Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość nikola198734@o2.pl
dziewczyny a myjecie zeby po kazdym posilku ??? bo ja nie zawsze ,do tego jescze pije kawe , herbate i boje ze sie bede miala jakies odbarwienia , a i jaki plyn polecacie do plukania przeciw pruchnicy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzesa1212
Witam.Mam pytanie czy ktoś tez tak ma ze mimo dbania o aparat higiene jamy ustnej czujecie ze macie nieświezy oddech??Ja juz nie wiem czy to mi sie zdaje czy tak jest naprawde!!!!!!!Usuwam kamień u dentysty 2 razy w miesiacu zreszta plyn do plukania ust to podstawa u mnie noi eludril wrazie co na dziasla i dalej mam wrazenie dziwne://pomoze ktos????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
rzesa ja nie odczuwam zadnego nieprzyjemnego zapachu na cale szcescie ale z kolei jestem przerazona bo wczoraj zrobilam sobie fotke i jak przyblizylam to zobaczylam taki wlasnie osad na dolnych zebach ,pytalam raz ortodontki o piaskowanie to mi odradzila bop powiedziala ze wszystko jest ok a z emoga sie zamki poodklejac a teraz jak to zobaczylam to chyba bede musiala isc do dentysty na czyszczenie kamienia czy cos a jakiego plynu uzywasz do plukania? a ty chodzisz na piaskowanie? boje sie z emi pozneij zostana jakies plamki wrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2x2
Hej, mam aparat na dole od 3 miesięcy i na górze od 7 dni połączony z ekspanderem... Czy ktoś przeżywał podobny koszmar? Czy z czasem człowiek nauczy się mówić? Jedzenie sprawia ból, chociaż stan języka nieco się poprawił... Mogę jednak zapomnieć o mięsie, hampurgerach czy rzeczach wymagających gryzienia...Najgorsze jest jednak mówienie... znajomi i rodzina nie reagują, ale ktokolwiek obcy zaczyna się uważniej przysłuchiwać i widzę na twarzy malujące się skupienie, żeby zrozumieć co mówię... Czuję się z tym fatalnie... Nie mogę sobie wyobrazić, że maja żelastwo w ustach, które ogranicza język z czasem zacznę normalnie mówić... Taka wizja rysuje się na najbliższe pół roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierba
nikola198734@o2.pl ja raz miałam usuwanie kamienia i piaskowanie w aparacie nic się nie odkleiło wszystko w porządku jest, myślę ze ci odradzają bo po prostu dentysta ma z aparatem więcej roboty niż z zębami bez aparatu bo jednak musi bardziej się na tym skupić jakby nie było. A co do oddechu to myślę ze panikujecie serio wystarczy porządnie myć i wynitkować zęby i se popłukać tymi płukankami i wystarczy w razie czego są gumy i tictaki ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Więc tak tez mam aparat na dół od 3 miesięcy, na górę 6,5 miesiąca plus ekspander. Mialam tylk zwykłe bóle po załozeniu aparatu i pierscieni i pozniej mialam bole kiedy dół się mocno zmienil i juz nie pasowal do gory tak jak wczesniej, ale pozniej to minelo; zeby które sie ruszaly tez juz sa tak jak powinny i nic mnie nie boli. Ja uwazam ze to nie jest normalne, że po takim czasie nie mozesz normalnie jesc, to jest nienormalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do piaskowania i usuwania kamienia to przed załozeniem dolu poszlam do dentystki aby to zrobic i od razu zajela sie tez góra na ktorej juz mialam aparat. Wszystko jest ok i nic sie nie odkleiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobas Nie nosisz pierścieni? To jak ona Ci naciąga drut? Przecież gdy moja orto to zrobi to drut trzyma się pierścienia.. prawda? Bo same gumki nie dadzą rady :P Czasem jeszcze wykręca drut do góry na końcu dla pewności że się "nie wysunie" choć takich problemów nie było nigdy. Ale ja doktorem nie jestem... więc nie wiem co Twoja ma na myśli. A może masz tzw. rurki? Choć po 4 latach byś to zauważyła ;/ Ja noszę 1,5 roku górę a dół zdjęłam po 10 miesiącach więc widać różnicę czasową. 2x2 O ekspander się nie martw, co prawda "czuć" go, ale z aparatem jest tak samo. Do mówienia się przyzwyczaisz po jakimś czasie ale na początku będzie gorzej. Mój jedyny problem to było wrastanie druta w podniebienie (za czym idzie opuchnięcie i stany ropne) ale miałam go za blisko. Inni nie mięli raczej tych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2x2
