Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość do PCOSOWICZKI
Nie musisz mi wyjaśniać czym jest choroba Cushinga. Jeśli chodzi o charakterystyczny wygląd tych osób, to znam tylko dwie takie dziewczyny z zespołem policystycznych jajników i wyglądają dokladnie tak jak powiedział mi lekarz i mają problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciala. I tak jak powiedzialam, mialam również zrobione wszystkie badania, nie przez weterynarza, lecz przez lekarza cieszącego się opinią dobrego specjalisty, z których wynikalo jednoznacznie, że TO mam. Co się potem stało z cystami, których nie leczyłam i dlaczego kolejny lekarz obalil tę diagnozę, tego nie wiem. Po prostu opowiadam o moim przypadku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcosowiczka
Ja natomiast sama mam PCOS, znam dziewczyny z tym schorzeniem i ani ja ani one nie mamy krótkiej szyji, ponadto jesteśmy różnej budowy, jedne są szczupłe, inne mają lekką nadwagę, różnie. PCOS się nie da zdiagnozować na podstawie wyglądu. I choroba nie znika od tak sobie. Z PCOS dziewczynka się rodzi, jest to choroba uwarunkowana genetycznie, ujawnia się z wiekiem dojrzewania, i nie da się z niej wyleczyć, da się ją zaleczyć i dlatego trzeba być pod stałą kontrolą ginekologa-endokrynokoga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcosowiczka
Do Agi, z PCOS da się żyć i się na to nie umiera, więc skąd u Ciebie taki pesymizm, z nowotworem też ta choroba nie ma nic wspólnego. Jak widzisz są na tym forum dziewczyny, które mają dzieci, lub będą miały wkrótce, starające się i wszystkie są szczęśliwe. Trochę optymizmu, to schorzenie to nie wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak czytam takie posty jak agi, czy lekarskie pomylki to cos mi sie robi :o Aga, co ty wypisujesz???? Jaki nowotwor? Czemu musialas zrezygnowac z milosci? Jak kocha, to nawet brak dziecka nie przeszkadza..jezu ludzie sie zenia i nie wiedza ze moga miec problemy z poczeciem..niektorzy nigdy sie nie doczekaja wlasnego dziecka a mimo to staraja sie byc szczesliwi i zyc z kims drugim. A my mamy tylko pcos, czy naprawde tych kilka cyst na jajniku, moze nadwaga, zbedne owlosienie - jest w stanie zniszczyc zycie ? Na co dzien nawet o tym nie mysle. Z nadwaga, tradzikiem walcza tysiace dziewczyn bez pco, a na owlosienie sa skuteczne metody. Nie wiem po co taki pesymizm. A dzieci z pco mozna miec. Lekarsie pomylki - no pewnie, ze bledy sie zdarzaja. Ale to jakas wierutna bzdura, ze po wygladzie mozna poznac pco :o A jesli mialas pco, to raczej je nadal masz, czasem choroba chwilowo sie cofa, zaszlas w ciaze, to tez sie u nas zdarza. :) Ale niestety to sie ma zapisane w genach. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
hej dziewojki. jak Wam minal dzien? u mnie kiepsko. nastroj mi padl bo nadal nie mamy wybranych mebli do kuchni...i tym samamy rowniez plytek... mielismy cos upatrzonego ale sprawa sie rypla bo producent nie chce nam zrobic tak jak my chcemy wiec zrezygnowalismy z jego uslug. co prawda znalezlismy ladniejsze meble (i drozsze niestety) ale teraz znowu musimy sie zastanowic nad kolorem blatow, plytek, i wszystkiego po kolei i zabawa zaczyna sie od nowa... nistety na te meble trzeba czekac ok. miesiaca a nam sie troche spieszy z racji przyjscia na swiat Miloszka, no i ogolnie wszystko mnie tak jakos doluje :( ... ...jedynym pocieszeniem sa ciuski dla naszego skarba na ktore z uteskneieniem czekam. narazie przyszlo troszke ale czekam na najwieksza pake - i ciagle ja ogladam na necie... zobacznie i ocencie czy nie sa cudne :) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=447824980 repetytorium co do blizny po wyrostku to faktycznie jest takie dziwne uczucie "ciagniecia" w miejcu ciecia... to chyba tak jest po operacjach...dlatego nie chcialabym rodzic juz przez cesarke...chociaz jest wiele zwolennicze tego typu porodu... no jak sobie pomysle o tym, ze glowka dziecka ma mi sie "tam" przecisnac to normalnie spazmow dostaje...nie wiem jak to bedzie...loj! boje sie!!!!...zazdroszcze tym, ktore maja to juz za soba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
