Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Nikola Nie ma za co,powiedz o wszystkim i już i zobaczysz co tamten orto C***owie,doradzi...daj znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Nikola - i jak tam? Lepiej coś? Umówiłaś się do innego ortodonty na konsultację? Ja mam teraz wizytę 13.12 i na pewno braknie mi tych wyciągów bo dał mi tylko 1 opakowanie a zawsze dawał 2 op. ale nie chce mi się specjalnie jechać, bo to daleko a nawet nie mam jak bo całe dnie w pracy, a tak jak mam wizytę to zawsze biorę urlop. Więc już dociągnę do tego 13.12 Kiedyś mi coś wspominał o retencji to mówił właśnie, żebym w tym chodziła najdłużej jak się da, że nawet do pracy mam w tym chodzić :/ super:/ Powiem Ci ze ostatnio, mnie już wyjątkowo " męczy" ten aparat i noszenie tych wyciągów. noszę je cały czas 24h na dobę i raz jak nie założyłam to aż się tak dziwnie czułam, że mi czegoś brakuje w buzi. 6.12 miną 2 lata od kąd mam aparat i mam dość :( Liczę na to po cichu, że mi powie już konkretny termin kiedy ściągamy. paaa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akashnet swietnie Cie rozumiem ,ze masz dosc ... Z tymi wyciagami to mialam podobnie staralam sie pilnowac jednak gdy mialam jakies spotkanie czy cos waznego wyciagalam bo bylo mi wstyd z takimi gumkami :D:D Ale jak nie mialam ich dluzej to zaraz druty obcieraly mi wewn.str policzkow:D Najlepiej po zdjeciu aparatu poszlam po wyciagi hahah z przzwyczajenia. Póki co nie umowilam sie z zadnym ortodonta to nietakie latwe bo jesli okaze sie ze zrobi mi inna retencje znow bede musiala placicok 500zl wiec sama nie wiem co robic.. Wizyte z moja orto mam w styczniu wtedy zapytam jej czy nie moglaby mi zmienic tych szyn [rzezroczystych na przyklejone druciki... chociaz ..slyszalam,ze te druciki lubia sie odklejac..a planuje wyjazd za granice wiectez nie wiem czy to dobry pomysl... Narazie musze ochlonac wyleczyc zeby i pojsc na usuwanie kamienia bo nie mam tak bieluskich zabkow jak mialam przed zalozeniem.Potem jakies wybielanie. A wgl z ta retencja tez nie jest kolorowo..podobno te szyny nalezy zmieniac srednio co rok czyli wydatek 500zl ... te druciki czesto sie odklejaja.. Najbardziej niepokoi mnie ten aparat ktory mam na noc inic nie trzyma taki luzny gdybym miala kase umowilabym sie na wizyte i poprosila o zrobienie jeszcze jednego (moze tym razem by sie udalo!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akashnet z tego co pamietam to Ty tez mialas zgryz gorna szczeke wysunieta bardziej do przodu? hmm to ciekawe jaka retencje bedziesz miec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tydzień temu zdjelam aparat. Od tygodnia noszę rowniez dwie plytki retencyjne - 24 h na dobe, zdejmuje tylko do jedzenia i raz na jakis czas ronic sobie godzinna przerwe ( z ktorej rzadko kiedy korzystam ) Plytki mi nie przeszkadzaja wrecz przeciwnie czuje sie w nich normalnie bo bez aparatu czulam sie tak ...golo :-) Mualam bardzo dużą wade no zgryz otwarty wiec dlugomiesieczna retencjato u mnie koniecznosc. Naczytalam sie ze dziewczyny zdejmowaly plytki na 15 minut do jedzenia i po zalozeniu czuly scisk. Przepraszam bardzo ale to smieszne ;-) nie ma sie czego bac - zadne zeby tak szybko nie wracaja do swojego pierwotnego stanu - co potwierdza ortodontka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A druty retencyjne bardzo czesto sie odkeljaja i powoduja prochnice. Lekarze odchodza od tej metody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kuzynka nosiła taki stały aparat i póki co zęby nie wróciły na swoje miejsce a minęło już ponad 15lat,więc nie ma co się aż tak bać;) Mnie trzeci dzień bolą zęby i mam problem z gryzieniem i zrobiła mi się dwójka luźna,ale jak to powiedział mój orto,że to dobry znak,bo aparat działa i robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość powiedz jakie masz te plytki retencyjne??? takie druciki czy przezroczyste? ja mam przezroczyste ...mam je nosic w dzien w nocy inny aparat który jest