Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

dawno tu nie zagladalam, wiec dlugo zaleglosci do nadrobienia a ja mam takie pytanie... zupelnie z innej beczki - czy ktoras z was mieszka w UK ? ? ? bo ja mieszkama narazie w polsce jestem i do wszystkich lekarzy latam na USG, ginekolog itp. nie wiem jeszcze jak to jest w angli, jesli ktoras z was wie czy jest latwiej/trudniej do lekarza sie dostac i jakiekolwiek leki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOW dziewczynki ale sie naczytałam. Mamusiu Samiego wszystkiego najlepszego i oby tych rocznic bylo bardzo bardzo duzo. LolaKWP wiem co czujesz, ja mam 22 i tez narazie nie planuje dziecka.Jednak gdybym wiedziała że jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze nie moge go miec to juz zaczelabym sie starac. Jednak z tego co czytam i dowiaduje sie od innych dziewczyn to sa duze szanse na zajcie. Zreszta tu dziewczynki tez zachodza wiec mam nadzieje ze ja przy wiekszym wysilku tez zajde. Wiecie co lekarz przepisal mi tabletki anty ale nie wiem czy przez to ze mam PCO musze je teraz od razu brac czy tak jak jest w ulotce w pierwszym dniu cyklu. Mam nadzieje ze ktoras laseczka mi odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOW dziewczynki ale sie naczytałam. Mamusiu Samiego wszystkiego najlepszego i oby tych rocznic bylo bardzo bardzo duzo. LolaKWP wiem co czujesz, ja mam 22 i tez narazie nie planuje dziecka.Jednak gdybym wiedziała że jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze nie moge go miec to juz zaczelabym sie starac. Jednak z tego co czytam i dowiaduje sie od innych dziewczyn to sa duze szanse na zajcie. Zreszta tu dziewczynki tez zachodza wiec mam nadzieje ze ja przy wiekszym wysilku tez zajde. Wiecie co lekarz przepisal mi tabletki anty ale nie wiem czy przez to ze mam PCO musze je teraz od razu brac czy tak jak jest w ulotce w pierwszym dniu cyklu. Mam nadzieje ze ktoras laseczka mi odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulla, lek ten odpowiada tez za gospodarke wodna i usowa nadmiar wody z organizmu. Ja po odstawieniu w ciazu tygodnia przytylam 2 kg :o A bralam 2 razy dziennie, tylko juz nie pamietam czy po czy przed jedzeniem. W sumie bralam to przez pol roku, skutki zauwazylam po ok 2-3 miesiacach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
Ponawaim pytanie o verospiron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinka_86 ja też brałam tabl. anty i zaczęłam od 1 dnia cyklu. Czasami można podobno wziąć w kolejnych dniach na początku cyklu ale tylko gdy lekarz nakaże:) Tak więc 1 tabl. weź 1 d.c. Dziewczyny, czy Wy również macie problemy z zatrzymywaniem wody w organizmie? Jeżeli tak, to jak sobie z tym radzicie... Ja mogę z dnia na dzień przybrać 2-4kg! i to nie tylko przed okresem...Trochę to uciążliwe...Żadnych leków na tą dolegliwość żaden lekarz nie chce mi dać - twierdzą że to normalne...A mnie to doprowadza do szału...- puchnę na twarzy a palce robią się bardzo serdelkowate...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona77
witajcie czy ktpras z was bierze metformax850i norprolak i czy przy tych lekach udalo wam sie zajsc w ciaze bez laparoskopii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierniczek - super, że jednak z nami zostałaś :) Mama Samiego - gratulacje z okazji rocznicy Gonik - ja we Wrocku chodzę do dr. Pochwałowskiego do przychodni Medicincept ( www.mediconcept.pl) i mam bardzo pozytywne odczucia zarówno jeśli chodzi o doktora jak i całą przychodnię. tanio nie jest (wizyta 100 zł) ale tam w końcu ktoś mnie poważnie potraktował. ponc niezły jest szef tej przychodni dr. Jarosz. Po 18 dniach przyjmowania duphastonu w końcu pojawiła się u mnie długo oczekiwana @. 22 idę na usg. Mam nadzieje, że będzie ok. pozdrawiam wszystkie forumowiczki-pcowiczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
