Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość do agata88888888
jeśli wolno spytać ile masz lat? ja mam 23 lata i kazali mi zrobić operacje przeciecia szwu podniebnego bo bez tego nie rozszerzy sie szczęka. po operacji założyli mi hyraxa i po dwóch tygodniach rozkrecania go ortodontka mówi że szczęka już mi sie sporo rozszerzyła (po samej operacji trochę sama sie rozszerzyła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka29
hej. ja włąsnie przymierzam sie do założenia aparatu. mam 29 lat i ortodontka powiedziałą ze musze usunąc 2 czwórki na górze bo zeby sa stłoczone oraz ze założy aparat z zamkami chociaz wspominała coś o bezligaturowym. czytałąm ze bezligaturowe sa lepsze i leczenie krótsze. nie chce usuwac zebów a pozatym zakładanie "zwykłych " aparatów pachnie mi naciąganiem na wizity !!! co Wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Mam 15 lat. Moim problemem jest jedna z jedynek, otóż wysunięta jest do przodu. Jest to trochę widoczne i strasznie niezręcznie się z tym czuje. Reszta zębów jest ok. Tylko ta wysunięta jedynka. Nie chcę stałego aparatu .. Czy ruchomy mi pomoże ? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Mam 15 lat. Moim problemem jest jedna z jedynek, otóż wysunięta jest do przodu. Jest to trochę widoczne i strasznie niezręcznie się z tym czuje. Reszta zębów jest ok. Tylko ta wysunięta jedynka. Nie chcę stałego aparatu .. Czy ruchomy mi pomoże ? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesoła 30
wątpie czy aparat ruchomy w twoim wieku coś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanienasniadanie...
sluchajcie,czy jezeli zęby są pilowane to są pozniej slabsze,kruszą się czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia=asiunia
do Pyzka15 A ja uważam, że aparat ruchomy może pomóc. Idź na wizytę do ortodonty - on oceni jak wielka jest Twoja wada i przedstawi Ci plan leczenia. Ewentualnie zaproponuje aparat ruchomy lub stały. A wtedy podejmiesz decyzję czy zakładać aparat czy nie. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia=asiunia
do Pyzka15 A ja uważam, że aparat ruchomy może pomóc. Idź na wizytę do ortodonty - on oceni jak wielka jest Twoja wada i przedstawi Ci plan leczenia. Ewentualnie zaproponuje aparat ruchomy lub stały. A wtedy podejmiesz decyzję czy zakładać aparat czy nie. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aniusia7
aniusia na czym polega Twoja wada zgryzu?masz progenię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aniusia7
aniusia na czym polega Twoja wada zgryzu?masz progenię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Ja mam wadę genetyczną:( ty nie masz takiej wady jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Ja nie mam takiej wady jak ty. Mam wadę szczękową ale to to jest inna wada bardzo rzedko spotykana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Ja nie mam takiej wady jak ty. Mam wadę szczękową ale to to jest inna wada bardzo rzedko spotykana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aniusia7
piszesz głupoty. wg ciebie progenia albo zgryz otwarty to nie jest wada genetyczna? walnij sie w głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Ja wiem że mam wadę genetyczną a skąd mam wiedzieć jaką ty masz wadę!!! nie jestem specjalistą od leczenia wad zgryzu!!! Ja wiem jaką ja mam wadę a comnie obchodzi jaką ty masz!! lepiej się zastanów a potem napisz komentarz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
