Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość mmmmmiiiiimimi
hej:) Ja dziś byłam na pierwszej kontroli dokręcił mi ten aparat na dole, a u góry mam tego Hassa cały czas, jutro już mam ostatnie 28 sme przekręcenie. Przerwa między jedynkami zrobiła mi się nagle.. długo jej nie miałam a od 3 dni mam chyba z 3- 4 mm . Następną wizytę mam dopiero 07. lutego :) teraz bolę mnie te jedynki czuję taki ucisk jakby pulsowanie :/ Dalej nie umiem zaakceptować tegoo hasa, 6 stycznia będzie miesiąc jak go nosze, z mową ciągle nie jest dobrze, tzn lepiej ale nie mówię tak jakbym aparatu nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ja nosze aparat od 4 listopada jestem po dwóch wizytach kontrolnych i miałam tylko zmieniane ligatury ( kolorek szary ponieważ prawie go nie widać i nie przebarwia się tak :) )na ostatniej wizycie miedzy dwójki a czwórki górne po obu stronach orto założył mi sprężynki. Moje górne trójki są cofnięte do tylu i przy klejeniu aparatu nie nakleili mi na nie zamków, ponieważ się nie zmieściły. Zastanawiam się po co te sprężynki?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka mam ważne pytanie, czy komukolwiek kto już trochę nosi aparat zaczął sie jakiś ząb ruszać bardziej niż powinien, mi chodzi cała piątka przed dolnym pierścieniem, góra, dół, i na boki moge sobie nią ruszać jak do wyrwania.... do tego boli jak stykam szczękę dolna z górną, bo ten ząb jest jakis dziwnie wyższy :( Byłam u dentystki zapytać, od razu skierowała mie do orto i powiedziała, że to jest dziwne, bo ząb chodzi cały i żebym go potem nie straciła, a orto powiedziala, że zęby będą się ruszać kilka miesięcy i że na pewno mi nie wypdnie, żebym normalnie przyszla na sobotnią wizytę :( nie wiem komu wierzyć i czy panikować czy nie. Ząb jest naprawdę wyżej i kompletnie jakoś nie zgrywa mi sie teraz z górą, przy każdym zamknięciu szczęki naciskam go w dół :( dodam jeszcze, że ja dół na już 2 miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm.. twój opis jest dosyć dziwny i też bałabym się o zęba, choć mi też się ruszały. Co prawda to nie była piątka, tylko inne zęby. Najbardziej "ruszały" mi się jedynki. Do tej pory jedna jest jakby dłuższa i się kiwa, ale dentystka nie zauważyła niczego dziwnego. Poza tym co wizytę dociska mi zęby dla sprawdzenia, czy stoją twardo czy nadal się ruszają :) Z drugiej strony byłaś u dentystki a ona ma większe "doświadczenie" od nas. Ale też nie jest ortodontą. Wizytę masz jutro, tak? Więc poczekaj cierpliwie. Moja jedynka wykrzywiła się jeszcze bardziej. Orto założyła mi cieniutki drucik jak to zawsze przy końcu leczenia, przez co zęby mają więcej luzu. Na dodatek drucik nie jest w ogóle naciągnięty. Cóż, inne zęby się nie krzywią, a jedynka wygląda tak, jakby inne zęby na nią naciskały. Odrotowała się na nowo... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam właśnie na wizytę, ale dla mnie dosyć to dziwne bo u góry takich cyrków nie miałam... do tego dentystka sama kazała to sprawdzić jeszcze w dzień roznowy z nią, żeby potem nie stracić zęba. Trochę się obawiam, bo planuję wyjechac tym razem na okolo 2 miesiące i nie bardzo będę miala możliwość zjechać na awaryjną wizytę... zobaczymy co z tego wyniknie. Jutro wizyta, mam mieć zmieniane druty, ale zobaczymy jak sie to wszystko skonczy... :) MArii z tego co piszesz to też nieciekawie masz z tą jedynką, twarda jest.... ja ciekawa jestem jak będzie z moim dołem szło, bo tam każdy w swoją stronę...... pozrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak po wizycie? O dół się nie martw, też miałam tam cyrki, i zdejmuje aparat po 10ciu miesiącach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam problem z gorna szczeka bo jest mniejsza od dolnej i na dodatek jest lekko przesunieta w lewo. Moze ktos z Was wie czy moglabym nosic ekspander na gornej szczece aby ja rozszerzyl? Dodam, ze mam 36 lat. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
