Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Hej Luck Mam stały na górze też od pążdziernika 2013 i dodatkowo ruchomy a za 2 tyg będzie zakładany stały dolny.Pierwsze efekty są zauważalne tak w granicach 1,5 miesiąca po założeniu aparatu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
trochę dziwnie że stały maszz ruchomym ale widocznie tak musi byc :) mi do dolnego to jeszcze troche czasu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Luck,to nie jest dziwne a wręcz normalne,bardzo wiele osób tak ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
No ok, stały z ruchomym, tylko po co ? bo nie bardzo wiem.. :) ja np. mam rozszerzający i stały po to żeby się nie zrobiła tzw. furtka między jedynkami przy rozszerzaniu szczęki :) a ja się spotykam pierwszy raz z takim czym ze ruchomy ze stałym :) moi znajomi też mają i żadne z nich nie ma takiego czegoś :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten ruchomy mam na rozszerzenie szczęki,wiec odwrotnie do Ciebie,po tym co napisałeś.A ja się zastanawiam po co Ci w takim razie rozszerzający skoro ma tego nie robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Ja sie dowiedzialem ze na rozszerzenie jest ta śruba hyraks ale nie wiem dokładnie sam :D zresztą zobaczymy jak to będzie ja po dwóch tygodniach raczej nie widzę zmiany chyba.. ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś byłam na kolejnej wizycie,miałam robiony wycisk,aparat ruchomy poszedł do przeróbki a za tydzień będę miała zakładany dół.Mam włożone gumeczki między zęby na dole i czuje lekki dyskomfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zaczął się ból:(a to tylko gumeczki ... Małgosia a co tam u Ciebie słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Luck Na pierwsze efekty musisz poczekać tak z 1,5 miesiąca:) więc cierpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
No to jest chyba mój minus że jestem niecierpliwy :D ale już zrobiłem 7 obrotów na rozszerzenie a wszystkich mam zrobić 21 a tu chyba nic się nie ruszyło :P dlatego lekka obawa z mojej strony :/ jak dotykam mocniej jedynki i dwójki to czuję lekki ból ale te co mają się rozszerzać jak cigne te zeby to nic nie czuć :P nie wiem czemu tak się dzieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe dobry jesteś z tym macaniem zębów;) Poczekaj aż zaczną Ci się ruszać szczególnie dwójki:) Mi się ruszały dwójki i trójki. Co jaki czas podkręcasz aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
co 3 dzień, właśnie dzisiaj mi wypada bo jest 5 a podkręcałem 2 kwietnia :) ale to jak się obudzę to podkręcę :D no mi na początku się ruszały masakrycznie dwójki ale teraz to już nic sie chyba nie dzieje i jestem lekko załamany :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luck,nie zamartwiaj się tak,bo jest czas,że zęby raz ruszają się a raz nie,poczekaj cierpliwie do tego magicznego 1,5 miesiąca i jestem pewna,że wtedy zauważysz efekty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Hej Demorela Ja sobie czekam cierpliwie na moją wizytę za tydzień, ciekawe czy będą te obiecane rzeczy porobione:) ostatnio mnie trochę dwójka bolała ale parę dni i przeszło, nie zauważyłam żeby się coś tam wtedy przesunęło. Ale muszę się dopytać o tą jedną trójkę u góry bo mi to spokoju nie daje, nie podoba mi się jak jest teraz, tzn. jest dużo lepiej ale nie tak jak po drugiej stronie, no i mnie to gnębi. A poza tym jest ok tylko to przebarwianie się zębów jest przygnębiające. Napisze za pare dni jak poszło na wizycie, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomponina
Czesc wszystkim, ja też wreszcie mam swój wymarzony aparacik :D Od trzech dni dopiero i musze powiedzieć, że ząbki bolą trochę. Ale się nie martwie, nie rozumiem co poniektórych osób tutaj, czy wasz ortodonta nic wam nie mówił o tym, czego możecie się spodziewać po założeniu aparatu? Ja chodzę tutaj http://www.stombis.pl i moja pani doktor wszystko mi wytłumaczyła, że będzie trochę bolało, że czasem się zęby ruszają, co ile trzeba ten aparat regulować itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomponina napisałaś co wiedziałaś hehehe,no aż wzruszyłam się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Pomponina, Tyle to i miwytłumaczono, "co ile mam regulować aparat", "że zęby będą się ruszały" , a to chyba normalne jeśli mają się prostować... także wytłumaczył Ci tyle co i każdemu. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomponina nic nowego nie wniosłaś....ciekawe czy będziesz taka wyszczekana i nie zdziwiona jak coś się wydarzy poza tym co jest tak dla ciebie oczywiste...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Małgosia No koniecznie musisz porozmawiać o tej trójce bo mi też wydaje się,iz to nie jest normalne.O tych przebarwieniach to masakra:(staram się za dużo o tym nie myśleć....jutro śmigam na założenie dolnego aparatu,więc znów przede mna kilka dni w bólu,ale jest to do przeskoczenia gdy widzi się pozytywne efekty:)Czekam na kolejne Twoje relacje:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
