Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Agnieszka92
Bo mam na górze 14 zębów a na dole tez miałam 14 ale jakieś 5 lat temu osunęli mi jeden na dole i to stały ząb :( i mam w ten sposób tylko 13 na dole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka92
usunęli *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja u góry też mam 13 zębów, czwórki usunięto mi jeszcze w podstawówce, a jedną ósemkę przed założeniem aparatu. Też mam wąską szczękę i przez to dostałam najwyklejszy łuk podniebienny. Na dole nie wyszły mi jeszcze ósemki (dopiero od mega długiego czasu cos tam zaczynaja sie wybijać), poza tym mam wszystkie pozostałe. Straszna ciasnota na moim dole i nie sądziłam, że to wszystko może sie pomieścić, do niedawna, kiedy widzę, że moje zęby zaczynaja wchodzic w łuk i sama nie wiem jakim cudem one sie tam mieszczą. Raz miałam lekko przypiłowane, mam nadzieje że na kolejnej wizycie też przypiłują, żeby pozostale mogły się zmieścić. Mimo wszystko widzę efekty na dole już po 2 miesiącach- jest super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aja100
Proszę o podanie przykładowego kosztu aparatu wraz z wizytami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
ja płacilam za aparat metalowy na dół 1950 zł za Hassa - 1250 zł za 2 miesiące będę miała zakładany aparat na górę też 1950 zł wizyty co miesiąc 180 zł, jak coś mi odpadnie lub będzie jakaś "awaria " to plud dodatkowe koszty. póki co nic nie odpadło. aparaty mam od 06 grudnia 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
* plus dodatkowe koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wszystko zależy od aparatu, dodatkowych łuków, wady, czasu noszenia, miasta..., do tego dochodzi konieczność usunięcia zębów jeśli taka istnieje, koszt zdjęć itd, a na koniec jeszcze aparaty retencyjne :) W Jaśle za aparat ceramiczno- metalowy zapłaciłam 1600 za góre plus 1600 za dół. Do tego usunięcie ósemki 100zł, koszt zdjęć ponad 100zł, luk podniebienny 300zł, wyciski 50zł i każda kojena wizyta w zalezności od tego co jest robione 60 lub 80 zł........ i teraz pytanie jak długo będę nosiła aparat i przez ile wizyt mam tę cenę pomnożyć....... Mam nadzieję, że zmieszczę sie w ok. 6-7 tys zł. Hmmmm.... Najlepiej jakby wypowiedziały się dziewczyny, które są po leczeniu ile im wyszło, no i nie wiem jak z kosztami ściągania aparatu i retencji. Wczoraj zorientowałam się, że nie mam żadnych fotek odkąd założyłam dolny łuk :( bez sensu, wydawało mi się, że robilam. Teraz nie będę miała jak porównać za bardzo, mam jedynie niezbyt wyraźne fotki jeszcze przed założeniem :( ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akashanet drogo u Ciebie, z jakiego miasta jesteś i jaki masz aparat, zwykły czy kosmetyczny? Właśnie o to mi chodziło w tej różnicy jak pisałam, bo widzę że wychodzi niemała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
aparat metalowy a jestem ze śląska, dokładniej ALE nie wiem czy coś Ci powie te maisto to Racibórz mi się wydaje "drogo" za te wizyty co miesiac 180 zł "tylko" w zasadzie za dokręcanie a ze cenami aparatów spotkałam się nawet 2200 zł też za metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo osób właśnie podkreśla że u nas jest tanio, nie tylko orto ale tez dentysci. Dla mnie to dobrze. Te wizyty 180 zl to rzeczywiście drogie. A z cenami 2200 za aparaty zwykle też słyszałam. Dlatego nawet sie nie zastanawialam jak za 1600 moglam zalozyc kosmetyczno metalowy. Sam metalowy u nas kosztuje 1400 za łuk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzastus, Ty chcesz się zmieścić w 6-7tyś. Spokojnie. To powiem Ci, ile mnie wszystko wyszło- 4010zł. Wliczyłam tu wszystko, każdą wizytę, aparat, retencję, ekspander itd. I zostało mi zdjęcie dołu (100zł) i ze 2 wizyty kontrolne wcześniej. Dół nosiłam PRAWIE 10 miesięcy. Przewidywano całość do 2 lat :) Zostało mi jeszcze spiłowanie dołu, jednak orto tego nie zrobiła, gdyż to leży w rękach mojej pani dr, która aktualnie jest na urlopie? Wraca w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Ja zaplacilam 1300 zl za hassa + 1800 zl za metalowy na dol , pozniej za rotator 300 zl ,do tego co miesieczne wizyty 50 zl lub 70 zl w zaleznosci co mi robi :D W sumie wydałam okolo 4250 zł a aparat nosze 14 mcy LOL duzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tak licze juz więcej, bo na mnie tez pzewidywali więcej czasu, dlatego dodałam sobie kilka wizyt w sensie policzylam ok. 2 lata noszenia... mam nadzieję, że zmieszczę się w kwocie podobnej do Twojej, byłoby super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie nosze HYRAX koszt 600 zł teraz przymierzam sie do założenia stałego i mam pytanie czy wy dziewczyny nosicie hyrax razem z aparatem stałym naklejanym na zebach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kierba
