Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość zuzka9999999
przed założeniem aparaciku musiałam wyrwać dwie ósemki i to chirurgicznie(na żywca ale oczywiście bez znieczulenia,nikomu nie zyczę tego)...bardzo bolało i spuchłam ale co sie nie robi dla pięknego uśmiechu:-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka9999999
no a w dodatku te moje ósemeczki jeszcze nie wyrosły trzeba było ciąć dziąsło(do dzisiaj widze te nożyczki przed oczami.BLEEEEE....!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hikis - oczywiscie ze sie zdazaja takie pomylki mawg - ja nie mam luku podniebiennego a itak mam spuchniety pokaleczony i obolalyjezyk, no i oczywiscie wewnetrze ust jest poobdzierane i tez spuchniete (przynajmniej u mnie) Harry.P_147 - wiesz, nie w kazdym gabinecie placi sie 2000.... moja kumpela tez robila aparacik i zaplacila 1600, jedni placa wiecej inni mniej. cena jest zalezna od orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aparatek
zamierzam nosic aparat, ale to kwestia jeszcze jakiego spol roku, na razie zbieram kase. mam pytanie do osob starszych, pracujacych. kiedy chodzicie do ortodonty? zamierzam szukac pracy i boje sie ze jesli bede pracowac np od 10 do 18 ( a jest to bardzo mozliwe)to po prostu nie bede miala kiedy chodzic na wizyty. a w soboty raczej nikt nie przyjumuje. czy ktos ma taki problem albo zna odpowiedz? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxmen
A z innej beczki, wiecie ile kosztują w hurcie te wszystkie graty które wchodzą w skład aparatu? - grosze:) zna ktoś ortodonte który wyjechał za chlebem do Irlandi:)? chociaż tam z cenami takich usług to już zupełny kosmos. Porównuje ceny, mój aparat kosztował 6000zł góra i dól monokryształ szafiru, jestem ciekaw jak to wygląda w innych miastach z tego typu aparatem, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja pracuję i to bardzo dużo praktycznie 7dni w tygodniu! Chodzę na wizytę do ortodonty średio co 1,5 miesiaca! Czasem rano przed pracą np na 8:00 albo po pracy np 19:00! Twój ortodonta (tak mi sią przynajmniej wydaje) bedzie miał czynny gabinet w różnych godzinach w ciagu tygodnia! Koleżanka moja nawet chodzi do swojej w soboty! Myślę że to akurat jest najmniejszy problem i tym sie nie martw!!! Pozdrawiam aparatka od 9 miesięcy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aparatek
zuza wielkie dzieki za odpowiedz, naprawde mnie uspokoilas 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaasieńkaa
Siemanko. muszę się Wam pochwalić że dołączyłam do aparatek we wtorek 11 września:) Ależ to boli wszystko, niewiem jak Wy to znosicie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaasieńkaaaa, to jest takie straszne tylko na poczatku :) uszy do gory, ja juz jestem metalowa od tygodnia i juz mnie nie boli, tylko przy myciu zabkow czasem mnie boli i jak zle nagryze. no i oczywiscie nie umiem gryzc ani odgryzac nic przednimi zabkami :P da sie przezyc i teraz jest juz oki. aparat mam dopiero tydzien a moje gumeczki juz zmienily kolor.... i to nie wszystkie tylko niektore :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SłubickaDziewczynka
