Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość iwcia80
witam serdecznie!!! Kochane, także walczę z tym samym co wy, czyli te przeklęte PCO, lada chwila skończę 28 lat, a tu ciągle rozczarowanie, że te całe leczenie nic nie daje, jeszcze do wczoraj miałam jakąś nadzieję, myślałam o laparoskopii i mój lekarz wcześniej twierdził, że to ostatecznośc, natomiast wczoraj dowiedziałam się, że jest do tego anty nastawiony, że w PCO laparoskopii się nie stosuję, że nic nie pomoże. Teraz zlecił mi badznie HSG (badanie drożności jajowodów) jeśli macie jakiś dobrych specjalistów to baardzo was proszę, dajcie mi jakiś kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki wiem ze laparoskopia to poważny krok ale powiedzcie co mam robić skoro clo pomaga a dalej nie udało mi sie zajść w ciąże, nie moge ciągle jechać na clo i reszcie zestawu, tym bardziej ze mozna się starać jesli coś nie działa a u mnie juz kilka cyklów miałam potwierdzoną owulacjie i przytulanki były wiec jednak cos jest nie halo, a przy okazji laparoskopii będe miała sprawdzaną drozność jajowodów więc moze to cos wyjaśni oczywiscie ze sie boję ale w sumie wiele nie trace bo in vitro się nie poddam a inseminacja zostaje mi jeśli jajowody okaża sie drozne i wtedy mam jeszcze mozliwosć paru cykli z clo i inseminacje na stymulowanym cyklu zobaczymy decyzja podjęta i już się nie wycofam -ufam mojej lekarce:):):) buźka👄 dunia 🌻 surfitaka 🌻 bercia 🌻 mama Samiego 🌻 ja biedna 🌻 ola k-p 🌻 mikio 🌻 sarah 🌻 aniasz 🌻 agnieszka 🌻 niesia 🌻 patiana 🌻 i reszta ekipy pco 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idka20
basiamm...chyba mamy wiele wspólnego...podobnie jak TY przyjmuje clo i do tej pory miałam 3 owulki, choć wczasie tej pierwszej starania praktycznie zadne, bo bylismy przed slubem i ten szał jakoś nam przeszkodził...wczoraj zaczełam 6 cykl z clo - za przeszło tydz. okaże się czy jest pęcherzyk. Jak będzie to super, a jak nie ??? nie wiem co dalej...lekarz może mi odstawić clo i .....co??? nigdy nie leżałam w szpitalu (oprócz narodzin :) ), boję się na maxa, ale wiem, że jak lekarz zleci laparoskopię to bez wahania się na nią zgodzę, bo będę miała pewność, że jak cos jest nie tak to naprawią, udrożnią i nie będzie przeszkód. A może sie okazać, że mam takie wady, że nic nam nie pomoże - ale przynajmniej będziemy wiedzieć jaka jest przyczyna braku maleństwa... Tak więc ja uważam, że dzielna z Ciebie dziewczynka 👄 i podzielam Twoją decyzję!!!! Wszystko będzie dobrze, nie martw się 👄 🌻 :) :) :) wierzę, że w najbliższym czasie będziesz cieszyła się z rosnacego w Twoim brzuszku maleństwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcoswiczka
Hej dziewczyny. Wczoraj odebrałam wynik progesterony. Wynosi 16,84 przy normie do 20 w 22 dc. Jestem na cyklu stymulowanym clo i duphastonem, do tego biorę metformax.Jak myślicie wynik jest miarodajny, leki nie zafałszowały obrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama_samiego już piszę co i jak trzeba się umówić na konkretny dzień i godzinę i zrób to jak najszybciej bo czasem się czeka 2-3 tyg chyba że trafisz w jakiś wolny termin:-) napiszę Ci numer do rejstraci 034 362 03 50 a moja gin to Zofia Stokłosa- Brzezin trzymam kciuki żeby Ci pomogła :-D pozdrawiam wszystkie dziewczyny 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Niedawno dowiedziałam się, że mam PCO o typie oligomenorrhoea, byłam w szpitalu w Warszawie, dopiero