Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość mausik
ja mam od miesiąca aparat tzw kryształowy zakładałam go w Chorzowie hmm jeżeli dobrze pamiętam to płaciłam 2200 zł . za kazda kontrolna wizyte 70 zł :) jestem zadowolona z aparatu jak duzo osób tutaj pisze nie widać praktycznie aparatu trzeba sie przyjrzeć :) a tez za tydzien bede zakładać kolorowe gumki :) :) i jestem ciekawa jak to bedzie wygladało :) hmmm sa i plusy i minusy :] jak np mi zrobił sie nadmiar dziąsła bo cos sie zaczyna przesuwać :) no ale cos za coś:) jak jakies pytania to bez problemu odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DuMnA_ApArAtKa
do PYTANIE DLA UPRZEJMYCH- ja tez w dziecinstwie bylam leczona aparatem zdjemowanych bo mialam zuchwe wysunieta. Teraz nosze aparat staly bo jeszcze nie mam idealnie proistego zgryzu. Wydaje mi sie ze wada moze sie pogorszyc. Skonsultuj sie z ortodonta i niech Ci odpowie na Twoje pytanie co do pogorszenia wady zgryzu. do PATRCHA- gumki (ligatury) sa to takie kolorowe gumeczki w ksztalcie kulek ktore sie zaklada wokol zameczkow:) w aparatch metalowych jest cala gama kolorow tych gumek, w aparatach kosmetycznych (porcelanowe, krysztalowe itp) zaklada sie gumeczki w kolorze tego wlasnie kosmetycznego aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie dla uprzejmych
now lasnie bede musiala sie wybrac do ortodontki, w przyszlosci planuje zalozyc staly, jak juz sama na niego zarobie.... no a teraz chcialam sie orientacynie dowiedziec, wiec moze ktos jeszcze odp a moje pytane,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mausik
DO PYTANIE DO UPRZEJMYCH jeżeli chcesz sie konkretnie czegoś dowiedzieć to pisz @ :) nie ma problemu jak moge to pomogę:) duuzo by tu mówić ceny zamki gumki ortodonci :) itp itd zalezy co chcesz wiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaaaaa
To już jutro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaaaaa
Jaki kolor gumeczek radzicie na poczatek?! Aparacik bedzie metalowy! a, czy mozna wybrac sobie wielkosc zamka?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta12345
Ehh mam problem mam aparat od roku na całych zębach i coś się dzieje z moimi ząbkami chyba zaczyna mi się próchnica teraz muszę się bardzo postarać żeby ją zwalczyć bo to dopiero początki trzeba bardzo uważać jak ktoś ma słabe zęby i aparat bo szybko może je zniszczyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia1001
Mam pytanie....... Aparat nosze od paru miesięcy ,chciałam by ortodontka założyła mi gumeczki ,ale co każdą wizytę mówi ,że następnym razem !!!!!!:/ Nie wiem czy trzeba trochę odczekać by dopiero je założyć!!!!!!! Proszę o rade ,dlaczego ona tak z tym zwleka!!!!!!!! P.S A ortodontka o prócz taj sytuacji jest fajna i bardzo dobra w swoim fachu !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edin
hmm, wydawalo mi sie że gumki to w pewnym sensie naleza do calosci aparatu-łuk/splot, zamki i ligatury czyli gumki. Dlatego zdziwila mnie ta wypowiedz... chyba ze są jakies inne aparaty, o ktorych nie wiem. Jak to jest, bo strasznie mnie to zaciekawilo? Mam juz 8dzien aparat i lewa strona juz prawie nie boli, prawa boli tak samo:/Ps. Po raz enty dla tych w błędzie, powtarzam że na krysztal i porcelane mozna wybierac gumki w kazdym kolorze, tak jak przy metalowym. Tak sie przyjelo dziwnie, że tylko bialy lub bezbarwny. Tymi aparatami tez mozna sie bawic w kolory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdus08
mam pytanko nosze aparat staly gorny i dolny od dwoch dni bola mnie zabki ...powiedzcie mi kiedy przestana mnie bolec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta12345
do Ewci Wiesz co ja mam zmieniane gumki co miesiąc i jaki chce kolor to noszę i chodź ona by nie chciała musi mi je zdjąć żeby wyjąć łuk... dziwne to zachowanie... :/ a zresztą gumki się po jakimś czasie robią brzydkie i ze względów higienicznych i estetycznych należy je wymieniać a zresztą wymienianie ich jest podstawą leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apatat samoliujuący
cześć czy ktoś z Was słyszał coś o aparacie samoliującym czy samoligatujacym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia1001
Dzięki za odp. !!!!!! Następnym razem od razu gdy wejdę do gabinetu powiem by mi te gumeczki założyła !!!!!!!! Mam jeszcze jedno pytanie czy one coś kosztują czy to w cenie aparatu ?????? Bo mi się wydaje że nic nie trzeba dopłacać........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta12345
do Ewci. Gumki są w cenie wizyty comiesięcznej nie trzeba za nie płacić i tak zżerają z nas tyle kasy u mnie co miesiąc 90 zł za gumki i że sobie kobieta pogada i drucik ściągnie :/ a do tego mieszkam w mieście niewielkim bo 30 tys mieszkańców a cena wizyty jest podobna co w wawie czy gdańsku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo019