...dziewczyny ja mam dzisiaj frustrujacy dzien ale to co Wy tutaj wypisujecie to normalnie jedne wielki horror! co ma wspolnego pcos z nowotworami??? ... rany Boskie! ....nie siejcie paniki bo jeszcze ktoras gotowa uwierzyc w te brednie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja_biedna o cholera jakie cuda a ten kombinezon disney rozwalił mnie:-D kochana jak przyjdzie przesyłka zapomnisz o kuchni płytkach i problemach hihihihih.... ja też czasem w necie buszuje ;-) http://www.babystyle.pl/Spioszki++kaftanik+Rabbit+on+excursion+zielone_p6324.html http://www.babystyle.pl/Spioszki++body+Elephant+and+rhinoceros+turkusowe_p6492.html fajowe co;-Dj juz trzeci raz to piszę i nie mogę wysłać kafeteria szaleje zaraz mnie coś trafi ..........:-((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
bercia widze ze mamy podobny gust bo ja juz mojemu malemu pierdzioszkowi kupilam podobne spioszki do tych pierwszych tylko ze z welurku co by dupka nie zmarzla zimorodkowi jednemu ;) jak cos znajdziesz jeszcze fajnego to sie pochwal tu na forum :D ...w sumie to masz racje! kij z tymi plytkami skoro takie ubranka moj niunio bedzie mial!... a jak tam Twoje przeczucia co do plci dziecka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
rozumiem wasze szaleństwo na allegro e-koleżanki bo ja nie jestem w stanie błogosławionym (niestety) a juz od 3 lat mam łożeczko wybrane a kaftanik, skarpetki i kocyk to mam juz w szafce ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja_biedna a wiesz ze nie wiem co będę miała myśle sobie że chyba drugi synu a z drugiej strony całkiem inaczej sie czuję w tej ciąży gorzej ale co tam najważniejsze żeby zdrowe i żebym donosiła :-D dziś właśnie jedna ze znajomych której nie lubię bo ona zawsze wszytko wie itd jak zapytała co chcę mieć a ja powiedzialam ze jest mi wszystko jedno powiedziałą ze nie wierzy jak ktoś tak mówi ale pusta baba ona będzie mieć córeczke bo też jest w ciązy 4msc i juz jest pewna swego ale mi jest naprawde wszystko jedno pierwszą dzidzię straciłam w 20 tc:-( a z synkiem musiałam leżeć 4 msc dla mnie to cud ze jestem znowu w ciąży a co tam rośnie to i tak nie zmienię :-D oby do wiosny:-D a pewnie że Ci przeslę linki jak coś fajnego znajdę mam nadzieję że dziewczyny nie będą miały mi za złe :-) kochana mówisz i masz hihihi... http://www.szipszop.pl/index.php?action=karta_towaru&stock_id=5526 http://www.szipszop.pl/index.php?action=karta_towaru&stock_id=6173 http://www.szipszop.pl/index.php?action=karta_towaru&stock_id=2196 http://www.szipszop.pl/index.php?action=karta_towaru&stock_id=7759 dobra zmykam spać bo synek obudzi mnie o 7!!! i powie swoje słynne zdanie mama zrób mleko tak tak mój 3-latek pije jeszcze butle ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga3