za 1mies mam wizytę u endokrynologa. Lekarz podejrzewa również cykle bezowulacyjne. Mam zaburzenia miesiączkowania, cykl trwa od 22 do 38 dni. Mam owłosienie wokół piersi, trądzik. Wyniki: FST 2,52 ng/ml (4-13) TSH 1,3 uIU/ml (0,48-4,67) E2 158 pg/ml testosteron 0,85 prl o godz 7 na czczo 32,73 ng/ml (1,4-24,2) prl o 2 w nocy 21,91 ng/ml (1,4-24,2) LH 4,42 ng/ml (1-18) DHEAs 606 ug/dl (148-407) Kortyzol 10 ug/dl acth 11,28pg/ml 17 ohp 2,4 ng/ml (0,15-1,1) androgeny w teście do hamowania DXM T-0,453ng/ml dheas 376 ug/dl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcie
czesc dziewczyny. pozdrowiena dla wszystkich starajacych sie o baby...Leczylam sie intensywnie przez 5 lat . mialam dobrego specjaliste.Glukophage(regulujacy poziom insuliny), srodki antykoncepcyjne( regulujace hormony) no i w koncu cklmid(na wywolanie jajeczkowanina,- po kilku latach leczenia poprzednimi lekami). moj syn collin ma dzis 2 lata -mialam 39 lat gdy zaszlam w ciaze , cala ciaza przebiegla normalnie a energi mialam tyle jak nigdy w zyciu. POWODZENIA-------M:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Assia 26
No takie posty dodają nadziei i otuchy!!! Ja we wtorek idę na badania hormonalne i usg i zobaczymy ...Trafiłam na świetną gin;-) powiedziała, że zaczniemy od początku, najpierw badania, potem zrzucę trochę ciałka, bo trochę mi sie przytyło po hormonach a od nowego roku pomyślimy o dziecku... super:-) podoba mi sie jej podejście, powiedziała, że PCO trzeba kontrolować, ale to nie koniec świata, i wszystko da sie wyleczyć, nawet moje rozstępy na nogach;-) Jestem pełna wiary i nadziei pozdrówki dla Wszystkich, buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mfigielel
mam dopiero 24lata. W piątek byłam u ginekolog, ponieważ staramy się z mężem i dziecko i poszłam się profilaktycznie przebadać i sprawdzić mój cykl, z którym się coś nie tak działo, bo temp była od początku stała i się nie zmieniała (a ja byłam w 35 dc). Lekarz zrobil mi usg dopochwowe. Powiedział że mam bardzo powiększony prawy jajnik. Potem zapytał się o kilka innych rzeczy. Okazało się że ten objaw i trądzik na twarzy, plecach i dekolcie oraz brak skoku tem może świadczyć o policystycznych jajnikach. Zaskoczyło mnie to kompletnie, bo raz tylko w ciągu tego roku miaałam nieregularny cykl, który trwał 41 dni, ale to było na wakcajach kiedy byłam nad morzem i chociaż był dłuższy to był wyraźny soko temp, co by oznaczało że była owulacja. Pozostałe cykle miałam regularnie 29-31 dniowe z wyraźnymi skokami temp. Więc czy to możliwe że jestem na to chora??? Co prawda zawsze, jak pamiętam bardziej bolał mnie ten prawy jajinik i miałam go powiększonego, ale czy to musi być to?? Bardzo proszę o poradę, kto miał podobne objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dzięki Berciu, zadzwonie mfigielel - trudno powiedzieć czy to PCO, czy też coś innego.Musisz zrobić badania hormonalne - i nie denerwować się na zapas. Poszukaj endokrynologa. Jesteś młoda, na pewno będziesz miała jeszcze swojego dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
