Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość nowy singiel dody!
NOWY SINGIEL DODY NA FLESIK PL DO FILMU KAC WAWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczęta ja nie wiem czy dobrze kojarzę, pani Anetka to taka młoda w ciemnych dłuższych włosach? Ja na wizycie ostatnio byłam 21 stycznia (sobota) i właśnie taka miła młoda babeczka się mną zajmowała i następną wizytę mam 10 marca też raczej u niej. Jeszcze druga sprawa. Moja znajoma kiedyś też nosiła aparat ale nie wiem gdzie dokładnie. Pewnego razu podsłuchała jak jedna z orto mówiła do koleżanek, że ona swojej córce te gumki co tydzień zmienia bo wtedy jej się szybciej zęby prostują bo te gumki dosyć szybko się naciągają i już tak dobrze nie trzymają łuku. Wiec koleżanka powiedziała, że wyjeżdża za granice i nie będzie jej przez dłuższy czas i orto dała jej te szczypce do wymiany gumek a gumeczki kupiła na allegro i sama sobie zmieniała częściej niż na wizytach no i też stwierdziła że zęby jej się szybciej prostują. Co wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, że gumeczki się rozciągają to jedna sprawa. Druga to fakt, że przecież ten drut trzeba jeszcze naciągać, sama zmiana gumek nie wystarczy na dłuższą metę. Mi pani dr wprost powiedziała, że gumki bardziej działają na początku, pod koniec miesiąca są już słabe. Dlatego nosiłam też metalowe ligatury, które się nie rozciągną :) Tak, p. Anetka jest młoda, ma czarne włoski, lekki i cichy głos :) Ale ja byłam na wizycie 19 stycznia i już jej nie było więc już nic nie rozumiem... Być może ma konkretne dni w których jej nie ma? Ale cały luty też jest nieobecna. Pokręcone :p Dzastus: Dziś jednak nie pojadę na wizytę bo nie mam jak, a później jadę na roczek, wieczorem na urodziny.. w sumie dzisiaj przyjmują od 9:00 ale rano nie miałam samochodu więc czekam na następny tydzień. Tak więc nie dopytam się na razie jak to z naszą panią dr. Przynajmniej o zęba się nie boję, nie krzywi się bo aparat i tak jest gotowy do zdjęcia i drut nie był od dłuższego czasu naciągany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to fakt, ja tez zauwazylam ze tuz po wizycie poz mianie ligatur zeby sa jakies napiete bardziej, cos tam sie dzieje... Co do awarii to moja pierwsza. Poza tym zęby mi się tak naprostowały w moment (były mocno scisniete) ze poprostu brakło drucika i wypadł z ostatniego zamka, wiec to wina chyba nikogo... stało sie, przeciez tez nie mogli mi zostawic wystajacy centymetr druta...??? Mam wrazenie ze kłamia cos z ta Aneta... tu mowia ze nie mam jej w marcu, a dziewczyny sa zapisane na marzec, tu podobno nie mam jej w lutym, nic juz nie rozumie :( ja najbardziej lubie, ale jakas niedostepna jest ostatnio......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
hmm dziewczyny a myslalyscie juz moze o retencji ? ja wlasnie zalazlam taki artykul http://www.ortodonta.com.pl/informacje_pacjent/index.php?p=aparaty-retencyjne i zastanawiam sie co wymysli dla mnie moja ortodontka bo ja osobiscie chyba chcialabym ten drucik przyklejony ,przynajmniej nie zapominalabym o nim , a wg was co bedzie najlepszym rozwiazaniem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem ale za każdym razem jak byłam na wizycie to ona była, z tym że ja zawsze jestem umawiana na sobotę, więc może p. Anetka jest zawsze na weekendzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja bylam 7 stycznia to wlasnie jej nie bylo... chyba w czwartek pojde na wizyte, a jak nie to w sobote. Milego weekendu dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 stycznia był w czwartek i też była nieobecna. Co do retencji to ja na dole mam drut, bardzo wygodny, ale uważam na twarde rzeczy, żeby nie odpadł. Ale raczej trudno o to. U góry też mam w planach mieć drut, ale to tylko ze względu na moje problemy z oddychaniem. Fakt, że nie zapomina się o nim, ale nie zawsze jest na