A ja potsebujem wasze pomocy ;) Mam 14 lat, wszystkie ząbki stałe i zdrowe ^^ Tylko... no właśnie. Są trochę krzywe. Macie fotki: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/363c052ae7d679d3.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cddbbf7f0947e347.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4e9743f7c86109d8.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49477d3e05baa837.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/099aded3e1307056.html Moze tu tak bardzo tego nie widac, ale mam wampirze, wysunięte do przodu trójeczki górne (looknijcie na zdjątko bokiem :/) i nienajładniejsze jedynki. Myślę, że do tego wszystkiego przyczyniło się moje obgryzanie pazurków i spanie z otwartą buzią. Wybieram się do orto, ale nie chcę aparatu ruchomego :( tylko stały! Jest wydajniejszy. Stac mnie na pokrycie kosztów, jednak mama twierdzi, ze na tak mala wade aparatu stalego nie dostane. Czy to prawda? Nienawidzę aparatów zakładanych na noc, wolałąbym się pomęczyc ze stałym :( Proszę o szybką odpowiedz, zależy mi na tym. Czy mogę miec stały aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojco
Mam do was wszystkich OGROMNĄ prośbę!! :) Jutro popołudniu muszę podjąć decyzję jaki wybrać aparat kosmetyczny czy metalowy. Proszę napiszcie mi z waszego własnego doświadczenia w czym aparat kosmetyczny jest gorszy! Ortodontka mi doradza metalowy ponieważ w kosmetycznym podobno częściej odklejają się zamki i ulega przebarwieniom. Ja bym chciała ten kosmetyczny ale boję się szczególnie tych przebarwień :(( ! Tak więc BARDZO BARDZO was proszę żebyście mi napisały o aparatach kosmetycznych z waszego doświadczenia!!! Z góry dziękuje za pomoc :) e-mail kasia-09@o2.pl gg: 207657

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOJCO ja mam aparat kosmetyczny od 9 miesięcy!!! Jestem bardzo zadowolona! Ani razu nie odkleił mi się zamek( podobno to zależy od orto jak Ci je przykleji), nie przebarwił się ( a jem wszystko: buraczki, jagody, piję tony kawy itp) Przebarwiają się tylko gumki które w każdej chwili możesz wymienić! Ja je wymienia przy każdej wizycie ( co 1,5 mca) wcześniej nie ma takiej potrzeby! Co do metalowego niech się wypowiedzą osoby które go noszą! Na pewno różnica jest w cenie i podobno zamki są mniejsze! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaasieńkaa
Ja mam aparat od tygodnia i 2 dni... Mam na górze kosmetyczny a na dole metalowy - no i szczerze mówiąc troszkę żałuje że nie mam dwóch kosmetycznych, a jeśli chodzi o przebarwienia-faktycznie są - ale tylko na gumkach które się wymienia tak jak napisała osoba powyżej. nie mam pojęcia jak uniknąć tych przebarwień gumek! Nie rzuca się to niewiadomo jak w oczy, ale fakt faktem robią się żółte! Myje zęby "50 razy dziennie" - tzn po każdym posiłku i po każdej herbatce albo kawie, jedynie jak pije wode to już sobie odpuszczam - no bo bez przesady! Czy macie jakąś metodę aby te gumki spowrotem wybielić albo chociaż uniknąć przebarwieniom??? Wiecie - mam aparaciki 9 dni i nie mogę się przyzwyczaić!!! :( Po przeczytaniu tego wszystkiego co napisałyście byłam pewna że będzie łatwiej! To cholerstwo strasznie uwiera i nie da się jeść! Ja chce kanapki z wędlinką, albo chociaż serkiem! Dziewuchy! co Wy jecie??? Ja już nie mogę jogurtów, papek i t p! Codziennie próbuje coś ugryźć i nie wychodzi!!! W moim przypadku cud dieta aparatowa nie jest wskazana ponieważ mam niedowagę!!! H E L P! Dajcie jakąś radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny a ile zaplacilyscie
za wasze kosmetyczne? i w jakim miescie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agentka_Monk
