Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Witam Was wszystkich! Aparat stały mam od środy..Mam tylko jeden na górnej szczęce... Strasznie rani mi policzki od wewnątrz..Nie moge mówic ani jeść...Nie moge zadzwonić do mojej orto bo wyjechała w góry...Słyszałam że można używać jakiegoś wosku który nakłada sie na te zamki które najbardziej ranią...Czy to prawda?? Czy tez trzeba przyzwyczaić się do tego bólu?? bo nie wiem co mam robić...Mam teraz egzaminy i nie moge skupić się na nauce...Proszę doradżcie mi coś... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkich! Aparat stały mam od środy..Mam tylko jeden na górnej szczęce... Strasznie rani mi policzki od wewnątrz..Nie moge mówic ani jeść...Nie moge zadzwonić do mojej orto bo wyjechała w góry...Słyszałam że można używać jakiegoś wosku który nakłada sie na te zamki które najbardziej ranią...Czy to prawda?? Czy tez trzeba przyzwyczaić się do tego bólu?? bo nie wiem co mam robić...Mam teraz egzaminy i nie moge skupić się na nauce...Proszę doradżcie mi coś... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkich! Aparat stały mam od środy..Mam tylko jeden na górnej szczęce... Strasznie rani mi policzki od wewnątrz..Nie moge mówic ani jeść...Nie moge zadzwonić do mojej orto bo wyjechała w góry...Słyszałam że można używać jakiegoś wosku który nakłada sie na te zamki które najbardziej ranią...Czy to prawda?? Czy tez trzeba przyzwyczaić się do tego bólu?? bo nie wiem co mam robić...Mam teraz egzaminy i nie moge skupić się na nauce...Proszę doradżcie mi coś... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniczkaa89
gdzies czytalam ze mozna je kupic w sklepach z zaopatrzeniem dentystycznym. A ja mam pytanie.. w jakich przypadkach zakłada sie aparat częsciowy, tzn na 3,4 zęby?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
dead_whisper - przeszkadza troche w mówieniu. Splenie i cięzko sie je bo zachodzi pod spód. Przekręcam juz 5 dzień. na poczatku nic nie dałam rady jesc wszytsko płynne i dalej tak jest szczególnie po przekreceniu. Mam teraz wziyte kontrolna 9 lutego i do tego czasu raz dziennie krece. Ja zrobie zddjecie to przesle i pokaze jak wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość em.
Aneczka235235 taki wosk dostałam od swojej Orto. Do tygodnia wszystko powinno przejść, więc się nie martw :) Na ranki stosowałam taką maść - Sachol. Nie wiem czy jest generalnie polecana, ale mi pomogła raz dwa zagoić obtarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć. Mam aparat od 2 miesięcy. Dół i góra. Już sa widoczne efekty! Ciesze sie jak szalona:):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
To ja moge sie pochwalić nosze aparat (dół) 12 miesiecy, jutro sie zacznie 13 miesiąc. A góre 6 miesiecy. (wczesniej miałam hasa). Efekty są ogromne. Pozdrawiam wszystkie aparatki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tam Aegir? Założyłaś już aparacik na dół? Ja miałam zakładany w zeszłym tygodniu :) zęby bolały mnie bardziej niż po założeniu góry i miałam większe problemy z jedzeniem niż poprzednio, ale teraz jest już całkiem nieźle. Przyzwyczaiłam się :) Daj znać, co u Ciebie, bo jestem ciekawa:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tam Aegir? Założyłaś już aparacik na dół? Ja miałam zakładany w zeszłym tygodniu :) zęby bolały mnie bardziej niż po założeniu góry i miałam większe problemy z jedzeniem niż poprzednio, ale teraz jest już całkiem nieźle. Przyzwyczaiłam się :) Daj znać, co u Ciebie, bo jestem ciekawa:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waterlove
paniczkaa89 - ja mam aparat tylko na 4 zębach, tzn na górnych jedynkach i dwójkach, i szczerze mówiąc nie jestem z tego powodu zachwycona - wydaje mi sie, że reszta też wymaga poprawy ;) i wiem, że nie będę miała całego, ew ortodontka dołoży mi jeszcze zamki na trójki i tyle. ale ja już stara jestem i u mnie chodzi bardziej o efekt wizualny chyba ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specu
Ja mam aparat ruchomy na górny łuk na rozszerzenie ale nie mam pojęcia czy ma on jakąś nazwę. Jest to taki na podniebienie i muszę go podkręcać co kilka dni. Kosztował mnie 700 zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopa1
