Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

dziewczyny ja mialam wszytskie zeby za darmo usuniete nawet teraz jak mi orto powie ze mam 4 usowac a napewno bedzie trzeba to nie dam mu zarobic 250zl jak moja dentystka to z adarmo zrobi i mozecie powiedziec ze wyrwie wam wasza dentystka macie takie prawo orto tylka chca zarobic a wcale nie ejst konieczne zeby oni wam rwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, dosyć długo nie pisałam :) Właśnie wczoraj byłam na pierwszej wizyciez aparatem i przyjmowała mnie inna z pań (bo tu jest tak, że jedna coś ustala, inna zakłada, a jeszcze inna coś tam.... Marii wie o co chodzi :P). Jestem bardzo zadowolona z wczorajszej wizyty, choć miałam robiony striping pomiędzy jedynką a dwójką i przypiłowywane trochę przednie zęby, jak to pani orto stwierdziła, mam jedynki jak balony hehe :) powiem, że całkiem fajnie się zapowiada jeśli mi tak ładnie je ukształtuje z czasem. Z racji tego, że noszę na górze aparat kosmetyczny miałam bezbarwne ligaturki, które zwłaszcza na przodzie bardzo ściemniały, wczoraj dostałam ligaturki w kolorze jakby wyblakniętego niebieskiego i wogóle nie widać, że to inny kolor, a mówi, że mogą łatwiej znieść barwienie :D Co do mojego dołu, inne panie mówiły mi, że narazie dołu nie mogę zakładać itd że za kilka miesięcy dopiero, a ta stwierdziła, że góra ładnie zaczyna mi się układać i dół można zakładać na następnej wizycie, jestem mega zadowolona :) będą szybsze efekty, a nie będę raziła tym brzydkim dołem :D Co do ósemek, na górze jedną mam usuniętąś, a na dole są od bardzo długiego czasu w trakcie wychodzenia, zęby mam maksymalnie stłoczone, ale nic nie mam usuwać, podobno będziemy robić striping na każdej wizycie i zęby mają mi się pomieścić. Byłoby ekstra, widać, że ktos w końcu fachowo podszedł do wszystkiego, pooglądał fotki, pogadał sobie dłużej, wyjaśnił, doradził lepiej :) widać, że nie chce mnie naciągać na to, żeby chodzić z aparatem 4 lata jak to słyszałam u niektórych....... Marii miałabym do Ciebie prywatnie pytanko, tylko nie znam Twojego maila, może mogłabyś odpisać do mnie na dzastus23@yahoo.com To pyt. dotyczy naszej przychodzi więc nie chciałabym zbytnio rozpisywać się tu i zaśmiecać forum :) Pozdrawiam wszystkie aparatki, dziś znopwu szykuje mi się lot, więc odezwę sie jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście też byłam wtedy na wizycie ^^ I wiesz co usłyszałam? Że górę można zdjąć :O a aparat mam 14 miesięcy... to miało być 2 lata!:D Ale mam do poprawy jeszcze miniminimalnie wysuniętą jedynkę. Więc pani dr wspomniała coś o jakimś guziczku, nie wiem :) Dalej mam metalowe ligatury. Dół też świetny, trzeba mi tylko spiłować ząbki, bo nie są równe (dwójki wytarły mi się przez te lata z krzywym zgryzem, są różnej wielkości) no i trzonowce muszą się wreszcie lepiej ruszyć :P A, i rozprawiono się z moim pierścieniem, całkiem spadł. Drucior gruby, na maksa mi go podciągała ze 3x, boli:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój drut to 14 narazie, cos dwojka szybko mi sie rusza.....zachodzila mi za trojke bokiem troche, przy jedynce byla ok, a teraz przy jedynce zaczyna mi sie wysuwac za bardzo do przodu chyba...tzn ogolnie cala wchodzi do luku, ale jakos pod złym katem jakby!! ni wiem czy nie zjade na wczesniejsza wizyte..... Dołu nie moge sie doczekac, choc dol mam tak straszny ze ja 2 lata to na pewno ponosze.... MArii jesli to Ty pisalas na maila to odpisalam Ci, takie pytanko mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Witajcie. Mam pytanie, nie mam gornych szostek i przeszkadza mi to bo przy usmiechu widac luke. szansa jest