Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

ja mialam wyrywane 2gorne czworki ze znieczuleniem jednego dnia oba ciezko bylo z jedzeniem troche bo tylko jogurty i papki...i czulo sie taka pustke mnie moja orto skierowala na wyrwanie i po wyrwaniu jakos tydzien mialam zakladany aparat..oczywiscie na zdjecia zerknela i dopiero skierowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudaaaaa
a jeśli można wiedzieć to do kogo chodzisz i w jakiej miejscowości???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam od tygodnia aparat metalowy, wygląda niespecjalnie....ale aparat kosmetyczny też widać wiec chyba nie ma sensu przepłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudaaaaa
troche za daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam metalowy i w sumie moim zdaniem nie wyglada tak zle a moj orto twierdzi ze lepiej naprostuje metalowym niz kosmetycznym;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikacz-U
A czy ktoś z Was miał może wykonywane intrudowanie/intruzowanie? Wie ktoś na czym to polega? W necie 0 informacji na ten temat, a zdaje się, że mnie to czeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy23
Kreolcia a do kogo chodzisz w Lbl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy23
Przepraszam krejzolcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy23
dzięki :)ja też się do niego zgłosiłam po pozytywnych opiniach na forum, zadowolona jesteś z niego jestes?nie zdziera kasy?bedę wdzięczna za info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poki co jestem zadowolona ...no ale zobaczymy jak bedzie przy kolejnej wizycie bo ma mi zakladac aparat na dół.moglby troche wiecej tłumaczyc co dlaczego robi ale ogolnie ok nawet. co do kasy to wszystko kosztuje ale chyba az tak nie zdziera jakby chcial to moglby bo miallby na czym naciagnac. a ty juz masz aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy23
dopiero się przymierzam do aparatu a że wiekowa juz jestem to ostatni dzwonek:)na razie przeglądam forum bo chce wybrac dobrego ortodontę no i o nim są pozytywne opinie. A co do kasy to wiem, ze to kosztuje ale jak wiadomo u jednego moze trochę więcej a u drugiego mniej:)w razie czego mogę cię jeszcze o cos popytac?tylko może na prywatnej poczcie bo długo mi sie to otwiera: judymek@wp.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudaaaaa
Jaka jest różnica w cenie między aparatem retencyjnym a tym drucikiem przyklejanym z tyłu do zębów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloiczek123
hej :) ja dzis zalozylam aparat narazie na gore, za kilka miesiecy dol. Zalozylam DAMON CLEAR, jak ktos ma jakies pytania to prosze pisac, zapraszam rowniez do wypowiedzi osoby ktore maja juz DAMON CLEAR bo malo o nim informacji od posiadaczy w sieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudaaaaa
jaka jest różnica między tym aparatem co ty masz a zwykłym damonem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloiczek123
http://www.tokodental.com/image-product/img324-1292729465.png dokladnie tak on wyglada, 6 gornych zamkow jest jasnych a reszta to metalowe, za gore placilam 3400zl, dol 2800zl (dol zakladam za jakis czas dopiero), takze tani to on nie jest, ale mi sie podoba i naprawde dzis rozmawialam z tyloma osobami i nikt nie zauwazyl ze mam aparat (nie seplenie ani nie rzuca sie w oczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikacz-U
No sporo, ale zapewne krótszy czas leczenia i rzadsze wizyty u orto to przesłanki, które świadczą o tym, że pewnie się zwróci ;] Naprawdę bardzo fajnie to wygląda i skusiłabym się na takie cudo, ale moja orto nie posiada takich gadżetów i muszę się zadowolić moim standardowym kryształkiem ;] Na szczęście też jest niewidoczny, chociaż gdybym miała wybór, to zdecydowałabym się na ten, który Ty masz, bo ja nie zapłaciłam wcale dużo mniej niż Ty, więc myślę, że na pewno by się zwróciło... I naprawdę super to wygląda ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloiczek123
Krysztalki tez fajnie bo sa na calej dlugosci jasne, na dole i u gory, moje zamki sa male w tym damonie a do tego nie ma pierscieni co uwazam za atut przy dbaniu o higiene... nie zachwalam bo mam go 2 dni, zobaczymy po zakonczonym leczeniu czy bylo warto:) ma trwac 2 lata, moze ponad..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloiczek123
