Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość no właśnie ja dopiero ostatnio
o tym pomyślałam-mam 21 lat i ani jednego zęba mądrosci.Co będzie jak zaczną mi sie wyrzynać już po zdjęciu aparatu??Orto nigdy o tym nie wspominała :O Ani żaden dentysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badyl3k
Hej, ja mam umówiona wizytę na klejenie aparatu za 3 dni na górę dół za kilka miesięcy, miałam do wyboru zwykły metalowy 1600 wizyty co miesiąc po 100 lub Damona za 2600 wizyty co 7-8 tygodni. Wybrałam Damona nowocześniejszy prawdopodobnie skraca czas noszenia aparatu i ma mniejsze zamki od tego zwykłego i nie trzeba w większości przypadków wyrywać zębów i nosić Hyraxa ten aparat wszystko robi rozszerza i jeszcze raz rozszerza, choć i są takie skrzywienia ząbków ze czasami tylko wyrwanie zębów pomoże w ich wyprostowaniu. Będę go nosiła przez około 17-24 miesięcy ząbki mogą się wyprostować i w pół roku ale trzeba nosić aparat żeby zęby przystosowały się do nowych miejsc. Jakoś wytrzymam poboli z początku do mycia po każdym jedzeniu tez się przyzwyczaję i się nie obejrzę a tu już będę ściągała. Odezwę się juz po założeniu no ciekawe jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badyl3k
A co do ósemek raczej zawsze się je wyrywa po co mają ci skrzywić zęby. Moja orto powiedziała rozpychamy prostujemy ząbki a na końcu zajmiemy sie ósemkami jak narazie tylko jedna ósemka mi się pojawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiah
A ja mam 13 lat i już mam te ósemki chyba. To dobrze czy źle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusbajka
badyl3k no właśnie nie nie kazdy usuwa (nie wyrywa) osemki. ja gdybym sama planowała prostowanie zebow to od 8 bym zaczeła, ale oczywiscie kazdy na swoje preferencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusbajka
badyl3k no właśnie nie nie kazdy usuwa (nie wyrywa) osemki. ja gdybym sama planowała prostowanie zebow to od 8 bym zaczeła, ale oczywiscie kazdy na swoje preferencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jedna laseczka
czy to normalne, że jak noszę wyjmowany aparat prawie 23-24 godziny w ciągu dnia i mnie baaaardzo bolą zęby? widzę różnice bo się przesunęły ale łykam tabletki przeciwbólowe i nawet one słabo działają :( Pocieszam się myślą, że faktycznie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badyl3k
Ból oznacza ze sie zęby przesuwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badyl3k
Ja właśnie wróciłam od ortodontki, 30 minut aparat załozony, mam Damona super sie czuje delikatnie czuje za zęby ciągnie jakaś siła. Jestem bardzo zadowolona aparat jest zgrabny i mało widoczny momo ze metalowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniaaa28
Witam ;) Nosiłam aparat stały przez dwa lata, zaraz po ściągnięciu ortodontka założyła mi na dolny łuk drut, a na górę dała aparat recysyjny ( czy jakoś tak ) Niestety troche sobie to olałam i nie nosiłam go... Więc jedna jedynka mi się wysunęła do przodu... Dostałam nauczkę i teraz zakładam regularnie na noc... Myślicie, że to coś pomoże ? Prosze o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna magda
