Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Hej dziolszki gratulacje dla świeżo upieczonej mamy :) pozdrawiam was kochane i spadam bo mi doby zabraknie - zajrzę po niedzieli jak sie ten kołowrotek uspokoi. Trzymajcie się :) Cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leeee znpowu sie wszystko zmalazało zanim wysłałam \\w skrocie dzieki dziewczynki za optymizm niesiu widzisz cuda sie zdarzaja trzeba wierzyc i działać wiec do roboty kochana:) sarah 28 nie mysl tak o tej owluce bo ocipiejesz:))) olka K P ty to masz raj na ziemi schudnac tyle w ciązy nie dosc ze bedzie bob o to mamuska taki lachon:) buziaczki czas spadac do roboty :) u mnie 37d.c. @ nadal na wakacjach tempka 36,6 czyli srednia krajowa buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
hej ka wszystkim:) repetytorium tos dowalila z tymi cycami :D buchachachacha!!!! a swoja droga fajie tu mamy -mozemy sobie pogadac np o ciagnacym sie "kislu" sluzowatym... na zywo chyba by bylo gorzej o czyms takim pogadac no nie? nawet z najblizsza kolezanka ;) moj menio tez mi czesto "wywolywal' okres...jak go mialam jeszcze :D ...jednak te sprzety meskie to potrafia robic cuda co? ;) ... to mi sie kojazry z dokrecaniem srubki w naszym organizmie... wsadzi, "pokreci, pokreci"... i nasz fizjologiczny kran zaczyna kapac :D patianka 3mam kciukasy zeby jednak sie udalo!!!! dolaczaj do nas z ta ciaza!! :) ola_k-p zazdroszcze tej wagi i braku brzuszka...moj juz takiiiiiii duzy!!!! bercia rozciagnie Ci sie macica. nie panikuj!... malenstwo juz tam znajdzie na nia sposob ;) bylam wczoraj na tej wizycie u gina... no wiec zaczne od dobrych wiesci... Miloszek ma ju jaderka :D ... juz mu splynely z brzucha do moszny wiec obejdzie sie bez nacinania innych zabiegow... nie wiem o co chdzi ale tak mi lekarz powiedzial!!... tak wiec moj maly chlop juz jest "jajcarz" :D ;) :) ...poza tym od poprzedniej wizyty urosl baaaaardzoooo!!! wazy juz prawie 2 kg!... a miesiac temu nie wazyl nawet kilo wiec wniosek nasuwa sie sam ze przez ten miesiac urosl tyle samo co przez caly okres ciazy do poprzedniego miesiaca... nie wiem jak to bedze! jak ja go urodze???? :( lekarz powiedzial ze rozwojem przesciga dzieci (jesli chodzi o srednia europejska) o jakis tydzien w tym momencie). maluch jest juz glowa w dol ustawiony... to znaczy ze juz blisko do porodu ... brrrr!!! jesli chodzi o zle wiadmosci to znowu mam problem z cisnieneim. lekarz nawet chcial mne polozyc na oddzial bo moze dojsc do niedotlenienia lozyska....jestem przerazona!!!... przez ten tydzien mam sobie regularnie kontrolowac cisnienie i po tym tyg on stwierdzi co tu dalej robic. mam tez za malo zelaza we krwi i musze bac leki... inne wyniki w normie...dobra zmykam bo tesciowa przyjezdza no i musze sie przyszykowac... buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idka20
kitka76 malutka przesłodka!!!!! 🌼 jeszcze raz gratuluję takiej słodkiej córci !!! :) Bercia-28 nie martw się kochana - zobaczysz wszystko będzie dobrze!!! 🌼 daj znać co i jak po wizycie! repetytorium cieszę się ze humorek lepszy :) tez nieraz tak mam, ze wszystko mnie wkurza, chce mi sie płakac i własciwie nie wiem z jakiego powodu :P patiana przykro mi z powodu tego dzieciaczka :( taki maluszek a takie nieszczescie go spotkało :( ale trzeba wierzyc ze wszystko bedzie dobrze 👄. no i trzymam kciuki za II :) :) u mnie wszytsko sie wyjasni w poniedziałek...jak @ nie przyjdzie to we wtorek robie tescik lub polece na betę. Mam nadzieję ze dołączymy do przyszłych mamuś ;) niesia25 gratuluje owulki!!!! to bdb znak!!!!!! :) :) ja-biedna uwazaj słonko na siebie!!! dbaj o sibie, nie denerwuj sie, bo wtedy cisnienie Ci podskoczy!!! ale wiem ze wszytsko bedzie dobrze 🌼 no a Miłoszek??? no super, ze tak się ładnie rozwija!!!! 👄 no nic kończe :) buzki dla wszystkich!!! 👄 👄 👄 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