jakos powoli trace nadzieje .... nie wiem ile da Diana 35 brana przez 2 m-ce jak do tej pory zadne leki nie dawały efektu... cala moja nadzieja byla w laparo ....eh rozczarowanie na maxa i czekam i czekam na @ ..... laparo byla 12 wrz a @ jak nie ma tak nie ma .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze dziewczynki ze juz Was na maxa forum denerwuje bo nic nie piszecie dwa dni mnie tu nie było i nie musiałam za wiele czasu spędzić na czytaniu zaległosci a szkoda laski gdzie jesteście??????????????????????? idka dzieki mam nadzije ze to dobra decyzja dzisiaj ide do tego lekarze który bedzie mi zabieg przeprowadzał i musze go zapytać bo na teście owulacyjnym wyszło ze powinnam znowu miec owulacjię ,mam 12 dc i testy na bnk w moim przypadku nie kłamia bo robie cały czas te same i w dni kiedy miałam owoulacjie koło 14 dnia po clostilbegycie oczywiscie wynik wychodzi pozytywny a kiedy nie powinnam mieć np. w 6 dc zrobiłam był negatym w zeszłym miesiacy na usg tez to s0prawdzałam i wyniki z usg i testów sie poktryły zapytam go bo moze tylko zrobic te sprawdzenie droznosci skoro juz drugi cykl bez stymulacji a ja znowu mam owulacjie?????????????????? napisze wieczorem co mi powiedział. buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Zaczełam brać hormonki sindi 35, ale cały czasm mam wrażliwe piersi i moja @ a raczej lekkie plamienie raz jest a raz go nie ma. Może to skutek tych hormonków, bo w ciazy nadal nie jestem. Narazie sie nie dołuje, ale jak na poczatku przyszłego roku nie bede miała w brzuszku fasoliki to bede bardzo załamana. Latka leca a tu jek dzidziusia nie ma tak nie ma. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, sypie się nam to forum straszne.... MikiO, ja też dopiero dostałam @, a zabieg miałam wcześniej od Ciebie i @ miałam wywoływaną lekami, bo tak to bym pewnie jeszcze czekała..... A co do Diane35, mojej znajomej lekarz zalecił 2 m-ce właśnie Diany, a potem szybciutko staranka i wyszła piękna dziewczynka z tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny zalozmy nowe forum o tym samym tytule, cz II. Moze nie bedzie takich jaj, bo na innych topikach nie ma..a widac moderatorzy maja nas gdzies, ja juz kilka razy pisalam by cos z tym zrobili :( Mnie strasznie wkurza, bo zawsze mi sie kafe wiesza jak wysylam posta tutaj. I musze z sieci wychodzic. A post pojawia sie z duym opoznieniem pozniej :o Buziaki dla was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi82
Witajcie Czytam to forum i ryczę, bo w końcu znalazłam osoby takie jak ja- które rozumieja co przezywam i jak mi jest źle. Ja dowiedziała sie o swoim PCO jakies 5 lat temu i wtedy pomyslałam "no nareszcie odkryli co mi jest wiec teraz juz z górki". O ja naiwna. Pomyslałam że po latach wmawiania mi że sama jestem sobie winna, bo źle sie odżywiam, bo farbuje włosy, bo kiedys brałam pigułki antykoncepcyjne nareszcie bedzie rozwiazanie. Faktycznie było do czasu kiedy nie chciałam mieć dziecka. Teraz z mężem sie staramy i jak narazie nic z tego nie wychodzi, a objay wróciły. Jestem chyba jedna z nielicznych, która nigdy nie narzekała na brak miesiączki czy nadmierne owłosienie. Moim problemem od zawsze był tradzik, tłusta cera i wypadanie włosów (powstawały łyse placki na głowie). Potem jak sie okazało brak owulacji i podwyższony androstendion Dziewczyny mam pytanie jak przebiega leczenie jak chce sie zajść w ciążę? Moja Pani dr kazała mi przyjść po 3 cyklach po zaprzestaniu brania tabletek i wtedy przepisze mi cos na owulacje (podobno ma to pomóc tez na moje problemy). Czy faktycznie przy braniu takich srodków objawy sa mniejsze/ Mam strasznego doła i stresa bo choc bardzo chce miec dzidziusia boję się o to co bedzie sie ze mna działo Proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Zaczełam