko dlatego, że ktoś nie umiał odpowiednio zadbać o pacjenta. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc :) Pozdrawiam, Natalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Jak zmieniła mi drut to jak mialam następną wizytę to mi nie zmieniała dopiero jak umówila mnie na następną wizytę... Jak mi zmieniała gumki to pytała który kolor chce dla mnie najładniejszy jest zielony jest jasny i łanie wygląda na zębach.Różowy też nosiłam , fioletowy za gumki płacę 60zł. Czasami mnie nie pyta jakie gumki chce jak byłam ostatnio na wizycie to miałam normalny aparat cały metalowy i zapłaciłam 50zł ale za to mam wcześniej wizytę. Chodzimy do tej samej otro:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Też mam na jednej szczęce na górnej. Miałam też aparat ruchomy razem z aparatem. Musiałam nosić ten ruchomy żeby rozszerzyć górną szczęke. Ja mam trudną wadę do wyleczenia aparat już noszę prawie rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Też mam na jednej szczęce na górnej. Miałam też aparat ruchomy razem z aparatem. Musiałam nosić ten ruchomy żeby rozszerzyć górną szczęke. Ja mam trudną wadę do wyleczenia aparat już noszę prawie rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Też mam na jednej szczęce na górnej. Miałam też aparat ruchomy razem z aparatem. Musiałam nosić ten ruchomy żeby rozszerzyć górną szczęke. Ja mam trudną wadę do wyleczenia aparat już noszę prawie rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiaq91
hey dzisiaj mialam zalozony aparat niby bie bylo tak zle ale na gornej szczece mam aparat hassa strasznie mi przeszkadza a w dodatku seplenie jezeli ktos tez ma zalozony ten aparat to prosze o odpowiedz czy dlugo sie sepleni...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria6666
ja mam hyraxa, podobno niewiele sie rozni od hassa...nie jest taki straszny jak myslalam;))...nosze go juz ponad miesiac i nadal seplenie, ale i tak mowie juz o wiele wrazniej niz na poczatku, wiekszosc wyrazow wymawiam zupelnie normalnie,tylko koncowki "ski""gi" sprawiaja mi problem...mam rozkrecac jeszcze caly miesiac,czy to normalne??dzisiaj bylo 30 a jeszcze cały miesiac??;|... no chyba ze sie sam zablokuje wczesnej to mam sie zglosic wczesniej do mojej orto, wam tez sie sam blokował???CO WTEDY???... ogolnie nic mnie nie boli,z jedzeniem nie mam zadnych problemów ...a szpara pojawila sie po 26 przekreceniu ale jak na razie na poltora milimetra tak ze prawie jej nie widać i w ogole mi narazie nie przeszkadza..najgorsze jest to ze za miesiac zaczynam 1 rok studiow,a hyraxa mam nosic jeszcze przez 5 miesiecy;/;/ale dam rade:D pozdrawiam wszystkie posiadaczki:***nikt mnie tak nie rozumie jak wy:)):D:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria6666
mtak tylko na arginesie:D lecze sie u dr. Joanny Gadomskiej w Szczecinie:) Świetna babka i widac ze zna sie na rzeczy,bardzo profesjonalna :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natim87
Hej. Czy ktoś może zna namiary na gabinety w Warszawie, w których przyjmuje pani dr Mlosek? Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka146
Witam w środę po roku noszenia aparatu na górnej szczęce dołożono mi dół. Zęby bolą mnie niemiłosiernie mam wewnętrzną stronę ust porozcinaną przy najmniejszym ruchu ust drapie i boli..Ten ból długo będzie trwał, przejdzie czy muszę cały czas się męczyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
ort. powiedziała mi 12.stycznia 2005 roku ze będę nosić aparat stały na górnych zębach 2 lata!!!! MAM GO DO TERAZ ;|... mija 5 rok. na dół w końcu nie zdecydowałam sie założyć. chyba zrobie to u innego specjalisty. Normalne?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka146
To normalne nie jest jak tak długo nosisz musisz iść do innego specjalisty na konsultacje na 100% to nie jest dobre noszenie 5 lat stali na zębach... Skończcie z tymi cholernymi reklamami:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mam pytanie :) Właśnie zdjęli mi aparat za który zapłaciłam 1500 zł . A ciekawi mnie ile zapłacił za niego mój ortodonta. Tzn ile np kosztuje jeden zamek albo taki łuk metalowy. Szukałam dość długo i nigdzie nie mogę tego znaleźć. Może wy coś wiecie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hassowa
pomocy ! moja orto ma tydzien wolnego co oznacza ze mam wyciety tydzien z zyciorysu ! juz 3 raz odczepil mi sie moj hass co mi spedza sen z powiek wiec dzis jestem uziemiona w domu , to mi uniemozliwia rozmowy ! myśle o podklejeniu jakims klejem do protez zeby to mi tak czesto nie wypadalo choc nie wiem czy to dobry pomysl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angggie