idka20 dziekuje za cieple slowa. ja kibicuje Tobie... i Twoim dwom krechom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i gdzie jestescie ???????? myslałam ze jak wróce z roboty to będzie co poczytać a tu cisza strasznnnnnnnaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
straszne pustki dzisiaj tutaj były,gdzie się wszystkie podziały?Ja już po zastrzyku i niebyło tak źle,ale sama bym go sobie niezrobiła za chiny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesiu to jestes o krok do przodu dzis przyjechala @ ogarnął mnie wielki żal i smutek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarah 28
Witam Kolezanki:) Patianko... no przykro mi. Wiem, co czujesz. mialam tak ostatnio. Ale wiesz... potraktuj to jako dobry znak bo znow mozesz sie starac o dzidzi. Ja tak to sobie tlumacze i narazie daje rade... Nie trac nadziei, wreszcie nam sie uda! Pozdrawiam serdecznie. A u mnie jakos leci. Nauczylam sie juz jak dokladnie wybadac dni plodne i od kilku dni starannie mierze temp i badam sluz:) No i mam nadzieje ze nabiore w tym wprawy i sie uda! Pozdrawiam Was wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcosowiczka
Cześć dziewczyny, mam pytanie czy któraś z Was podczas stymulacji clo badała sobie poziom estradiolu? U mnie w 12d.c wyszedł 192,23 pg/ml. Ponoć jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkakace
dwa dni tEmu byłam na usg na prawym jajniku mam jakieś tam pecherzyki które mają I pękać przed owulacja i wtedy powinnam mieć dni płódne a one podobno mo nie pękają fakt staramy się o drugie dziecko już jakiś czas i nic.lekarz powiedział ze mam przyjść za pól roku i jeśli one nie pełna to usuną je chirurgicznie powiem ze sie przerazilam pocieszam się tym ze intensywnie staramy się o dziecko i dzisiaj powinnam dostać okresu i jak narazie cisza a tu to znam swój orga izm i zawsze mam jak w zegarku więc mam nadzieję że to już to i nawet pecherzyki mi w tym nie przeszkodziły pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcosowiczka
Cześć dziewczyny, mam pytanie czy kóraś z Was badała sobie poziom estradiolu w trakcie stymulacji clo? Ja badałam w 12 dc. i wyszedl 192,23 pg/ml Ponoć jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagreg
Hey Dziewczyny!!! Dosyc dlugo sie znow nieodzywalam,ale cos mi sie z internetem stalo i nieszlo nigdzie wejsc,no ale teraz jest juz dobrze!!! Nadrabiam zaleglosci,i czytam wszystko od dechy do dechy co sie dzialo na forum!!! Do Sarah 28 Pewnie ze jak dorwe gdzies internet to wpadne na forum hehhe,a jak nie to bede nadrabiac zaleglosci po urlopie!!!! Aha,ja tez zaczelam teraz sie odchudzac hihi,mam nadzieje ze wytrwam ;) pozdrawiam wszystkie babeczki :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagreg
Hey Dziewczyny!!! Dosyc dlugo sie znow nieodzywalam,ale cos mi sie z internetem stalo i nieszlo nigdzie wejsc,no ale teraz jest juz dobrze!!! Nadrabiam zaleglosci,i czytam wszystko od dechy do dechy co sie dzialo na forum!!! Do Sarah 28 Pewnie ze jak dorwe gdzies internet to wpadne na forum hehhe,a jak nie to bede nadrabiac zaleglosci po urlopie!!!! Aha,ja tez zaczelam teraz sie odchudzac hihi,mam nadzieje ze wytrwam ;) pozdrawiam wszystkie babeczki :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok napisze to samo co wczesniej tylko w okrojonej wersji jak tym razem nie dojdzie to sie wściekne:( u mnie nic moze coś jakby @ przyszła tzn mam raczej plamienie od wczoraj tz od 33 dnia ale okresem tego nie mozna nazwac moze się rozwinie bo za 3 tygodnie laparoskopia, oprócz tego nic się nie zminiło pozdrawiam wszystskie dziewczynki czytam Was na biezaco patiana bardzo mip przykro wiem co czujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitka bardzo serdecznie gratuluje TY szczęściaro:):):) bercia , ja biedna,ola k-p trzymam kciuki za wizyte oby z Waszymi pociechami było wszystko ok aPsik juz w 55 dniu wow chyba tez poprosze meza zeby mi pomógł z ta moja2 hahaha buziaczki repetytorium🌻 mama samiego[ kwiat] idka🌻 niesia ty brałaś we wczesniejszych cyklach clo nie? tereaz nie? tak jak ja po braniu clo w nastepnym cyklu nie stymulowanym miałam samoistna @, tyle ze u mnie akurat przytulanki w te dni się nie zdarzyły a szkoda bo może by co z tego było sarah, surfitka,dunia👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