brać hormonki sindi 35, ale dalej bola mnie piresi a @ mam w kratke(jeśli to plamienie można wogóle nazwać @). Nawet sie zastanawiałam czy czasem nie jestem w ciaży, ale test wyszedł negatywnie. Narazie sie jeszcze nie dołuje, ale jak do poczatku przyszłego roku nie bede miała małej fasolki w brzuszku to bedzie żle. Nie mam już czasem siły na te wszystkie badania, wiazyty lekarskie itd. Wszyscy do okoła jak nazłość siesza sie potomstwem tylko nie ja. Tym ponurym akcentem kończe i pozdrawiam wszytskich ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitka, zgadzam się z Tobą w zupełności :) ślodycze za darmo: k....wa, jak się wrzuca taką reklamę to może najpierw by się trochę poczytało, czego dane forum dotyczy!!!!!!! Tu laski walczą min. z waga!!!!! Trochę taktu i znajomości tematu!!!!!!!!!!!!!!!!! A na poprawę humoru Nad rzeką, obok farmy siedzi krowa i pali trawkę. Podpływa do niej bóbr, wychodzi na brzeg i pyta: - Te, krowa, co robisz? - Aaaa, widzisz bóbr, jaram i jest OK. - Daj trochę, jeszcze nigdy nie kurzyłem... - Jasne! Ciągnij macha bracie! Bóbr wciągnął dym i od razu go wypuścił. Na to krowa: - Stary, nie taaak! Patrz: ciągniesz macha i trzymasz go w płucach dłuższą chwilę. Zresztą - wiesz co? W tym czasie jak wciągniesz, przepłyń się kawałek pod wodą w dół rzeki, wróć tu i wtedy wypuść powietrze. I mówię ci będzie OK. Jak uradzili tak zrobili. Bóbr się zaciągnął, płynie pod wodą, ale już po kilku chwilach zrobiło mu się happy. Wyszedł na brzeg po drugiej stronie rzeki, walnął się na trawę i orbituje. Podchodzi do niego hipopotam i pyta: - Te bóbr, co robisz? - Aaaa, widzisz hipciu, fazuję sobie troszke... - Daj trochę stuffu, ja też chcę. - Podpłyń na drugi brzeg do krowy - ona ci da. Hipopotam podpłynął w górę rzeki, wychodzi na brzeg, a krowa wywaliła gały i krzyczy: - Bóbr, k...a, WYPUŚĆ POWIETRZE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
haloo jest tu kto? siedze i myśle bo strasznie kaszle i mam wziąć GROPRINOSIN i tak sobie mysle ze chyba zrobie test dla świętego spokoju choc tydzien temu bylam u gin i nie bylam w ciąży to nadal nie mam @ i boje sie ryzykowac co myślicie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) mikiO - po pierwsze nie załamuj się - laparo miałaś ledwo miesiąc temu - co ja mam powiedzieć? Miaam w maju i dalej nic. Samuel prędzej dorobi się własnych dzieci niż rodzeństwa :) A lekarz pozwolił ci starać się od razu o dzidzie? bo nam zalecił powstrzymać się do pierwszej miesiączki, ale tak czy owak to jest strasznie denerwujace - człowiek choruje i boi się wziąć czegokolwiek bo a nuż widelec i tak sie męczy i denerwuje -a potem w moim wypadku jest jedna wielka kicha. Albo jakaś impreza. Tak czy inaczej unikałabym aspiryny. agi - głowa do góry - młoda jesteś. Zazwyczaj w pierwszym rzucie lekarze przepisują clo, często obserwują taki cykl aby sprawdzić czy clostylbegyt działa na pacjentkę i występuje owulacja, czasem dają zastrzyk na pękanie pęcherzyka. A dalej w zależności od sytuacji i swoich kompetencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 84
