Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

____zuza1234 ____ odlezyny napewno znikna bo przeciez masz je dlatego ze masz aparat, znam ten bol ;) a co do mowienia ja staram sie mówić płynnie i dobrze akcentowac po prostu staram sie mowic wyraznie i wlasnie raczej wolno bo jak mowie szybko to taki jeden szum wychodzi ;p generalnie ja zawsze zwracalam uwage na mowienie wiec moze tez jestem przewrazliwiona ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warkka
Witam wszystkich APARATÓW :-) Swój aparacik mam od 15 września, tak się z nim zżyłam, że czasami zapominam że go mam :-) W poniedziałek 6.10 mam pierwszą wizytę kontrolną. Martwi mnie tylko to, że jak myje zęby to mi dziąsła krwawią. Ma ktoś może taki problem? Nie wiem czy to normalne, czy jednak coś jest nie tak :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warkka
Witam wszystkich APARATÓW :-) Swój aparacik mam od 15 września, tak się z nim zżyłam, że czasami zapominam że go mam :-) W poniedziałek 6.10 mam pierwszą wizytę kontrolną. Martwi mnie tylko to, że jak myje zęby to mi dziąsła krwawią. Ma ktoś może taki problem? Nie wiem czy to normalne, czy jednak coś jest nie tak :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkhfkjsdhKHFKH
MOJA CORKE DENTYSTKA SKIEROWALA DO ORTODONTY BO WYDAWALO MI SIE ZE DOLNA JEDYNKA KRZYWO JEJ WYRASTA. JEDNAK OSAZALO SIE ZE WSZYSTKO OK I ORTODATA KAZAL PRZYJSC ZA ROK DO KONTROLI.A MOJA CORKA BYLA STRASZNIE ZAWIEDZIONA BO CHCIALA MIEC APARAT. OJ TE DZIECI.HEHEHE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak po dodaniu wyswietla sie komunikat, ze wystapil blad to smiem twierdzic, ze post sie dodat i nie trzeba tego robic kolejny raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkhfkjsdhKHFKH
MOJA CORKR DENTYSTKA SKIEROWALA DO ORTODONTY BO WYDAWALO MI SIE ,ZE DOLNA JEDYNKA JEJ KRZYWO WYRASTA. OKAZALO SIE ZE WSZYSTKO JEST DOBRZE I ORTODATA KAZAL PRZYJSC ZA ROK DO KONTROLI. CORKA BYLA STRASZNIE ZAWIEDZIONA BO CHCIALA MIEC KOLOROWY APARAT. OJ TE DZIECI. HEHEHE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak po dodaniu wyswietla sie komunikat, ze wystapil blad to smiem twierdzic, ze post sie dodat i nie trzeba tego robic kolejny raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
witajcie.mam jedno pytanko.mam aparat od 6go września i w poniedziałek idę na pierwszą wizytę kontrolną.Czy na każdej wizycie wymienia orto drucik?czy może tylko coś tam podkręca?bo ja nie wiem co się spodziewać na takiej wizycie?pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_niebiesia
RATUNKU!! mam estetyczny aparat i gumki mi sie lekko zabarwily :( czy ktos wie jak mozna je odczyscic?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
ja mam estetyczny ale nie mam gumek tylko drucik,jedną małą gumeczkę mam od szóstki do piątki,tak jakoś połączone,żeby te zęby przysunęły się do siebie i ta gumka zrobiła się trochę żółta ale ona jest niewidoczna z przodu to się nie martwię.A Ty masz na wszystkich zębach gumki?Widocznie są różne techniki montowania estetycznych aparatów.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabarwionych gumek juz nie oczyscisz, trzeba je poprostu wymienic robi sie to na wizytach kontrolnych. zastanawialam sie nad samodzielna wymiana ligatur podobno trudne to nie jest, ale jeszcze musze sie dowiedziec czy ma jakis wplyw na prostowanie zebow. podobno nie mozna tego robic czesciej niz co 2 tygodnie. czytalam o aparatach bezligaturowych kosmetycznych, ale wtedy maja pol zamku metalowe. jeszcze nikt nie pisal o aparacie bezligaturowym w calosci kosmetycznym. aby gumki sie nie przebarwialy polecam unikac produktow, ktore sa koloryzujace. ja je zostawiam na ostatnie dni przed wizyta. unikam np. burakow. zwracam uwage na kolor gumek, ale wiem, ze osoby bez aparatu nie przykladaja do tego uwagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_niebiesia