Witajcie wczoraj nie byłam w pracy bo byłam z mezem na odbiorze technicznym naszego M wszystko oki klucze dostaniemy w przyszłym tygodniu...... U Pana doktora było dobrze macica sie rozciaga wszystko na jego oko jest ok:) Luteina dalej mam brac ale teraz doustnie 1 rano i wieczorem, bo Pan doktor powiedział ze do pochwy sie nie wkłada tam sie robi przyjemniejsze rzeczy.... a to zboczuszek co? ale humorek mu poprawiłam jak powiedziałam ze jest dzidziula a on na poczatku myslał ze nic z tego mówie wam ale był w szoku:) Ja zawsze miałam go za suchego szorstkiego i nieprzyjemnego a wczoraj po raz pierwszy zobaczyłam jak sie śmiał na wiadomośc o ciąży. Dostalam liste badan, i nastepna wizyta za miesiąc i usg Dizwczyny czytam Was regularnie, trzymam za wszystkie kciuki za kreski oczywiscie tylko 2....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera nie mogę sie pozbierać normalnie:(((( w pracy omal nie wybuchnelam placzem nikt tego nie rozumie ...i nawet ni3e chce wspolczucia od innych zdrowych bo co oni moga o tym wiedziec , tak mi sie w chce ryczec i sie nie moge opanowac moze troche pomoze to. dziewczyny dlaczego tak jest ze nie mozemy miec tego dziecka jak mi jest przykro .....:(( ja już czasem nie mam sił........nic mi nie zostało jak tylko łykać clo od jutra i czekać na dni przytulania ,,,zygac mi sie chce na samą,ma mysl podobno jak sie czegos bardzo bardzo chce to nigdy to nie wychodzi tylko jak wrzucić na luz........i nie tracić tej nadziei ....;(..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
Patianka :* :* :* nie smutaj sie!!!!... :( bo i mi sie robi przykro :( ...ja dzisiaj tez mam nienajlepszy nastroj. w sumie te moje smutki to takie przyziemne w porownaiu do Twoich ale i tak lekki dolek jest. moje wymarzone meble sa za drogie jak na moja kieszen!...co prawda kasy by starczylo ale musialabym sie splukac dokumentnie czego nie chce - wiadomo!... wiec nadal stoimi w miejscu, remont stanal pod znakiem zapytania... nie chce mebli ktore mi sie nie podobaja... w perspektywie obrona a mi sie wcale nie chce nawet o niej myslec... to smo jesli chodi o kurs prawa jazdy i egzamin eoretyczny zewnetrzny... w ogole wszsystko sie ciagnie jak flaki z olejem... nadal tez nie wiem czy jestem na tych studiach podyplomowych czy nie :( ... wyobrazcie sobie ze jescze rekrutacja trwa a ja musze wiedziec juz!!! ...bo mi rente wstrzymaja! :( ... no i to moje jebane cisnienie!!... boje sie zeby dzidzi sie cos nie stalo!!! :( ... nie wiem czym grozi niedotlenienie lozyska...ale moze lepiej nie wiedziec... jedyny pozytyw zisiejszego dnia to to ze zglosilo sie do mnie dwoch nowych uczniow. fajnie - lubie uczyc no i wiadomo kaska wpadnie dodatkowa - przyda sie :) dlaczego tak zadko tu teraz zagladacie?? dunia, kitka, repetytorium i reszta gdzie sie podziewacie?? kitka zdaj nam relacje z porodu! jak bylo?? strasznie?? naturalnie czy ciecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Ojejku Patianko:(🌻 nie doczytalam wczesiejszego postu i nie zauwazylam ze ta wstrena @ Cie jednak nawiedzila, trzymaj sie Kochana jakos!!!!!!!! ile cykli juz sie starasz?!?! wczesniej sie leczylas juz clo czy nie?!?! na pewno Ci sie uda, zreszta na pewno nam wszytskim sie w koncu uda!!!!!! trzeba tak myslec!!!!