Dziewczyny wiecie cos na temat Verospironu? spironolacton? napiszcie jak bralyscie ten lek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska jola
a jak sie pozbywacie tluczszz brzuszka? czy lykacie jakies tabsy ktore na to pomagaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenka666
Ja również mam PCOS.. Mam dopiero 19 lat, ale na prawdę się martwię.. Im więcej czytam, tym więcej o tym myślę. Objawy: nadmierne owłosienie, otyłość, nieregularne miesiączki (cykle co 30-60-90 dni), ropne syfki w okolicach miejsc intymnych... :(:( Byłam u gine(chodzę prywatnie), porobiłam badania USG itp i stwierdziła zespół policystycznych jajników. Przepisała mi Diane-35 i powiedziała, że leczenie jest długoterminowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenka666
Bo tak w ogóle.. Martwię się jeszcze jedną sprawą-jak narazie nie chcę mieć dziecka, no ale wiadomo, że za pewien czas tak! W mojej rodzinie genetycznie przekazywane jest to, że rodzą się trojaczki. I właśnie ja jestem pokoleniem, które ma zwiększone ryzyko na taką ciążę. A czytałam na forach, że przy PCOS jeśli już się uda zajść w ciążę, to jest duże prawdopodobieństwo ciąży mnogiej.. A tych cholernych włosów nienawidzę!! :/ z głowy mi strasznie wypadają.., a za to rosną na udach :( :( są wstrętne :( :( jak sobie z tym radzicie? aaa.. Diane-35 biorę od 8 dni. No i już 8 dzień miesiączki :/ aż takich długich nigdy nie miałam.. Zawsze do 7. Możliwe, że to po Diane-35?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
Do tych kiebietek-ktore braly Verospinol lub spironol,caly czas czekam na jakies informacje o Verospinolu , spironolu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
Surfika dziekujeza odpowidz to mi bardzo sie przyda tez mam brac 2 dziennie a pamietasz w jakich odstepach to bralas? tzn co ile godzin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
surfika dziekujeza odpowiedz bardzo misieto przyda a powiedz pamietasz w jakich odstepachvczasowych je bralas tzn co ile godzin ?? ja tez mam przepisane 2 dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
surfika dziekujeza odpowiedz bardzo misieto przyda a powiedz pamietasz w jakich odstepachvczasowych je bralas tzn co ile godzin ?? ja tez mam przepisane 2 dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
surfika dziekujeza odpowiedz bardzo misieto przyda a powiedz pamietasz w jakich odstepachvczasowych je bralas tzn co ile godzin ?? ja tez mam przepisane 2 dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
surfika dziekujeza odpowiedz bardzo misieto przyda a powiedz pamietasz w jakich odstepachvczasowych je bralas tzn co ile godzin ?? ja tez mam przepisane 2 dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
przxepraszam cos mi komputer szaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitko ja leki muszę brać z jakiegoś powodu trochę ta ciąża jest zagrożona zwł.że ja mam silne skurcze parę razy dziennie nawet po lekach i nospie a jak wiadomo czym takie skurcze mogą się skończyć?! :O po to mam jak najwiecej wypczywać,niewiele siedzieć jak np powiedziałam że dużo jeżdżę samochodem to się skrzywił że nie bardzo bo brzuszek jest ciągle zgięty,leże ile mogę ale zgłupieć można;) Czy może któraś bardziej doświadczona odp.mi na moje wcześniejsze pytanie str.wcześniej czy jak sama łykam magnez polecony przez farmaceutkę to nie zaszkodzę w jakiś sposób?ponoć przy skurczach dobrze go łykać?