matko za hassa 1300 duzo ja 500 zł za niego płaciłam, ale za to po 2500 za aparat stały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kierba
siema długo mnie tu nie było ale mam pyatnko ktoś miał już może ściagany aparat albo pierścienie ?? oczywiscie chodzi mi o to czy to również boli ? pozdrawiam i zycze powodzenia z waszymi aparatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
znaczy moze zle sie wyrazilam bo sam ajuz nie pamietam ale wiem ze w tym 1300 + 1800 + 300 bylo wliczone : hass , aparat metalowy na gore i dół i rotator .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wcale nie dużo, a nawet tanio :) Co do osób które ściągneły aparat to Marii właśnie ściągała, ale o bólu nic nie pisała :) U mnie znowu cos zaczyna się dziać, super!!! Nie sądziłam, że ten najcieńszy drucik tyle zdziała, moje zęby które były z tyłu całkowicie schowane i ściśnięte, a było takich 3 w sumie (2 obok siebie, później 1 ząb z przodu i znów 1 z tyłu) prawie weszły w łuk już po 2,5 miesiąca :D Nie wiem jakim cudem tam daja radę się wciskać :) Widze ogromne postępy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie bolało zdejmowanie. Najpierw "przykręcono" mi retencję drutami do aparatu żeby się trzymała, potem ją przyklejono, a na końcu zdjęto te druty i retencja się trzymała. W międzyczasie zamki miałam posmarowane czymś... Później każdy pojedynczy był zaciskany szczypcami przez co odrywał się od zęba. Czuć, że coś odpada, ale to nie ból :) Gorzej pierścienie- łapane są szczypcami (jedna część bierze pierścień od dołu a druga jest na górze zęba, więc gdy szczypce są zaciskane, to pierścień kieruje się ku górze). Nic przyjemnego, miałam uczucie jakby ktoś wyrywał mi tego zęba:D Z jednym był problem bo był świeżo przyklejany na którejś wizycie wstecz i boolało, ale po fakcie było ok :) Na dzień dzisiejszy jeszcze zęby mnie lekko pobolewają, ale to tylko dlatego, że nie działa już na nie żaden drut, ale nie krzywią się, bo nie pozwala im na to retencja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierba
kurcze to nieciekawie z tymi pierścieniami, no ja jestem akurat po wizycie i zaraz umre z bólu mam nadzieje ze to już końcówa w końcu już prawie 2 lata go nosze, choć moja oro jest bardzo zadowolona wię ja też hehe. A powiedz mi jeszcze ile kosztuje u ciebie zdejmowanie aparatu i ten retencyjny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Równe 100zł. I nie bój się o pierścienie, jeden poszedł gładko, z drugim był problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierba
no ja ma 3 wiec zobaczymy ale poki co narazie sie o to nie martwie zobaczymy co bedzie daLEJ POZDRO I DOBRANOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Marii jak sie czujesz po zdjeciu aparatu ? zadowolona z efektow? szcesliwa ze juz bez tego zelastwa ? L:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiekkwitam
witam panie. od roku nosze aparat. ortodontka za kazda wizyte bierze 120 zl . chcialbym zapytac czy nie jest to za drogo? dodam iz zamki czesto sie odklejają i przez ostatnie 2 miesiace moje zeby nie wiele sie sprostowaly;/ i chcialbym zapytac czy czy za te kolorowe gumki placi sie dodatkowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
grzesiekkwitam --- ja noszę aparat dopiero od 6 grudnia i miałam jedną wizytę kontrolna dopiero i w zasadzie mi go tylko dokręcił, dał gumki i za wizytę 180 zł :/ . Póki co mi się nic nie odkleiło jeszcze, ale powiedział mi że jakby była jakaś waria to dodatkowo płatna. więc pilnuję jak mogę, bo sama wizyta 180 zł to dla mnie bardzo duzo skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikola198734@o2.pl Zdjęłam dopiero dół więc trudno odpowiedzieć, ale i tak jest dużo lepiej. I jestem zadowolona. A co do wizyt to płacę 60/80zł. I wszelakie awarie darmowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×