Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Hej dunia wykupila kiecke i juz nie ma na stronce nr 7 :P A przynajmniej ja nie widze ;) Apsiku, super ze juz wkrotce :D wiadomo co :) Basia, a jak ty sie czujesz? U nas dobrze, mala rosnie jak na drozdzach. :) Zaczelam brac te mini pigulki . Na razie nic nie czuje :P Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie nie ma ale w tych gdzie są trzy naraz jest taka zielonawa to ta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
...ze mną to tak zawsze. jak trwoga to zawsze do was wale jak w dym... wybaczcie i poradzcie. otoz - jaK wiecie jestem w 4,5 m-cu ciazy i... juz mi cieknie z cyckow! wyobrazacie to sobie? raz mniej raz wiecej - ogolnie nie za duzo ale jednak... martwie sie! pytalam mamy, tesciowej - one sa w szoku! nie wiedza co sie dzieje. ja tym bardziej! wizyte u ginekologa mam dopiero za dwa tygodnie i ogolnie nie ma go teraz w Polsce. nie wiem co mam robic? mam to tak zostawic czy podnosic alarm?? poradzcie mi cos! ...moze to od tej luteiny? moze mam juz jej nadmiar w organizmie i to dlatego?? ...pwiem Wam jedno - czuje sie jak dojna krowa! :( ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
dunia mi tez sie podoba ta sukienka na alegro! na pewno ladnie bedziesz wygladac! ... jeszcze jak w nia wpakujesz swoj zaokraglony brzuszek to juz w ogole! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie wiem czemu sie nie wyświetla tzn nie otwiera w każdym razie wpisz w gogle np wyciek z piersi podczas ciąży i znajdziesz ja wyczytałam że to normalne jak najbardziej nie u wszystkich ale się często zdarza więc bądź spokojna:) Inaczej się sprawa ma jeśli ten wyciek masz z krwią to już trzeba do lekarza ale jeśli sam płyn to jest to tzw.siara :) Jedni mają wcześniej inni później:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja biedna moja znajoma tak miała w ciązy ale krotko, mowila ze to nic groznego poprostu w ciazy prolaktyna jest wysoka a ona odpowiada za mlekotok , nawet nie bedac w ciazy kobiety majace hiperprolaktynemie maja czasami mlekotok tak wiec takie moje zdanie :) Surfitko :) Basia a Ty co porabaisz ??? Hej dziewczynki Markotka na poprzedniej stronie miala dosc fajna bete ale znikła :( :) Moje ciacho juz ladnie pachnie ................ :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
dunia dziekuje Ci baaaaardzooo!!! to widze ze takie rzeczy sie zdarzaja i ze to nic nienaturalnego. ale ulga! juz bym nie zniosła kolejnych "przebojow" w czasie ciazy! dziekuje za szybka odpowiedz - czatowalam na nia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
ale siara ze to "siara" hahaha :))) a co do tej hiperprolaktyny to czy skoro mam jej za duzo to czy powinnam odstawic luteine?? bo ja ja ciagle biore... ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biedna tego to już nie wiem ale za 2tyg idziesz do lekarza to do tego czasu nic się nie stanie jak pobierzsz jeszcze a gin zdecyduje sam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
a właśnie - Dunia gratuluje synka - przed chwila wyczytalam! gratulacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
dunia, a_psik jeszcze raz Wam baaaaaardzoooo dziekuje!!! jesteście nieocenione!!!! :**************** i jeszcze 1000!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
