Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość wioletkaaaaaaa
Ktoś wogole zakładał aparat w Bielsku Białej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cek125
Witam! może wiecie :) i pomozecie. Mam aparat góra i dół, stały, zwykły metalowy -i czeka mnie niebawem lot do Tunezji -pierwszy z aparatem i pierwszy tak " wogóle". i teraz sie zastanawiam- jak to będzie na bramce-będzie piszczec napewno -czy samo pokazanie uśmiechu wystarczy; no i jak mnie przepuszcza-to czy w trakcie startu, lądowania będe czuc jakiś dyskomfort, ból? oswieccie mnie prosże :) z góry dziekuję. Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keyra
Dzisiaj założyli mi aparat! Damon 3, niestety metalowy, ale mały..Nic nie boli ale czuję dyskomfort...Chciałabym już to mieć za sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elaine92
Wioletkaaaaaaa, mi tez nikt nic nie mówił nosiłam łuk podniebny nawet nie wiedząc ze zazwyczaj sie go nie nosi xD Myslałam po prostu ze to jest częśc aparatu ;) Łuk nie jest taki zly, mówi sie normlanie, jedzenie tez nie wchodzi tak strasznie.. Tylko teraz te guumki które mi sklejaja szczeki są troche niewygodne bo musze mówic przez zęby, wiec moze zapytaj sie na poczatku leczenia czy ty tez takie cos bedziesz musiała nosic. Mnie zeby tak bardzo wcale nie bola i jestem naprawde zadowolna ze zdecydowałam sie na aparat ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma zadnego dyskomfortu, zreszta to pewnie zalezy, ja bardzo lubie latac wiec aparat mi w tym nie przeszkadza, ale niektorzy w powietrzu czuja sie zle wiec pewnie w aparacie bedzie jeszcze gorzej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cek125
Dziekuje blekitnooka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgoskkaa
Czesc ! Wiecie co .. na początku sie bałam tego aparatu ,ale po po przeczytaniu Waszych wypowiedzi przestałam sie bac. Mam tylko jedno pytanie .. ten łuk podniebny to on jest na rozszerzenie szczęki ? Chciałabym wiedziec bo ten łuk podniebny chyba bede miała a za jakies trzy tydnie aparacik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keyra
Mam pyt. dotyczące aparatu Damon Miałam mieć zakładany na górę Damon MX. Tak jak na zdjęciu: www.dentalcomplex.ru/equipment/photo/Damon3_MX.jpg Niestety, to co na zdjęciu jest na dole ja mam na górze[aparat zakładany dzisiaj]!Tzn te kolorowe kropki, zamki całe metalowe...Czy aby mój ortodonta się nie pomylił??Na górze chciałam mieć prawie niewidoczne, niestety dość dobrze je widać mimo że są dość małe. Na dole jeszcze nie miałam zakładanego Ortodontka mi dokładnie mówiła[chyba że się przesłyszałam] że na górnych jedynkach da mi jakieś inne mniej widoczne...Aparat zakładał mi inny ortodonta, nie ona. Jednak na umowie jest napisane czarno na białym..tyle że ja umowy nie mam tylko ona a kolejna wizyta za 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edin
Witam, ja mam za 3tyg zakladany porcelanowy 2,3tys.za 1 łuk, kolejny 2tys/warszawa. Chciałam łuk kosmetyczny ale orto odradzila, bo -jak twierdzi-czesto sie odpryskuje, przez co jest nieestetyczny i spowalnia efekty leczenia. Mam za tydzien chirurga i usuniecie 5tki bo jak sie okazalo mam urazowo przesunietą gorna szczeke (?) i przez to zwyrodnienie stawów, na dole zamiast ekstrakcji bede miala pilowaną szczeline miedzy zebami przy kazdej wizycie. Nie mam pojecia jak to bedzie wygladalo, mial ktos już to? Jakos nie wyobrazam sobie, ze bedzie mi pilowac zeby, chocby nie wiem jak maly byl ten pilnik. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaa
Elaine92 dzięki za podtrzymanie na duchu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, tak czytam sobie ten temat, bo wczoraj byłem u ortodonty i będę mieć aparat. Wybór należy do mnie, czy chcę zdejmowany, czy stały .. Oczywiście ja chcę wyjmowany, bo po pierwsze okropnie wygląda stały, a po drugie nie mam wielkiej wady ... łuki muszą mi się rozciągnąć :P Jak myślicie, w moim wieku ( 17 lat ) taki aparat wyjmowany da jakieś efekty? Mam mieć na górę i na dół ... Dodam, że troszkę jedna jedynka na drugą mi zachodzi, i wystające mam 3 troszkę .. No i łuk górny trzeba cały rozszerzyć, a w związku z tym trzeba też dół :P Wyczytałem, że niszczy szkliwo? Prawda to? No i jak jest z wygodą, bo, że boli, to zdaję sobie z tego sprawę :) Jeszcze jedno, przy wkładaniu, trzeba się nagimnastykować, czy normalnie \\\"pstyk\\\" i się o zęby zatrzaskuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaa
Bingo123 jak mogłeś powiedziec ze stały aparat wygłada okropnie?! do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic! Moja kumpela miała załozony aparat ruchomy na wystajaca trojke i faktycznie zabek ladnie sie schowal, ale teraz mozna zauwazyc ze wada szybko sie wraca! Trojeczka znowu chetnie by wyskoczyla z szeregu :-) Zaluje teraz ze nie zalozyla stalego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo019
Bingo123 oczywiscie ze da efekty, ale aparatow ruchomych raczej nie powinno sie zakladac w twoim wieku, zeby beda Ci sie prostowac duzo wolniej a po leczeniu wada moze wrocic. Ja mialam ruchomy aparat w wieku 15 lat i teraz (24 lata) znow mam aparat, tym razem staly i szczerze mowiac, dla mnie komfort wiekszy, bo od wewnetrznej strony zebow nic, no, prawie nic, nie uwiera, nie ma problemow ani z mowieniem ani z calowaniem:) Przy dwoch aparatach wyjmowanych jezyk jest jakby scisniety, bo nie zostaje juz na niego wiele miejsca, i to uczucie jest bardziej niz denerwujace. Co do niszczenia szkliwa to nie zaobserwowalam. A zaklada sie szybo i bez problemow. A najlepiej zrobisz jak zapytasz ortodonte o plusy i minusy wyjmowanego aparatu w twoim wypadku bo wszystko zelezy od wady, ja tylko moge Ci powiedziec ze to strasznie niewygodne paskudztwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elex
Witajcie! Czy ktoś polecił by mi dobrego ortodontę w Rzeszowie. Mam 28 lat i zauważyłam że od pół roku zęby mi się krzywią. Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma ktoś może jeszcze jakieś pytania dot. Aparatu? chętnie pomoge stały nosze już rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mj1990
Witam! Jestem z Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) i proszę o informacje o tanich ortodontach z któregoś z następujących miast: Olsztyn, Mława lub Działdowo. Z góry dziękuję!! Proszę o szybkie informacje!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam -Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mj1990
Proszę też o podanie ewentualnych kosztów, tzn. aparatu stałego na oba łuki, kosztu comiesięcznej wizyty... Pozdrawiam -Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaa
Fionnna, mam mnóstwo pytań! Z dnia na dzień, coraz wiecej! Rok w "niewoli' ;-), napisz jakie efekty! Ja bede miala prostowane zabki ze względu na trojeczki! w gornym luku nie zmiesciły sie paskudy obydwie! Lewa jest jeszcze wzgledna, ale ta z prawej strony tak sie "porzadzila" ze zepchneła dwojke calkiem do tyłu! Mam juz usunieta czworke, ale tylko z jedniej strony, własnie tej prawej! Wg ortodontki to wystarczy, ale pani chirurg która usuwala mi tego zeba twierdzi, ze bedzie trzeba usunac jeszcze osemke! Mnie to nie przeszkadza, tylko zastaniawiam sie jak to bedzie wygladac potem, po zdjeciu aparatu, skoro z jedniej strony usuna mi dwa zabki, a z drugiej wogole? Czy nie przesuna sie one wszystkie na prawo?! Moze KTOS z WAS mial podobny problem?! Napiszcie prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angela117
hej mam 16 lat i mają mi założyć aparat ale nie ze względu na krzywe zęby tylko mam poważny problem ponieważ 3 (kły) nie wyszły mi na miejsce mleczaków tylko umieściły się na podniebieniu. Pani ortodontka musiała mi usunąc mleczaki i teraz mam iść na zabieg odsłonięcia zębów znajdujących się na podniebieniu. ma to być nacięcie podniebienia i założenia jakiś gumeczek oczywiście ze znieczuleniem ale miejscowym CZY KTOŚ MIAŁ TAKI PROBLEM? JAK TEN ZABIEG PRZEBIEGO? jestem bardzo zestresowana ODP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenka 19 m