Niestety chciałabym aby to był tylko mój pesymizm, jednak wszystko zależy od naszych genów - tzn, Pco- zmienia strukturę naszych jajników, torbiele znacznie zwiększają się, istnieje niebespieczeństwo zakażenia ( przez wewnętrzne rozlanie się ich ), a nasz organizm jest bardziej podatny na tworzenie się różnych dziwnych rzeczy włókniaków, torbieli -- do tego wystarczy poszukać w rodzinie, np. jakiejś babci która umarła na nowotwór ukł rozrodczego, w 99% miała PCO, ale nie leczyła bo jeszcze nikt nie wiedział co to jest????....... 3 lekarzy u których byłam powiedziało mi to samo.. Jedyne wyjście antykoncepcja! ..... Jak długo??..... Do końca!.... A jakie prawdopodobieństwo, że w wieku 50 lat nie będe jeździć na wózku inwalidzkim? i urodzę zdrowe dziecko??... No wie Pani może w leczeniu coś się zmienii!, ale narazie tylko tak moge pomóc........... Dziękuję może ktoś do cholery to zmieni, i zauwarzy, że PCo staje się chorobą cywilizacyjną a leczenie zachowawcze to nie jest rozwiązanie!! Nie chcę mieć dziecka za wszelką cenę, bo pewnie moja córka miała by to samo, albo by nie wiedziała kim jest..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga 3 idź truć dupę gdzie indziej!!!!! Może i masz rację, ale ja mam 33 lat i chcę się cieszyć życiem, a nie martwić się, że w wieku x będę miała raka. Mam wystarczająco problemów, by się jeszcze martwić na zapas!!!!!! Wolę się cieszyć, że Dunia, Ja biedna, Ola, Bercia, Agnieszka spodziewają się maleństw!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga3 cholera co ty piszesz przy Pcos można wylądować na wózku inwalidzkim no w szoku jestem!!!!! poważnie w mojej rodzinie nikt nie maił tej choroby wiec nie zawsze jest to sprawa genów a nowotwór może mieć każdy i skąd pewnośc że za kilka lat nie umrę np na raka płuc kości czy innego wcale nie związanego z układem rozrodczym na tym forum największym problemem wszystkich dziewczyn jest to że nie mogą łatwo zajść w ciążę nikt nie myśli o raku czy innych skutkach tej choroby dla nas liczy sie tylko instynkt macierzyński który nie pozwala nam sie poddawać tak łatwo nie dziewczyny :-D sory ale ty go chyba nie masz po tym co napisałaś w tym zdaniu : \"Nie chcę mieć dziecka za wszelką cenę, bo pewnie moja córka miała by to samo, albo by nie wiedziała kim jest..........\" co to znaczy ze nie wiedziałaby kim jest a co my chore psychicznie jesteśmy dobra kończe nie będę dzidziusia stresować brak mi słów ania_sz ma rację pisz te swoje rewelacje gdzie indziej 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga3
Wózek to efekt tego leczenia ale wy macie inną teorię na ten temat, więc kończę tą dyskusję..i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😡 kurwa pindy się wwalają i durnoty piszą😠 może jeszcze poumiaramy na PCO ?? wariatki czasem jak tu jakies wejdą na chwilę i nasieją chorej paniki to bebechy mi się przewracają !!!!! co jeszcze może napiszą??? nikt od tego jeszcze nie umarł a PCO po raz setny piszę nie tylko ja to nie wyrok i nie jakiś pierdzielony nowotwór,rak czy aids do cholery!!!! wszystkie z tym żyją jakoś i nikt w łeb se nie palnie! tak samo zajdzie się przy tym w ciążę tylko jedna szybko inna z problemami i później ale zawsze!!!! co to za idiotki nieświadome tu piszą ??? zamiast PCO jak ta ostatnia nowa to głowę najpierw niech leczą bo skrzywienie jakieś jest poważne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga3 ciekawe czym ty sie leczysz skoro Ci tak odbija i piszesz takie bzdety bo chyba nie tym co my😠 Dunia spokojnie stres w naszym stanie zakazany;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga 3, to co mamy się nie leczć?????!!!!! Jaki wózek???!!!! to może lepiej nie wsiadać do samochodu, bo grozi wypadkiem, nie chodzić do lasu, bo gałąź może spaść, nie jeść czosnku, bo w olbrzymiej ilości to silnie działająca trucizna!!!!!! Każdy lek ma jakieś skutki uboczne, a producenci muszą je wszystkie wymienić, żeby uniknąć procesów o odszkodowanie!!!!! Ale pierwsze słyszę, że po antykach wózek grozi!!!!!!! Może zmień lekarza i nie lecz się u swojej mamy, bo raczej ona nie jest dobrym lekarzem, skoro piszesz takie bzdety!!!!!!!! Bercia ma rację, lecz się na głowę, bo na wszystko inne chyba już za późno......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahaa uśmiałam się.ale walnięta ta laska. bez kitu jakaś nawiedzona:) czytając to się uśmiałam jak nigdy . co to za ciemne dziewczę głosi swoje teorie.......hmmm muszę sie zapytać czy ma bloga na ten temat ...od razu się wezmę za czytanie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarah 28