luzny..Jesli mialas zly zgryz to chyba tez masz jeszcze jakas retencje? opisz wiecej prosze :D Ja pytałam ortodontki jak dlugo bede nosic powiedziala ,ze moze z 2 ,3lata wiec szczerze mowiac nie wyobrazam sobie ,co innego gdybym tylko w nich spala...ale ja chodze w nich caly czas.. Nie dopytalam sie czy potem czas noszenia bedzie sie zmniejszal a wizyte mam dopiero w styczniu. Dodatkowo na dolnych zebach mam opuchniete dziąsło ,musze tez umowic sie z dentystka na dokladnie usuwanie kamienia.. A Ty myslisz moze o wybielaniu?czy jeszcze odczekasz? pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
demorela wszystko zależe od wieku ,ja zakładałam aparat mając 23lata więc zęby mogą wrócić przeszłam niejedno forum gdzie ludzie opisują problemy z retencją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola trzeba być dobrej myśli niż się na zapas denerwować... Ale rozumiem Twoje obawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie retencja to wyjmowany aparat. Jest ok :-) po 2 tyg jes juz luzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatoholiczka
heej! jestem odrutowana od ok 3 tygodni! o dziwo,nic mi się nie dzieję. Kiedy czytam Wasze wypowiedzieć i widze jak niektóre z Was cierpią to robi mi się smutno... u mnie zero jakiegokolwiek bólu. Co prawda,przez pierwszy tydzień kłopoty z zagryzaniem ale z czasem się przyzwyczaiłam... do wyglądu również :) nie jest źle aczkolwiek śmiesznie jak każdy prosi abym się uśmiechnęła :D w połowie styczna pierwsza wizyta,zobaczymy jak będzie po podkręcaniu,wtedy ból pewnie gwarantowany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja od tygodnia mam założony ekspander. Przez pierwsze dni dramat, ale teraz jest coraz lepiej. Z racji pracy, jaką wykonuję, muszę bardzo dużo mówić, więc mowa bardzo szybko mi się poprawia. Z dnia na dzień jest coraz lepiej :-). Ale prawdopodobnie w przyszłym miesiącu będę miała zakładany eks na dół (teraz mam tylko na górze) i nie wiem, jak wtedy będę funkcjonować. Przygoda rozszerzania szczęki ma potrwać jakieś pół roku, ale co będzie, pewno wyjdzie w trakcie leczenia. Pierwszy tydzień za mną, więc mam nadzieję, ze kolejne też szybko miną :-) Miał ktoś z Was dwa ekspandery jednocześnie? Dajcie znać, czy można normalnie funkcjonować. Pozdrawiam i życzę wytrwałości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Hej Demorela, jestem po kolejnej wizycie. Ściągniętą mam w końcu tą sprężynkę, jest ok, ort zadowolony i ja też, trójeczka przesunęła się w dół:) Oprócz tego mam wymienione obydwa łuki. Na takie chyba już najgrubsze druty, a pod ten na górze mam też założoną taką chyba silikonową podkładkę, taki paseczek (idealnie pod drutem), to dla mnie nowość, nie spotkałam się z tym wcześniej, ogólnie w niczym mi to nie przeszkadza, może jedzenie będzie się tam bardziej zapychać, zobaczymy. Asystentka mówiła, że może on zżółknąć z czasem, no trudno, teraz jest przeźroczysty i niewidoczny. Wizyta była wczoraj a dziś już nie mogę gryźć:( boli jak nawet językiem nacisnę, jeszcze tak nie miałam, no i góra i dół, a wcześniej tak się składało zawsze, że albo jedno albo drugie. No nic parę dni płynnej diety i na święta będzie ok ( przynajmniej taką mam nadzieję:)) Kolejna wizyta dopiero w marcu, więc sporo czekania. A co u Ciebie? OK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Małgosia Oj ja mam już dość tego,że brakuje mi tego ostatniego zamka bo ten wystający drucik cały czas rani mi policzek i musze niestety non stop mieć przyklejony wosk,oczywiście próbowałam tego nie robić,ale niestety rana była i nie chciała się goić:(ja wizyte mam w sylwestra i będę miała w końcu przyklejony tn zamek,wymiana drucika na grubszy i podkręcenie,więc na samego sylwka i Nowy Rok będę obolała.U mnie widać efekty:)bo sama widze,że moje dwójki ładnie wchodzą na swoje miejsce a trójki przesunęły się i już nie odstają.Ale powiem Ci,że te dwójki cały czas mnie bolą-raz mocniej a raz mniej.Zauważyłam jakąś malutka czarna kropke na