Aparat mi nie przeszkadza, po kilku dniach przystosowałam się do dołu, teraz z dodaną do zestawu górą znów parę dni bolało, ale jest ok... ale ekspander to koszmar... trudno mi przełykać ślinę, czasami jak mówię po prostu się krztuszę, podobnie jest z jedzeniem i połykaniem... póki co same pół płynne rzeczy przyjmuje... Koszmarnie bolą 6ki na których ten drut jest rozpięty... masakra... a wymowa wpędza mnie w depresję... Po 7 dniach tracę nadzieję, że zacznę mówić zrozumiale... przecież o to się blokuje język...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
2x2 --- zaczniesz mówić lepiej, mam Hassa od 2,5 miesięcy i na początku miałam takie same problemy jak Ty, śliniłam się jak niemowlak, z jedzeniem jakoś dawałam radę, ale płynne a z mowa to było dla mnie najgorsze.. jak tu w pracy nie mówić. a mam telefoniczny kontakt z klientem. Początki to były straszne, miałam łzy w oczach niemal że po każdym telefonie klienta. Dogadywałam się, ale jak kolega słyszał z boku to masakra. Po 2 tygodniach zaczęłam mówić lepiej, potwierdzili mi to koledzy z pracy :) Dalej nie mówię tak jak przed Hassem, ale jest o niebo lepiej, już się tak nie stresuję. Mimo, wszystko czekam aż mi tego hassa zdejmie i założy stały, jakieś 1,5 miesiąca zostało. Tak, że nie martw się napewno z mową się poprawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
daj sobie jeszcze tydzień - 2 tygodnie, ja sobie w domu czytałam na głos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2x2
Oby.. bo sytuacja życiowa nie pozwoli mi za chwilę na takie niedyspozycje... Niby ortodontka mówiła, że 2-3 tygodnie i się nauczę, bo zakłada prawnikom, nauczycielom i dają radę... ale po prostu prócz zabliźnienia ran na języku i spadku bólu zębów nie widzę poprawy ani w jedzeniu ani w mowie... mam wizję, że kilka miesięcy będę taka niepełnosprawna... nie zjem nic normalnego i będę seplenić... Dzięki za pocieszenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stuletnia doda
zobaczcie jak będzie wyglądała jako staruszka, trzeba wejsc na flesik.pl linki tu nie wszystkie dzialaja :) jest też mega wpadka edyty górniak podczas premiery swojej płyty we wtorek wpisujcie flesik.pl duzo informacji ktorych nigdzie nie znajdziecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
2x2 -- na pewno będzie lepiej, po 2 tygodniach sama będziesz widziała poprawę. Wytrzymaj :-) Zobaczysz szybko zleci ten czas. Ja mam tylko nadzieję, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami orto zdejmie mi hassa na początku kwietnia. Teraz mam wizytę 6 marca i następna wypadała by już w kwietniu czyli na zdjęcie go. zobaczymy 2x2 -- mówił Ci ile masz nosić tego ekspandera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
aparatki a myjecie zeby po kazdym posilku ? po kazdej kawie ,herbacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
nikola -- z tym myciem zębów to ja mam "problem" myję zęby rano, a w pracy nie zawsze mam możliwość umycia, po herbacie/kawie nie zamyję,(ew.opłukam wodą) a jak coś zjem to staram się umyć. Mam w pracy zapasową szczoteczkę i pastę :-). Na mieście nie jadam, więc nie mam potrzeby mycia. W domu staram się po każdym jedzeniu umyć zęby albo po wypiciu kawy. Ogólnie odkąd mam aparat to ciągle wydaje mi się, że mi śmierdzi z buzi :/ mimo, że myję zęby, używam płynu do płukania i nici. używam płynu i pasty do zębów lacalut, miałam też meridol, ale szukam jakiegoś tańszego płynu. nikola a Ty jakich używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2x2
