Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość kazsia
czesc, poszukuje dobrego ortodonty w Olsztynie. jezeli możecie mi kogoś poradzić będę wdzięczna. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik ortdonta pchel
vayala ile czasu juz nosisz aparat >:}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik ortdonta pchel
zaraz pojde po kombinerki i zgniote ten aparat ale wy daliscie rade to ja tez dam mnie najbardziej omciera to gdzie muszee wkladac heatgera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza86
Hej 5 sierpnia bede miała zakładane jakieś gumki na zęby a 7 juz aparat, szybko prawda zwarzywszy ze zaczełam w połowie lipca, wyrwała mi dentystka ostatnio tego mleczaka co mi blokował kła( który zreszta jest w kościi i będzie sciągany), mam pytanko a ten wosk kosztuje dodatkowo, dostaje sie go w aptece czy u ortodonty??pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Ja noszę aparat już prawie 2 miesiące. I bardzo sobie chwalę :-) A to moje narzekanie na rany, to takie chwilowe jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
natasza86 - ja pierwszy wosk dostałam od ortodonty razem z plynem, pastą i wyciorkami, ale nie wiem czy wszędzie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia**33
Mam pytanie: Czy wiecie, co robi ortodonta, kiedy po zdjęciu aparatu stałego, żeby zaczynają się same przesuwać? W zeszłym tygodniu zdjęto mi stały aparat i mam retencyjny. Po tygodniu zauwżyłam jednak, że górna dwójka zaczęła się wychylać i nie "stoi" już idealnie w łuku. Co wtedy....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Powiedzcie mi proszę, czy komuś z Was się zdarzyło przy noszeniu aparatu mieć nadwrażliwe ząbki? Ja właśnie tak mam i wiem, że tak się może zdazryć,ale czy ktoś wie, co z tym można zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valya- ja też mam nadwrażliwe zęby odkąd noszę aparat i stosowałam rózne pasty itp i nic nie pomogło więc zaczynam się pozwoli przyzwyczajać do tego;)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenika 40
Po zdjeciu aparatu mnie tez zaczely zeby powracac do poprzedniego stanu , mimo ,ze mam aparat retencyjny. A na dodatek podczas czyszczenia zebow z kleju , porysowano mi je. Ajak u Was wygladalo zdejmowanie aparatu i czyszczenie zebow? Czy macie jakies slady po zamkach? Pozdrawiam - lenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik ortdonta pchel
valya co znaczy na twoj gust nadwrazliwe zeby mam dowas pytanie kiedy przestana mnie obcierac pierscienie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia 35
Kazik...- mija mi 10 dzień z aparatem, ale pierścienie nadal "czuję". Po 7 dniach przestałam używać wosk, ale dyskomfort mam nadal, pierścienie generalnie trochę przeszkadzają przy jedzeniu i mówieniu. Ale może musi minąć jeszcze więcej czasu, żeby o nich zapomnieć... Martwią mnie natomiast informacje od osób, które aparat już ściągnęły. Okazuje się, że nie ma gwarancji cudownego uśmiechu bez aparatu retencyjnego, a iten czasem nie wystarcza. Oby sie nam nie komplikowało... Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Szkoda, że nie da się z tym nic zrobić, znowu trzeba się przemęczyć ;/ kazik ortdonta pchel - Nadwrażliwe zęby to znaczy, że mam nieprzyjemne ukłucia w zęcach jak jem coś zimnego, gorącego lub myję zęby. Coś jakby ciarki przechodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja-kobietka
valya;ja tez mam takie uczucie a najbardziej to kiedy jem slodycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia**33