mam pytanie czy ktoś miał aparat typu hyrax ? ja mam i 1 miesiąc było ok ale teraz ciągle jeżdżę do mojego ortodonty bo mi aparat spada !!! i nie wiem dlaczego tak jest !!! jem same papki a aparat się trzyma najdłużej tydzień !!! bardzo proszę o odp czy wy tez tak mieliście !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
penelopa1 - ja miałam hyrax. Nosiłam 6 miesięcy. Nie spadał i i dało sie życ. Na poczatku tez jakdłam papki ale potem wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za informacje. Moja orto nie dała mi żadnego wosku stwierdzając że nie będzie bolało...Ale kupiałam sobie sachol i baikadent i mi pomogło.. Wizytę mam dopiero w marcu dlatego się martwiłam...A tak w ogóle mam do wyrwania jeszcze dwa zęby na dole(2 czwórki) żeby mieć aparat ale nie wiem czy tak szybko się zgodzę bo źle przechodzę każde wyrwanie..Buu...Czy są jakieś środki na strach przed bólem??;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
Ja miałam robionego zęba pod maską z azotem czy coś w tym stylu. Nawet nie wiesz jak sie bałam.. Moje górne jedynki to zęby których za żadne skarby świata nie daje sobie robić. Ponieważ bardzo bolą i pozniej są baaaardzo wrazliwe na gorąco i zimno. Ale mówie ci miałam tą maseczke i małe znieczulenie i odlot. Normalnie jak byś coś wciągała albo sie nachlala. nawet nie mysli sie o bólu czy o zębach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_Aparatka
To sie nazywa podtlenek azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebuniaa
Pcheła Mam 23 lata. Jeżeli chodzi o wadę to przed pójściem do ortodonty nie wydawało mi się żeby moje leczenie było jakoś skomplikowane, ale okazało się, że on uważał inaczej.. Jak poszłam na konsultacje do obecnej mojej ortodontki to stwierdziła, że on chyba nigdy tyłozgryzu nie widział ;) Poprosiła do siebie chirurga żeby zobaczył ten mój tyłozgryz i stwierdził, że to naciągacz.. Zapytali się u kogo się leczę i powiedzieli, że on bardzo dużo osób wysyła na takie operację (nie ja pierwsza i nie ostatnia). Cieszę się bardzo ze zmiany ortodonty, ale też zarazem smutno, że za półtora miesiąca nie będę miała mojego aparatu - strasznie się zżyłam z nim :) A Ty ile masz lat i jak widzisz swój tyłozgryz? Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebuniaa
Pcheła Mam 23 lata. Jeżeli chodzi o wadę to przed pójściem do ortodonty nie wydawało mi się żeby moje leczenie było jakoś skomplikowane, ale okazało się, że on uważał inaczej.. Jak poszłam na konsultacje do obecnej mojej ortodontki to stwierdziła, że on chyba nigdy tyłozgryzu nie widział ;) Poprosiła do siebie chirurga żeby zobaczył ten mój tyłozgryz i stwierdził, że to naciągacz.. Zapytali się u kogo się leczę i powiedzieli, że on bardzo dużo osób wysyła na takie operację (nie ja pierwsza i nie ostatnia). Cieszę się bardzo ze zmiany ortodonty, ale też zarazem smutno, że za półtora miesiąca nie będę miała mojego aparatu - strasznie się zżyłam z nim :) A Ty ile masz lat i jak widzisz swój tyłozgryz? Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pcheła
Cześć Wszystkim:) Ebuniaa ---> Mam 25 lat no i krzywe zęby;) Już wcześniej wiedziałam, że mam wadę zgryzu, bo jako dziecko nosiłam aparacik (a raczej miałam i nie nosiłam;) ) Obejrzałam masę zdjęć w internecie i porównałam ze swoim uzębieniem. Z mojej diagnozy (jeśli można tak to nazwać;) ) wynika, że w dolnej szczęce mam stłoczenia + ten nieszczęsny tyłozgryz;( (moja żuchwa jest troszke cofnięta w stosunku do górnej szczęki) Tak mi się przynajmniej wydaje. Gdzieś czytałam, że dziewczyna opisywała że ma cofniętą żuchwę o 10 mm, to strasznie dużo chyba. Ja na pewno tak nie mam i tym się pocieszam;) Mój profil chyba też jest ok:) Mam nadzieję, że jak w końcu wybiorę się do ortodonty, to on zaproponuje mi coś sensownego;) A Ty już nie mów, że będziesz aż tak bardzo tęsknić za swoim aparatem:) Wyobraź sobie jak Ci go już zdejmą i jak będziesz rozsyłać szerokie i piękne uśmiechy na lewo i prawo;) A, i jestem z Białegostoku? A ty skąd jesteś? **Gosia** dzięki za info. Odpowiedziałam Ci na maila, mam nadzieję, że dotarł?:) Pozdrowienia dla wszystkich z aparatami i tych bez;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sallie the Rag Doll