wiec....jesli chodzi o metalowe aparaciki- sama nie wiem co mam napisac - bo ja osobiscie jestem bardzo zadowolona z mojego metalu, i nie wiem dziewczyny dlaczego wam sie przebarwiaja gumki- aparat nosze juz prawie rok, kilka razy na pocztaku mialam jasne gumki - ale nic a nic sie nie barwiły - dodam ze nie pije kawy ani herbaty- raczej soczki i wode mineralna, a jesli juz sie skusze na herbatke to naprawde bardzo bardzo słabiutka (jak mnowi moj maz - tzw siuski) - obecnie mam rozowe gumki - otro podczas zakladania zaznaczyla zebym nie pila coli bo sie odbrawia na pomaranczowe - w polowie miesiaca chcioalam zmienic kolor :) i skusilam sie na pepsi - ale gumki nic a nic sie nie perzebarwiły- muisze podacz wizyty powiedziec orto ze obalilam teorie barwienia gumek na pomaranczowo podczas sozycia coli :)))) Teraz cos o metalowych zamkach - sa moim zdaniem mniejsze niz kosmetyczne - bo ogladalam i takie i takie podczas wyboru rok temu , sa mneijsze ale bardziej widoczne - jesli to komus nie przeszkadza oczywiscie, nie ma problemu z utrzymaniem czystoscie - czyszcza sie super i przykleja sie do nich jedzenie i ogolnie sa ok, ja tez upieralam sie przy kosmetycznych na poczatku - ale zaufalam mojej orto ktora polecala mi szczerze metalowe , i teraz nie załuje:)))) Bylam nawet na kansultacjach u 3 ortodontow zey sprawdzic czy orto nie ma jakis ukladow i nie wciska kazdemu metalu - kazdy ortodonta u ktorego bylam na konsultacji potwierdzil ze w miom przypadku metalowy bedzie skuteczniejszy i bardziej polecany:)) pozdra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agentka_Monk
przepraszam....miało byc ze NIE PRZYKLEJA SIE DO NICH JEDZENIE - zgubilam gdzies "nie" :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za mój aparat kosmetyczny w Bydgoszczy zapłaciłam 1800zł. Co do gumek myślę że nie ma jakiegoś złotego środka na nie! Po prostu trzeba je wymieniać co jakiś czas i myć ząbki po każdym \"barwiącym \" posiłku aby spowolnić ten proces. Ja osobiście miałam już dwa rodzaje gumek matowe i przeźroczyste ( z kolorowymi za bardzo nie mogę szaleć ze względu na pracę). Matowych juz więcej nie wezmę bardzo szybko sie przebarwiły a wręcz stały się żółte, brzydkie! Moja orto powiedziała że to może być też reakcja na ślinę tzn tak te gumki w mojej jamie ustnej reagują. Za to przeźroczyste sa oki wymieniam je co 1,5 mca czyli przy kolejnej wizycie i wcześniej nie mam takie potrzeby a jem i piję dosłownie wszystko! Co do Coca Coli to zauważyłam u siebie że faktycznie gumki żółkną ale może to się wyda śmieszne ale od Pepsi odziwo nie no ja tak mam;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maroa
Cześć! Mam pytanie... Początkowo ortodontka mówila mi, że oba aparaty, na dół i na góre, zaloży mi jednoczesnie, jednak ekspander dziala tak dobrze, że dolny będę miała - już w ten wtorek. Dawniej mówiła mi, że ekspander zdejmuje sie 2 miesiace po założeniu aparatu...I teraz nie wiem- po załozeniu dolnego, czy gornego?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam aparat zakladany dwa dni temu, niestety dzis odkleil mi sie jeden zamek podczas mycia zebow ;( czy bede musiala dodatkowo zaplacic za podklejenie go ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich aparatowiczow ;-) Niedlugo minie 3 tygodnie odkad mam zalozone aparaciki (na obu lukach). Aparaty mam metalowe i byly zakladane jednego dnia. Dodam tylko,ze mam 24 lata i w koncu sie zdecydowalam. U mnie wiazalo sie to z usunieciem u chirurga dwoch osemek (pozniej przez tydzien szwy, antybiotyk i opuchliznowy chomik). Mimo wszystko nie zaluje decyzji! Zmiany w zabkach obserwuje na biezaco :-) i ciesze sie, ze sie prostuja! Pozdrawiam i zycze wytrwalosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość interesujaca22