Wczoraj miałam założone te gumeczki co rozszerzaja zabki przed zalożeniem aparatu ktory mam miec juz w srode i juz dzis rano mi jedna wypadła! mam ją ale przeciez nie dam rady sama jej wlozyc, co mam teraz zrobic? mam do ortodonty ponad 50 km, czy musze specjalnie jechac tam w poniedzialek, nawet nie wiem czy bedzie przyjmowac! co mam zrobic?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwoona
hej , mam pytanko do Was, chcialam sobie zalozyc aparat ortodontyczny, ale niesety nie znam zadnego dobrego ortodonty. zalezy mi na kims z sosnowca, ewentualnie katowic, moze moglibyscie kogos polecic??dzieki z gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo019
marlenka 19 m potrzeba matka wynalazkow. po prostu musisz wlozyc miedzy zeby cos, co gumke zastapi. u mnie sprawdzilo sie opakowanie probki kremu czy jednorazowej maseczki, nie pamietam dokladnie. po prostu odcinasz kawalek z brzegu i wpychasz w miejsce separatora. boli bardziej niz przy elastycznej gumce ale dziala. mozesz tez sprobowac wlozyc separator, tylko trzeba go rozszerzyc, np. nalozycz na dwie wykalaczki, wlozyc do ust, rozsunac wykalaczki na szerokosc zeba i wsunac gumke. troche to trudne ale da sie zrobic. oczywiscie najlepiej jechac do ortodonty, ale jesli bedziesz czekac do poniedzialku byc moze zabki nie zdaza Ci sie rozsunac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Peacewoman
bingo123 - stały okropnie wygląda ? tez miała wybór czy stały czy wyjmowany i moja wada ogranicza się do paru nieprawidłowości, ale mimo wszystko wybrałam stały .. Dlaczego ? gdy miałam ściągany aparat był bardzo niewygodny, niedało się z nim mówić, czeba było o nim stale pamiętać, uważać na niego, pilnować by go nosić tyle ile trzeba i boli Cię po każdym przesunięciu drucików.. A stały? w moim przypadku bolał przez 3 dni od założenia, potem to nic, nie mam problemów z mówieniem, nie musze o nim pamiętać nie ma żadnych komplikacji.. a wygląd ? Mi bardzo podoba sie stały aparat, a znajomi mówią że do daje mi "charakteru" Niestety ściągam za jakieś 2 miesiące ;/ bo nosze już 9 miesięcy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam takie
pytanie troszke z niczego, do jakiego wieku "rosnie nam zgryz" chodzi mi o formowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailówna
edin: Ja oprócz expandera będę też mieć piłowane przestrzenie międzyzębowe... Mam troszkę ciasno w górnej szczęce:) Jak leczyłam zębki przed aparatem to moja dentystka piłowąła mi przestrzeń między jedynką a dwójką bo miałam jakieś przebarwienie i chciała sprawdzić, czy to nie ubytek... Używała do tego paski ścierające (trochę przypominające papier ścierny śedniej ziarnistości) Niestety nie było to zbyt przyjemne... Jeśli się chcesz przekonać jak to było mniej więcej to pilnikiem do paznokci (takim do tipsów) sobie przejedź po zębie (byle nie za mocno)...Możliwe ze dla mnie było to nieprzyjemne ponieważ (jak już napisałam) mam ciasno w górnej szczęce i oprócz piłowania czułam olbrzymi ucisk na pozostałe zęby... "Striping to zwężenie zębów przy pomocy czegoś w rodzaju pasków sciernych. Wkłada się je na miejsce styku pomiedzy zębami i ściera powierzchnie sąsiadujących zębów. W ten sposób robi sie przestrzeń miedzy zebami, ale ta przestrzeń nie jest duża. Może być tak że będziesz miała robiony striping na wszystkie zeby przednie do czwórek włącznie. Może się jednak zdażyć że w trakcie leczenia okaże się że jednak trzeba wyrwać zęby ale może się zdażyć że ominie cie rwanie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailówna
A w ogóle chciałam się Wam wszytskim pochwalić... Aparat mam od wtorku czyli 4 dzień i już go nie czuje... Mam jeszcze jeszcze małe problemy z jedzeniem mięska, no i nie jem rzeczy mega twardych, ale ogólnie już nie muszę się odżywiać tylko zupkami....:):):):) Życzę by i Wam aparat nie sprawiał kłopotu.:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emce
witam, chciałbym prosić Was o pomoc :) może mi ktoś polecić dobrego i nie za drogiego ortodontę w Warszawie? :) chcę mieć równe zęby ale nie wydać na to majątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×