Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Małgosia cieszę się,że ta maść pomogła:) x Luck mi jak orto za krótko zrobił drucik to miałam ten sam problem,więc u Ciebie jest to zapewne to samo. Powiem Ci,że mam już serdecznie dość tego ruchomego i mam wrażenie,że on juz chyba nie działa tak jak wcześniej pomimo,że teraz nie ma z nim żadnego problemu.No ale zobaczymy co mi powie orto na najbliższej wizycie. x Gość nie czekaj tylko idz do orto z tym zamkiem. x Megkris mi jak ruszają się zęby to bardziej przód tył aniżeli góra dół....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Kurde u mnie też się odkleił zamek na piątce i jest niemiłosiernie słaboooo.... teraz najwczesniej będę mógł być za 35 dni.... i na na siódemce mi drut nie trzyma a niedawno jadłem i po drugiej stronie mi wychodził ale dałem rade włożyc ... po prostu "pięknie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luck,ktos już tutaj wcześniej pisał o takim samym problemie z zamkiem i drutem i okazało sie,że zamek był źle założony i dlatego puszczało....z tego co opisujesz to chyba u Ciebie jest to samo....kurcze ponad miesiąc to kawał czasu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Demorela, u mnie oderwał się bo wkładałem ten drucik w zamek na siódemce i napianłem go i puścił akurat na piątce... tragedia po prostu, ale no nic czekam bo nic nie zdziałam, ten zamek tylko sobie sam jakoś odczepie bo mi się poniewiera tak na tym druciku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luck,tylko czasem nie obcinaj drutu,bo się w bijesz w dodatkowe koszta niepotrzebnie.Skoro ten drut wypada to coś jest nie tak z zamkami....Kurka współczuje tej sytuacji gdy jeszcze tyle czasu masz do wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
oderwałem tylko zamek :D prosta sprawa :) drutu nie obcinam i nie mam zamiaru :D mysle ze jakos on będzie prostował dalej bo z siódemki wypada ale jest juz lepiej na piątce nie mam juz a na szóstce z kolei się ładnie trzyma :P no sporo, ale co zrobić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wlasnie nosze sie z zamiarem zalozenia aparatu. Zaluje, ze wczesniej tego nie zrobilam bo teraz juz bym miala ladne proste zeby... znalazlam juz odpowiedni gabinet http://www.duodental.eu umowilam sie na wizyte i juz sie nie moge doczekac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam małą wadę i chciałabym założyć aparat tylko na górę. Byłam już na pierwszej wizycie i ortodonta zaproponowała mi aparat za ponad 2 tys. (mówiąc jeszcze o takim w cenie 1,4 tys., który jak powiedziała ma takie samo działanie). Ja byłabym zdecydowana na ten tańszy. I tutaj mam pytanie czy istnieje aparat taki do 2 tys. jak najmniej widoczny? Czy te wszystkie tańsze są bardzo widoczne, metalowe? Nigdy nie miałam do czynienia z aparatami ani nie miałam okazji porozmawiać o tym z osobą, która go miała, więc dla mnie ta wizyta była prawie że niezrozumiałym potokiem słów. Czy może ktoś mi doradzić jaki aparat założyć żeby wszystko było ok.? I ogólnie na co zwrócić uwagę, o co pytać ortodontę żeby mnie za bardzo nie naciągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jjjuuustynnaaa
Gość ceny aparatów są naprawdę zróżnicowane. Ja mam aparat od prawie dwóch miesięcy. I mam metalowy. Nie brałam pod uwagę innych ponieważ i tak mi wyprostuje zęby i tak. Osobiście słyszałam, że metalowe są mocniejsze i bardziej trwałe od kryształowych, ale nie wiem czy to prawda. Ja po około 2 miesiącach noszenia aparatu widzę zmiany. :) Mam na razie tylko na górze. Dół będzie później. Zęby po załozeniu aparatu bolały mnie 5 dni. Później nic. Jem już normalnie. :) Nie obawiajcie się. :) Jedyne co to mam podrażnioną śluzówkę i tyle. Ogólnie miałam jakąs infekcję i brałam antybiotyk. Powiększone węzły