Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość siri
Ja mialam striping niestety nic on mi nie pomogl. Przez to ze nie wyrwalam od razu tylko porbowalam striping rozciagnela mi sie zuchwa tak ze ort sie dziwi ze mi nie pekla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
Do maga 92: Sluchaj nie jest tak z tymi 4;/ tez sie bardzo balam i w ogole nie wyobrazalam sobie usuniecia dwoch zdrowych zebow! A jednak w poniedzialek usunelam dwei gorne czworki:D nie bylo zle, nie bolalo tylko potem troszke dziwne uczucie jak by czego \s brakowalo hehe. Nie widac tego jak sie usmiechsz! nie wiem jakby to bylo u Ciebie ale obawialam sie ze bede miala luki a tu prosze nie widac... a od wczoraj jestem posiadaczka aparatu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej drodzy Aparatowicze:) mam pytanko..czy ktoś mógłby mi polecić dobrego i niekoniecznie kosmicznie drogiego ortodonte w okolicach Tarnowskie Góry-Bytom-Katowice? ..Serdeczne dzięki z góry Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dully
Ja też długo szukałam orto w okolicach T.Góry, Bytom, Gliwice... w końcu wybrałam MED Centrum w Bytomiu, mimo, że nie jest najtaniej, ale tam czuje, że ktoś się mną kompetentnie zajmuje (a ja nie ufam dentystom i orto, wiec to dla mnie ważne) :) Po więcej informacji zapraszam na forum - naprawde można się wiele dowiedzieć, także o orto i cenach :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php Pozdrawiam wszystkie Aparatki i Aparatów ;) szczególnie tych, którzy już nie są nastolatkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
ech.. dzienki za wasze pocieszenia.. ;) mam nadzieje ze to wyrywanie nie bedzie az takie straszne.. ale na szczescie dobiero 16 marca ide je wyrwac ;p wiec mam jeszcze troche czasu aby sie oswoic z ta myslą ;) pozdrawiam WSZYSTKICH ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiunia17
Hallo, ja dziś byłam na 4 wizycie, jeżdze do Czech- mieszkam przy granice- No problem. Pani jest mila i widze ze ma pojęcie czym sie zajmuje. Dziś zaproponowała usunięcie dwóch gównych 5, ale moje 6 sa w oplakanym stanie gdyz zly dentysta nie zrobil do porzadku kanałowego leczenia :| a wiec zgodziła się na usuniecie mojego problemu :) a wiec 2.04 mam zakladane cos na dol, jakis gumeczki czy coos, a na gore 4.04 a wiec 2 tyg przed mam wyrwać. :| Koszmar :( boje sie strasznie, mam wrazliwe zeby, tak ze mala dziurka i umieram :| i to nie moje przewrazliwienie, ale z zebami serio sie nacierpiałam :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam aparat
dziś orto zdjęła mi pierścienie z dolnej szczęki, pobrała wycisk- i jutro mam mieć juz zupełnie zdjęty dolny łuk!!! ;) ale się cieszę:D choć przyznam, że trochę się boję, czy nie będzie mi ciężko z wkładką retencyjną... a górę ściągamy za miesiąc..:) mam już 30 lat, więc pewnie retencję będę nosić dożywotnio:) mimo wszelkich niewygód związanych z noszeniem aparatu (miałam też hayrax) bardzo się cieszę, ze w końcu podjęłam decyzję o leczeniu:) a teraz będę się cieszyć filmowym uśmiechem:) aha- moja orto nie kazała mi usuwać żadnych zębów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rjarek
Witam. mam pytanie czy ktoś wie ile nosi się ten drut na górnym podniebieniu, mam założony od stycznia górny łuk ale bez gumek-czy tak może być i czy gumki są konieczne, co ile wymienia się drut w łuku .za tydzień bede miał zakładany dolny łuk. Jestem zadowolony z noszenia aparatu i wszystkim jak najbardziej polecam bo naprawdę warto. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny,a wszystkie schudlyscie? bo myslalam ze bede miala problemy z jedzeniem a tu.......... niestety jem normalnie:( a myslalam ze troszke schudne:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oneira
Mam 29 lat i noszę aparat ortodontyczny ruchomy tzn. zdejmowany. Nie prawdą jest, że takie aparaty są tylko dla dzieci,bo jest mnóstwo rodzajów śrub w zależności od potrzeby. Tu chodzi tylko o kasę. Za stały aparat trzeba zapłacić kilka tysięcy razem z wizytami a za ruchomy kilka set złotych. Ortodontom po prost się to nie bardzo opłaca, no i coraz mniej jest techników dentystycznych, którzy się tym zajmują. W aparacie mam śrubę i rozkręcam ją co kilka dni, aparat noszę dopiero dwa miesiące i widzę niezłe efekty. Natomiast w aparacie stałym to ortodonta decyduje o sile z jaką przesuwają się zęby. Jeśli jest w porządku to nie przeciąga noszenia aparatu w nieskończoność i w miarę szybko widać efekty, a jeśli chce zarobić to i po dwóch latach efekty są mizerne.Od dłuższego czasu się tym interesuję i conieco wiem na ten temat. oneira@wp.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dully dzieki za info..dowiedzialam sie ze w Zabrzu tez jest spoko ortodontka..mam nadzieję ze niebawem dołącze do grona aparatek:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana 22222
Czesc dzis bylam na 2 wizycie u ortodontki i zalozyla mi na gorna szczeke drut na podniebienie po co on jest powiedzcie mi? i czy naucze sie mowic i jak jest z calowaniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
hejja! Mial ktos z Was taka jakby podkladke na gornym zebie jakims tylnym (ja akurat mam na 6) w celu wysuniecia dolnej szczeki ?? masakra ja to mam ..uczucie okropne.Domknąc szczeki nie moge ;/ boshe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniiss
