Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Hej milka098765 Ja posiadam takowy i różnica jest taka,że aparat jest metalowy bez kolorowych gumek,na wizyty chodze co 8-10 tyg,chyba,że coś się wydarzy typu odklejenie zamka,czy wypadnięcie drucika-to wtedy od razu.Taki aparat jest droższy od zwykłego o 500zł.Ja za jeden zwykły metalowy łuk płaciłam 1950zł Zapomniałam wpisać swój nick;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Małgosia Oj nic nie pisz o tym żółknięciu:( ja mam cały czas wrażenie brudnych zębów:( niedługo chyba popadnę w nerwice natręctw-ciągłe mycie zębów hehehe;)Jak idziesz na wizyte to za każdym razem masz czyszczone zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irek433
moim ortodontą jest dr Sylwia Orłowska - Urbanek z centrum Vita Medica na ul Kłopotowskiego w warszawie, bardzo miła i kompetentna osoba :) aparat noszę już 3ci miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Czesc Demorela Jak mi ort wymienia drucik to mogę iść i sobie wyszorować zęby bez przeszkód, zawsze jakoś mi tak lepiej po tym. Oni sami ort czy asystentka nie czyszczą niczym. Ogólnie zęby się trochę przebarwiają podczas noszenia aparatu, chyba nie ma na to rady. Po ściągnięciu na pewno pójdę na piaskowanie lub coś podobnego żeby usunąć resztki kleju i osad. Jak do tej pory przez 10 m-cy nic mi się nie odkleiło to chyba niezły jest ten klej :) kolejną wizytę mam dopiero w marcu, i dobrze bo teraz mam noge w gipsie i jestem uzależniona od innych z poruszaniem się. Teraz znowu mnie pobolewają zęby ale tak jakoś wybiórczo, parę dni 2 potem znowu 3 i tak na przemian. Zauważyłam, że schodzą mi się zęby, które wcześniej były rozsuwane ze względu na założenie aparatu na dole. A jak tam u Was dziewczyny? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diana737 Witajcie, Będę miała zakłady aparat za miesiąc. Lekarka powiedziała dość ogólnikowo, że bez ekstrakcji zębów się nie obejdzie (oczywiście zobaczyła zdjęcie teleboczne itp.). Z tego co rozumiałam, to ortodontka chce mi najpierw założyć aparat a potem dawać skierowania na wyrywanie zębów. Wiecie coś na ten temat? Zawsze myśłałam, że robi się na odwrót. Najpierw wyrywa zęby a potem zakłada aparat. No ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i pytam Was, bo może mieliście podobne doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Małgosia Ojej a co się stało,że masz noge w gipsie jeśli można? No mi też ani orto ani asystentka nie czyści,ale gdzieś czytałam,że orto czyścił i dlatego zapytałam.Ja tak samo jak Ty po wszystkim chce zrobić porządek i zastanawiam się nad wybieleniem. U mnie teraz jest ok,choć cały czas mam lekko ruchome te dwójki.... Może to dodatkowy efekt tego mojego ruchomego aparatu,co ma działanie rozszerzania szczęki?....Teraz w marcu jak będę na wizycie to się podpytam,kiedy orto ma w planie nałożenie dolnego aparatu. Małgosia a łapiesz się na tym,że teraz jak już nie masz tych trójek wysuniętych to pomimo to jakoś unikasz uśmiechu z pokazaniem zębów? Ja czasami to mam,ale już coraz więcej uśmiecham się tak normalnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Diana Ja bym na Twoim miejscu wybrałą się na wizyte do innego orto i posłuchałą co ma do powiedzenia,bo rwać zęby po założeniu aparatu to dla mnie jakaś masakra i mijanie się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miloszowa panna
Czy ktoś zakładał aparat w Klinice Herckiej w Gliwicach? Zajmują się szeroko pojętą estetyką stomatologiczną, czy mogę im zaufać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbatrinia
ja mam założony aparat w http://www.j-dent.com.pl/ fajne jest to, że można sobie wybrać ładny aparat,to dla mnie było ważne, bo aparat się jednak trochę nosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Witam Demorela No tą nogę a właściwie kolano to sobie na łyżwach załatwiłam, złamana rzepka. Taki prosty upadek a taki efekt, brak słów. A co do wybielania, a po tym piaskowaniu jak wcześniej robiłam to potem miałam jakoś fluor nakładany i one się robiły bielsze, więc może to było jakoś kompleksowo. Ciężko mi powiedzieć teraz, jak będę robić (co jeszcze potrwa) to się dopytam. Ale wybielać za bardzo jakoś specjalnie to nie chce, ja myśle że to uszkadza szkliwo, bo to jakaś chemia musi w tym być, wole na usuwanie osadu iść i też mam taki efekt. Co do ruszania się zębów a właściwie większej wrażliwości to znowu inne czuje, tak to działa :) A z tym uśmiechaniem się to u mnie jest kiepsko, bo mnie wkurza ta podkładka silikonowa, już pożółkła i wygląda jakbym miała ciągle niedoczyszczone zęby. I tak do marca, wtedy pewnie wymieni. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Diana Nie daj sobie wyrywać zdrowych zębów! To najgorsze co można zrobić. Skonsultuj się z innym ortodontą jak radzi Demorela. Przecież jest dużo różnych aparatów specjalistycznych które rozsuwają zęby czy też szczękę, nie rozumie dlaczego od razu wyrywanie, bo najprościej? Napisz czy byłaś na innej konsultacji. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli znajdę troszkę czasu to na pewno pójdę do innego ortodonty. Natomiast wydaję mi się, że powie mi mniej więcej to samo co pierwsza lekarka. Mam bardzo ściśnięte zęby i wyszły mi ósemki. Nie znam się, ale moja lekarka powiedziała, że na razie nic nie wyrywamy. Najpierw aparat a potem się okaże. Mam nadzieję, ze obejdzie się bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana nie wydaje mi się ze inny orto powie Ci to samo. Ja bym wielkim łukiem omijala gabinet gdzie żeby sa wyrywane po zalozeniu aparatu!!! mi inny orto tez proponowal wyrwanie zdrowych 4,juz więcej mnie u siebie nie zobaczyl,u innego obeszlo się bez wyrywania:) Koniecznie idz do innego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Małgosia Oj no to faktycznie nie wesoło....zycze szybkiego powrotu do zdrowia:) Ja zobaczę w jakim stanie będą moje żeby po sciagnieciu aparatu i ich oczyszczeniu i wtedy zadecyduje co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alfabetagamaaaaaaa
ja musialam usunac dwie dolne osemki,nie mialam miejsca w szczece zeby zalozyc aparat na dol. po za tym osemki nie wyszly w pelni. jedna wyszla w polowie byla umiejscowiona praktycznie poziomo,a druga byla pod dziaslem i tak od ponad 5 lat.to byla katorga- usuwanie chirurgicznie,ale przetrwalam i wiem ze przetrwam wiele;p a orto proponowal mi usuniecie jeszcze czworek,ale powiedzialam mu ze jesli tak,to nie zdecyduje sie na aparat. kombinowal i obylo sie bez ich usuwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaOIU
mam pytanie.. czy aparat ortodontyczny jest w stanie poradzić sobie z przesunięciem zębów? chodzi mi o to , że mam jedynkę na miejscu dwójki.. mam tak jakby zeby przesunięte w prawo.. :( nosiłam aparat 7 lat.. to straszne wiem , ale to była beznadzieja ortodontka i srasznie długa historia. teraz zdecydowałam się na metodę clear aligner , jednak ona nie jest w stanie przesunąc mi zębów wzdłuż osi.. pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irek433
demorela z aparatu średnio, wiaodmo odliczam już dni do jego zdjęcia ;) a z centrum vita medica i pani doktor jak najbardziej, więc śmiało możesz ustawiać się na wizytę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula jasne że da się przesunąć te zęby,dziś jest naprawdę już bardzo dobra technika.Ja mam górne zęby lekko przesunięte w bok i widze efekty przesuwania się na swoje miejsce.A na jakiej podstawie orto stwierdził,że nie da rady tego zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Irek Dzieki za info,ale ja już mam swego orto i aparacik. Czemu nie jesteś do końca zadowolony z aparatu? Ja już przyzwyczaiłam się do swego a jeszcze oj dluga droga przede mną,bo nosze go dopiero od października zeszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Witam, mam kilka pytań odnośnie aparatu ( system Damon) na dniach chcę taki założyć, mam sporo pytań tj. jeśli boli mnie żuchwa po obu stronach to jest zalecany aparat? nie wiem czy mnie przewiało czy cos innego sie stało z lewej boli mnie bardzo długo. Mam wąską szczękę na górze i czy Damon sobie z tym poradzi ? co ile jest wizyta? jaki jest koszt góry a jaki dołu? co trzeba zrobić przed założeniem aparatu? (oczywiście zęby mam wszystkie zdrowe) o co się jeszcze pytać na wizycie ? byłem rok temu ale jakos nie założyłem i żałuję... teraz chcę założyć i mieć z głowy.. czy zrobić Pantomogram ? bardzo proszę kogoś o odpis na moje pytania, chciałbym żeby może ktoś kto jest z Radomia, polecił też ortodontę z tego miasta. