Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość Załamana Klusia
Dziewczyny, ja już nie mogę :(. leczę się na te policystyczne jajniki i leczę - wszystko już lekarze we mnie władowali - hormony, luteinę i inne świństwa. Ale najgorsze jest to owłosienie, spaprana twarz, włosów garstka, boję się, co będzie dalej. Mam wspaniałego chłopaka, jest wyrozumiały i mnie wspiera, ale boję się, czy długo wytrzyma. Jak sobie radzicie z nadmiernym owłosieniem i wypadaniem włosów. Poradźcie coś, proszę. Już nie ma siły, czasem nie chce mi się żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
zalamana klusia - na wypadajace wlosy moze zakup sobie preparaty drozdzowe, pij skrzyp - drozdze tez sa dobre na cere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bercia28
niesia25 Witaj mogłabyś napisać mi coś więcej o laparoskopii jeśli możesz Jak długo byłaś w szpitalu? Czy bardzo bolało? Jak długo dochodziłaś do siebie? Wiesz może coś o powikłaniach? Wiem ,że o takie rzeczy pyta się lekarza ,ale on wszystkiego mi nie powie bo skąd może wiedzieć czy bolało skoro nigdy tego nie przeszedł:/ Byłabym Ci bardzo wdzięczna za odpowiedz bo nadal się waham czy się zdecydować:-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynka85
mam pytanie :) jesli na usg wyszlo ze mam policystyczne jajninki to jest juz ostateczna diagnoza?? czy mam jeszcze zrobic jakies badania hormonow zeby wiedziec czy to napewno to?? jesli tak to jakie?? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollydolly @ może przyjść nawet do 10 dni po odstawieniu ale moim zdaniem krótko brałaś te luteine ja przeważnie biore od 16-26 dc i 2 x dziennie ankra dobrej zabawy życzę dunia👄 bercia prawdą jest że inni mają gorzej i nie ma co dołować ale z drugiej strony są i tacy którzy maja wszystko zdrowie i pieniadze i szczescie:) balbina witaj dawno cie nie było agnieszka głowa do góry jutro będzie lepiej patiana Ciebie też kupe czasu nie było miło że znowu nas odwiedziałaś pierniczku nie zazdroszcze Ci z tym PMS- ja bardzo rzadko mam jakies mocniejsze objawy ale rzeczywiecsie odkąd miałam stwierdzoną owulacje bolało mnie o wiele bardziej przed a podczas @ to już w ogóle - lekarka powiedziała że dlatego że sie endometrium złuszcza i dlatego boli bardziej- trzymaj sie:) ja_biedna na pewno piekne uczucie dziewczynka to najlepiej jeśli lekarz ci zleci badania wie najlepiej jakie i przede wszystkim w jakim dniu cyklu powodzenia mama samiego, surfitka, a-psik 👄 🌻 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dziewuszki :D Ja biedna ależ mnie rozbawiłaś :D:D:D apropo ruchów wczoraj miałam tu pisać z pytaniem czy już czujesz:) super uczucie prawda? ja przewertowałam wieczorem internet i wszystko co piszą na temat ruchów,wpisałam w google \"ruchy płodu\" i sporo tego było ale otwierałam każdą stronę na ten temat bo niepokoiłam się,że od 2dni mój mieszkaniec brzucha jakoś spowolniał i zrobił się oszczędny w tych kopniakach mimo,że wcześniej potrafił tak wierzgać i czułam go prawie całymi dnaimi z przerwami ale jednak to normalne i dzidzia może mieć dni kiedy staje się taka ospała:) dużo wertuje na googlach na temat ciąży,jeśli mnie coś nurtuje potrafię tak szperać i czytać godzinami aż mi oczka siadają ale dzięki temu już sporo wiem o ciąży bo z tym to tak że naprawdę wiele czytasz i się dowiadujesz,uczysz dopiero kiedy sama naprawdę jesteś w ciąży:) polecam Ci strony gdzie znajdziesz zdjęcia i wszelkie obrazy usg płodu w danych tygodniach ciąży:) Apropo czy Tobie nadal udaje się ukryć ten fakt że jesteś w stanie błogosławionym??:D nawet ten Twój brat nic nie wie????? kiedy poznasz płeć?:P Basiamm 👄 gdzie reszta dziewuszek?wakacjuje?:D Lucynka to wiem że w Bieszczadach na rechabilitacji,ma się odezwać po powrocie a wiem bo pisałyśmy na gg :) Repetytorium mnie też reklamy potrafią rozczulić do płaczu a ta z lodówką Beco też mnie wzrusza:) wczoraj wyłam jak bóbr przy filmie w którym nie było nic do płaczu i w informacjach wieczornych było o starej damie rowerze i parze staruszków którzy od czasu ślubu na nim jeżdżą we dwoje,ten dziadek wozi babcię na bagażniku no i tak