akashanet - max 6 miesięcy mam nosić to ustrojstwo... może krócej... zależy od postępów, ale się nie łudzę... Poprawy nadal nie widzę...ehh... Trochę się to odbija na mojej psychice, ale i na zdrowiu... nie mogę jeść i strasznie chudnę:// Fatalne to wszystko... Nikola - ja się staram myć kiedy mogę, ale nie zawsze jest to wykonalne wyszorowanie po każdym posiłku... czasami w terenie płuczę piciem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
2x2 -- wiem, że ciężko Ci teraz uwierzyć, ale będzie lepiej z mówieniem. Zobaczysz 3 tygodnie. Ja przez 2 tygodnie jak się tylko odezwałam jak już musiałam np. w aptece to pani obok się na mnie krzywo popatrzyła a raz musiałam na kartce napisać bo mnie kobieta nie zrozumiała:(, już nie wspomnę, że w pracy przez telefon rozmawiam często ale wytrzymałam,teraz mówię lepiej - nie mówię swoim naturalnym głosem, ale zrozumiale. Co do schudnięcia, ja przez 3 tygodnie ( one była dla mnie najgorsze) jadłam tylko zupy, jogurt i płatki z mlekiem, ale bułka zamoczona w mleku :/ Schudłam, ale ja przed założeniem hassa odchudzałam się i można powiedzieć że aparat mi pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2x2
Akashanet - dzięki serdeczne za wsparcie. Dobrze słyszeć, że ktoś przez to przeszedł i w miarę funkcjonuje.. Puste zapewnienia ortodontki jakoś mnie nie podbudowały... Wczoraj zjadłam 1 normalny obiad... co prawda mielone, ale zawsze coś:) Może jednak nie zniknę...;)) a powiedz mi jeszcze jakich efektów się spodziewać? Wizualnych na zębach? W swoim przypadku nie do końca rozumiem idee założenia tego cholerstwa... 10 lat temu nosiłam aparat, który bardzo wysunął mi zęby - obecnie kąt 120 stopni... Wówczas nie dałam sobie żadnego usunąć i mam... Po latach chciałam to naprawić, wyrwałam dwie piątki, więc miejsce, żeby je wsunąć jest... Wdg orto sam aparat nie spionizuje łuku, więc ekspander mu pomaga... Po założeniu nie odczuwałam jednak bolesności żadnych innych zębów niż oklamrowanych szóstek... Dziwne, bo na dole wręcz mi się w pierwszych dniach ruszały, tak mocno ciągnął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam straszny problem... W czwartek ortodontka zdjęła mi aparat, a płytkę retencyjną chce mi założyć jutro(czyli we wtorek ) ... Już w tedy wydawało mi się to wszystko za długo.. Wczoraj zauważyłam minimalną przerwę między jedynkami, nie wiem, czy te zęby minimalnie mi się rozeszły czy już poprostu wariuję. Strasznie się tym wszystkim przejmuję. Czy to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick
Ja jak nosze Hyraxa to tez mialem przerwe i mi sie zeszla a w twoim przypadku to nie wiem bo ty pod koniec leczenia retencje masz a ja sie przejmuje tym ze w trakcie noszenia teraz mi twarz wyszczuplala mial ktos podobnie juz pisalem wczesniej ale chcialbym sie dowiedziec co w tym wypadku robic bo tak to dziekuje za aparat jak ma mi tak zostac:P wolalbym sam aparat na gore i dol bez zadnych rozszezenale juz za pozno bo Hyrax nosze juz z 3 miesiac prawie moge pokazac wam zdjecia ze przed zalozenia aparatu i teraz w trakcie moja buzia wygladala znacznie inaczej a jesc jem normalnie wiec napewno to nie jest ze schudlem nawet wiecej waze Jesli ktos mial podobnie chcialbym pogadac bardzo pilnie prosze o kontakt :) Chcialbym sie dowiedziec moje gg 660190