Zalozylam DAMON CLEAR, boli troche przy jedzeniu- po prostu nie da sie pogryzc nic poki co, ale to pewnie minie za jakis czas. Natomiast dosyc mocno boli mnie miedzy dziąslo/kość miedzy dolnym a gornym lukiem (aparat mam zalozony narazie tylko na gore). Nie wiem co to, na poczatku myslalam ze boli mnie migdalek, ale to promieniuje az do ucha, najgorzej przy mowieniu i polykaniu sliny... czy to moze byc od aparatu ? mial ktos taki objaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikacz-U
A możesz mi zdradzić, gdzie zakładałaś tego damonka? ;> Bo tak mnie zaintrygował, ze może też się skuszę ;D Chociaż nie wiem, czy by to w ogóle było możliwe, bo juz mam aparat na dolnym łuku XD A powiedz mi jeszcze, czy nie da się wybrać takiej opcji, żeby cały był niewidoczny? Tzn bez tych metalowych elementów? Bo mi generalnie chodzi o to, żeby był jak najmniej widoczny, bo wychodzę za mąż i nie chcę świecić metalem XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloiczek123
Ja zakladalam w Gdansku. Firma Damon robi tylko xe 6 zamkow jest bialych, ale wiem ze sa ten innych firm aparaty samoligaturujace cale biale, np in ovation C, moj ortodonta zaklada tylko damon wiec stad ten wybor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elspath
hej, ja od 3 dni mam założony aparat lingwalny StB i strasznie rani mi język, szczególnie z tyłu. bardzo ciężko sie go nois. czy ktoś miał podobny problem? czy z czasem ból mija czy nie ma na co liczyć? juz nie powiem o jedzeniu i piciu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, poradźcie proszę bo nie wiem co robić. od 4 mscy mam aparat na górze, dzisiaj idę na zakładanie dolnego.na etapie planu leczenia Pani doktor uznała, że konieczne jest usunięcie 4 ze względu na duże stłoczenie zębów na dole, na górze stłoczenie nie jest duże, ale ze względu na konieczność zachowania symetrii górna 4 też musi zostać usunięta. zgodziłam się na to. dolną czwórkę wyrwałam tydzień temu, ale nie potrafię się teraz pogodzić z planem usunięcia górnej czwórki. na górze zęby po 4 miesiącach są już prawie proste, obawiam się że jak usunę 4 to będą się robiły tam szpary, tymbardziej, że też na górze po przeciwnej stronie od planowanej usuniętej czwórki nie mam szóstki. czy zawsze trzeba wyrywać i górę i dół dla zachowania tej symetrii? czy są jakieś inne metody? dodam jeszcze, ze mam zęby :trójkątne" i planowany jest u mnie "striping"(ociosanie) a jeżeli będzie tak dużo miejsca to Pani zrobi mi ząbek do ząbka i będą szpary. ;-) poradźcie please bo jestem w dołku ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizu610
a slyszeliscie moze o czyms takim jak aprat ortodontyczny staly rozszerzajacy szeke?? mam miec taki zakladany za 2 tyg.. babka mowila ze na wizyty bede u niej chodzic co 2 miesiace.. niestandardowo bo aprat jest inni niz normalne. place za niego 2000 za luk metalowy z mini zamkami i kolorowymi gumkami... tyle sie naczytalam na forum... i mam nadzieje ze nie bede musiala go sciagac za 2 miechy i zakldac normalny za drugie tyle... powiedzcie cos... jestem zalamana... p.s zakladam aparat tylko na gore bo na dole mam miec platikowa nakladke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość primexowa
heeej ;) dzisiaj miałam założony aparat i już coś z nim zmajstrowałam :D jutro musze iść, żeby mi ortodontka naprawiła. chciałam poprawić sobie gumeczke, no i jak ją poprawiałam to mi się zupełnie zciągęła i drucik mi poszedł do góry :D dobrze, że mi się jakoś jeszcze raz udało ją założyć.. kurde, zrobił ktoś tak kiedy, czy tylko ja jestem taka dziwna? głupio mi iść z tym do ortodonki :D a ten aparat na podniebienie ja miałam, o ile o to samo chodzi, bo z tego co wiem różnych aparatów jest mnustwo :) nosiłam to 9 miesięcy, no i do najprzyjemniejszych rzeczy to to nie należało :P ciężko było, ale jakoś dałam rade :) da się przeżyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gab1234
Witam wszystkich Prosiłabym kogoś życzliwego o podanie jakiegoś namiaru na dobrego, sprawdzonego ortodontę w okolicy Olkusza, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej , Sosnowca. Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×