wybuchłam płaczem że już mężusz wstał mnie przytulić bo nie wytrzymał drugiego mojego wybuchu i zapytał co to się ze mną dzieje teraz śmiejąc się :D musi to hormony w ciąży jeszcze bardziej szaleją i to ich jedynie wina:) Ja ogólnie sama z natury jestem już taka nadwrażliwa do przesady bo zawsze beczę jak tylko jakiś program o zwierzątkach,pieski biedne itd typu animals lub na animal planet policja dla zwierząt leci i wszelkie operacje to dla mnie jest zbyt straszne a wyję aż się zachodzę,tak było i przed ciążą a teraz mężo mi zawsze przełącza jak tylko widzi że leci bo szkodzę wg niego takimi histeriami dziecku :) Zaraz na foxie mój film "zaklinacz dusz" jak codzień oglądam :) lubię tego typu filmy no i też płaczę na koniec kiedy zwykle dusza się żegna i odchodzi do światła:D wiem,że to śmieszne że ja taka ale co zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziołszki - ankara - ja też idę na wesele - niestety opryszczka się przyplątała na wardze - mam nadzieje, że zniknie do soboty a ciebie przestanie boleć i poszalejmy. patina , ja biedna - kope stron - jak dobrze was znowu czytać :) Nie wiem raczej dobrą czulą matką to specjalnie nie jestem - czasem nie chce mi się bawić z Samim, czasem jestem jak faszysta a i klapsa nie raz dostał. normalnie, ale jak patrze jak rośnie i jaki jest fajny i jak sobie pomyśle ze za pare lat juz tak nie będzie Pierniczku udzielaj się tu nam bo jesteś bardzo potrzebna. Masz wiedze jak malo kto. Trzymam kciuki za owulkę i ustanie bólów. Pozdrawiam wszystkie dziolszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tych huśtawek nastrojów - zawsze podziwiałam mojego męża, że ze mną wytrzymuje a jestem wyjątkową histeryczką a przed miesiaczką wprost niemożliwa. Ale wiecie co on mi zawsze powtarza - kochanie wszystkie kobiety tak mają :) Mężczyźni mają tak skonstruowaną psychikę aby znieść ze spokojem nasze huśtawki. Wiec głowa do góry :) Hi hi z mojego optymistycznego postu wynika jedno - do miesiączki jeszcze bardzo daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja na 22 sierpnia umówiona jestem do innego lekrza, zobaczymy co ten powie czy łączyć siofor z diana czy nie...A ci Wy dziewczynki bierzecie na wyrównanie hormonów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
czesc dziewczyny:) Soniu: ja nie biore nic:( znaczy tylko duphaston na regulacje cyklu- a wiem ze takie leczenie to nie leczenie!:0 no ale antykow nie chce brac,a na razie lekow na jajeczkowanie nie potrzebuje bo nie staram sie \"pelna para\":D od tego lub nastepnego miesiaca bede brala metfromine. N arazie moje hormony nie wygladaja tak tragicznie- mam lekko podwyzszony testosteron i prolaktyne.Ponadto od wrzesnia chce sie zapisac na jakis aerobik zeby ze 3 kilo zrzucic:)a obecnie staram sie stosowac diete!:) Dzis mam juz lepszy humor:P ide na rower to sie zmecze i ne bede myslec o glupotach! Myslalam zeby sobie zrobic test przed odstawiniem duphastonu bo jakos dziwnie sie czuje, ale doszlam do wniosku ze pewnie moja autosugestia osiagnela juz chyba szczyty:D wiec jednak sobie podaruje! Ja_biedna: jak fajnie napisalas, ze czujesz jakby w brzuchu mysz:D hihihih Duniu: ja tez jestem nadwrazliwa placzka, wiec szczerze powiedziawszy balabym sie swoich humorow w ciazy:P chyba co godz. bede plakac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
mamo_Samiego: to masz nad wyraz wyrozumialego meza:) tylko pogratulowac, moj facet mowi ze jestem czasami nie do wytrzymania i az boi sie mi cokolwiek powiedziec, bo albo bede rzyczec albo plakac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
witam dziołchy wszelakie:)))) nie chcialabym juz was zanudzac tylko moimi problemami ale czy którejs zdarzyło ze nie miała owulacji mimo brania clostylbegytu bo ja miałam przez pierwsze 3 cykle a teraz juz nie mam:( nie wiem czy te ostanie nerwy tak mogły zadziałac na mnie. a widze ze duzo nowych osób pisze to prawda i " szkoda ze nasza ilosc sie powieksza" bo to świadczy niestety o szerzenia sie tego paskudztwa chciałam tez sie dowiedziec czy któras z Was przechodziła juz leczenie bromergonem i clostylem i co było dalej jak nie pojawiła sie ciaza? na ile przerywa sie wtedy leczenie i czy sie je wznawia tak samo czy cos sie zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