ja mam od miesiąca Hassa na rozszerzenie szczęki.. Męczę się z nim bardzo, ale jakoś daje radę, pierwsze 2 tygodnie jak dla mnie to koszmar był głównie z mówieniem. Ortodonta musi ocenić. Ja mam 27 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
akashanet heh o tak wiem co to za cholerstwo sama nosilam :D i to mialo byc 3 mce a nosilam 5 uhhh dobrze ze juz tego nie mam :)) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka 30
Witam, Ja nosze juz aparacik od 1,5 roku. Mam nadzieje ze pod koniec lata zostanie on ściągniety :) mam 30 lat, wiele moich znajomych w podobnym wieku nosi to "cudo" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka 30
Z Krakowa to serdecznie polecam p. Anne Zalewską :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samandra
a ja już za 3 tyg. będę mieć zdjęty aparat! 1,5 roku (żuchwa), miałam też kilka miesięcy expander (masakraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! nie zapomnę do końca życia!) niestety, przez moją wadę (brak zawiązków stałych zębów:( i tak nie jest wszystko idelanie, ale cieszę się, bo to i tak o niebo lepiej niż było. Będę robić uzupełnienia protetyczne i mam nadzieję, że końcu zacznę się uśmiechać i ładnie mówić, bo mój biedy język już kompletnie się pogubił od tych nowości w buzi co i rusz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O taak, mój język do tej pory potyka o aparat:D Widzę, że wiele osób skazanych jest na hasse/hyraxy/ekspandery. Ja miałam ekspander i początki były złe, a pod koniec narzekałam nie tyle na dyskomfort, co na "wbijanie" się druta w podniebienie. Nie noszę go już prawie rok, jednak zostawił mi pamiątki w postaci bruzdy, blizn i śladu po drucie na podniebieniu. Zdjęto mi go wcześniej ze względu właśnie na rany i stany ropne... Nosiłam go 6 miesięcy. I nie tylko ja pozbywam się aparatu:D Dół już za 11 dni!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
ja Hassa mam nosić 4 miesiące, minął miesiąc.. mam nadzieję, że mi nie wydłuży czasu noszenia go. Najgorzej u mnie z mówieniem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Napiszę jutro jak było itd, bo dzis dopiero dotarłam na miejsce i nie za bardzo mam czas... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny czy wiecie czy w ortho clinic można ppłacić w ratach za aparat czy tylko z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można w ratach przez firme Żagiel. Musisz udowodnić, że masz dochody itd bo też o to pytałam, ale ostatecznie zapłaciłam od razu. Co do wizyty to nie jestem zadowolona, bo pani dr na temat ruszającego się zęba nic nie powiedziała, tylko że często ludzie panikują, a nie ma po co; zapytała jeszcze czy ząb martwy ( a nie jest) i ostatecznie zamiast zmienić drucik to wymieniła tylko ligaturki (chyba sie przestraszyła, że ta piątka jeszcze bardziej będzie bolała) i przypiłowała też odrobinkę przednie zęby na dole. U góry dostałam nowy grubszy drut i nowe ligaturki w kolorze niebieskawym, bardziej widoczne niz te co kiedyś, ale calkiem fanie to wygląda. Po wizycie zauważyłam w