chłonne, migdały itd i po prostu zbiegło sie to wtedy gdy założyłam aparat i zastanawiałam sie czy to od niego może być.... Bolała Was może szyja od aparatu albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Justyny Acha no ja właśnie też doczytałam, że metalowe są mocniejsze. A czemu potem będziesz miała zakładany dół? Mnie ortodonta też o tym mówiła, że może okazać się, że trzeba potem będzie założyć i dół. U mnie wada jest mała i chodzi mi głównie o wyprostowanie górnych jedynek dlatego powiedziałam, ze chcę tylko górę. Szczególnie jedna jedynka jest trochę przekrzywiona i opiera się delikatnie o drugą w wyniku czego na przełomie kilku lat dwa razy ukruszyła się. Nie widać tego aż tak bardzo, ale mnie to przeszkadza. Potem jak wyprostują się być może trzeba będzie wyrównać ten ząb. Aparat mam mieć zakładany 14 października. Na razie muszę pójść sprawdzić czy nie ma ubytków i zrobić zdjęcie. Ola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Ah aparaty ortodentyczne:) nie wiem czy warto zakładać na tylko dwie jedynki górne jak tez myślałam ze bede miec moze tylko na dol bo góra w miarę wygladała ale jak sie okazało mam krzywy zgryz i trzeba i dol było zakładać :) ja z aparatem ok i metalowe sa chyba lepsze ortodonta tez mowil :) Mam pytanko do was wszystkich czy macie cos takiego ze w czasie snu zaciskacie zeby az mnie to budzi i boje sie czy je nie polamie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
megkris, ostatnimi czasy to samo przeżywam :D aż się budzę i sobie myśle: " co ja robię" :D odkąd noszę aparat to jakos ostatnio tak mi sie zdarza dosyć często ;d z kolei też mam tak że czasem mnie boli dwójka a ona własnie była najbardziej krzywa, a teraz stoi prosta ciagle już dosyć dlugo a pobolewa czasami tylko i zastanawiam sie czemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Hej ludzie zdarzylo sie wam połknac wosk? Zapomnialam sie i jak jadłam to nagle czuje ze nie mam wózku na zameczku:( mam nadzieje ze mi nic nie bedzie:) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto w moim przypadku założyć na całą górę, bo tak jak napisałam chodzi mi o górne jedynki najbardziej, ale reszta górnych zębów też nie jest prosta, więc przy okazji i one się wyprostują. Co do zaciskania zębów to jest prawdopodobnie zgrzytanie, czyli inaczej bruksizm, poczytaj o tym. Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Ola to zaciskanie zębów a nie zgrzytanie to jest jak zgrzytanie z zimna zębami tylko dociekanie w czasie snu az mnie to budzi:( boje sie bardzo ze je polamię Ale je tego nigdy nie miałam wcześniej od momentu jak mam założony dol aparatu moze ktoś inny ma cos takiego jak nie pomożecie bede musiała sie skontaktować z moim ortodonta...z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Megkris ja myślę, że to zgrzytanie, bo sama masz wrażenie, że je połamiesz. A tak może się zdarzyć, że przez zgrzytanie zęby można zniszczyć. Też tak czasem mam i też wtedy jak się budzę. Zaciskasz zęby i nimi zapewne szurasz (zgrzytasz) tylko o tym nie wiesz, bo budzi Cię po prostu jak już tylko je zaciskasz. To uważacie, że najlepiej założyć aparat metalowy? Jakie były koszta u Was takiego aparatu? Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja_alicja_1990