Witam Babeczki po przerwie:):):) Rety kilka dni mnie tu nie bylo i widze ze sie tu porobilo. Co to za dziwadlo (przepraszam za okreslenie) sie tu pojawilo i chce nas na wozek z powodu PCO wsadzic? Kobieto... moze powinnas zaczerpnac porady psychologa? Bo widze ze Twoja wyobraznia siega zenitu... Zamiast fantazjowac, idz do porzadnego lekarza ginekologa i do psychologa. Powinnas poczuc sie lepiej. Powodzenia! A tak poza tym kochane forumowiczki... wrocilam juz z urlopu i pelna nadziei zaczynam z mezem starania. Nie wiem dokladnie jak odniesc sie do teorii ze nie nalezy sie kochac za czesto bo nasienie mezczyzny jest wtedy 'puste'? Jesli moja miesiaczka wystepuje co 5 tyg to trudno jest wyliczyc dni plodne i sama juz nie wiem, kiedy najbardziej sie 'starac' i do tego jak to robic aby nasienie bylo pelnowartosciowe... masakra. Trzymam kciuki za Kobitki ktore czekaja na odpowiedz czy sa w ciazy i zycze Wam kochane aby sie udalo!!!! Agagreg: No kilka dni milczalam bo bylam w polsce. Przykro mi, ze tym razem sie nie udalo, ale ciesze sie ze nie tracisz nadziei! Ja tez w Polsce dowiedzialam sie ze niestety nie jestem w ciazy ale to tez dodalo mi znow ochoty aby sie starac i nie tracic nadziei! W koncu i my zaciazymy!! Musi nam sie udac... Pozdrawiam Was wszystkie moje e-kolezanki i ciesze sie ze jestescie... bo nawet nie wiecie jak bardzo dzieki temu forum podbudowala sie moja psycha... Buziole dla Was wszystkich!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Chciałam sie z wami podzielic moim szczesciem . 4 pzdziernika o godz.22.35 na swiat przyszla moja coreczka . Nieco przed czasem - tak jak mi wywrozyla moja gin :) Wazyła 3,2 kg i mierzyła całe 52 cm :) taki malutki szkrabek . Do dzis walczylysmy w szpitalu z zoltaczka , ale juz jest wszystko ok . POzdrowionka dla wszystkich forumowiczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitka moje wieeeelkie gratulacje:):):):) ale nowina :) Mam nadzieję ze już wszystko oki i bdziecie teraz tylko cieszyły się już sobą w domku:) zdrówka dla mamy i dzidzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitka76 GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 100000000000000000 buziaczków dla Ciebie i malutkiej 👄👄👄 żółtaczka wiem coś o tym jaz synkiem wyszłam w 9 dobie po porodzie tak to cholerstwo ciężko z niego schodziło ale co tam .... Pozdrawiam gorąco buziaczki papapapapapapapap🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
kitka gratulacjeeee!!!! :D bercia dzieki za linki zaraz obejrze :) ... dunia i inne - nie wkurzajcie sie na ta, co nas tu tak straszy! przeczytajcie i... olejcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idka20
kitka ogromniaste GRATULACJE!!!!!!!!!!! kolejne słodkie maleństwo na świecie !!!!! yupi!!!!!! :) 🌼 👄 🌼 👄 🌼 🌼 🌼 🌼 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
bercia a ja tam widze siusiaka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja_biedna no co ty trzeci chłop w domu hihihiihihi..... a z drugiej strony szkoda że na tej stronce nie da się ustalić płci dzidziusia:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercia juz niedlugo sie dowiesz kto tam mieszka :) Kitka - gratulacje !!!! Ciesze sie, ze wszystko u was w porzadku :) A my po szczepieniu , moja kluseczka juz prawie 6,5 kg wazy i zabieramy sie za jedzenie kaszek, jabluszek i zupek ;) Pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×