domu, że na dole nie dość, że na ostatnim zębie nie mam wogóle ligaturki to jeszcze na dwoch zębach z drugiej strony mam zostawione stare pozółknięte!!!! Wróciłam i już inna pani założyła brakującą gumeczke i wymieniła pozostawione stare, ale niestety już w innym odcieniu i do tego pastelowe, bo podobno tamtych juz nie mieli. Także niezbyt jestem zadowolona z tego wszystkiego, dobrze, że choć u gory mam nowy drucik i nawet wczoraj bolały mnie jedynki :) Na dole nic nie czuje, aby cokolwiek sie dzialo, choć zapewniała, że ten cieniusieńki drucik jeszcze bedzie dzialal (mam go juz 2 miesiace i jest to pierwszy najcienszy z mozliwych drucik :( ). Anulka przymierzasz sie do aparatu w Orto Clinic? Marii kiedy masz nastepna wizytę? Pisałaś może bo nie pamiętam... Ja nastepnym razem juz koniecznie chce iść do p. A :) mam nadzieje, że wyceluję urlop tak, żeby ona była... Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o już znalazłam idziesz 19tego a później koło marca :) JA też planuję pczątkiem marca dopiero wizytę, po 2 miesiącach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marii mam jeszcze do ciebie pytanie odnośnie aparatów retencyjnych... jaki będziesz miała na dół a jaki na górę, wiesz już może? i jeszcze czy znasz cene która zapłacisz za zdjęcie stałego aparatu oraz czyszczenie z kleju? ciekawa jestem jaka jest cena końcowa i co ona zawiera... czy tylko czyszczenie z kleju czy jeszcze jakieś piaskowanie, wybielanie itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Dziewczyny a czy ktoras z was miala moze leczona wade zgryzu ?????? Jesli tak to jakim sposobem i czy aparat pomogl w tym ? ? ? Pytam bo nosze aparat juz prawie 14 mcy zabki sa proste ale co do wady to chyba nie widze zmian i troszku zaczynam sie obawiac czy ona sie wgl naprawi !!!?? a dodam ze mam bardziej wysunieta gorna szczeke od dolnej helpp :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikola198734@o2.pl Niestety, albo stety, ja nie miałam :P Dzastus Nie wiem... tzn: na dole będę miała drucik retencyjny, a za wizytę zapłacę 100zł. Raczej wątpię, żeby zęby nie były czyszczone z kleju:D Co do piaskowania to nie wiem. Może odbędzie się to po zdjęciu góry? Kiedyś jakaś dziewczyna miała piaskowanie:D... Zapytałam p. Anetki o retencję na górze i usłyszałam, że będzie to płytka, której ja nie chcę. Zapytałam o możliwość założenia drucika (przez wzgląd na spanie z otwartą buzią spowodowane problemami z oddychaniem) i orto zgodziła się. Kazała mi tylko przypomnieć o tym, aby wcześniej pobrać odciski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA mam wysuniętą górną szczękę bardziej niz być powinna, ale narazie nie słyszałam nic na temat leczenia z tym związanego... poprostu nosze aparaty i łuk podniebienny, o niczym innym narazie nie wiem. MArii: Czyli na następnej wizycie za zdjęcie aparatu i założenie drucika zapłacisz 100zł? Bo z tego co poczytałam w necie to niektórzy podaja kosmiczne ceny na koniec przygody z aparatem, ale w zależności od orto mają piaskowanie i wybielanie w cenie, niektórzy płaca niej i mają jedynie wyczyszczenie z kleju itd... dlatego pytam czy juz cos wiesz może dokładniej. Ja też chciałabym jedynie drucik na górę, a zwlaszcza dlatego, że przecież nie mialam na górze dużej wady i nie chciałabym być ciągle uwiązana z tą wyjmowana płytką, wolałabym mieć drucik i już. Na dole po ściągnięciu aparatu będę musiała jeszcze zrobić coś z zakryciem mojej czarnej jedynki, nie wiem jeszcze jakim sposobem będę to