Witam wszytkich;) jak ten czas leci;)juz prawie 4 miechy zleciały i za niedługo ściagam hyraxa;D Jupiii ale dało sie z tym zyc ;) i wcale mi to w niecyzm nie wadziło;) łacznie z całowaniem;D mam do Was pytanie poniewaz zakładam teraz stały aparacik na dół dokładnie 14 wrzesnia- czy bardzo boli przez pierwsze dni...jak jest z jedzeniem baaardzo prosze o odpowiedzi szczere bo 19go mam wesele i chciałabym jesc normalnie;P ( bo z piciem chyba nie ma prob) :P:P jak radzocie moze ...lepiej przełozyc zakładanie aparatu na po ...weselu?? aa dodam ze zakładam porcelenowy...ae to pewnei nie m róznicy apropo bólu...jak było u Was? bardzo bolo i długoo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aytdE
Angggie, ja nosze juz aparat 2 lata, najpierw byla gora i w porownaniu z zalozonym rok pozniej dolem gora to byl pikus. po zalozeniu dolu cierpialam niesamowicie, aparat ranil policzki przy kazdym ruchu ust, porzecinane, krwawiace, opuchniete usta nabrzmiale policzki koszmar, chcialam juz isc zeby mi orto to sciagnal, tabletki nie pomagaly przez 5 dni byl koszmar, o jedzeniu nioe bylo mowy, przez 5 dni byloy to jogurty i zupki, ja majac doswiadczenie na Twoim miejscu przellozylabym zakladanie na po weselu, oczywiscie z Toba moze byc inaczej, decyzja nalezy do Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
zgadzam się z aytdE. powinnaś przełożyć założenie. Jeśli chodzi o moją sytuację, co sądzicie o tym, że ortodontka powiedziała mi 12.stycznia 2005 roku ze będę nosić aparat stały na górnych zębach 2 lata!!!! MAM GO DO TERAZ ;|... mija 5 rok. na dół w końcu nie zdecydowałam sie założyć. chyba zrobie to u innego specjalisty. Normalne?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łojla
Ja niedługo będę zakładać aparat i mam pytanie; Czy każdy może założyć aparat porcelanowy czy to zalezy od wady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Każdy moze nosić apart porcelanowy. Metalowy i porcelanowy aparat działają tak samo i tak samo długo się nosi tylko że porcelanowy jest mniej widozny. Możesz wybrać sobie aparat jaki chcesz tylko ,że za aparat porcelanowy płacisz więcej niż za metalowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aytdE
kinia303 normalne to to napewno nie jest, a powiedz mi pytalas swojego orto dlaczego to tak dlugo trwa skoro mialo trwac tylko dwa latka? Twoje zeby sa juz ustawione czy nadal po tych pieciu latach sa ustawione nieprawidowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
aytdE.. pytalam, twierdzi że to bardzo powolny proces... ale nie miałam aż takiej wady, zeby tyle czasu poświęcać na nią. Zęby są dobrze ustawione, tylko między 2 a 3 połmilimetrowa przerwa została.. - ale to nic trudnego przecież. Jednorazowe podkrecenie Czuje, że tu chodzi o pieniądze. Wizyty mam co 3 tygodnie.. a na co drugiej płacę 50 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aytdE
kinia303 dziewczyno to czemu wczesniej nie poszlas gdzies na konsultacje tylko tak wyrzucach od tylu lat pieniadze w bloto. ja nosze aparat 2 lata i sciagam go w grudniu wszytsko tak jak bylo planowane ortodonta moze nie najtanszy ale uczciwy i solidny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obolala strasznie
witam :) 3,5 miesiaca nosilam hyrax i aparat na dolnej szczece. dzis pozbylam sie hyraxa ii jutro mam juz zakladana gore, a zeby mnie strasznie bola, poza tym wydaja sie mniejsze, jakby wbite w dziaslo(te ktore byly w hyraxie) ;/ albo tak mam opuchniete.. nie wiem poza tym przez caly okres noszenia hyraxu moje szczeki nie dotykaly sie, najpierw szczeka gorna sterczala jakies 7mm, a pod koniec leczenia okolo2. teraz niby szpary miedzy szczekami z przodu nie mam( bo z tylu jest ze wzg na jeszcze krzywo ulokowane zeby) i jedynki mi sie stykaja, z tym, ze wlasciwie to jedna, a druga jeszcze troszke jej brakuje, zeby dotknac dolnej jedynki. jets to dla mnie nienaturalne, ze ten zab jest tak idealnie na dolnym i niewygodne to.. nawet odrychowo gorna szczeka ucieka mi do tylu, a dolna wychodzi do przodu :( nie wiem czy tak jest na poczatku? poza tym okropny bol bol bol, bo dzis jeszcze mialam zmieniony luk na dole:( i zalozone zamki na kly, a wczesniej mialam sprezyny, zeby rozsunely miejsce i cala sluzowka obtarta... odpowiedzcie co myslicie o mojej historii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach stalyparat.fora.pl Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joahimka
Fajnie macie, bo was na te aparaty stać, a mnie nigdy nie będzie, znając życie... Pozostaje mi tylko płakać w poduszkę.. :(:(:( ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
Joahima..zobaczysz ze jeszzce bedziesz sie cieszyc swym usmiechem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×