tak, mam gumki na wszystkich zebach. a zabarwily mi sie od cholernej zupki chinskiej ;P niby prawie tego nie widac, ale mi to przeszkadza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_niebiesia
tak, mam gumki na wszystkich zebach.. a zabarwily mi sie od cholernej zupki chinskiej ;P tak wlasnie nie bylam pewna czy beda mi wymieniac na kazdej wizycie te gumki ale juz jestem spokojna ;) dziekuje i zycze Wam spokojnego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bohaira
mi sie od kurczaka curry przebarwily ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bohaira
mi sie od kurczaka curry przebarwily ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
crazy_bogie - ja mam kosmetyczny bezligaturowy, na to wychodzi, bo mam kilka elementów metalowych w nim i nie mam gumeczek ;-) Problem przebarwiania z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
crazy_bogie - wychodzi na to, że ja mam bezligaturowy, bo mam przy zamkach metalowe elementy i brak gumek ;-) Dzięki temu nie mam problemów z przebarwianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
witam, jestem po usunieciu czwórek górnych, w ten poniedziałek 6 pazdziernik bede miec zakladany gorny łuk, ile jest rodzajów aparacików? metalowy i kosmetyczny czy jak? mnie sie nawet pani ortodonta nie zapytała jaki chce. a wogole to mam czwarty dzień gumki separacyjne i dziś jest gorszy ból niż wczoraj, mam ochote je wyciagnac chociaż wiem że to prawie nie możliwe żeby samemu to badziewie wyjąć z między ząbków, strasznie mnie to już wkurza i boli cała szczenka:/ powiedzcie kochani jakiej szczoteczki używacie i innych przyżądów do czyszczenia ząbków z aparacikiem:] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi150
mam pytanie do tych osob co obecnie posiadaja aparat:) czy jak zalozyliscie aparat przez pierwsze dni nie moglicie normalnie mowic badz mowiliscie jakos niewyraznie?? i jeszcze jedno czy po zalozeniu aparatu bol jest taki wielki ze nie bede mogla przez pierwsze dni choidzic do szkoly??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa takie specjalne szczoteczki z oral b z takim wcięciem we włoskach. Ale taka jedna kosztuje jakies 15 zł (ja tyle płaciłam) i osobiście uważam że lepiej uzywac normalych szczoteczek tylko czesto je wymieniac. Warto natomiast kupic takie małe specjalne szczoteczki do czyszczenia pod drucikami i w różnych szczelinkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa takie specjalne szczoteczki z oral b z takim wcięciem we włoskach. Ale taka jedna kosztuje jakies 15 zł (ja tyle płaciłam) i osobiście uważam że lepiej uzywac normalych szczoteczek tylko czesto je wymieniac. Warto natomiast kupic takie małe specjalne szczoteczki do czyszczenia pod drucikami i w różnych szczelinkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi150
mam pytanie do tych osob co obecnie posiadaja aparat czy jak zalozyliscie aparat przez pierwsze dni nie moglicie normalnie mowic badz mowiliscie jakos niewyraznie?? i jeszcze jedno czy po zalozeniu aparatu bol jest taki wielki ze nie bede mogla przez pierwsze dni choidzic do szkoly??