A ja mam pytanko :D Jak to jest z tym myciem zębów ? Bo ciągle mnie to dręczy :P teraz pod zamkami nie ma jak myć tylko naokoło i zastanawiam sie czy tam zeby nie beda ciemniejsze niz tutaj gdzie tylko mamy dostęp ? Jak to jest ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
i jeszcze jedno: jaki rozstaw ma szczęka po noszeniu aparatu ? Ja np. noszę aparat na rozszerzenie szczęki i chciałbym wiedzieć ile cm jest od jednej do drugiej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość micky17
Cześć! Jest tu ktoś z Bydgoszczy, kto poleca ortodontę, który podejmie się kontynuacji leczenia? Dodam, że noszę aparat na górze od paru lat, niestety około 5. Faktem jest, że parę razy bywało tak, że nie byłam 2 miesiące na wizycie. W każdym razie wiecznie słyszę od mojej orto, że dzieje mi się źle z zębami, gdzie nikt zupełnie nie widzi jakiejkolwiek różnicy... Aparat miałam nosić ok 2.5 roku, kiedy jeszcze pytałam o ściąganie, w końcu przestałam, bo ile można, orto odpowiadała mi z uśmiechem, że jeszcze parę miesięcy... Moja mama nie podpisywała żadnych umów, kosztorysów. Jedyne co uzyskałam od orto to jedna szczoteczka. Wosku też mi nie dała. Orto zupełnie źle rozplanowuje swój czas, bo wizytę umawia chyba co 5-10 minut, dlatego potem czeka się w kolejce przez bitą godzinę. Ma bardzo, bardzo złe opinie wśród ludzi. Szczerze, gdybym to ja ją wybierała i miała pojęcie do kogo idę, nigdy bym się nie zgodziła. Niestety jako dziecko nie zważałam na nic, a moja mama zaniedbała trochę kwestię opinii pacjentów. Stąd też pytanie do Was, po pierwsze czy ktoś jest z Bdg, a po drugie czy radzicie uciec czy zostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam założony dolny aparat i już daje czadu....mam lekko porysowane policzki od środka ale na całe szczęście jestem zabezpieczona w żel kojąco-regenerujący do dziąseł,który polecam i jest lepiej.Troche ciężko mi się przyzwyczaić i czasami zaszeleszcze jak mówię;)tradycyjnie jedynki i dwójki mnie bolą.Kolejna wizyta za 2 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgosia mam do Ciebie pytanko,bo masz aparat dół...czy też miałaś spuchnięty polik?ja dziś z takowym się obudziłam:(stosuje i maść sachol i dentosept i wosk a mimo to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
O kurde... dlatego ja też się boję co do czasu noszenia aparatu ... :( noszę już miesiac ale hmm.. jakas tam może lekka poprawa jest jest ale szału nie ma, w sumie dopiero to tylko miesiąc, orto wydaje się bardzo w porządku :) jeszcze 11podkręceń aparatu zostało z 21 :) zobaczymy jak to wyjdzie, ale zęby czasem pobolewają.. teraz mam mały problem bo jak jem to po obu stronach mnie bolą szóstki a na tych własnie są pierścienie, nie wiem od czego to jest. Ciekawe ile u mnie zejdzie z tym aparatem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci Luck,że z własnego doświadczenia już wiem,że z noszeniem dolnego aparatu jest gorzej,policzek mam jeszcze spuchnięty,boli mnie pomimo,że smaruje:( i zaczęła mi się ruszać jedynka...no te zęby gdzie są zamki sa u mnie też bardziej wrażliwe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
zastanawiam się tylko czy zamki na dół są tej samej wielkości ? b na dole mam mniejsze zęby i zamek będzie zakrywał cały ząb, więc bede wyglądał trochę dziwnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to się nie martw,orto dopasuje:) Co do leczenia to mi orto powiedział,że czas leczenia u mnie to 2 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Demorela ja nie nie miałam opuchlizny tylko mnie pierścień trochę obcierał z jednej strony. Używałam tylko wosku bo mi się ranka robiła, i tak po dwóch tygodniach było już miarę. W późniejszym czasie jeszcze się to odnawiało szczególnie jak spałam na tym boku i dociskałam policzek do poduchy :) a co do ruszania się zębów to ja nawet wole jak na dole się to dzieje, jakoś mi tak lepiej niż u góry, może dlatego że tam nie było tak dużo do ustawienia. Nie wiem czy pamiętasz ale ja miałam tą sprężynkę na dole na trójce i to mnie najbardziej denerwowało bo trochę zajmowała miejsca. Ale wszystko można wytrzymać, jutro napisze po wizycie co mi tam nowego ort pozakłada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×