Jeśli chodzi o zdejmowanie aparatu, to moja ortodontka zrobiła to super. Zęby są bielsze po wyczyszczeniu, nie ma na nich zarysowań i śladów po zamkach, bynajmniej ja ich nie widzę. Tylko ząb mi się zaczął przesuwać już po kilku dniach, pomimo tego, że noszę grzecznie retencyjny. Mam pytanie: Ile razy zdejmujecie retencyjny w ciągu dnia? Ja zdejmuję do każdego jedzenia, a więc kilka razy na dzień. Wykorzystuję to na umycie zębów i zaraz zakładam z powrotem, a pomimo tego ząb się przesuwa . Czy zdejmujecie aparat do każdego picia soku, czy herbaty? Co jest gorsze dla zębów: ciągłe zdejmowanie aparatu, czy picie w nim np. kawy? Czy od zbyt ciepłego napoju aparat może się zdeformować? Mój aparat to przezroczysta nakładka obejmująca całą powierzchnię zębów, zrobiona z tworzywa przypominającego plastik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja-kobietka
kasia33 ja na Twoim miejscu szybko bieglabym do orto i poinformowala go o tym,tak nie moze byc,tyle lat leczenia,poswiecen i wszystko moze wrocic do normy tak po prostu.Ja po zdjeciu aparatu poprosze orto o aparat retencyjny na stale,bo podobno jest malutki i nic nie czujesz.Chyba,ze to orto decyduje jaki retencyjny mam nosic,ale zrobie wszystko zeby dala mi ten na stale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia**33
Maja, ja dzwoniłam do ortod. Mówiłam,że mnie boli jeden ząb nie do wytrzymania i że z jednej strony aparat nie dochodzi do dziąseł tak, jak z drugiej, ale mi powiedziala, że to wszystko jest w normie i że mam zakaz myślenia do następnej wizyty, a po trzech dniach zauważyłam to przesuwanie (zresztą nie tylko ja, bo inne osoby, które widziały mnie po zdjęciu stałego też…) Więc jak teraz znowu będę wydzwaniać, to pomyśli, że mam nawalone w głowie…Zatem postanowiłam czekać do następnej wizyty za 3 tygodnie i wtedy zobaczymy. Jestem w szoku, bo naprostowywanie zajęło 14 m-cy, a tu dosłownie tydzień czasu i ja dostrzegam niepokojące zmiany…:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka wszystkim!!! dzisiaj dolaczylam do grona aparatek.....w sumie to nie wiem czy sie cieszyc czy plakac no ale coz :) kiedys juz pisalam na tym forum i przez to dowiedzialam sie wielu waznych rzeczy na temat aparatow stalych i przynajmniej wiedzialam o co mam spytac moja orto itd....... Mam porcelanowy za 2tys i jak narazie blekitne gunki bo nie wiedzialam jakie wybrac...... a wy jakie macie aparaty, za ile i jakie kolory gumek?????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
maja-kobietka - jeśli chodzi o słodycze, to jem ich obecnie baardzo mało ;] więc akurat tu mi problem odpada, a przy okazji niezła dieta :P Ale lody, to jest masakra ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Mam jeszcze jedno pytanie. Zrobiła mi się przy zamku od wewnatrz na policzku taka gulka duża, jak po przygryzieniu :( Czy ktoś z Was miał coś takiego? Nie wiem czy jestem w stanie sama to wyleczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yellow butterfly
valya- ja tez mam taka gulke, tyle że od haczyka, na poczatku była duża, ale smaruję ją żelem i już sie trochę zmniejszyła. Może warto też ten zamek zakleić woskiem żeby przyspieszyło się gojenie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik ortdonta pchel
ja nie zaklejalem nic zadnym woskiem (bo dlamnie jest zbyt denerwujace)i juz po trzech dniach prawie zakumplowalem sie ze swoim aparatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Zaklejam woskiem, mi też się zrobiło to od haczyków, bona siódemki miałam niedawno doklejone rurki i z nimi nie mogę się przyzwyczaić. Wystraszyłam się, bo nigdy w życiu nie miałam aż takiej dużej gulki, ale od wczoraj się zmniejszyła, jak posmarowałam na noc i wypłukałam sodą :) Dzięki, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marren08421