👄 dzis np. powiedzialam siostrze ze wiem ze jak zaczne sie starac i leczyc normalnie lekami na owulke to zajde w ciaze- nie wiem dlaczego po prostu wiem i jestem spokojna! dziwne ale czuje ze tak bedzie, wiec jak na razie sie nie martwie bo sie nie lecze! Chociaz dzis tez mialam dola jakiegos ze nie jestem w sumie kobieta:(nie mam owulki nie mam normalnie okresu jak mam sie czuc kobieco kiedy tylko leki trzymaja moja kobiecosc na miejscu?!?! No ale my twrade baby jestesmy no nie?!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Hihihi ja_biedna jak na zyczenie sie zjawiam:) widze ze kazda z nas ma dzis jakiegos swojego dolka:( szkoda ale i takie dni bywaja!!!! Basiu dziekuje za 🌻 dla Ciebie tez🌻:) juz niedlugo bedziesz miala laparo!!!:)moze wtedy sie uda?!?!:) oby oby. a twoj maz mial badanie nasienia? moze problem lezy bardziej po jego stronie stronie nie twojej? moze jakies witaminki kup i niech lyka?:) zolnierzyki beda mocniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Kuuuuuurcze no i znowu mi posta wcielo:(😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
o! jestes repetytorium!... brak okresu nie czyni z Was "zbrakowanych" kobiet! no co Wy!!... a zobaczycie jak Wam sie uda wkoncu zajsc w ciaze to bedziecie lepszymi matkami niz te wszystkie ktorym to przychodzi bez trudu!... a bycie wspaniala matka - to znaczy "kobiecosc" !!! :) ja tam w Was wierze dziewczynki!!!... tylko troszke cierpliwosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki!!! czy mnie jeszcze pamiątacie??? nie pisałam już daaaaaaaaaaaaaawno, ale stale jestem na bieżąco, czytam was codziennie ;) kitka graaaaatki wielkie, twoja córunia jest śliczna ;) buzialki dla ciebie i dla niej 👄👄👄 dunia, ja biedna kobitki kochane u was to już też tuż tuż, nic się nie martwcie będzie spoko, co prawda poród porodowi nie równy jedne babki znoszą go lepiej inne gorzej ale po pierwsze wszystko jest do zniesienia, a po drugie cud jaki ujrzycie zaraz po tym całym stresie i bólu wart jest tego zachodu - wiem coś o tym odbieram bobasy przy porodzie ;) ;) ;) 🌻🌻 bercia, agnieszka, ola kp jak tam samopoczucie? u mnie jakaś rewolucja nie wiem co jest grane??? w tym cyklu odpuściłam sobie clo (przytulanek ma się rozumieć nie odpuściłam hi hi hi) a teraz wiszę w próżni - zawsze miałam cykl na przemian 33/36 dni a dziś 41 dc, @ ani widu ani słychu, no i test negatywny :( jak myślicie powinnam zrobić betę??? jutro chyba pójdę do gina patiana, repetytorium, surfitka, aniasz, apsik, pierniczek i reszta babulców 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
Patianko Masz w stu procentach racje z tym luzem..... Ja doskonale pamietam kiedy u mnie to sie stało... tego dnia jechałam do domu z wielka chęcia kochania sie dawno już tak sie nie czułam zawsze to były mysli czy to własnie ten moment i wogule , bywało nawet tak ze miałam blokade w trakcie owulacji że nie dało nic sie zrobic.Raz miałam nawet tak ze podczas jednej nocy mąz podchodził do mnie 4 razy i nic, okropnie bolało i nie było zadnej przyjemnosci....:( a juz po owulce jak nie myslałam o tym było super A wtedy nie myslałam wogóle o tym, liczyło sie tylko to ze pragnę sie kochac i to pragnienie było bardzo wielkie jak dojechałam z pracy do domu mąż spał i co wczesniej rzadkościa było to ja sama go zaatakowałam hi hi Takze sama widzisz, a jak znam i ze słyszenia widze u innych jest podobnie na i tu moze będę ostra w słowach ale stare przysłowie mówi ze na rządanie to jest woda w kranie! Wiem ze odbierzesz ze łatwo mi to teraz mówic ale ja dopóki w ten sam sposób walczyłam co Ty niszczyłam sie od srodka... i nic to mi nie dało a tylko pogarszało mój stan Czasem warto pomyślec o czyms innym ja np słyszałam też ze warto tez pójsc do znajomych lub rodziny gdzie jest takie dziecko zeby wylac swoje uczucia i to tez ułatwia.... ja o swojej dzidzi dowiedziałam sie na tydzień przed tym jak zamierzałam podjąc prace jako wolontariuszka w domu małego dziecka. Wiem ze to moze boleć ale jak