czesc dziewczyny:) Alez mnie ten wpis na samej gorze zdenerwowal,o duphastonie i o tym, ze wywolal endometrioze i skonczylo sie na wycieciu macicy i jajnikow:/ tak sobie to w glowe nabilam, ze szok:( kurcze jak bylam w piatek na zwyklej wizycie bez usg to chyba by babka cos wyczula jakby sie dzialo zlego, co sadzicie? Zreszta chyba wiekszosc dostaje duphaston na regulacje cykli, prawda? Dzis mnie brzuch juz nie boli:), ale wczoraj bolal i zaczelam plakac na srodku ulicy i ucieklam od swojego faceta:P chyba spanikowalam, bo w sumie mocno mnie nie bolalo, ale w glowie ciagle mialam tamten nieszczesny wpis!:( poza tym okres sie zbliza bo mam ciagle ochote na rybe:D jem ja juz kilka dni pod rzad i ani mysle przestac- ryba po grecku jest pyszna:) Duniu: sukienka baaaaaardzo ladna:) na pewno bedziesz slicznie wygladac:) ja_biedna: mi sie tez wydaje, ze to calkiem normalne w ciazy:) a juz wiesz czy bedziesz miala synka czy corcie?:) Basiamm: i jak tam po clo? pecherzyki rosna ladnie?:) Buziaki dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
czesc repetytorium i innym dziewczynkom. nie denerwuj sie tym wpisem bo ze ktos cos mial to nie znaczy ze Ty tez bedziesz miec tak samo. gdyby ten duphaston byl taki szkodliwy to nie bylby dopuszczony w ogole do uzytku. tak wiec spojnie! nie wiem jeszcze czy dzidek jest plci zenskiej czy meskiej... moze juz na nastepnym usg sie dowiem a mam je za dwa tygodnie... ale tak szczerze mowiac az tak bardzo nie gra mi to roli. wolalabym sie raczej dowiedziec ze jest zdrowe i ze wszystko z nim w porzadku...bo ostatnio bardzo przezywam zeby nie mialo DOWNA itp - kolezanka ma corke z downem i ja teraz panikuje! ...wiec sprawa plci jest dla mnie drugoplanowa. najwazniejsze jest jego/jej zdrowko... poza tym to bedzie moje pierwsze dziecko wiec jest mi wszystko jedno co to bedzie - czy to bedzie synek czy corcia bede sie tak samo cieszyc! :) dzisiaj bylam n chrzcinach bratanicy! jestem padnieta!...loj!!! -wyobrazcie sobie ze to juz prawie 5miesiac a jeszcze nikt nic nie zauwazyl! ale jaja!!! :) nie ma to jak maskujacy ubior :) no ale nie moge powiedziec ze jestem "plaska"! jestem juz troche "wypuklona"... z tym ze wiecie co ? wydaje mi sie ze raz mnie jakos bardziej "wydmie" a raz mi mniej brzuszek sterczy. nie wiem dlaczego... jezeli chodzi o wage to przytylam kilo...i znowu je zrzucilam. waze tyle samo co przed zajsciem w ciaze 54 kg - to chyba malo co?? ale na tycie chyba jeszcze mam czas?? mysle ze od 5 miesiaca to juz zaczne znacznie przybierac na wadze...ale licze na to ze nie bede az tak bardzo gruba bo mam w planach prawo jazdy, kolejne studia, nie chce sie do grudnia turlac :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytroium, ja spedzilam na duphastonie okolo 4 lata, i jakos nic mi nie jest, a oprocz policystycznych jajnikow jestem calkowicie zdrowa.. Wrecz lekarze mowia, tylko dzieci rodzic ;) I nie martw sie, zawsze znajdzie sie jeden przypadek na tysiac, ze cos bedzie nie tak :o Ja biedna, no to slicznie, a waga sie nie przejmuj :) Ja przytylam 9 kg w ciazy i jestem teraz 2 kg na minusie , a bylam juz 3, ale 1 kg mi przyszedl :P. A brzusio mi pokazal sie tak dopiero w 6 miesiacu, ja sie nosilam z brzuszkiem, to wczesniej wszyscy widzieli, ale jakbym chciala spokojnie moglabym to ukryc gdzies do 5 miesiaca. Niestety potem wysadza :P Pozdrawiam serdecznie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