noszenie aparatu ok 2 lat zeby "sciagnac" zeby. Nie wiem czy to dobry pomysl i czy wytrzymam z blachami tak dlugo. Macie jakies rady czy sugestie? Dodam ze konsultowalam sie z 2 ortodontkami i wstawienie implantow nie wchodzi w gre - nie ma miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Heeej :) Dzisiaj jestem pierwszy dzien bez rotatora tego zelastwa w pysQ :D:D:D ogolnie aparat nosze juz 10 mcy,mialam hassa potem rotator i zeby sa proste , ale gorna szczeke mam bardziej wysunieta do przodu coprawda nosze wyciagi ale boje sie ze to mi sie tak nie zrowna ... Jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem posiadaczka aparatu dopiero półtora miesiąca i nie mam żadnych luk więc nie pomogę. Nikola ja też mam górę bardziej w przodzie...bedziemy widzieć z czasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Dzastus o to dobrze ze nie jestem sama hihi a nosisz moze hassa czy hyrax ? i wyciagi czy nie ? bo ja to wlasnie mialam w celu naprawy zgryzu no i teraz te wyciagi ,mam nadzieje ze pomoze ... poltora mca ajc to niedlugo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Hejka, czy ktos moze odpowiedziec na moje pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@02.pl
stara raszpla : jesli ortodonta twierdzi ze aparat naprawilby ten defekt ktory mowisz ze Ci przeszkadza to musisz sie zastanowic czy chcesz aparat czy nie , aparat na dwa lata a usmiech na cale zycie :D decyzja nalezy do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paplina
Do raszpla: Hej :) ja mam 2 implanty :) ale jak nie masz miejsca, a "blaszek" nosić nie chcesz to zawsze jeszcze jest inna opcja- most. Jest to taki a'la zab ale bez korzenia przyczepiony w Twoim przypadku do 5 i 7. Popatrz sobie na oferty, mosty są tańsze no i calkowicie zabudują Ci luki a aparatem jak przesuniesz to za 7 bedzie szczelina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Tak, tez jest taka opcja, a czy one sie trzymaja i np nie polamia sie w trakcie gryzienia jakiegos kotleta czy orzecha. Ok, noge sie poswiecic i nie jesc twardych rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nosiłam wyciągi, ciągły zęby do łuku, ale miałam je może 2 miesiące. Ekspander pół roku. I 2 lata na aparat to nie dużo, a może akurat ten czas się skróci? Ja miałam go tyle nosić a chcą mi zdjąć niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Piszcie dziewczeta bo jutro mam wizyte... Juz z odciskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Marii co to za wyciagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie gumeczki, ale nosi się je z aparatem. A co Twojego wyboru, to nie wiem jak Ty, ale wolałabym aparat. Przesunie zęby, szpary znikną, dodatkowo łuk nabierze ładnego kształtu. A 2 lata z "blachami" to nie dużo, jak ktoś pisał uśmiech na całe życie, a do aparatu można się przyzwyczaić (albo raczej każdy się przyzwyczaja). On przecież w niczym nie przeszkadza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
No jak nie przeszkadza, 2 lata z cialem obcym. Nie potrzebuje poza tym zadnego prostowania bo z przodu mam ladne zeby nawet ortodontka tak powiedziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy sądzi inaczej, mi nie przeszkadza, mam go ponad rok i niedługo zdejmuję. Ale most też nie jest złym pomysłem, jeśli masz ładne ząbki wybierz tańszą opcję. Fakt faktem, aparat jest tą najdroższą. Tylko nie znam się na praktyczności mostów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Dzieki Marii, do mostu trzeba spilowac troche 5 i 7 i ortodontka powiedziala ze troche szkoda jesli zeby sa zdrowe. No zobaczymy, dzisiaj mam wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka--24