Witam ;] Ja noszę apart już kilka miesięcy i nie narzekam. Wszystko jest ok , są poprawy. Zapominam , że go mAm. Niestety boję się poniewać mam dostać za jakiś czas wyciągi mieędzyszczękowe ( lateksowe gumeczki) Co to jest ? Ile trzeba to nosić ? Nosiłyście to ? Niestety w necie jest b. mało info o tym :( Pozdrawiam i zgóry dziękuje za jakieś informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia1020
Witam was nasze już aparat 9 miesięcy...na kolejnej wizycie ortodata chce mi zakładac jakies druty na podniebienie...niewiem o co chodzi... wiecie moze?jak to wyglada?czy przeszkadza? jak długo sie to nosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam aparatki i aparatów :) Wczoraj minęły mi 4 tygodnie z aparatem. Calkiem mi z nim dobrze, już się do niego przyzwyczaiłam i nic mnie nie obciera. Szkoda tylko, że na razie nic się nie wyprostowało :( pewnie coś się zmienia, bo czasami bolą jakieś zęby... wydaje mi się, że kły są trochę niżej niż przedtem... ale sama już nie wiem czy rzeczywiście tak jest, czy to tylko moja wyobraźnia :) trudno dostrzec drobne zmiany, gdy ogląda się zęby po kilkanaście razy dziennie :D wizytę kontrolną mam za 2 tygodnie... mam nadzieję, że do tego czasu coś się wyprostuje. Nie mogę się już doczekać!!! Większość z Was pisze, że widzi postępy już po miesiącu :) widocznie ja jestem trudniejszym przypadkiem :) jedyna zmiana, którą widzę i której jestem pewna to ta, że zżółkły moje perłowe gumki :/ nowa_aparatka ---> skomplikowany ten Twój temat pracy mgr! dla mnie to czarna magia :D nie dziwię się, że ciężko Ci idzie... ja magisterkę pisałam w zeszłym roku i choć mój temat nie był tak trudny jak Twój, to na początku podchodziłam do niej jak do jeża :) no ale jak terminy goniły i miałam nóż na gardle, to jakoś się zmobilizowałam i dałam radę :) życzę Ci powodzenia w pisaniu! chociaż ta piękna pogoda pewnie dodatkowo rozleniwia ;) Aegir ---> pisałaś o problemach, które miałaś przez krzywe zęby... doskonale Cię rozumiem! pomimo, że nikt nigdy mi nie dokuczał z powodu krzywych zębów i nie miałam dużych problemów w kontaktach z ludźmi, to i tak zęby zawsze były moim największym kompleksem! jak poznawałam nową osobę, to zawsze zastanawiałam się, co pomyśli o moich zębach. Często chciałam coś powiedzieć, ale powstrzymywałam się właśnie dlatego, żeby nie pokazywać zębów! Nie lubiłam zabierać głosu w większym gronie... Nawet uśmiechać się normalnie nie mogłam, tylko z zaciśniętymi ustami. Jakie to było męczące! Dlatego cieszę się, że odważyłam się założyć aparat i mam nadzieję, że już wkrótce będę mogła uśmiechać się szeroko, od ucha do ucha :) renata117 ---> gdzie się podziewasz? :) jak ząbki? :) Pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia_38
nie wiecie moze co to sa jakies pierscienie na 7 by podniesc zgryz?! mial je ktos moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam pierscienie na 7 przez pol roku razem z \"drutami\" (hyrax)......... :(((( bylo strasznie ale na szczescie juz mam to z glowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam teraz bardzo duzo pracy..... :/ ale za tydzien na urlop :D moj kiel ktory jest w podniebieniu juz wychodzi!!!! :D mam nadzieje ze u Was zabki w porzadku ;) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich :-) Zaczełam zastanawiać sie nad aparatem na zęby, jakiego dobrego dentyste Byście polecili na terenie Warszawy, jaki jest koszt aparatu i mniejwięcej póżniej dbania o niego. Jak długo należy chodzić w takim aparacie. Proszę piszcie. Dzięki :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×