mamo samiego i repetytorim to dobrze ze mamy takich meżów moj tez juz wiele znił i mam nadzieje ze jeszcze wiele wytrzyma:) siostra zakonna do której chodze na rozmowy uswiadomiła mi jak bardzo nalezy dbac o to co sie kocha czyli o mężów i dzieci które sie juz ma żeby nasz zal i cel nastepnego dziecka nie przyslonił nam tego bo to moze doprowadzic do zguby.... mnie juz troche lepiej siły wracaja, tylko jedno nie daje spokoju co robia i czuja takie dziewczyny ktore latami walcza bezskutecznie skad biara siłe do tej walki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
agnieszko: male sprostowanko- nie mam meza- jeszcze:P hihihih Super widze, ze juz ci lepiej! Tak trzymaj:) Mysle, ze owulka mogla ci sie zablokwac przez stres, albo przesunac i moze bedziesz ja miala pozniej? A co do takiego leczenia o ktorym pisalas chyba sporo dziewczyn sie tak leczy, ale nie jestem pewna wiec sie nie wypowiadam:P A co nie pozwala sie zalamywac mimo kilku lat staranek?- nadzieja, milosc do drugiej osoby i chec dania nowego zycia:)- tak mi sie wydaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszko tu większość chyba z nas brała Clostylbegyt również i ja bo po naszych niepowodzeniach w staraniach naturalnie przyszedł czas na klinike leczenia niepłodności.Przy moim Pco po różnych badaniach a było ich naprawdę sporo stwierdziły że moje cykle są bezowulacyjne i dostałam Clo na wywołanie owulacji uprzednio wywołując mi okres który pojawiał się bardzo rzadko i z wieloma nawet misięcznymi opóźnieniami. A za nim lekarz przepisał mi Clo uprzedził,że na ten lek reaguje tzn.działa 60%kobiet i ja w tych się znalazłam bo za 1ym razem stymulacji Clo zareagowałam świetnie z pierwszą owulacją i pięknymi pęcherzykami z których jak wiadomo udało się z dzidzią i tak jestem w ciąży fakt że od początku samego zagrożonej ale jestem i to jest sukces. Z tego co wiem Clo można brać przez ileś aby cykli to wie dokładnie surfitka nasza. A po każdej stymulacji powinno być miesiąc przerwy i dopiero znowu można do nirgo wracać.Tyle wiem o Clo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się udało w drugim cyklu z clo, ale nie robiłam przerwy. Surfitka chyba mówiła że clo można 8 razy... tak mi się coś kołacze. wiem że nie powinnam ale zabieram się do przemeblowania sypialni :) mąz w pracy to nie bedzie krzyczał :) ale odpoczywam często :) a że wszystko jest podklejone filcem to samo prawie się przesuwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenaaaaaaa
dziewczyny odebrałam własnie wyniki prlokatyny mam 28 przy normie 4.79 - 23.30 czy to duzo przekroczone? i czy to moze miec wpływa na to ze nei moge zajśćw ciążę? dzis mam wizyte u gina popołudniu ale pytam Was bo jesztescie doświadczone w tym temacie i gin mi wykrym objawy PCO ale mowil ze nie sa to znacze zmiany- jakies małej ilości- kilka - na jajnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenaaaaaaa
aaaaaaaaaa i jeszcze jedno moja cera sie strasznie pogorszyla od jakis kilku miesiecy mam pełno pryszczy na twarzy, deloldzie i plecach czy przyczyną tego tez moze byc prolaktyna?? i czy jak dostane leki to je sie bierze w dowolny dniu cyklu? ja dzis mam 17 dc czy musze czekac do miesiączki błagam odpiszecie bo sie denerwuje i nie wytrzymam do popoludnia do wizyty lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clo można brać 8-9 razy z 3 miesięczną przerwa ale sufri miała 12 razy stymulacje clo tyle że na nią nie działało ja już jestem po 4 i zostało jeszcze drugie tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clo można brać 8-9 razy z 3 miesięczną przerwa ale sufri miała 12 razy stymulacje clo tyle że na nią nie działało ja już jestem po 4 i zostało jeszcze drugie tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamana Klusia
dzięki za radę. preparaty drożdżowe i skrzyp...ale ile to można brać? brałam już skrzypowite i vitapil, 3 miesiące i nic. Ile się można tym pakować. Ręce rozkładam. Ostatnio sporo przytyłam - czy Wy też macie takie doświadczenia? Opowiedzcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