Hej, byłam już u orto, ale problem pojawił się gdy zobaczyłam na jego pieczątce, a potem sprawdziłam na stronce Izby Lekarskiej, że mój lekarz ma specjalizację lekarza stomatologa stopnia 1- czy to normalne??? Wygląda na takiego co zna się na rzeczy, no i pomógł już wielu osobom... Co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleńka 16
Pozdrawiam wszystkich aparatowiczów :) Ja już jestem po zdjęciu aparatu :) Uważam że warto przecierpieć te 2 czy 3 lata! Efekty są na prawdę wspaniałe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0320
Witam Zaczytałam się w Waszych postach , bo własnie jestem na etapie zamawiania aparatu dla swojej córki. Ma 11 lat, a lekarz stwierdził,że mimo to zdecydowałby się na aparat stały, ponieważ przy tej wadzie zgryzu będzie lepszy efekt. Na razie zrobiliśmy prześwietlenie (pantonogram) , lekarz wziął ,,miarę" i czekamy na telefon. Trochę się boję jak to wszystko będzie.Nie mialam pojęcia,ze są z tym noszeniem takie problemy ( bóle, opuchlizna itp). Zaczynam się naprawdę martwić. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję,że jak bedzie trzeba znajdę tu wsparcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja właśnie zaczynam myslec o aparacie. Tylko jest to dość dziwne jak na mój wiek. Mam 17 lat. Nie myslicie ze za stary jestem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matrioszka23
za stary??????? no coś ty :D na forum wiekszosc dzoeweczyn 18 mial uuuuuuuu dawno temu zakładaj - im szybciej niz lepiej ja zaluje ze dopiero teraz z to sie zabrałam pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro do zdjecia , w pon do detysty na zabek i do ortodonty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do moich zebów to chce o nie zadbac poniewaz wybieram sie do szkoły teatralnej, filmowej gdzie trzeba miec dobry zgrys. Jak narazie nie mam problemów z wymowa, tym bardziej zeby mi nieprzeszkadzaja w rozmowie. dolne zeby sa troszke krzywe (korzenie) pozatym kilka jest lekko przechylonycg ( nie tworza zaknietego pólkola:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Surprise
Witam :) mam pytanie do forumowiczów... Za jakieś 2 tygodnie będę już miała zakładany aparat... Mam jednak poważny dylemat. Dowiedziałam się, że muszę wyrwać 4 zdrowe zęby... Mam teraz pytanie. Dowiedziałam się, że przy mojej wadzie: nie mieszczą się trójki, mogłabym może uniknąć wyrywania zębów. Czas biegnie, a ja nie mam pojęcia, co mam zrobić... Waham się... Czy moglibyście mi pomóc? Bardzo proszę... Jeśli ktoś nie musiał wyrywać zębów, a efekt był zadowalający... Nie wiem, czym mam się sugerować... Bardzo proszę o odpowiedź... Pozdrawiam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza9292
hej mam 15 lat i niedlugo bede miala staly aparat czy ktos moze mi powiedziec czy sa jakies wady w przezroczystych zamkach ? i o ile jest taki aparat drozszy ? Chcialam sie dowiedziec w jakim okresie czasu po wyciskach zakladany jest aparat ? i na czym polega zakladanie drutu przy podniebieniu by rozszerzyc gorna szczenke ? czy to przedluzy okres noszenia aparatu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprat stały przeźroczysty cena około 5000 PLN (góra i dół) nic nie widać lub w kolorze zęba około 4000 PLN(góra i dół) Zero bólu i dyskonformtu Czas leczenia około 2 lata Zapraszam Orthodent Anna Bardowska Mielec,Ulica Biernackiego 4b (17) 788 18 90 Wizyta raz w miesiącu w okresie leczenie (50-80 PLN każda) Ales Raty Lucas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qboni
założyłem aparat spoko mam nadzieje że będzie ok polecam każdemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qboni
biedak ja mam 27 lat nie przejmuj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K A L I
Witam... bylem wczoraj na wizycie u orto ktory powiedzial ze cztery zabki trzeba wyrwac, one sie poprzestawiaja i zalozymy aparat! Mysle sobie.. mam 19lat po roku niech mi zaloza ten aparat i do 24 roku zycia byc moze bede mial proste zabk..o ktorych zawsze mazylem, ale to wszystko u mnie w Radomiu wyjdzie w kosztach 5000zl...Niewiem czy sie odwazyc i brac sie za to czy dac sobie spokoj??? czy moze zostawic tak jak jet bo przeciez niejest tak zle?? Pomocy!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryla
cześć:) dzis sie dowiedziałam za za miesiac bede miec juz na zabkach stały aparat.. to byl straszny szok.. praktycznie wogole stałego nie bralam pod uwage!! mam 17 lat, jestem w pierwszej klasie LO, troche sie przejmuje bo w ciagu tych dwoch lat czeka mnie troche takich wiekszych okolicznosci, typu wesele jedynej siostry, polmetki, studniowki... nie bede wygladała na szblozebna?!?!?! I jeszcze najwazniejsze pytanie! Ortodontka mowiła ze moge miec biały aparacik na np czterech pierwszych zabkach w gornej szczece, mowiła takze cene pojedynczego zeba, ale to bylo dawno i jakos nie pamietam.. Pomozecie mi?!?! chociarz okolo ile to kosztuje.. czy to bardzo duza roznica i wogole.. Za dwa aparaty-gora i dol płace 3000zł w Nowym Sączu.. czekam na odpowiedz i pozdrawaim!!!!:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×