wioletkaaaaaaaaa, jak samopoczucie po zalozeniu aparatu? Na jaki kolorek sie zdecydowalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaaaa
Do KarO19 Już pierwsza noc z czyms tym na zebach za mna! Szczerze mówiac spodziewalam sie czegos innego! Troszke mi przeszkadza ale normalnie mowie takze luz! Boje sie jesc zeby cos nie odpadlo i zupelnie nie wiem jak sie zabrac do szczotkowania takich zebow! Napewno nic sie nie odklei?! A co do gumeczek orto doradzila mi bezbarwne tak na poczatek zebym sie przyzwyczaila! I w sumie trafna decyzja! Mam duze zabki w zwiazku z tym ten metalowy aparat wyglada calkiem eststycznie! Podoba mi sie bardzo! Zabki trosze mnie bola, tzn nawet nie ze bola ale odczuwa sie taki spory nacisk! do przezycia zupelnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaaaa
Doświadczone aparatki prosze o pomoc, jak szczotkowac takie zabki z aparatem stalym?! Jakich szczotek uzywacie, past, płynów?! Jestem troszke wsciekla na moja orto bo nie wiele mi powiedziala! Mam jeszcze jedno pytanie, pierwsza wizyta kontrolna zawsze jest po miesiacu bo mnie sie wydawalo ze troszke wczesniej?! Prosze o odpowiedz! Pozdrawiam Dumna aparatka!!!!!!!!!! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guru16
a mi orto juz zdjęła hyraxa :P bola mnie troche dziasla teraz ale kit z tym:P Mam juz obydwa łuki założone a gumeczki wziąłem zielone takie ladne ^^ Pozdrawiam wszystkich :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
do wioletkaaaaaaaaa ;] wizyty sa co miesiac;] pierwsza takze;] hihi ;] a wiec uzywaj normalnej pasty z fluorem..;] nie da Ci nic najdrozsza wyrafinowana pasta gdy nie bedziesz pozadnie szczotkowala zebow;] wiec.;] normalna pasta z fluorem;] hiih no to tyle ode mnie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailowna
edin: Dawno tu nie byłam, ale sie rozchorowałam i z wysoką temperaturą nie chciało mi się siadać do komputera... Więc przepraszam ze nie pisałam wczesniej... W najbliższa srodę: 20 lutego mam pierwszą wizytę u orto tzn. po załozeniu aparatu... Eh... Bolały mnie żeby nie da się ukryć.... bardzo, bardzo długo... Dziś już nie bolą, ale jak gryzę mam wrażenie, że są na amortyzatorach i się ruszają... Na szczęscie człowiek potrafi wyrobić sobie różne mechanizmy obronne i nauczyłam się z tym ruszaniem zębów normalnie jeść... Niestety (jak pisałam wyżej) niedługo wyiana łuku i expander... buuu... i znowu ból.... Eh... Muszę się skupić na pozytywach... A Tobie jak się nosi aparacik???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailowna
wioletkaaaaaaaaa: Ja szczotkuję zęby normalną szczoteczką do zębów... Kupiłam trochę mniejszą, żebym mogła nią wszędzie "wjechać":) Kupiłam też taką do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych... Wyglądem troche przypomina dłuto stomatologiczne.. Tę szczoteczkę wykorzystuję do czyszczenia zębów wokoło zamków.... No i płyn do płukania jamy ustnej. Po umyciu zębów i wypłukaniu ust wodą, przez około 30 sekund płukam zęby intensywnie płynem i jeszcze raz płukam wodą.... Te zabiegi dają mi poczucie czystości.... A pierwsza wizyta zależy od ustaleń Twojej orto... Zazwyczaj następuje po miesiącu ale może być odrobine wcześniej... Do wszystkich... Napiszcie jak Wy dbacie o swoje uzbrojone ząbki.. Jestem ciekawa... Może coś udoskonalę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinnga
hm... a słyszeliście cos o aparatach stałych ale bez pierścieni? Ja mam dosć znacznie poprzestawiane zęby i nie miescily mi sie w łuku założyłam aparat stały z metalowymi zamkami ale nie mialam zakładanych pierścieni z czego sie zdziwilam bo ich balam sie najbardziej? Podobno nie kazdy ich potrzebuje. Wiecie cos o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinnga
dodam jeszcze ze mialam usówane czwórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również noszę taki aparat, nie mam pierścieni i nie mam kolorowych gumek tylko same zamki i łuk? Słyszał ktoś o implancie ortodontycznym? Bo moja orto będzie mi go zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również noszę taki aparat, nie mam pierścieni i nie mam kolorowych gumek tylko same zamki i łuk? Słyszał ktoś o implancie ortodontycznym? Bo moja orto będzie mi go zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinnga
a co do Motylka : ) ja mam narazie metalowe ale pytałam o kolorowe gumki : ) juz sie nie moge doczekac kiedy mi je zalożą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kirka17
Hej:) powie mi ktos jak zyje sie z takim aparacikiem na zebach?? bo mi by sie przydal..ale nie wiem jak to jest z higieną w szkole i wogole?? Czy po kazdym posiłku musze leciec do łazienki ze szczoteczka i je czyscic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinosss
hey! czy wiecie może czy można mieć np na sole aparat zwykły a na górnych zębach porcelanowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×