chyba nie wiesz co to jest wada genetyczna. Ktoś z przodków miał taką wadę a ja ją odziedziczyłam jest to wada szczękowa. A inni nie mają wady genetycznej jest to spowodowane że matka źle karmiła dziecko dlatego dziecku zrobiły się krzywe zęby. Albo dziecko walnęło się w zęby też się zrobiły krzywe zęby albo obgryzało paznokcie też jest to spowodowne powstawania wad zgryzu . Ale te wady co wymieniłam to nie sa wady genetyczne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Venus00: w Gdańsku polecam Ci ortodontę albo w Medisonie ( wcale nie jest tak drogo) albo ortodontę w company house na przeciwko top mebli na zaspie ja się tam lecze to jest od razu chirurg szczękowy jest u niego troche drożej ale ja musze być pod opieką chirurga bo czeka mnie operacja wycinania dolnej szczęki. Naprawde go polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Venus00: w Gdańsku polecam Ci ortodontę albo w Medisonie ( wcale nie jest tak drogo) albo ortodontę w company house na przeciwko top mebli na zaspie ja się tam lecze to jest od razu chirurg szczękowy jest u niego troche drożej ale ja musze być pod opieką chirurga bo czeka mnie operacja wycinania dolnej szczęki. Naprawde go polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aniusia7
ręce opadają jak czytam twoje głupoty. ja mam WADE GENETYCZNĄ - zgryz otwarty progenia to tez jest WADA GENETYCZNA po za tym jest masa innych wad genetycznych o których ty za pewne nie masz nawet pojecia. a jeśli nie masz o czymś pojecia to nie pisz o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdfyt
aniusia7 Ja mam wadę genetyczną ty nie masz takiej wady jak ja. skąd wiesz kto ma jaką wadę? może ta osoba ma taką wade jak ty aniusia7 Ja nie mam takiej wady jak ty. Mam wadę szczękową ale to to jest inna wada bardzo rzedko spotykana. nie sądzę aby twoja wada była bardzo rzadko spotykana. przejrzyj sobie forum ludzi z progenią to zoabaczysz JAKIE można mieć wady/ np. 1 osoba ma coś takiego : progenia, niedorozwójm szczęki i zgryz otwarty. 2 osoba ma taka progenia, asymetria, otwarty 3 osoba progenia, niedorozwój i opadnięcie szczęki, zgryz otwarty itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Kiedy miałam mieć zakładany aparat to wszystkie strony przejrzałam jakie są aparaty rodzaje wad. Ale mojej wady tam nie było a wiesz dlaczego? Bo jest bardzo rzadko spotykana! Nawet ortodonta mi to powiedział!!! i powiedziała mi jeszcze że nie wie czy mi wyleczy zgryz 100%. Powiedziała że może będę miała operację szczękową. Teraz nie wie co z moim zgryzem zrobić bo szczęka mi rośnie a po drugie z tyłu mam za duże zęby i mam szparę pomiędzy górną a dolną szczęką.Kazała mi ściskać zęby ale to nic nie pomaga!!! Może twoja wada jest szczękowa ale mnie to nie obchodzi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Nie będę się z tobą kłócić bo szkoda mojego czasu... Możesz mieć krzywe zęby i do tego żółte a mnie to gówno obchodzi!!! Nie jestem ortodontą żeby wszystko wiedziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aniusia7
jesteś jeszcze młoda i bardzo mało wiesz nie ma czegoś takiego jak dany rodzaj aparatu na dany rodzaj wadę. to że ortodonta powiedział że może nie wyleczyć ci zgryzu to nic wielkiego. mi też powiedziała że moją wadę można w 100% wyleczyć tylko operacyjnie. z tego co napisałaś "mam szparę pomiędzy górną a dolną szczęką." masz m.in zgryz otwarty. dziwne że ortodona nie założył ci zamków z haczykami KOBAYASHI ( na to zaplątuje sie gumki i zgryz stopniowo zamyka się). mi bardzo zmniejszył sie zgryz po tych gumkach a po za tym po operacji szczęki gumkują lub jak w jedynym miejscu w polsce drutują. szczęka ci rośnie wiec jeszcze dłuuuga twoja droga do operacji. skoro twoja wada jest extra rzadka to napisz jaką masz wadę. ps. jeśli twój ortodonta kazał ci ściskać zęby aby zmniejszyła się szpara miedzy górna a dolną szczęką to radzę zmienić ortodontę. i jeśli już jesteś zdecydowana na operacje to lepiej żeby ortodonta przygotowywał cię tak jak chce tego chirurg w końcu to on będzie operował. no i możesz wybrać sie na konsultację do jakiegoś dobrego chirurga żeby powiedział co dokładnie robić bo to co widzi chirurg nie widzi tego ortodonta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aniusia7
