Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość edin
wioletkaaa, ja korzystalam w sumie tylko z tej strony http://www.ortodonta.info/aparaty.html , w pozostalych zawsze jakies drastyczne rzeczy pokazywali:) nie dla mojej wrażliwosci estetycznej. dzisiaj pilam kawe przez slomke, wkurzam sie troche że nic mi nie mozna i musze sie ze wszystkim pilnowac tj. z piciem tego soku nieszczesnego z marchwi. kluski na mleku jadlam dokladnie 37min. wiem, ze to poczatek dopiero i jest to kwestia przyzwyczajenia ale na razie jestem na etapie buntu i totalnej irytacji, ze nie moge tego chociaz na chwile ściągnąc. ponawiam pytanie dot. porcelanowych zamków i ich ewent. przebarwiania. ps. zdjecie wyżej nie wchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandiiiiiii11
CZEŚĆ 19 będe miała założnony aparat wyjmowany czy on pomoże ??? czy jest bolesny aparat wyjmowany ??? :D pozdrowienia dla wszystkich co noszą aparaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandiiiiiii11
19 lutego będe miała założóny aparat :) boję sie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola-27
Kochani!!!! a czy na kazdej wizycie wymienia sie gumki? i czy to kosztuje ekstra? Bo mi orto odradził te kosmetyczne aparaty, wlasnie ze wzgledu na odbarwianinie, no ale skoro co 1,5 tyg i tak by sie wymieniało..........A jak jest z metalowymi aparatami, tam tez cos sie wymienia?.........odliczam juz czas i nie wiem na jkai sie zdecydowac, zakładam za miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola-27
miało byc co 1,5 miesiaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DuMnA_ApArAtKa
Ola-27 ja osobiscie polecam aparat metalowy:) gumeczki wymienia sie co okolo 1 miesiaca:) mozna szalec z kolorami do woli:) a w porcelanowym niestety nie mozesz miec kolorowych ligatur:) a wiec juz sama zdecudyj ae ja polecam metalowy:) taniej wychodzi:) za wizyty na wymiane gumek place 20 zl:) za aparat placilam 1300. do sandiiii aparat zdejmowany nie boli:) on na krzywe zeby raczej nie pomoze... po moze jesli ktos ma wade zgryzu. ja nosilam w dziecinstwie zdejmowany i teraz nosze staly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailówna
edin: Ja mam aparat 18 dzień... Też to przeżywam... Wczesniej przeszkadzały druty, a teraz przeszkadza to ze gryźć się nie da... Zęby bolą, aż mi się po nocach śnią...Największe stany irytacji przeżywam, gdy jestem zmęczona fizycznie lub psychicznie...gdy chciałabym mieć święty spokój, a tu jakies cholerne druty mam w ustach, od których w dodatku bolą mnie zęby... Pocieszam sie tylko efektami...I Ty spróbuj tak samo... Picie kawy przez słomkę wygląda conajmniej śmiesznie, ale przez to staję się charakterystyczna osobą dla moich znajomych... Do wszytskiego jesteśmy w stanie sie przyzwyczaić więc głowa do góry:):):) 20 lutego mam pierwszą wizytę kontrolną... czeka mnie zakładanie expandera.... boje się....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guru16
ja mam hyraxa :/ i dolny łuk. W srode zdejmuja mi nareszcie hyraxa i bede mogl normalnie mowic i jesc Normalny aparat w niczym nie przeszkadza ale hyrax przeszkadza we wszystkim:P To tyle z moich narzekań:D pozdrawiam aparatków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edin
ktos napisał, że przy porcelanie nie można miec kolorowych ligaturek. otóż, ja mam jasno filoletowe i uwazam, że wygladają wspaniale-bo prawie ich nie widac:) na porcelane zdecydowalam sie od razu ale wahalam sie czy łuk zrobic kosmetyczny czy metalowy. wybralam metalowy, ktorego i tak nie widac bo to jest tak cienki drucik, ze jest niezauwazalny; dodatkowo porcelanowe zamki zajmują wieksza czesc i go zakrywają. sila tarcia przy porcelanie jest taka sama jak przy metalu, wyjątkowa estetyka, tylko kaska różna. mimo to, jeszcze raz polecam:) abigailówna: 18 dzien i jeszcze bolą? myslalam, ze po tygodniu jakos moze przechodzi... ja mam wrazenie, że zęby bolą mnie coraz mocniej, czy to możliwe? ps. zdjecie nie wchodzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjay
proszę odpowiedzcie: czy aparat można założyć na ząb z pękniętym szkliwem, który w dodatku jest martwy?? czy korony aparat tez wyprostuje?? bo nie wiem czy się opłaca teraz zakładać aparat skoro mam 4 martwe zęby i one są krzywe, ale i tak się kiedyś skruszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzjola
Czytam właśnie wypowiedz Guru16:) haha, święte słowa. Normalny aparat nie przeszkadza w niczym, Hydrax-dramat:P Pozdrawiam wszystkich:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DuMnA_ApArAtKa