ten drut miejsce (dolne zęby poprostu mogą o niego obijać, po czym ten będzie odpadał= kolejne wizyty, krzywienie się). Jeśli u mnie mimo wszystko tego miejsca nie będzie albo jeśli będą z nim problemy, będę skazana na płytkę ;p Są to słowa pani Anetki ale w internecie czytałam to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Marii Ja jak poczytalam na forach o retencji to az sie boje :o bo wielu osobom zeby spowrotem zaczely wracac do takiego stanu jakie byly przed zalozeniem aparatu a na gore kiedy bedziesz miala retencje? pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem. Zależy kiedy będę zdejmować aparat :P Też boję się wykrzywienia zębów. No ale od tego jest retencja... Jestem pewna, że mając płytkę, zęby się wykrzywią. Nocą poprostu by mi spadała (tak jak aparat zdejmowany gdy byłam mała :D). Chyba każda z nas czuje, że gdy orto zdejmuje nam łuk z zębów do wymiany, zęby od razu żyją swoim światem... Szczerze to przy zakładaniu aparatu moja wiedza była tak mała, że nie wiedziałam, że po zdjęciu aparatu będę musiała coś jeszcze nosić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojesz06
cześć. mam pytanie... gdzie mogę w miarę tanio założyć stały aparat ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
hej a ja byłam dziś na drugiej wizycie i zablokował mi hassa. zapytałam go jak długo go jeszcze będę mieć, a On że od ostatniego kręcenia hassa - 90 dni, ostatnie kręcenie miałam 05.stycznia, więc powiedział, że jeszcze 2 miesiące :( Na początku kwietnia powinien mi go zdjąć - o niczym innym nie marzę. wymienił mi też łuk na dole, bo miałam jakiś taki cienki i tak jakby dwa ( i on mi wyszedł z zamków) a teraz mam jeden i taki stabilniejszy, założył gumki na wszystkie zamki, bo miałam wcześniej tylko na 3 pierwszych. następną wizytę mam 06. marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dokleiłam zamek i spiłowałam lekko drut od retencji bo zaczął mi ranić język :P Ale już jest ok. Wizyta 7. marca. I nie wiem czy będzie wtedy nasza orto, Dzastus :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja narazie tez nie wracam do PL, troche mnie ten przyciety drucik tez ranil po policzku, ale dopoki nie bedzie sie nic zlego bardziej dzialo to czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick
Ja mam Hyraxa i na dol aparat I mam troche zwale bo po Hyraxie mam takie dolki w policzkach szczupla twarz kazdy mi mowi co tak schudles ale chyba mi znikna po zdjeciu? A mialem tylko 21 razy rozkrecany a co by bylo po 30 razach... sruba mi sie dlatgego 21 razy i nie szlo dalej ruszyc i do tego kluczyk mi tam zostal.. ale pytam tylko czy po zdjeciu Hyraxa polepszy sie twarz czy bede mial taka zapadnieta? bo jak mi tak zostanie to nie wiem... wolalbym jak wczesniej.. Hyraxa nosze juz 2 i pol miesiaca okolo w Kwietniu zamierzam zdjac a jak nie to szybciej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja nie pomoge, nie wiem bo nie mialam hyraxa. Narazie mam 5,5 miesiąca łuk podniebienny i nie wiem kiedy go zdjemę, ale najwazniejsze, że mi nie przeszkadza. Sama zreszta nie wiem czy cos dał... :) ale niech sobie siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Patric hyraxx jest podobny do hassa a ja akurat mialam hassa i faktycznie ksztalt twarzy byl inny bo nie moglam zlaczyc gornych zebow z dolnymi i dlatego to tez tak wygladalo hmm ale nie byla zapadnieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick
Ok dzieki Nikola a ty ile nosilas hassa i tez mialas szczupla twarz w trakcie noszenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick
moze przesadzilem ze zapadnieta ale napewno duzo szczuplejsza bo spoczatku jak niosilem hyrax tak nie bylo dopiero po rozkreceniach 20 mialem przerwe miedzy jdynkami i sie zeszla ale wole miec ta przerwe wiesz zawsze da rade aparatem wyprostowac a tych dolkow to nie wiem wiem ze jak mi tak zostanie to bede zalowac bo szkoda ze nie dalo rady tylko na dol i gore odrazu bez tych rozszezan jakis... ale mialem za waska szczeke i dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