ja bralam pazdzirnik listopad grudzien styczen i nic luty marzec nie bralam w kwietniu wzielam po 2 tabletki i w maju zaszlam choc lekarz stwierdzil ze naturalnie to mi sie wydaje ze clo mialo jakis wplyw na to ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia 28
odpowiecie mi?? :-( :-( prosze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bierzesz clo przez 6 m-cy to ono działa potem jeszcze przez trzym m-ce. a co do skrzypu - trzeba go brać długo i wytrwale, 3 m-ce to nic, przeciez nie zdąży sie organizm nawet przestawić i zareagowac. po pół roku można zauważyć efekty, na wszystko trzeba czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola masz racje mi tez tak lekarka mówiła ze działa później nawet jak nie bierzesz :) magdalenaaaa ja juz 2 lata biore silice i witaminy np. vigor complete i włosy mi nadal wypadja owszem mniej ale jednak i nie mówie o tych 100 które mogą wypaść dziennie "normalnemu" człowiekowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bercia28
agnieszka0212-81 Ja clostylbegyt ,metformax i luteine brałam przez 6 msc pierwsze 3 cykle było super miałam owulacje okres regularny kolejne 3 niestety nie:-( Moja gin kazała zrobić mi przerwę 1-2 msc i spróbować jeszcze przez 1 cykl z clo niestety od 6 msc nie mam "normalnego" okresu trwa tylko 1-2 dni , albo mam tylko plamienia.Dlatego dałam sobie spokój z tabletkami wizytami myślałam ,że jak wyluzuje to może wkońcu zajdę w ciąże moje starania trwają już półtora roku .Widzę jednak ,że bez hormonów nic z tego nie będzie jak sobie pomyśle że wszystko zacznie się od nowa to mnie to przeraża .Po lekach czułam się bardzo zle jak zreszta każda z Was pewnie skoki nastrojów itd.Musze spróbować jeszcze z tym clo bo jak nie podziała zostaje mi tylko laparoskopia:-( Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bercia28
Załamana Klusia Niestety ja należę do tej grupy dziewczyn u których jednym z objawów jest tycie.Naprawdę nie wiem jak to się dzieje jedząc w "normalnych" ilościach nie tłusto itd. moja waga idzie do góry a po ostatniej kuracji hormonalnej która trwała 6 msc przytyłam 10kg!!! osoby nie wiedzące o mojej chorobie patrzą na mnie podejrzliwie zastanawiają się ileż to ja muszę zjadać skoro w taki tempie przytyłam i co mam każdemu tłumaczyć , że jestem chora i się leczę:-( to jeszcze nic najgorsze jak tzw. życzliwi ludzie ciągle mówią mojemu synkowi powiedz rodzicom ,że chcesz siostrę lub brata patrząc na to jak zareaguje a ja mam wtedy chęć wykrzyczeć im żeby się nie wtrącali bo nie znają przyczyny tego że nie ma 2 dziecka i ,że to nie dla wygody mam tylko jedno dziecko:-( Może się rozczulam nad sobą ,ale czasem trzeba nie mam z kim na ten temat porozmawiać rodzicom i mężowi już nie chce na okrągło marudzić a znajomi niby mnie rozumieją myśle jednak , że Wy bardziej chore na PCOS Pozdrawiam ps. chyba zmienię loging z Bercia na Maruda hhihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercia nasze forum jest po to zeby mozna było sie wyzalic wiec spoko nikt tak jak my borykajace sie z \"tym\" cie nie zrozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BERCIA,radzę zdecyduj się na laparo.Jutro minie tydzień odkąd ją przeszłam i teraz czuję się dobrze,jutro ściągają mi szwy.Sama operacja trwa nie więcej niż godz chyba,że okaże się że ma się cosik do usunięcia(torbiele,zrosty lub mięśniaki).Ja na drugi dzień wyszłam do domu po operacji.A sama operacja odbywa się pod narkozą więc nic nieczujesz,robią ci 1 dzurke w pępku i 2 w po obu stronach pachwin.Zresztą pocztraj o tym w google,tam znajdziesz inforacje jakie cię interesują.Powikłań się też nieobawiaj,bo w przypadku laparo żadko występują.A teraz tak szczerze,ja też się wahałam,ale niemiałam wyboru.Ja miałam to szczęście że nic mi nieznaleźli,ale jak można mówić o szczęsciu gdy niby jest wszystko dobrze tylko bobaska niema.Więc życzę ci dobrze przemyślanej decyzji(a i w ten sposób mogą ci wykryć czy niemasz endometriozy),powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×