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o zwyczajny aparat to to w zaden sposob w mowieniu nie przeszkadza jedynie na poczatku mozna miec odciski po wewnetrznej stronie policzkow i warg i to moze bolem utrudniac mowienie polecam jakies zele gojace na to np TOŁPA, SACHOL itd Mam pytanie co do tych szczoteczek czyszaczych male przestrzenie myslicie ze to cos daje? Mam taka ale prawie nie uzywam po umyciu zebow normalna szczoteczka jakos nie czuje juz potrzeby uzywania tego \"drucika z wloskami\" ;p Czy uzywajac tez szczoteczki stosujecie paste? Bo z tego malensta to raz dwa spadnie i trzeba by 10 razy nakladac jakos nie wiem po prostu jak sie tym poslugiwac aby osignac maximum rezultatu moze macie jakies wskazowki? ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ma kosmetyczny i nie ma w nim zadnych elementow metalowych poza pierscieniami i drutem. z tego co wiem nie ma w 100% krysztalowych aparatow bez ligatur nawet damon jest z metalem w polowie. przy noszeniu aparatu nie odczuwa sie bolu, przynajmniej mnie nic nie bolalo. jest tylko przez pierszwe kilka dni dyskomfort i lekka nadwrazliwosc zebow. o bolu raczej nie ma co mowic, a juz napewno nie takim aby nie trzeba bylo chodzic do szkoly ;) jesli chodzi o wyciorek to uzywam go po wieczorym myciu zebow aby oczyscic przestrzen pod drutem i okolice pierscieni. nie uzywam do tego pasty, bo zeby sa juz umyte chodzi tylko o ewentualne poprawki, wczesniej tez czyszcze zeby nicia, a na koniec uzywam plynu. co do rodzajow aparatow to sa wymienione na topicu o aparatach na zdrowiu i urodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowa gumeczka
kurcze a mi sie własnie kawałek drucika spod spodu wysunał nizej :( w ogole ostatnio ortodontka załozyła mi dten dtucik pod spodem tylko na 4 ostatnie zeby i sie martwie bo troszke mi te zeby ciemnieja szczególnie na jednym sie robia dziwne odbarwienie kompletnie nei wiem co to moze byc :/ i nei wiem czy sie wybierac do orto teraz czy czekac do wizyty która mam dopiero 21 :/ ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim. Dawno mnie tu nie było, nie wiem czy ktoś mnie tu jeszcze pamięta:) Aparat na górze mam od 19 maja, a na dole od 29 sierpnia. Moje ząbki wyglądają już o niebo lepiej. Jestem strasznie zadowolona z postępów i w ogóle z całego leczenia. Jak ktoś chciałby zobaczyć moje fotki, to proszę podać e-maila, chętnie wyślę. Pozdrawiam gorąco:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim. Dawno mnie tu nie było, nie wiem czy ktoś mnie tu jeszcze pamięta:) Aparat na górze mam od 19 maja, a na dole od 29 sierpnia. Moje ząbki wyglądają już o niebo lepiej. Jestem strasznie zadowolona z postępów i w ogóle z całego leczenia. Jak ktoś chciałby zobaczyć moje fotki, to proszę podać e-maila, chętnie wyślę. Pozdrawiam gorąco:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżola
Hej wszytskim:) Mam 23 lata i niedawno dowiedziałam się, że będę musiała dołączyć do grona aparatek z powodów zdrowotnych - mój dentysta powiedzial, że jak nie założe aparatu to za 10 lat bede już miała rozchwiane zęby i cytuje: "nie beeę musiał ich wyrywać tylko sama mi je wyplujesz" :P Więc przerażona udałąm się do poleconego ortodonty. Okazało się, że mam stłoczenie na dole, jakiś "urazowy zgryz" i zwężenie górnej szczęki. Zrobili mi wyciski i za tydzień mam drugą wizytę na ktorej pani ortodontka mi powie już konkretnie jak będzie przebiegało leczenie. Samego aparatu sie nie boję, ale jak czytam o tym całym ekspanderze to mam ciarki:/ Mam niby to zwężenie szczęki, ale na górze nie mam obu szóstek i lewej piątki, więc raczej chyba jest miejsce dla zębów. Myslicie że będę musiał a nosić to cholerstwo? Bosze chyba sie nie doczekam tej wizyty, już bym chciała to wszytsko wiedzieć, najgorsze jest czekanie:P:P Pozdrawiam wszystkich zadrutowanych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×