patric nie nic takiego nie zauwazylam zeby byla szczupla jak juz pisalam miala inny ksztalt bo zebow nie moglam zlaczyc ,na twoim miejscu skontaktowalabym sie z ortodonta i zapytala a ja tez mialam za waska szczeke :D a co sie z tym wiaze krzywy zgryz hassa nosilam .5 mcy pozniej mialam rotator ,teraz mam tylko zelazny na gore i dol plus wyciagi a nosze juz prawie 15 mcy:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
ja bede mial wyciagi tez na wizycie w marcu o to juz sporo nosisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
patric a ja tych swoich wyciagow nie lubie wiesz niby to tylko takie przezroczyste gumeczki ale siara jak usmiecham sie a tu gumki mi widac jak wampirek ,zreszta jak pracowalam to czesto je wyciagalam ,teraz sie bardziej pilnuje z tym bo wiem ze to wazne :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick
A mi to ma dojsc i za wizyte 150.. slono sie placi u tej mojej orto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam taki problem żee.... mój ortodonta twierdzi, że leczenie dobiega końca, sama osobiście nie jestem zadowolona z rezultatu, i chciałabym poprawić owo ,,dzieło" (jesli mozna nazwać to dziełem eh, niewykończonym). Chciałabym wiedzieć, czy aby zmienic ortodonte musze od poprzedniego zabrać zdjęcie i odcisk? czy... nie bedzie to konieczne? albo może nowe zdjęcie i odcisk? nie mam pojęcia. Jęsli ktoś był w podobnej sytuacji, napiszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
bobas rany a czemu jestes niezadowolona? nawet nie strasz ja tez kosmzarnie boje sie zdjecia aparatu ,a glownie o to czy zgryz sie poprawi bo narazie nie widze duzej roznicy zabki sa proste ale zgryz tez chcialam naprawic :-/ a u ciebie jak tam ? pokaz fotki jesli mozesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też chciała mi zdjąć aparat mimo krzywej jedynki (która według niej nie jest krzywa, tylko ma inny kształt). Ale poprzyglądała się i faktycznie. Jeśli nie jesteście zadowolone to wszystko mówcie :P Co do kształtu twarzy to ja miałam odwrotnie. Miałam wąską i szczupłą twarz, a teraz jestem taka "normalniejsza", bardziej pyziata :P Ale mi to odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
hmm to w takim razie ja przy nastepnej wizycie zapytam ortodontki co dalej z moim zgryzem bo ja nie widze duzej poprawy ,moze mi jeszcze cos zaproponuje ,sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick
ja tam narazie tez zadnych efektow nie widze po za zjechanym gornymi jedynkami i szczuplej twarzy a tez wolalbym byc pyziaty xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez miałam wąską twarz, a z tego nieprawidłowy zgryz, poszczerzyła mi górną szczękę, a schowała troche dolną, jednak myśle że w tej sprawie dałoby się zrobić dużo więcej, jedną stronę mam bardziej wypchniętą niż drugą i mimo iż nie rzuca to się w oczy to jednak ja to widze, a skoro wydaje tyle kasy na te druty to jednak jakies wymagania powinnam mieć ( tak mi się wydaje) a nie polegac tylko na opini orto :) ona twierdzi że jest picuś glancuś, dlatego muślałam że orientujecie się jak można przenieść się do innego ortodonty, o ile to jest możliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tym bardziej że nosze aparat przeszło 4 lata, a wielkiej różnicy nie widze od założenia :( poza tym od dwóch lat nie mam na górze pierścieni, bo moja wspaniałomyślna orto stwierdziła że sa nie potrzebne. Jeśli ktoś coś wie niech pisze! Do końcowej wizyty zostało mi dwa tygodnie a naprawde chciałabym się poradzić innych specjalistów, tylko wydaje mi się że sama obecność nie wystarczy, chce wiedzieć czy musze zabrać odcisk, zdjęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×