dwójce i chyba będę musiała wybrać się do mojej dentystki z tym.Aparat ruchomy nosze codziennie wg zaleceń orto,podkręcanie idzie do przodu i jestem ciekawa jak to skomentuje mój orto i jak długo będę musiała go nosić.Ogólnie zauważyłam,że górne zęby,na których mam aparat zrobiły się jakby żółtawe:(....ech...mam nadzieje,że to jest efekt tego kleju.Z racji,że zaraz na początku stycznia wyjeżdżam za granice i wracam na początku marca to też będę miała wizyte dopiero w marcu jak Ty:) ciesze się,że u Ciebie wszystko jest w porządku i jesteś zadowolona:)a jak byłaś teraz na wizycie to orto robił ponownie zdjęcia? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zakładałam aparat tu: http://www.bochinska.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Po 1,5 roku moje zęby wyglądają o niebo lepiej, są proste, a ja nie wstydzę się swojego uśmiec*****eśli szukacie naprawdę dobrego ortodonty w Szczecinie, to oni są moim zdecydowanym numerem jeden :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Hej Demorela, trochę dla mnie jest dziwne, że ten twój ort każe Ci czekać tyle czasu z tym drucikiem, bo u mnie jak miałam awarie to dzwoniłam i przyjmuje mnie na wizytę od razu. Współczuje Ci że musisz tyle czekać, wiem jak te różne elementy potrafią kaleczyć:( Co do efektów to ja też u siebie je dość szybko zauważyłam także jest dobrze pod tym względem:) i zęby też raz bolą mniej raz bardziej ale to zawsze tylko przez jakiś czas. Teraz akurat mnie męczą dosyć mocno ale już jest lepiej niż we wtorek, więc na wigilię chyba będę wcinać wszystko:) A z tymi przebarwieniami to też tak miałam, troch ten klej żółknie to fakt ale zęby też, ja zaczęłam używać elektrycznej szczoteczki czego wcześniej nie robiłam bo nie przepadam i to mi pomogło, jednak ma ona więcej obrotów i dokładniej usuwa osad, a i też później czyszczę zwykłą szczoteczką bo ona dosięga tam gdzie ta elektryczna nie, no i tez płukanie płynem. Jak na razie to pomogło, bo jest lepiej. A zdjęć mi nie robił, zawsze tylko przed rozpoczęciem "grzebania" przy aparacie studiuje mój przypadek przy laptopie gdzie ma wszystko: zdjęcia, odciski, plan leczenia itp.:) Trzymaj się cieplutko i powodzenia w Sylwestra, napisz jak będziesz po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Małgosia Ja w końcu po wizycie i w końcu mam przyklejony zamek,bo już nakładanie wosku odbijało mi się czkawką;)mam naciągnięty drut a przy następnej wizycie w marcu będzie mi zmieniał na grubszy,choć miał to zrobić teraz.Póki co leczenie idzie wg planu,czego są widoczne efekty:)mam dni,że jakoś dziwnie mnie zęby bola nie górny lecz dolne.... Póki co dziś naciąganie mnie nie boli,ale pewnie jutro już tak nie będzie wesoło;) Za chwilke szykowanko i z mężem wybywamy do znajomych na imprezke:) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku,by był jeszcze lepszy a szczególnie ogrom zdrówka,szczęścia i spełnienia marzeń a dla nas aparatek ogrom cierpliwości do tego żelastwa;)Buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Nikola -- jak tam u Ciebie ta retencja? Jestem bardzo ciekawa? Dalej masz taka luźną? Ja dziś byłam na kolejnej wizycie i się dowiedziałam, że za miesiąc ustalamy termin ściągnięcia i będziemy rozmawiać o retencji. Już dziś podpytałam o rodzaje i bardzo mnie zdziwiło, bo chce mi dać retencję jakąś na stałe:( z tego co wiem to koleżanka ma wyjmowaną wkładkę. On mi dziś pokazał jedna zamontowana na stałe, z taka " płytką" na podniebieniu:( Jak to zobaczyłam zaraz mi się Hass przypomniał i powiedziałam, mu od razu że to nie wchodzi w grę. To jest taka możliwość, że element stały nakłada tylko na zęby, a ta płytka jest wyjmowana i ją zakładam sama tylko na noc lub jak jestem w domu. więc ewentualnie się na takie rozwiązanie zdecyduję. Pytałam go jak długo taką retencję muszę nosić i podobnie do aparatu 2 - 3 lata? Ale chyba przy retencji już nie są takie częste wizyty w gabinecie. Już nawet dziś chciał ustalać termin ściągnięcia, ale gdzieć tam zauważył jakaś przerwę. Bardzo się cieszę że już ściągam za niedługo ale martwi mnie jak to będzie z tą retencja. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście na te końcówki nie mogło się obyć bez wyciągów .. teraz mam jej z przodu takie trójkąty.. jak się uśmiecham jak wamir wyglądam :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akashnet hmm to ciekawe jak ta retencja bedzie wygladala uCiebie :D Ja nosze te przezroczyste nakladki w dzien a na noc ten luzny aparat,mam nadzieje ,ze po jakims czasie nie bede nosila caly dzien tylko np kilka godzin..Mialam miec teraz wizyte ale nie pojechalam ze wzgl na brak kasy..musze poczekac do wiosny.. ten aparat co jest taki luzny nosze na noc zaciskam zeby i nawet nie wypada:D ale niewiem czy to tak powinno byc.. Najbardziej nie podoba mi sie to ,ze po zdjeciu aparatu na dolnych zebach mam tak duzo dziasla ,dziwnie to wyglada,slyszalam ,ze niektorym tak sie robi pod naciskiem,ehh.. Z poczatku myslalam,ze zmienie ta retencje na stala wlasnie taki podklejony drucik,ale tyle sie naczytalam o tym,ze chyba jednak nie chce.. Ogolnie dentysci uwazaja ze to niezdrowe miec taki drucik przez caly czas bo robi sie z tego prochnica.. poza tym przeszlam fora i wiele osob pisalo ,ze ten drucik lubi sie odklejac,a ja planuje wyjazd za granice wiec niebardzo.... Ja musze jeszcze 8semki gorne wyrwac chirurgicznie bo na zdjeciu wyszlo ze mam ,a sa tak ulozone ze gdyby zaczely rosnac moglyby pokrzywic zeby. Ale to musi poczekac. Ile zachodu z tymi zebami to szok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akashnet Co do zamontowanej plytki na podniebieniu na stale nie zgodzilabym sie :D nie wyobrazam sobie cale zycie z tym czyms ,tez pamietam hass i rotator i nigdy wiecej! A te moje nakladki przezroczyste czasem sa tak uciazliwe..np idziemy ze znajomymi cos zjesc a ja musze do toalety wychodzic zeby te nakladki wyjac ..bo jak sie wyjmuje to slina sie ciagnie masakra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola Nie mogę pojac dlaczego masz luzny tez aparat i jaki jest wtedy jego sens... Ja swój podkręcam raz w tyg i zazwyczaj już tak z trzy dni przed czuje ze jest luzny,ale nie wyobrażam sobie bym miała mieć tak luźno non stop,chyba bym w jakas nerwice popadla heheh;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Małgosia Co tam slychac u Ciebie? w sylwestra wieczorkiem niestety zaczęły mnie boleć zęby i trwało to przez 5 kolejnych dni.Teraz jest ok.Znów miałam ruchome dwójki i o dziwo jedynke. Najbardziej jestem happy,ze teraz bez wstydu mogę się usmiechac i w końcu nie widać tych trójek wampirków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lucky Co tam u Ciebie? Masz założony już dół? Jak efekty?zadowolony jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilijana
ja właśnie będę niedługo zakładać aparat w http://www.vipdental.pl/ po jakim czasie zobaczyłyście pierwsze efekty noszenia aparaty? bardzo jestem ciekawa zmiany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Hej Demorela U mnie ogólnie teraz bez "szału" :) co jakiś czas poboli troszkę któryś ząb a tak poza tym jest ok. Oczywiście ta silikonowa podkładka już się przebarwiła trochę, pożółkła niestety, do marca to już w ogóle będzie niezły kolor. U mnie też było widać bardzo szybko poprawę jeśli chodzi o trójki :) Emilijana u mnie podobnie jak u Demoreli po 1,5 miesiąca już był 1 efekt :) życzę cierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka098765
A ma ktoś z Was może aparat Damona? Jestem zainteresowana takim. Ile kosztuje góra i dół, może ktoś coś podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej milka098765 Ja posiadam takowy i różnica jest taka,że aparat jest metalowy bez kolorowych gumek,na wizyty chodze co 8-10 tyg,chyba,że coś się wydarzy typu odklejenie zamka,czy wypadnięcie drucika-to wtedy od razu.Taki aparat jest droższy od zwykłego o 500zł.Ja za jeden zwykły metalowy łuk płaciłam 1950zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×