Źle postąpiłaś że na początku nie nosiłaś aparatu:( ale da się sytuację jeszcze uratować lepiej późno niż wcale. Teraz postaraj się częściej nosić żeby zęby się jeszcze bardziej nie wykrzywiły. mam do ciebie pytanie ja nie noszę jeszcze aparatu retencyjnego ale możesz mi powiedzieć czy mogę sobie aparat wybrać jaki chce nosić? bo jest kilka rodzajów aparatu retencyjnego ruchomy taki jak noszą młodsze dzieci, wkładka bezbarwna lub taki drut umieszczony z tyłu. jaki aparat nosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PmB313
ja mialem zakladamny aparat na górę w Grudniu, a wczoraj na dole. (cena aparatu 1500 - za sztuke) nie bede ukrywac. Teraz tak mnie boli ze nic nie jem ; (( . to samo mialem z górą, ale wiem ze ból trzyma ok 3 dni ; ) poźniej nie bole ; ) . Niektórzy mówią ze po wizycie zmiany łuku tez boli. Mnie nic nie boli, moze troche czuje ze ciągnie, ale to przez chwile i poźniej zapominam bo to nie boli ; )) . polecam . juz przez te 3 miesiące mam efekty zniewalające. nie wiedzialem ze tak szybko bede juz widzial w miare proste zeby ; )) Nawet ortodontka powiedziala ze bardzo szybko mi sie prostuja i kto wiem, ; DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś ma tyle pieniędzy i problemy z krzywymi ząbkami, to jak najbardziej powinien sobie taki aparacik założyć. Rzecz jest znakomita, faktycznie u niektórych osób bardzo szybko widać efekty. Sprawa trochę droga, no ale warto naprawdę. Wiadomo, że trzeba liczyć się z tym, że może boleć i komfortowo przez jakiś czas czuć się nie będziemy, ale można to przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newka
Ratunku!Przedwczoraj ok. 20.00 miałam założony aparat stały. @, która mi go zakładała, powiedziała, że robi to tak jak własnemu dziecku. Po powrocie do domu zauważyłam, że odkleił się jeden zamek, potem jeszcze dwa, a na rano kolejne trzy. @ wjechała na święta i będzie dostępna dopiero we środę po świętach. Jestem więc UGOTOWANA!!!, z najdroższym liczydłem świata na zębach. Liczydłem, bo zamki przesuwają się po drucie, jak koraliki liczydła. Wygląda to obrzydliwie, nie wychodzę z domu i w święta nie pójdę nawet do kościoła. Napiszcie, czy komuś przydarzyło się to, co mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka:):)
7 godzin temu założono mi aparat stały, cały dół i górę bez 1 i 2, taką wadę dziwną mam:):) Wszystko mnie boli:) - czuję silny nacisk na zębach, zamki i druty ranią mi śluzówkę i boli mnie dziura po wyrwaniu 4, ale to znaczy, że działa:):):) Polecam wszystkim ,którzy jeszcze się wahają:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam aparat od 3 dni, od początku nic nie bolało. ale da się odczuć że on jest tam wewnątrz. troche dziwnie się je, ale trudno. na szczęście nie musiałem nic usuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam aparat od 3 dni, od początku nic nie bolało. ale da się odczuć że on jest tam wewnątrz. troche dziwnie się je, ale trudno. na szczęście nie musiałem nic usuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Idon'tknow ;]
Proszę o pomoc :) w tych sprawach jestem kompletnie ciemna a frustruje mnie przedewszystkim jedno pytanie... czy da sie cos takiego naprawic ortodontycznie: gdy sie usmiecha to widac gorne dziasla. da sie cos takiego naprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Idon'tknow ;]
podobno można coś z tym zrobić. najlepiej wybierz sie do dobrego chirurga szczękowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikaa.