dojrzeje sie do tego to wszystko widzi sie inaczej..... Pomyslcie takze i o tym moze warto:) Psmietajcie ze kibicuje wszystkim gorąco❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie :) ja_biedna porod to nic fajnego ale pieknie sie konczy :) ja urodzilam nieco przed czasem - pod koniec 37 tyg . Zaczelo sie od odejscia wod .Zero skurczy . Do szpitala trafilam po 4 rano 4 pazdziernika. Lekarz ktory mnie przyjmowal zle obliczyl tydzien ciazy (36 wg niego) i na dzien dobry mnie nastraszyl . Palant jeden . Twierdzil , ze moje dziecko to wczesniak i ze roznie moze byc , ale beda sie starac !!! na szczescie na oddziale byly bardziej kompetentne osoby :) nie wiedzieli co ze mna zrobic , bo nie mialam skurczy . Slyszalam wersje o przetrzymaniu w szpitalu jeszcze jakis czas , o cesarskim cieciu i o wywolywaniu porodu . Zrobili jakies badania , podali leki , plyny ... o 16 podjeli decyzje o wywolaniu porodu czyli o podaniu oxytocyny ( tego najbardziej sie obawialam ) . Po niecalych 5 minutach dostałam skurczy w odstepach 2-3 minutowych . Szło bardzo szybko :) Mialam do dyspozycji worek sako , pilke , moglam chodzic , pojsc pod prysznic . Mialam tez osobistego masazyste :P - porod rodzinny . O 22.35 moja corcia przyszla na swiat :) Dali mi ja tylko na chwilke i wzieli do inkubatora - na wszelki wypadek .Bylo ciezko ale do przezycia . Naprawde warto bylo sie troche pomeczyc :) Moja corcia jest kochana , istny aniolek . Je , spi a jak nie spi to sie rozglada , nie lubi za bardzo przebierania i kapieli :) Słowem udała mi sie corcia . Mam nadzieje , ze kazda z was to spotka i to szybko . Moja corka jest czyms najpiekniejszym co mnie w zyciu spotkalo . Pozdrawiam wszystkie forumowiczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patiana cholera tak mi przykro ;-( nie myśl że pocieszam Cie bo tak wypada dobrze pamiętam te miesiące rozczarowań jak w grudniu usłyszałam od mojej gin że jest kiepsko clo nie działał na mnie miałam zrobić sobie przerwę 2msc tak sie zdołowałam że zamiast okresu miałam tylko plamienia i to nawet co 14 dni pomyślałam no trudno kupie sobie tzn synkowi;-) pieska wiem głupie to ale skoro na rodzeństwo sie nie zapowiadało o kurde no fakt mam zamówionego szczeniak bedą zima uuuuuuuuuuu muszę to odwołać takiego http://www.allegro.pl/item458217803_west_highland_white_terrier_westie.html jak w końcu dostałam normalny okres w sierpniu wziełam clo ale nie poszłam na usg żeby sprawdzić czy owulacja jest nie mierzyłam temp. nic nie obserwowałam nawet w dni które zawsze sie starałam czyli od 14dc nie było staranek bo wyjechałam z meżem do rodziny a on tam nie chciał wiecie hihihi... wściekłam sie na niego ja tu sie faszeruje tabletami a on nie chce buuuuuuuuuuuu po powrocie miałam taką ochotę na przytulanki że maż nie mógł się opędzić ode mnie :-D nie żeby narzekał nie stosowałam sztuczek z podnoszeniem nóg do góry a tak nieraz kombinowałam nic kilka dni @ mi sie spózniał miałam mdłości ciągneło mnie na wymioty ale nie myślałam to nie może być to jakim cudem a jednak dlatego nie traćcie nadziej nigdy wiem że to ciężko trzymam kciuki za Was dziewczyny idka a co u ciebie @ przyszedł mam nadzieję że nie i dołaczysz wkrótce do nas chyba mnie troszkę poniosło bzdur napisałam ale co tam przecież piszę z moimi kochanymi e- koleżankami👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki!!! a ja dzisiaj mam dobry humor!!! Byłam u gin, okazało się, że torbiel się wchłania, więc opracji nie będzie, no i po zakończeniu leczenia endometriozy jest szansa na naturalne poczęcie :) ale teraz czeka mnie wywołanie sztucznej menopauzy z całymi jej przyjemnościami włącznie, brrrr..... trochę się boję... ale za tyo byłam dzisiaj na zakupkach na poprawę humorku i kupiłam dwie śliczne kurteczki, bo się nie mogłam zdecydować.... Pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×