Witam wszystkich! Miło znaleźć takie forum. Będę miała niedługo także zakładany aparacik. Najpierw jeszcze czyszczenie zębów z kamienia, prześwietlanie i wyrywanie... dużo tego i same stresujące przejścia! Jestem trochę przerażona i nie pociesza mnie myśl, że za 3 lata będę miała ładniejsze zęby. Ale jakoś na pewno przeżyję. Dręczy mnie jeszcze kwestia- ceramiczny, czy metalowy. Jak się czujecie w swoich metalowych?... Miło się razem wspierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_Aparatka
Ja mam aparacik metalowy. Szczerze to mi sie podoba. Co 6 tygodni inny kolor gumeczek. Orto mowi ze moge miec kazdego zeba w innym kolorze jak mi sie podoba xD. Wygodnie, usmiecham sie cala ,,geba''. i nikt nic mi nie mowi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was! Mam pytanie czy każda wizyta u orto coś kosztuje??podkreślam że mam metalowy aparacik... A te kolorowe gumeczki można tak często zmieniać?? Nic nie wiem na ten temat bo moja orto niedość że jest bardzo poważna to i bardzo szybka...Wszystko mówi któtko, zwiężle i na temat:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_aparatka
Aneczka ja płace za każda wizyte, co 6 tygodni mam zmieniany drut na górze i dole. Co do gumeczek moja orto powiedziała ze moge miec kolorowe zęby jak tylko chce. Moge wymieniac gumeczki co wizyte jak mi sie podoba ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Please pomozcie , czy dr. Kapera Piotr lub dr Mycek sa dobrymi ortodontami ?, kogo mam wybrac, to bedzie moje 2 podejscie do leczenia aparatem stalym , i chcialbym znalesc kogos kompetentnego bo poprzedni ortodonta u ktorego sie leczylem na pewno taki nie byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waterlove
Ja byłam u dr Kapery na konsultacji - za 3 min skasował mnie 80 zł i wyliczył, że będe musiała początkowo zapłacić jakies 6 tys zł (aparat góra+dół+jakaś płytka na podniebienie). Nie neguję jego decyzji, wierzę że chciał dobrze i jest dobrym specjalistą. Aczkolwiek aparat załozyłam u Pani dr Mycek i okazało się, że wystarczy mi łuk tylko na górę i to na dodatek częściowy za co zapłaciłam 1 tys. Pani jest przemiła i wszystko bardzo szczegółowo objaśnia. Aparat noszę 3 tygodnie i widzę już efekty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agali
Mam 17 lat. 4 miesiące temu założono mi aparat na dolną szczękę i hyrax na górną. Zanim to się stało miałam usuwaną chirurgicznie zatrzymaną górną piątkę która „siedziała” aż w zatoce :D 5 dni temu założono mi aparat na górę. Jednak po zdjęciu hyraxa okazało się, że nie mogą mi się prawidłowo zagryźć zęby. Stykają się tylko z prawej strony, ponieważ szóstki są na różnym poziomie. Aby ich poziom wyrównać założyła mi na podniebienie taką jakby sprężynę, która jest zamocowana na pierścieniach. Mam ją nosić przez kolejne 4 miesiące. Czy ktoś miał coś podobnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agali
Mam 17 lat. 4 miesiące temu założono mi aparat na dolną szczękę i hyrax na górną. Zanim to się stało miałam usuwaną chirurgicznie zatrzymaną górną piątkę która „siedziała” aż w zatoce :D 5 dni temu założono mi aparat na górę. Jednak po zdjęciu hyraxa okazało się, że nie mogą mi się prawidłowo zagryźć zęby. Stykają się tylko z prawej strony, ponieważ szóstki są na różnym poziomie. Aby ich poziom wyrównać założyła mi na podniebienie taką jakby sprężynę, która jest zamocowana na pierścieniach. Mam ją nosić przez kolejne 4 miesiące. Czy ktoś miał coś podobnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agali
Mam 17 lat. 4 miesiące temu założono mi aparat na dolną szczękę i hyrax na górną. Zanim to się stało miałam usuwaną chirurgicznie zatrzymaną górną piątkę która „siedziała” aż w zatoce :D 5 dni temu założono mi aparat na górę. Jednak po zdjęciu hyraxa okazało się, że nie mogą mi się prawidłowo zagryźć zęby. Stykają się tylko z prawej strony, ponieważ szóstki są na różnym poziomie. Aby ich poziom wyrównać założyła mi na podniebienie taką jakby sprężynę, która jest zamocowana na pierścieniach. Mam ją nosić przez kolejne 4 miesiące. Czy ktoś miał coś podobnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka07
Hej:)mam proźbe czy ma ktoś może jakiś kontakt z dr.Klimkowicz z ulicy Bajkowej,bo próbuje się z nią jakoś skontaktować ale nie odbiera, nie wiem może mam nie aktualny numer:( Chciałam się czegoś dowiedzieć o cenie aparatu ortodontycznego i umówić się na wizytę.Proszę o pomoc:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×