ja mam swój ponad 1,5roku(niecałe2).na górze kosmetyczny,na dole metal.do żadnego nie mam zastrzeżeń.przez ten okres żaden zamek mi nie odpadł,fakt że gumki się przebarwiają,ale byłam tego świadoma. moja orto jak jej powiedziałam,że chcę kosmetyczny to powiedziała,że ok,tylko wspomniała że zamki mogą odpadać również miałam problemy z jedzeniem na początku tym bardziej że miałam jeszcze założony hyrax,niestety nie ma na to rady,niedługo przestanie wszystko boleć i się przyzwyczaisz.skórki od chleba odkrawałam itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana_26
witam, zapisałam się w Wawie do otro na Ursynowie: byłam osobiście - wygląda OK, ale... nie za tanio:( ceny za aparat w miarę, gorzej z wizytami (250zł); napiszcie, z jakim kosztem kontrolnych wizyt trzeba liczyć się przy dwóch łukach? czym dokładnie jest "aktywacja łuku"? no i zmiana zamka - jak często występuje? --------------------------------------------------------- takie info jest czasem w cenniku, ale nie wiem jak to ma się w praktyce... --------------------------------------------------------- no i może ktoś poleci dobrego lekarza w dobrej cenie w Warszawie? będę wdzięczna, czas pogania:­-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duska132
Mam pytanko?! ile by mniej wiecej kosztowala pierwsza wizyta u ortodonty ?? jestem z katowic i to jest dla mnie bardzo wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIGGET jeszcze nigdy nie odkleił mi się zamek (mam kosmetyczne aparaty od 9mcy) ale wg tego co tu piszą ludzie i na rozum to obejmuje Ciebie reklamacja tym bardziej że masz go dopiero od 2dni!!! Ja bym w życiu nie zapłaciła orto powinna Ci to zrobić w ramach reklamacji!!! ANA_26 250 zło za wyzyte ??? Ale chyba pierwsza z odciskami itp tak??? Ja mam dwa aparty chodze do orto co 1,5 mca jeszcze nigdy nie zapłaciłam więcej niż 50zł( nie licząc pierwszej wizyty)! Podczas wizyty wymieniam zawsze gumki, mam regulacje, wymiana druciaka i zakładany miałam i ściągnięty drut na podniebieniu! 250zł to starasznie dużo!!! DUSKA132 ja za pierwszą wizyte w Bydgoszczy zapłaciłam 100zł miałam w tym konsultacje i odcisk ząbków. Wczesniej wykonałam zdięcie ok50zł! POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki ZUZA*** , tez tak wlasnie mysle,ze nic zaplace.Troche sie wkurzylam,bo rzeczywiscie nie powinno byc tak,ze odpada,ale ona cos ostatnio i tak mowila,ze cos nie chce mi sie do zabkow przykleic.Moze jakies dziwne mam :p A aparat mam metalowy na dol, prawie w ogole go nie widac, wiec jestem zadowolona. A orto nie jest zadna felerna doktorka, bo juz kiedys u niej sie leczylam jak bylam mlodsza, wtedy to nosilam wkladany na gore,zeby mi jedynki sie wyprostowaly, meczylam sie z nim chyba z 4 lata (wiadomo,ze jak sie jest dzieckiem to wielu rzeczy sie nie rozumie po co takie cos do buzi), no ale generalnie wyleczylam te wade. zaniedbane zostalo u mnie jedynie to, ze nie wyrosla mi dolna piatka i nic z tym nie zrobiono,no i teraz przez to niektore zabki postanowily sie skrzywic,np. w dziwny sposob dwojka u gory, co bylo glownym powodem zdecydowania na leczenie.No i niestety teraz aparat na dol,zeby dolne sie tez wyprostowaly, pozniej wypelnienie luki gdzie nie mam zeba i na koniec dopiero aparat na gore. Na razie nie kazala mi zadnych zabkow wyrywac,choc mam wszystkie osemki, takze jestem szczesliwa;], pozdro dla wszystkich z szyna na zebach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnettWL
odnosnie przebarwiania gumeczek na kosmetycznym: sprobujcie perlowych! Mialam je ok miesiaca, a wogole sie nie przebarwily!!! Wczesniej mialam przezroczyste i zrobily sie zolte i brzydkie. No, moze i kwestia jedzenia i picia, bo ja niczego sobie nie odmawiam. Zacztnajac od czerwonego wina i na buraczkach konczac. Ale zdecydowanie aparat kosmetyczny jest super!! jestem bardzo zadowolona, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×