nie łamcie sie tak, nie jest tak zle jak wszyscy to opisuja.Dostalam okresu gdy mialam 13 lat i zaraz po pol roku zanikl mi na 8 miesiecy .Poszlam do ginekolga ,gdy mialam 16 lat , ktory chcial mi usunac jajniki bo stwierdzil ze tego nie da sie wyleczyc. Mialam dosc powiekszone jajniki i bardzo mnie bolaly. Na wywolanie okresu dostawalam zastrzyki a potem bralam diane 35 przez 6 lat. Kiedy bralam hormony mialam okres jak przerywalam zaraz mi sie wstzrymywal na kilka miesiecy. Zaraz po slubie rzucilam te leki i po 2 miesiacach zaszlam w ciaze a dzis mam zdrowa roczna coreczke. Okresu nadal nie mam a jajniki nadal mnie bola i podobno tak juz bedzie cale zycie bo nie da sie tego wyleczyc. Przestalam juz zwracac na to uwage a jak bede planowac ciaze znowu zaczne kuracje lekami po czym rzuce. podobno jest to tak zwany efekt jojo i najszybsza droga na zajscie w ciaze. A moja siostra zaszla w ciaze dopiero po 8 latach dopiero kiedy pobawila sie w nianie przez 3 tygodnie z moim dzieckiem. Wiec zawsze jest nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
mamo_samiego dzieki za wsparcie masz racje przesadzam chyba ale podczas L4 mialam tyle wolnego czasu jak nigdy, wiec szperalam na stronkach allegro i dosłownie wszystko mam wybrane do pokoju maluszka ... wózek, łóżeczko...itd....... sama jestem sobie winna takiego duzego rozczarowania bo sie nakręcałam mężuś poświęcał mi duzo czasu .....nawet zrobiliśmy liste imion dla dziewczynki, bo dla chłopca to juz od kilku lat niezmienne, zostaje maksymilian tak wiec doła mam na własne życzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
ale wiecie co ...... mój organizm jest bardzo dziwny wczoraj pisałam ze mialam stracha przed wzięciem tabletek groprinosin i innych...... do świętego spokoju wolałam jednak poświęcic te kilka złoty na test zeby miec pewnosc zrobilam test .....oczywiscie negatyw ale to bylo oczywiste iiiiii wiecie co ...... dzis @ normalnie nie wiem co o tym myślec........ tyle czekalam po laparo a tu po teście pykkkkk blokada w głowie puszcza uwierzcie kilkanaście razy juz mi sie tak zdarzylo @ co 31 ...... 42......54 dni ........ test ... i rano @ w głowie mam tamę ... po teście tama pęka ehhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
żegnam ..... przenosze sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja spadam na to drugie forum do którego surfitka podała linka do zobaczenia tam!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -agula21
witajcie kobietki,jestem tu nowa ale jedno nas łonczy niestety i umnie stwierdzono PCO, robiłam badania na hormony mam podwyzszone LH brak miesiączek,nie mam problemu z otyłoscią czy ktos z was ma podwyzszony również hormon LH?bardzo jestem ciekawa jak uwaz wyglądają objawy? Boje sie ze nie bede miała dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taś
Cześć dziewczyny. Nie wiem dokladnie czy to forum jest dla mnie. To co czytam nie do końca odnośi sie do mnie. Miesiączkuje regularnie, nie mam nadmiernego owlosiena, problemow z otyłościa też nie - chociaz przyznaję mam troche cialka. Co jednak mnie martwi to to iz moje miesiączki są dość krotkie - trwaja po 3-5 dni a ostatnia pobiła wszelkie rekordy - krwawiłam zaledwie 2 dni!! W necie przeczytalam iz tak krotkie miesiączki no i dość skąpe ( nie wiem czy mam skąpe miesiaczki -przepraszam za taka otwartośc - ale średnio w pierwszej dobie zuzywam 3- 4 podpasek pożniej stopniowo mniej.) Owszem moje miesiączki bywają bolesne ale bolesci wystepują wylącznie w pierwszym dniu i nie sa one tak mocne bym nie mogła normalnie funkcjonować. Zapisaam sie juz do lekarza na badanie USG, ale chciałabym również poznac Wasza opinię czy mam powody do zmartwień??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×