Hej dziewczyny, mam ten sam problem bo nie mam 2 szóstek tylko dolnych :( już kilka lat. Aparat będę miała zakładany dopiero 4 listopada akurat w moje urodziny :) ale co do szóstek ortodonta powiedział ze zrobimy implanty hmm.. tylko nie wiem ile będzie to kosztować, ale pewnie nie tanio! Ja z nerwów nie zapytałam. Tylko zastanawiam się czy implanty się zmieszczą ,bo po prawej stronie po szóstce luka jest mniejsza ponieważ wyszła mi 8 a po drugiej stronie jeszcze jej nie ma. Zastanawiałam się czy by aparatem nie dało się tego zniwelować, ale dół będzie zakładany później. Może któraś z was miała podobną sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Marii kiedy zdejmujesz aparat ? daj znac jak wrazenia :) ja w sumie doczekac sie nie moge ,ale jeszcze trochu ponosze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paplina
Do kasienka--24 : Witaj :) ja miałam na początku sierpnia wstawiane 2 implanty :) na miejscu lewej górnej 2 i 3, wcześniej miałam robiony stripping (odchudzanie zębów poprzez opiłowywanie ich) Koszt jednego implantu 3,500 zł plus odbudowa kości pod obydwa zęby 1,000 zł razem 8,000 zł także drogi interes :) teraz na początku grudnia implanty będą odsłaniane i zakładane śruby gojące. I po ok miesiącu można zakładać korony tymczasowe. A póki co, żeby nie było dziury po wyrwanych zębach,mam przyklejone do aparatu moje stare ząbki tylko że mają spilłowane korzenie :) A co do zabiegu implantacji- wszystko trwało niecałe 2 godziny, w znieczuleniu miejscowym, także nic nie czułam. Dopiero jak znieczulenie przestało działać pojawił się ból. a na drugi dzień opuchlizna jak po pobiciu :) aż musiałam sobie zdjęcia zrobić :) Jestem 2,5 miesiąca po zabiegu i sie ładnie goi, nic nie boli także jest to do przeżycia :) Jak potrzebujesz więcej informacji to pisz śmiało :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka--24
hmm.. tylko wolałabym uniknąć tych implantów :( to są szóstki także ich przy uśmiechu nie widać ,a mi szczególnie to jakoś nie przeszkadza. Mam nadzieję że wyjdzie mi ta 8 po prawej stronie i miejsce po ząbku będzie mniejsze. Może aparat coś zdziała :) zapytam orto i się okaże co na to poradzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@MezatKa82 jeżeli nadal szukasz ortodonty w Warszawie polecam Gabinet Orthos na Ursynowie. Pracują tam trzy przemiłe Panie Ortodontki, które są bardzo profesjonalne i do tego na bieżąco z 'nowościami', więc masz pewność, że Ci dobrze doradzą. Ja np. musiałam założyć aparat ale nie chciałam żeby było go widać, myślałam, że nie mam wyboru :( Albo będzie widać, albo nici z aparatu. A tu niespodzianka, okazało się że mogą mi założyć aparat lingwalny, taki od wewnętrznej strony zębów. I wszystko wyszło super. Jestem bardzo zadowolona i bardzo polecam. A tu masz namiary: www.orthos.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MArii ale Ty masz śliczne ząby!!!! super... też takie chce.... JA chyba jednak poczekam do 10 listopada z ta moją górą i zapytam byle kogo czy dzieje sie dobrze czy nie z ta moja dwojka? Pozdrawiam a jeszcze co do tego jaki łuk noszę bo ktoś pytał to zwykły łuk podniebienny, ten najzwyklejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nosiłam aparat przez 2,5 roku. Gumki? Chyba masz na myśli zamki. Zamki to są takie metalowe kwadraciki, które babka przykleja do zęba. Nie boli, dziwne uczucie na początku bo ciągle masz coś w buzi. Może haczyć o wnętrze górnej/dolnej (nie wiem gdzie będziesz miała aparat), więc poproś babkę o silikon do obklejenia tego w razie co, żebyś sobie nic nie poraniła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×