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lucky Orto nie polece bo ja z Pomorskiego,ale ja mam właśnie taki aparat. Jeśli zdecydujesz się na zalozenie to wszystkie badania będziesz miał zrobione na miejscu wlacznie z planem leczenia.U mnie koszt jednego łuku to 1950zl.Na wizyty chodze co w granicach 8-10 tyg.Co do rozszerzenia szczeki to mam ten sam problem i nosze aparat ruchomy,ktory sama sobie raz w tyg podkręcam.Z efektow jestem zadowolona:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytaj ile będzie trwalo leczenie,jesli zaproponuje rwanie zebow,to czy musi to być koniecznie,czy możesz placic w ratach.Co do bąlącego gardła to jeśli jest to jakas infekcja to nie każdy orto sobie zyczy badac pacjenta w takim stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Jak byłem rok temu to orto dała mi namiar na wyciski szczęk w innym miejscu i namiar na rtg też w innym miejscu, więc chyba nie mam tego u niej robione. za pierwszą wizytę na której wytłumaczyła mi tylko że leczenie będzie trwało długo bo mam mocne kości i że po leczeniu moze nie byc idealnie prosto no i podanie tych adresów do rtg i odcisków, wzięła 100zł. Zapomniałem spytać ile będzie kosztował aparat właśnie... chyba ze stresu.. Zapytałem tylko jaki będzie koszt końcowy leczenia, to powiedziała : Około 12 tysięcy zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm jeśli orto na start powiada,że nie da rady do końca wyprostować,to ja bym już do tego orto nie wróciła...a druga sprawa,to trochę mnie zdziwiło,że robienie odcisków i rtg jest w innym miejscu...ja miałam cały kompleks robiony na miejscu.Za to i plan leczenia płaciłam 180zł. Jak masz okazje to podejdz do innego orto by mieć porównanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titinette
Hej, we wtorek /28.01.2014/ miałam zakładany aparat orto na dolną szczękę - górną mam zaaparatowaną od pół roku więc nie jest to dla mnie jakiś większy szok, ALE... mam pytanie i chciałabym Was się zapytać, poradzić. Aparat mam ponieważ cierpię na bruksizm, wszystkie zęby począwszy od czwórek mam starte i maleńkie jak mleczaki - co prawda górny zgryz jest większy i przy zakładaniu aparatu nic się nie działo, ale dolny... zęby są tak małe, że zamki przyklejają je całkowicie (mam nawet podniesiony zgryz cementem) , a dwie rurki (nie mam pierścieni) są nawet troszke większe, niż moje marne szóstki... ufam mojej ortodontce, z aparatem górnym nie mam praktycznie żadnych problemów, jest solidny itp, ale przy zakładaniu dolnego nawet orto była przerażona - ale przecież widywała moje zęby wcześniej, podjęłyśmy decyzję, że rekonstrukcję zrobimy PO zdjęciu. Mam obawy, bo zostało mi powiedziane, że zawsze jest prawdopodobieństwo, że zamki odpadną, dostałam radę być cały czas na diecie płynnej - cały czas się boję, że zostanę bez zamków, nic prawie nie jem, nie wiem już sama... to normalne, że przy takich ząbkach mam przyklejone normalnie zamki? Na wszystkich zdjęciach, jakie widziałam, zęby wystają trochę ponad zamki - a u mnie jest na odwrót...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
demorel, własnie też mnie to zdziwiło i dlatego własnie pytam, tylko problem w tym że chyba własnie w moim mieście ten orto tylko robi systemem Damona... a własnie taki bym chciał bo ponoć jest to lepszy i szybszy sposób... titinette, nie znam się co do własnie mniejszych zębów, ale ja też na dolnej szczęce mam po prawej stronie szóstkę bardzo płaska od strony zewnętrznej czyli chyba na której ma być zamek i też się zastanawiam jak u mnie to zadziała ( chyba jakaś korona będzie potrzebna czy coś w tym stylu... nie wiem nie znam sie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luck,poparz na necie,gdzie jest jeszcze możliwość leczenia tym systemem w pobliżu gdzie mieszkasz.Troche to dziwne,bo w dzisiejszych czasach nie jest trudno ściągnąć do gabinetu taki aparat a tym bardziej,że zanim Ci go założą to mija trochę czasu.Ja miałam założony po miesiącu od pierwszej wizyty.Wizyta przy takim aparacie naprawdę niczym się nie różni,bo mam kontakt ze znajomą,która też leczy zęby u tego samego orto z różnicą,że ona ma ten zwykły aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titinette
luck, ja już mam aparat - staram się go nie przeciążać itp i póki co jest w jednym kawałku - ortodontka powiedziała, że najpierw zęby się prostuje, a potem rekonstruuje, ale nie wiem, co by było lepsze :/ będziesz miał pewnie podniesiony zgryz cementem, skoro masz taką małą szóstkę - ja też tak mam, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×