robić, czy bedzie to koronka czy co... jeszcze będzie czas na myslenie. Dlatego tez zastanawialam sie czy np drucik moze byc przyklejony pozniej niz zaraz po zdjeciu aparatu, zebym zdazyla sobie jeszcze podokanczac takie wlasnie rzeczy. Ale to pewnie jeszcze mam sporo czasu na podowiadywanie sie heh Mam nadzieję, że wszystko nam opiszesz jak ściagniesz aparacik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZASTUS Witam. Tak przymierzam się do założenia aparatu, tylko podpowiedz u której Pani doktor będzie najlepiej? I gdzie te raty się załatwia? tam na miejscu? Bo jestem zainteresowana, z góry to mogę zapłacić ok 1000 a resztę interesują mnie raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZASTUS ile już nosisz aparat? Kiedy były widoczne pierwsze efekty? Ja mam na razie hyraxa dopiero od 2 miesięcy. Czy w ogóle warto zakładać aparat? Trochę to kosztuje góra 1400 +600 a dół 1400+300 zastanawiam się czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzastus: Niestety nie zawsze jest możliwość założenia drucika na górze, gdyż dolne zęby mogą później o niego ocierać i spowodować, że nie będzie się trzymał. Właśnie dlatego praktykuje się płytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka: Musisz tam dokąłdnie popytać o te raty, ja sie tym zbytnio nie interesowałam, raz zapytalam, daly mi jakąś kartkę z tej firmy jak to zalatwiać i co potrzeba, ale zaraz i tak zdecydowalam się za wszystko zapłacic od razu. Ja zakładałam aparat 25 sierpnia górę, więc mam już 4,5 miesiąca, natomiast dół zakładałam 10 listopada, co daje już 2 miesiące. Góry nie miałam aż tak bardzp krzywej i pierwsze efekty zobaczyłam miesiąc później, po pierwszej zmianie drucika. Na dole zauważyłam lekkie przesunięcie jedynki jakieś 2-3 tygodnie temu czyli też miesiąc i ciut po założeniu aparatu. Ja na pewno nie żałuję założenia. Ostatnio chodzę tam do pani K., ale jestem straszliwie niezadowolona i jak tylko będzie taka mozliwość następną wizytę umawiam z panią Anetką G. Niestety jak byłam w Polsce to akurat nie bylo jej w czasie moich wizyt, więc nie mogłam do niej pójść, teraz będę chciała tak sie dostosować, żeby jednak to ona mnie przyjeła. Marii: Tak właśnie czytałam, że to datego zakładają na górę płytkę. Mam nadzieję, że bedzie taka możliwość zbym i ja miała na górze drucik bo ta płytka to bardzo niewygodna mi sie wydaje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam DZASTUS! Dzieki za odpowiedź. Mówisz że wyjeżdżasz za granicę? Opłaca Ci się zjeżdżać tak co chwile na wizyty? Czemu nie zdecydowałaś się leczyć za granicą? I jeszcze jedno pytanie? Dlaczego wybrałaś akurat ORTHO CLINIC a nie np. Kraków lub Krosno? Boję sie tego JASŁA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Anulka ja tez sie balam jasla i zalozylam w krosnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście u mnie powinno być ok z drucikiem jako retencją. A co do Jasła: dlaczego się go bać? Mi podoba się ortho clinic a panie są naprawdę miłe :) W Krakowie/Rzeszowie/Warszawie itd. też jest różnie:D Moja koleżanka leczy się w Tarnowie gdzieś 2 lata dłużej ode mnie i końca nie widać, mi zostało niewiele:P Zależy od wady, tego jak prostują się zęby itd. Pani Anetka naprawdę dokładnie podchodzi do pacjenta:) Prawda Dzastus? Ps: ciekawe dlaczego przyjmuje Cię p.K. Od czasu założenia aparatu zawsze bawiła się mną p. Anetka a gdy miało jej nie być poprostu zapisywano mnie na wizytę, gdy wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×