hahaha wiesz że złość piękności szkodzi? :-) ja sie nie kłócę tylko stwierdzam że piszesz głupoty a to wynika z twojej nie wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Jeśli chodzi o moją wadę to ty nic o niej nie wiesz nie masz zielonego pojęcia! Moja ortodontka jest super! bylam u poprzedniej to chciała mi wyrwać aż 4 zęby! to bym wcale zębów nie miala! i moja ortodontka jest ze mną szczera powiedział mi że nie wie czy mi do końca wyleczy tą wadę. A jej klijęci są zadowoleni z jej leczenia. Patrzałam w internecie o wadzie ,,zgryzie otwartym'' jest to wada podobna ale to nie jest jeszcze to samo! Nie będę się z tobą kłócić! nie wiem co chcesz udowodnić że jesteś ode mnie mądrzejszy czy co? czy masz gorszą wadę ode mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaD
aniusia7, jeśli masz taką rzadką wade to Twoja sprawa, może tak jest, nie kwestionuję tego. Ale jeśli piszesz na forum to znaczy że albo chcesz się coś dowiedzieć albo czymś podzielić Więc rób to po co to forum jest. A na pewno nie jest do kłótni... Opisz nam swoją wade, może komuś się to przyda, albo ktoś bedzie mógł Ci coś doradzić... Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Ja się nie kłóce. wiem jaką mam wadę a tamta osoba próbuje mi wmówić że się mylę. Nie widzial moich zębów to nie ma nic do gadania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Chyba lepiej będzie jak nie będe wchodzić na ten forum. Ja tylko się pytałam czy ktoś miał operacje szczękową>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aniusia7
dlaczego nie chcesz napisać jaką masz wadę? ja jestem przygotowywana do operacji...jeśli wszystko dobrze pójdzie to za kilka miesiecy może w koncu bede ja miec. skoro masz rzadką wadę to żeby ją usunąć być może potrzeba będzie wiecej niż jednej operacji/zabiegów. zresztą o tym wszystkim decyduje chirurg a nie ortodonta. nie wiem dlaczego sie denerwujesz. jak już wspomniałam ja jestem przygotowywana do operacji już miałam kilka konsultacji z chirurgiem i wiem jak to sie odbywa. zwykle jest tak że wg ortodonty jestes przygotowana do zabiegu a chirurg stwierdzi że jeszcze trzeba coś zrobić. nie wiem ile masz lat ale skoro piszesz że rośnie ci szczęka to znaczy że jesteś jeszcze młoda wiec do operacji bedziesz musiała zaczekać do 18 roku życia lub trochę dłużej zależy kiedy skoczy sie wzrost. i zamiast sie oburzać mogłabyś przeczytać ze zrozumieniem to co któs pisze do ciebie. ps dla ortodontów wszystkie wady są rzadkie. gdy ja pierwszy raz poszłam do orto to wszyscy przyszli podziwiać moją wadę. a to że orto powiedziała ci że może nie wyleczyć twojej wady to też jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
J asię denerwuje?? nie przesadzaj.Moja ortodontka powiedziała że mi założy aparat na dół jeżeli przestanie mi rosnąć szczęka lub spowolnie rośniecie. A jeżeli to nic nie da to będzie operacja. Jeżeli chodzi o moja wadę to lepiej będzie żebyśmy skończyli ten temat. Nie zrozumieniecie mnie a potem będziecie mówić że nie mam racji. Lepiej ten temat zostawić. Nie chce się klócić jest nowy rok:))) połowę wady już wyleczyła to już jestem trochę zadowolona:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×