Do anjay: Njalepiej jak pojdziesz na wizyte do orto wtedy wujasni Twoje watpliwosci:) Ja niestety nie umiem Ci odpowiedziec na pytanie jednak wydaje mi sie ze nie mozna:( Zapytaj sie swojego ortodonty:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andmin
Mam pytanko- czy po sciagnieciu aparatu zostaja jakies plamy lub przebarwienia na zebach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulincia07
moze ktos polecic sprawdzonego ortodonte z olsztyna?? bede bardzo wdzieczna:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skromne pytanko
gum do zucia nie wolno zuc tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DuMnA_ApArAtKa
Hem no zalezy^^ Ja np zuje zawsze gdy nie mam okazji umyc zebow:) guma do zucia nie jest zalecana bo moze cos poluzowac a najgorsze wkrecic sie na zamki lub na pierscien. Ja zuje gume kilka razy dziennie a aparat mam 4 miesiace. Na poczatku bylo trudno:D Opanowalam "technike" i jest ok:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaaaaa
Aparatki w piątek zakładam aparat stały na góre! Możecie napisac ile to mniej więcej trwa i jak to sie odbywa?! Prosze, napiszcie czego mam sie spodziewac! Pozdrawiam Wszystkich cieplutko! Byle do wiosny..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0603
Witam! Mam aparat od tygodnia, metalowy, smieję się chyba jeszcze więcej niż przed jego założeniem. Po pierwsze zawsze sie wstydziam moich zebów, bo są krzywe. Aparat daje mi większe poczucie swojej wartości, dlaczego-może zacznę od tego, że teraz on świadczy o tym że człowiek dba o siebie. Metalowy-są mocniejsze, można jeść wszystko, a po co ja mam ukrywać że mam aparat, dodam tylko że mam 24 lata, pracuje a ludzie to zawsze zagadają coś o moich matalach na ząbkach. Fajne uczucie. Nie wiem jeszcze jak boli skręcanie, założenie nie było złe, ból-przygotowywałam sie na dużo wiekszy, a obyło się bez zadnych srodków przeciwbólowych.Teraz jem wszystko, a chciałam być na diecie(hehe) Jak nosilam aparat na noc-ból byl niesamowity i nie wytrzymałam, wiec rzucialm go w kąt, uczciwie wam powiem że to szkoda pieniędzy. Jak zakładać to na stałe, 2 lata i po sprawie. A potem to uśmiech będzie nam towarzyszyl całe życie(no dopóki nam żeby nie wypadną ale to na innym forum). Pozdrawiam i nie czekajcie. Wiem że do takiej decyzji trzeba dorosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo019
wioletka zakladanie aparatu to sama przyjemnosc (w porownaniu z tym co moze byc potem przez kilka dni:)), takze nie ma sie czego obawiac. Klada Cie na fotelu, czyszcza zeby, potem dobieraja pierscienie, ktore zaklada sie na szostki, jak juz dobiora to nakladaja na nie klej i zakladaja. potem przyklejanie zamkow od jedynek do piatek, na koniec wybierasz kolor gumeczek i zakladaja Ci luk. Calosc zajmie ok. 40 minut, tak mysle, bo mnie zakladali dwa luki na raz i trwalo to godzine i pietnascie minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaaa
KaroO19 dzięki za wyczerpującą odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja orto.
zalozyla mi aparat w 25 minut a nie 40! i jest najlepsza! nie wytrzymalabym tam tyle na fotelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pfffft
No wiesz nie najwazniejszy jest czas zalozenia, ale efekt i samo wykonanie pracy. Pffft a nie czas;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barylowa
ojojoj "moja jest najlepsza" zupelnie jak dziecko w piaskownicy hehe kto szybszy ten lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pfffft
no dokladnie:) zupelnie jak dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie dla uprzejmych
mam 18 lat, i mam wade zgryzu dolna szczeke mam wysunieta.. jakbylam mlodsza mialam ja leczona aparatem ale nie stalym, tym zdejmowanym... i teraz pytanie, czy jesli nie lecze , wada moze sie pogarszac?? prosze o szczere odpowiedzi... z groy bardzo bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrcha
cześć czy moglibyście mi pomóc?? mam nieć w tą środe zakładany aparat . często słysze o gumkach co to są te gumki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrcha
co to są gumki ?? chodzi mi o te do aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebunia
Cześć mam założony aparat od września. W sierpniu dowiedziałam się o operacji , gdyż mam tyłozgryz. Miesiąc temu odebrałam zdjęcia od ortodonty i dałam je na konsultacji innemu ortodoncie, który stwierdził, że ta operacja jest mi w cale nie potrzebna.. I tu moje pytanie: czy ktoś miał wyleczony tyłozgrys samym aparatem? A może ktoś miał taką operacje i może mi napisać jak ona przebiegała i potem jak się po niej dochodzi? Czy blizny ładnie są zrobione, itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mausik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×