:)wiem wiem, ale wzielam pod uwage fakt, ze podbrzusze mnie bolalo juz od 4-5 dni, i to byl taki dziwny bol- jakby pulsowanie, klucie, czasami czulam wrecz dretwienie lewego boku:( nigdy tak nie mialam, do tego ten wpis a ze jestem panikara:P to kolejna choroba gotowa:D ale po okresie pojde jednak na usg tak dla 100% pewnosci ze nie dzieje sie nic zlego!:) Teraz bede brala tylko po 1/2 tabl. i zobacze jak moj organizm bedzie tolerowal zmniejszenie dawki:) Ja_biedna: nie panikuj, nie masz ku temu powodow, jak kazda matka chcesz zeby twoje dziecko bylo zdrowe jak rybka:)- i na pewno tak bedzie, ale nie mozesz myslec o zlych rzeczach, o chorobach itd.:/ jak czlowiek za duzo mysli o nieszczesciach to czasami je sam na siebie sciaga- chyba sie zastosuje do swojej rady:P:D mysl pozytywnie a zobaczysz ze wszytsko bedzie na pewno dobrze! juz niedlugo sie sama przekonasz na usg:) Surfitko:mi tez lekarze kiedys mowili, ze mi tylko dzieci rodzic:P ale fakt ze mam PCO jakby nie bylo znacznie mi to moze utrudnic:P widze ze zaczelas brac jednak tabsy- chyba tez bym sie do nich przekonala, w sumie skoro na razie nie chcesz miec dziecka to po co lykac garsc tabletek skoro mozna wziac jedna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biedna, a mialas robione usg genetyczne w 13 tc? Wtedy okresla sie przeziernosc karkowa i prawdopodobienstwo wad genetycznych/wrodzonych. Ale wierze, ze twoja dzidzia jest calkiem zdrowa :) repetytorium, no tak jest lepiej :) A poza tym jak czlowiek przez 10 lat gum nie stosowal to jakos tak glupio by teraz bylo :P Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaMalaKobietka
mam pytanie :) czy jesli na usg dopochwowym wykazalo ze mam jajniki prawidlowe o budowie policystycznej to jest to juz PCOS?? bo nie lapie tego wszystkiego;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To twierdzenie przeczy samo sobie, bo skoro policystyczne to nie prawidlowe :o Ale ze usg tak wykazalo, nie znaczy to jeszcze ze masz zespol, a jak inne objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaMalaKobietka
nie mam wloskow , nie jestem otyla, jedynie mam wypryski na brodzie i lecze to dermatologicznie dlatego moj dermatolog kazal zrobic mi usg jajnikow:) no wlasnie nie wiem jak to z tymi jajnikami . ginek powiedzial mi ze sa prawidlowej woelkosci ale maja male cystki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
czesc leczE pco, w tej chwili biore od 5 miesięcy spironolakton, lekarz powiedzial ze nie ma znaczenia jak dlugo go biore moge brac dlugo ale ja sie martwie czy aby napewno, dodam ze dostaje miesiaczke po nim nie super regularna ale jest tak nie bylo jej prze5, 6, czasmi 7 miesiecy:( Moje pytanie POWIEDZCIE DZIEWCZYNY JAK DLUGO MOGE BRAC vEROSPIRON???jak DLUGO WY (JESLI KTORAS BRALA) BRALYśCIE???to dla mnie wazne jesli mozecie mi udzielic takiej informacji bede wdzięczna:)POZDRAWIAM I ZYCZE WSZYSTKIEGO DOBREGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyneczki miło że tak sie inetresujecie co u mnie no i juz piszę pęcherzyki na pewno urosły bo czuję wiec clo zadziłało , nie mam monitoringu cyklu bo moja pani doktor stwierdziła ze skoro 2 razy miłam tak samo jeśli jadłam clo od 3-7 dc 2x dziennie to pregnyl mam miec 14 dc podawany( co przypada dzisiaj) bo nie ma sensu robić monitoringu i tak jak Wam pisałam kiedyś powiedziła ze mogę ze dwa trzy cykle zrobić sama i jak nie wyjdzie to mam sie zgłosić i będziemy myśleć co dalej -moze laparoskopia? tymczasem dzisiaj dostaje zastrzyk i moge działać jeśli chodzi o psyche to o dziwo bardzo lajtowo jestem do tego wszytkiego nastawiona bez żadnych schiz- aż dziwne:):):) oby tek przez cały tydzień bo mam ww zamiarze w tym tygodniu meża wykończyć.hahahaha wiec kochane teraz proszę mocno zacząć trzymanie kciuków bo Basia wreszcie musi zaciązyć:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Basiamm: :D trzymam kciuki, na pewno ci sie uda bo jestes pozytywnie nastawiona do dzialania:P wykorzystuj meza ile