hej, jutro będę miała zakładany aparat językowy z zamkami standardowymi. Strasznie się boje bólu jaki będzie mi towarzyszył po założeniu tego typu aparatu. Mam nadzieje, że problemy z jedzeniem, seplenienie i okaleczaniem języka będzie przejściowe.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda89mc
ja również mam dzisiaj zakładany aparat - stały z metalowymi zamkami na dół i hyrax na górę. cieszę się bardzo, ale jednocześnie boję się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati16
Ja jutro mam zakladane separatorki na dol , a za tydzien aparacik/ na górnym łuku mam aparat juz od 3 miesiecy i powiem wam ze wiadac szokujace zmiany , sluk gorny mam do tego stopnia rozsuniety ze nie moge normalnie gryzc sama- mimo tego ze nosze tylko metalowy aparat, cierpie troche bo po wyrwaniu dolnej ósemki chodzilam opochnieta straszliwie przez tydzien ale juz tylko jedna ósemeczka i bede miala z glowy pania chirurg :d po wizytach kontrolnych nie odczuwam prawie bolu , szczerze polecam zakladanie aparatu - bo oplaca sie to juz nie moge sama doczekac sie kiedy zobacze koncowy efekt, chociaz juz nie wyobrazam sobie zycia bez tych drucikow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiulka
Ja noszę aparat od prawie 3 lat i nie ma żadnych efektów dosłownie nić mi nie pomogło -mam tylko próchnicę i żółte zęby. Chętnie bym go już zdjęła ale niestety mam wyrwane 2 czwórki i wszystko widać a ja już nie mam do niego cierpliwości. Co prawda nie chodziłam regularnie ale żeby nawet dziury się nie wsunęły. Czy wiecie może czy mogłabym nosić ruchomy żeby chociaż mi się te dziury przesunęły bo już nie mam do tego cierpliwości? Poza tym wydaję mi się,że moja lekarka jest niekompetentna i się nie zna. Poza tym jest do mnie zawsze niemiła, no chyba że dam jej kasę. Za 2 tygodnie idę na konsultację do innego ortodonty i mam nadzieję, że coś mi pomoże. A czy w wieku 24 lat można nosić aparat ruchomy skoro stały mi nie pomaga a na nowy stały aparat mnie nie stać . Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia0104
witam.. wiec mam aparat porcelanowy okolo 3 miesiecy (tylko gorny luk) za 3 tygodnie zakladam metalowy na dol i mam pewien problem na dole nie mam jednej 5 (zostala wczesniej usunieta) ortodonta powiedzial mi ze koniecznie bedzie jej wstawienie ktore bedzie kosztowac 4 tysiace!! przeciez to szalenstwo!= abo ewentulanie wstawienie mostu ktore kosztuje 2.5 tysiaca!!! jestem ciekawa czy gdybym teraz usunela droga piatke po drugiej stronie i zalozyla aparat by bylo ok?? moze ktos byl wpodobnej sytuacji?? prosze o pomoc!! gg:12438199

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia0104
witam.. wiec mam aparat porcelanowy okolo 3 miesiecy (tylko gorny luk) za 3 tygodnie zakladam metalowy na dol i mam pewien problem na dole nie mam jednej 5 (zostala wczesniej usunieta) ortodonta powiedzial mi ze koniecznie bedzie jej wstawienie ktore bedzie kosztowac 4 tysiace!! przeciez to szalenstwo!= abo ewentulanie wstawienie mostu ktore kosztuje 2.5 tysiaca!!! jestem ciekawa czy gdybym teraz usunela droga piatke po drugiej stronie i zalozyla aparat by bylo ok?? moze ktos byl wpodobnej sytuacji?? prosze o pomoc!! gg:12438199

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia0104
witam.. wiec mam aparat porcelanowy okolo 3 miesiecy (tylko gorny luk) za 3 tygodnie zakladam metalowy na dol i mam pewien problem na dole nie mam jednej 5 (zostala wczesniej usunieta) ortodonta powiedzial mi ze koniecznie bedzie jej wstawienie ktore bedzie kosztowac 4 tysiace!! przeciez to szalenstwo!= abo ewentulanie wstawienie mostu ktore kosztuje 2.5 tysiaca!!! jestem ciekawa czy gdybym teraz usunela droga piatke po drugiej stronie i zalozyla aparat by bylo ok?? moze ktos byl wpodobnej sytuacji?? prosze o pomoc!! gg:12438199

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alijaa
poszukuję dobrego ortodonty w Lublinie? jakie ceny aparatów są w Lublinie? a ceny wizyt? chcę założyć metalowy aparat na dół a na górę jakiś estetyczny...pracuje i muszę w miarę przyzwoicie wyglądać, dlatego na górną szczękę chcę założyć aparat nie rzucający się w oczy. pozdrawiam wszystkich zadrutowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alijaa
poszukuję dobrego ortodonty w Lublinie? jakie ceny aparatów są w Lublinie? a ceny wizyt? chcę założyć metalowy aparat na dół a na górę jakiś estetyczny...pracuje i muszę w miarę przyzwoicie wyglądać, dlatego na górną szczękę chcę założyć aparat nie rzucający się w oczy. pozdrawiam wszystkich zadrutowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×