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam WAS :-) Patiana....mnie ginko ostrzegał że po Clo może nastapic wzrost masy ciałą bo może być wzmożenie apetytu. Dał mi tez jednocześnie Metformine wiec jakoś to się uzupełniało i nawet nie przybywało kg. Powiedził tez aby brać chrom bo to obniża chęć na słodycze:-) Pierniczku...fajnie,że tez jesteś z Krakowa :-) Ja też lubię poczytać coś nie coś medycznego, ale...niestety lekarze nie lubią takich pacjentów co ciut więcej wiedzą i zadają \"niewygodne\" pytania;-) Jeżeli mozna spytać gdzie Ty chodzisz do ginka? Ewelinka...wrzucę swoje trzy groszę...z tym poczęciem może być bardzo różnie. Ja znam dziewczynę co choć oboje z meżem mają super wyniki to i tak prawie 10 lat starają się o dziecko i nic! Ale znam też takie osoby co się leczą wiele lat i nie widać szansy na potomka. Z kolei są i tacy co się udało..a to bardzo optymistyczne :-)Tak więc sobie myślę, że jednak zbyt długo nie można zwlekać z taką decyzją mając PCOS..wszak nasze diabelstwo jest \"nieobliczalne\":-( ciekawska jola....mnie lekarz powiedział aby nie kombinować z żadnymi tabletkami cudownie odchudzajacymi bo zamiast pomóc to jeszcze gorzej rozjadą mi organizm. Dieta (ale rozsądna!), wysiłek fizyczny i...dał mi jeszcze Metforminę po której też się odrobinę szczupleje. Dunia25.... wiesz magnez jest w wielu preparatach wielowitaminowych dla ciężarnych (np. Prenatal complex ma 225mg Mg na 2 tabl). Teoretycznie nie powinno to być złe, ale chyba lepiej zapytać ginka. Mg wpływa tez na pracę ukł nerwowego i wspomaga pracę układu naczyniowego. Ja mam termin do tego nowego ginka dopiero pod koniec maja i...troche się boję. :-( Mam nadzieję, że moje marzenie o maluszku kiedyś się spełni.:-) Pozdrawiam WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia____ja jestem w 22tc i od 15 lykam magnez z wit B6 dwa razy dziennie, zalecenie lekarza, wlasnie pomaga w tym aby skurcze nie wystepowaly, na pewno sobie nie zaszkodzisz, ale wszelkie leki nalezy mimo wszystko konsultowac z lekarzem. Surfi__❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto z was ma
która z Was ma konto na 28dni.pl? może poznajdujemy się tam, żeby sobie wzajemnie kibicowac w zachodzeniu lub niezachodzeniu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Po raz kolejny dziękuje za info. hmmm będę musiała pogadać o tym z moją endo żeby mi coś przepisała w takim razie na to łaknienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
Cześć dziewczyny Dzięki za gratulacje - wróciłam wczoraj do domu, przytuliłam moich chłopaków i sobie myśle ze zwariowałam chyba, bo mam wspaniałego męża, syna a ja tylko myślę o drugim dziecku i się zalamuję. Obłed. Muszę wyluzować. Dolegliwości jelitowe ustały. Temperatura od wczoraj podskoczyła. Wczoraj pomyślałam ze to przez te dolegliwości i ogólne osłabienie, ale dzisiaj - może to i owulka. Byłoby super. Ale o starankach mowy nie ma. Mężulek gorączkuje , szczęściem Małemu gorączka spadła. Pozdrawiam wszystkie stałe i nowe dziewczyny na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
dziewczyny mi lekarz zakazał calkowicie slodyczy i kazał cwiczyc codziennie po pol godziny mowil ze spadek wagi oraz odpowiednia dieta zminimalizuje zachorowanie na cukrzyce bo jestem w grupie ryzyka z tym pco :( Patiana na laknienie jest dobry chrom oraz cynamonowa herbatka(sprawdzone) Ja biore Verospiron tzn dzis polkalam 1 tabletke ale niewiem czy to brac po czy przed posilkiem i w jakich odstepach czasu???pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23latkapco
Kurcze ja mam właśnie dostałam wyniki. Nie wiem co o tym mysleć w piatek ide do swojego ginka, mam nadzieje ze powie mi cos na ten temat. Kurcze martwi mnie podwyższony testosteron :( Chyba skocze też do endokrynologa dziewczyny wy byłyście ?? jest stanowcza róznica miedzy nim a gin powiedział wam cos istotnego bo to kolejne 80 zł i ja juz nie wyrabiam :( Mamo samiego widze ze ta rocznica bardzo pozytywnie cie nastroiła. Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×