Ja zakładałam w czerwcu, aparat kosztował mnie 3200zł. Góra i dół. Metalowy, ligatury również metalowe, dużo lepsze niż te kolorowe gumeczki. Bardzo łatwo czyści mi się zęby, nic się nie psuje. Na początku, z dobre 2 tygodnie ból zębów był okropny, ale teraz mam już prawie proste zęby, w niecałe 4 miesiące i jestem w szoku, że tak szybko. Powiem Wam jedno, wymienianie wszystkich wypełnień przed aparatem to jakieś nieporozumienie. Przecież jak zęby się poprzestawiają, to i plomby nie będą do siebie pasować. I co kolejne borowanie? To zwyczajne naciąganie. Mój orto powiedział mi, że przecież jak te plomby mają już tyle lat to i 2 kolejne wytrzymają. Potem sobie wymienię, na samym końcu. Nie musiałam nic wyrywać. Mam wszystkie zęby, bez jednej ósemki i szóstki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Do Ola Zakładaj metalowy i najlepiej bezliturgowy . Ja mam damona i narazie jest ok piszesz o tym zgrzytaniu ze tez tak masz ale ja nie miałam tak nigdy dopiero od miesiąca jak mam dol aparatu Pytałam sie męża czy nie zgrzytam zębami w nocy mówił ze nic nie słyszał nigdy:( sama nie wiem napisałam maila do mojego orto i olewa mnie:( więc muszę czekać jeszcze te 16 dni do wizyty Cenowo to ja nie wiem jak w Polsce bo ja w uk zakładalam w polskiej przychodni i za cały koszt leczenia przez dwa lata z aparatem . Więc nie wiem napewno wiecej niż w Polsce pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Megkris czemu bezligaturowy? Lepiej czyścić zęby czy są jakieś inne powody? Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jakiej ty masz jakosci te plomby, skoro ci nie beda pasowac? Horror to co opowiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Http://j.gs/4X8y tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgosia jak tam po wizycie? Ja w dalszym ciągu mam nosić ten ruchomy i jak to powiedział mój orto jest już bliżej jego końca jak początku.Orto jest zadowolony z efektów,bo ładnie przesuwają się zęby,szczeka rozszerza się wg jego planu,więc jest ok. Kolejna wizyta jakoś za miesiąc... x Do osoby powyżej co pytała dlaczego bezligaturowy....nie musisz latać na wizyty co 4 tyg,troche szybsze jest leczenie....zresztą poczytaj sobie....ja mam takowy i jestem b.zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
E tam, ja tam na estetykę nie patrzę. Patrzę na to, żeby mieć ładny uśmiech, a ze dwa lata mi się szykują w odrutowaniu aparatem ortodontycznym, to pikuś, jeśli mam przez najbliższe kilkanaście lat cieszyć się pięknym uśmiechem i nie wstydzić się. A aparat jest dobrze założony i nie odczuwam dyskomfortu, więc jest okej: http://www.stomatolog-przymorze.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sobie zafundowałam w wieku 29 lat zwykły klasyczny mówiąc potocznie druciak, czyli aparat ortodontyczny który robi z ciebie na moment Brzydulę Betti, ale dla mnie warto sobie poświęcić się trochę dla ładnego uśmiechu. Ważne, żeby był trwały, dobrze założony i nie kosztował majątku. Ja na taką klinikę stomatologiczną na szczęście trafiłam, gdzie nie miałam z tym problemów; UFF: http://medicodent.pl/ortodoncja.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Hej Demorela, ja mam przesuniętą wizytę na 3 listopada, więc dalej się muszę pomęczyć a i tak pewnie mi jeszcze nie ściągnie. Cieszę się że u Ciebie są postępy. Ciekawa jestem czy ten mój ort też stwierdzi, że są postępy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrix
czesc wszystkim, tak sobie czytalam w necie o ekspanderze, bo mnie orto na niego skazała 3 dni temu, czy ktos z was nosił takie cudo ? w sumie cudem tego nie nazwe, jezyk bardzo boli i ciężko połknąć własną ślinę nie wspominając o jakimś normalnym posiłku, dodatkowo seplenie sie troche, nie wiem kiedy naucze sie z tym mówić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam aparat stały założony na wiosnę. Musiałam coś zrobić z moimi krzywymi zębami, ostatnią deska ratunku był właśnie aparat. Na początku nie mogłam się do niego przyzwyczaić ale teraz daje radę. Zęby leczę w gabinecie http://top-dent.katowice.pl i właśnie u nich miałam wstawiany aparat ortodontyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgosia no to faktycznie jeszcze trochę musisz uzbroić się w cierpliwość,ja kolejną wizytę mam 6 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×