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Ja dzisiaj mialam wizyte i troszku popytalam ortodontke o te przebarwienia ktore zobaczylam,zapytalam czy moze isc na pisakowanie albo usuwanie kamienia , ale ona powiedziala ze nie ,i ze nie mam sie czym martwic ze to jest normalne ,hmm sama nie wiem moze ja troche panikuje ,ale i tak umowilam sie u innej dentystki na czyszczenie z kamienia chociaz bede spokojniejsza,zakupilam tez lepszy plyn do plukania dla osob noszace aparaty ortodont.elmex . A i zaszalalam dzis bo pierwszy raz poprosilam o rozowe ligaturki heh ,myslalam ze bedzie blady roz a jest troche ciemniejszy no ale co tam za miesiac znow zmienie . No i jescze zapytalam jej czy ta szpara mi sie zejdzie bo juz jest dosc dlugo i nie widze zeby sie schodzilo a ona powiedziala ze faktycznie jest tak ze na pewnym etapie wszystko staje w miejscu ale potem znow rusza . hmm ciekawe mam nadzieje ze nie bedzie wydluzala leczenia , na cale szczescie za wizyte zaplacilam 50 zl takze nie jest tak zle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
megan_super_internetowa_surfer poczytalam twojego bloga i faktycznie tez juz naczytalam sie tyle przypadkow z ta retencja ze nie jest fajnie a nawet moze wrocic do tego stanu co bylo i powiem szczerze ze tez jestem przerazona tym , a ty ile masz lat ? oj i dlugo aparat nosilas mam nadzieje ze ja az tyle nie bede bo mam juz prawie 15 mcy a potem ta retencja wrr .. 2x2 nie przejmuj sie przyzwyczaisz sie w miare do tego expandera ,wiem co czujesz bo mialam hassa a potem rotator i tez z poczatku nie dalo sie mowic i ciagle jedzenie za tym ,ble pozniejj przyzwyczailam sie ale mimo wszystko odliczalam dni do zdjecia tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach ortodontycznych: www.stalyparat.fora.pl Poruszane są między innymi tematy: - Przed założeniem aparatu ... - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki, łańcuszki elastyczne i metalowe - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu !!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa - Ból podczas leczenia - Aparat Ortodontyczny a papierosy - Kryzys w noszeniu aparatu Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Galeria zdjęć (m. in. wady zgryzu, rodzaje aparatów,zdjęcia artystyczne) - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji i dzielenia się swoim doświadczeniem!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikola198734@o2.pl Fajnie, że przeczytałaś, pisałam to z nadzieją, że komuś się przyda, ale nie ukrywam, że również na pamiątkę :) Mam 24 lata, w lipcu miną trzy lata spania z retencją, stały aparat nosiłam rok i 8 miesięcy. Nie wiem, być może jestem jakimś szczególnym przypadkiem dlatego tak przeżywam tę retencję? Tylko, że noszenie stałego aparatu to naprawdę był przy tym pikuś. To ciągłe przesuwanie się zębów jest dobijające, są przez to wrażliwe i bolą (szczególnie rano po zdjęciu aparatu). Do tego dochodzi stres, że to wszystko powróci i moje poświęcenia pójdą na marne. Ale zawzięłam się i łatwo się nie poddam! :) Choć przyszłość nie zapowiada się różowo. Jeszcze raz polecam moją historię: http://swiatwedlugmegan.blogspot.com/2012/02/moja-droga-do-wymarzonego-usmiechu.html Pozdrawiam, miejmy nadzieję, że to wszystko ma sens :) Chciałabym móc spać spokojnie i nie bać się, że zęby wrócą do pierwotnego ułożenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierba
kurcze dziewczyny nie straszcie mnie z tą retencją, ja mysle ze z rok ponosze tego retencyjnego i tyle ale gdzie tam jeszcze skoro moja orto nawet nie wspomina o ściąganiu stałego a w ost. marca mijają 2 lata od założenia aparatu na dolnej szczęce ale zobaczymy co mi powie oro na wizycie ;] wypytam ją o wszytko na szczęście moja jest w miare choć tez mi tak troszke głupio ją dopytywać jak ona już nast pacjenta przyjmuje ;];]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzastus, info dla Ciebie: dostałam dziś telefon z prośbą o przełożenie wizyty z 7.03 na 15.03, gdyż dopiero wtedy będzie p. Anetka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×