sie da- mysle, ze nie bedzie prostestowac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiamm ja 3mam mocnoo jak zawsze aby się udało i jedno pytanie napisałaś o laparoskopii ewentualnej ale poco????? czytałam ostatnio o przewlekłych poronieniach i w związku z tym w dużej mierze jest to wina jakiś przeciwciał i czy Ty robiłaś takie badanie na wszelki wypadek żeby takie akcje nie powtarzały się za każdym razem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duniu nie robiłam bo to trzeba co 6 tygoodni dwa razy a jak przypadł ten czas to ja akurat zaczełam brać clo wiec jak tym razem sytuacja sie powtórzy to zrobie ale to sie wiąze z przerwa w starankach na 3 miech co najmniej a laparoskopia jak nie uda sie na stymulacji clo? ale to nic pewnego repetytorium 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alke
dziewczyny co myslicie o moim przypadku - straciłam dwojke dzieci :( jedno poronienie wczesne, drugie pod koniec ciazy :( , lekarz powiedzial, ze mam PCO - teraz jak poronilam 2 raz (tzn. w czerwcu) to powiedzial, ze to dlatego, ze mam PCO :( dodam, ze jedyne badanie jakie zrobil to usg ... sama zrobilam sobie testosteron (wyszedl dobry), i krzywa cukrowa (tez dobra) - wprawdzie mam skore sklonna do zaskornikow, ale nigdy nie mialam tradziku - otyla tez nie jestem - ale musze pilnowac tego co jem, bo latwo tyje, wydaje mi sie, ze to pochopna diagnoza - nie wiem co powinnam dalej robic, bo gin mowil, zebym odczekala do wrzesnia i zaczela znow starania o dzidziusia - ale ja nie chce poraz kolejny przez to przechodzic :((((( czasami mam przerwy dluzsze niz 30 dni miedzy miesiaczkami, ale owulacja jest tylko, ze opozniona kolo 20 dnia cyklu....sama juz nie wiem, co mam myslec, inny lekarz powiedzial, ze nic mi nie jest a takie przypadki z poronieniami sie zdarzaja:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
alke: bardzo mi przykro, nawet nie wyobrazam sobie przez co przeszlas:( 🌻. Jednak wydaje mi sie, ze poprzez samo USG nie mozna stwierdzic PCO na 100%, jest tak ze niektore kobiety maja taka budowe jajnikow po prostu! Tym bardziej, ze okres masz samoistnie mniej wiecej regularnie no i masz owulke samoistnie! Zrob poziom hormonow w 3 d.c. LH i FSH- dopiero ich wzajemny stosunek moze swiadczyc o PCO, mozesz zrobic tez PRL- moze masz ja podwyzszona? zreszta lekarze powinni cie kierowac na jakies specjalistyczne badania! nie badaja cie zeby stwierdzic przyczyne tych poronien?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alke koniecznie idz do lekarza ginekologa endekrynologa bo jeden hormon to za mało żeby stwierdzić pco i dlatego lepiej pójść do specjalisty i zrobić wszystkie badania i ja bym sie ze starankami na twoim miejscu wstrzymała na jakiś czas jak bedzieszs już coś wiedziała trzymaj się i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alke
nie niestety nie mialam zadnych innych badan:( prolaktyne mam dobra zrobilam takze na wlasna reke ... co do pozostalych hormonow nie robilam - teraz biore w 2 polowie cyklu luteine pod jezyk wiec nie wiem czy gdybym zrobila lh i fsh to by byl wiarygodny wynik :(( mieszkam w Zielonej Górze i tu lekarze sa masakryczni bylam juz w sumie u 5 i albo mi mowia, ze jest ok i tak sie w zyciu zdarza (te poronienia i ze nie jestem jedynym przypadkiem) a ten ostatni stwierdzil to PCO ... dodam, ze z pierwszym dzidziusiem zaszlam po pol roku staran a teraz to juz po 2 miesiacach, - nie wiem kompletnie co robic...przez to wszystko to juz wogole boje sie byc w kolejnej ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×