Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Ja biedna...juz łapie...🌻 choineczka..jeżeli ueważnie przeczytałąś to co napidsałam to wiesz że mam mega doła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups...same literówki...sorki...:-D Dziś moja głowa nie pozwal na nic twórczego;-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astat, mi cos tez ciagle sie wyrazy sklejaja do kupy. I wcale nie jestes za stara na dziecko i nie sluchaj jakis bzdur. Czasami watpie w ludzi :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka...wiem, że jutro mi pewno przejdzie, ale dziś mi smutno... Szczególnie te słowa od bliskich bardzo mnie przybiły...:-( A od zaraz zaczynam się odchudzać;-P NO chyba że WASZE fluidki zaczną działąć...wtedy...hm...zero odchudzanka!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heroldina, powinnaś poczekać 1 cykl zanim zrobisz badania. W 3 -5 d.c. to LH, FSH i estradiol, po 20 d.c. progesteron (jeśli starasz się o dziecko), a w dowolnym testosteron, prolaktynę. To podstawowe badania. Istotne są jeszcze krzywa cukrowa, insulina, lipidogram i inne androgeny. A nie żyjesz normalnie? A co się dzieje? Acha, zanim się weźmie metforminę, należy sprawdzić cukier, a najlepiej i insulinę oraz wątrobę i nerki. To nie jest lek obojętny dla organizmu. Obciąża nerki i wątrobę. Dlatego badania kontrolne tych narządów trzeba powtarzać co rok przy jej stosowaniu. I nie powinno się pić alkoholu. Hhhh, warto warto. Zapewniam. Lucyna, ja też wysłałam smska :) Repetytorium, może być taka miesiączka. Ale może to też znaczyć, że masz niedobór estrogenów. Można by to sprawdzić. Astat, współczuję Ci bardzo. Wiem co to znaczy. A może paracetamol spróbujesz... Ja_biedna, myślę, że przyrost bety jest w porządku. Kamcia, leczenie to mniej więcej tak: I. Zachowawcze: a) nieciążowe: - tabletki antykononcepcyjne działające antyandrogennie np. diane 35, Yasminelle, Yasmine; - metformina, np. Siofor, Metformax, Glucophage; - progesteron na wywołanie, np. duphaston, luteina, provera; - spironol, verospiron - leki na obniżenie testosteronu. b) ciążowe: - leki na wywołanie owulacji, np. clostilbegyt, gonadotropiny: Pregnyl; - progesteron na podtrzymanie ciąży i zapobiegnięcie niedomodze luetalnej (patrz wyżej); - metformina (patrz wyżej). II. Operacyjne: - klinowa resekcja jajników (obecnie rzadko wykonywana i nie polecana przez większość lekarzy); - tzw. drilling, nakłucie igłą pęcherzyków na jajnikach - polecana w przypadku braku skuteczności leków oraz jeśli potrzebujemy natychmiastowego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astat dla pocieszenia : ja mam ponad 30 dychy ;) a dokladnie w tym roku koncze juz 32 lata ! i jestem w pierwszej ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA_BIEDNA
dla pocieszenia dla co niektórych - moja mama urodziła mnie (pierwsze dziecko) - mój brat jest adoptowany - gdy miała 34 lata! a mojej bliskiej przyjciólki mama urodziła ja jak miała 37 lat! :) no i co?? da sie?? da sie!! :) :) :) dziekuje wszystkim które sie przejeły moim hcg i za wszystkie cenne wskazowki :* :* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
ja_biedna- super:D widzisz niepotrzebnie sie stresowalas tylko:P Dla pocieszenia mojej kolezanki mama urodzila w wieku 45 lat( co prawda nie pierwsze dziecko tylko 2, ale i tak dosc pozno a dzidzius jest zdrowy:)zreszta mozna nawet popatrzec na gwiazdy, ktore rodza dzieci przed 40-tka, a nawet po niej np. Halle Berry a teraz Nicol Kidman- moze przyklad niezbyt zyciowy ale zawsze jakis puknt zaczepienia do bardziej optymistycznego spojrzenia:) Pierniczku chcialam sie spytac( a jesli ktos inny wie to tez bym byla rada za odp.:P)kiedy mam wykoac te badania na estradiol? Obojetnie w ktorym dniu cyklu? Bo kiedys- tylko to bylo dawno rzeczywiscie mialam zbyt malo estrogenow:( i czy wieci moze jak zwikszyc ich ilosc? tylko tabletkami anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium, normalnie przy PCOS powinno się robić od 3-5 d.c., ale być może w Twoim przypadku można kiedykolwiek i wynik przyrównać do określnonej fazy cyklu i sprawdzić czy jest w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki :) na poprawę humoru moja ulubiona piosenka na dziś dzień : http://wiciuwicz.wrzuta.pl/audio/A1kMqwBJEg/wspomnienie_znad_morza podoba się ???? :) Luccyna!! jak to cipsy??? :) :) :) ja zjadłam bułę z dżemem truskawkowym, ale potem wyjeździłam na rowerze :) Choineczka trzymaj się :) @ niedługo przyjdzie napewno :) Astat kochana nie słuchaj tych głupich ludzi, bo pierdoły gadają!! a jaką minę będą mieć, gdy usłyszą że w ciąży jesteś :) i wszystko będzie dobrze :) Ja_biedna, to jak to tak nas w niepewności trzymasz?? ehhh Ty :P:P ja to tam po tym wyniku już widzę prawidłową ciążę :) chwytam wiruski :* Dziewczyninki, uciekam, choć pewnie tu wrócę jeszcze dziś, bo nockę zarywam przed kompem... muszę pracę pisać:/ 3 rozdziały mam mieć dziś skończone :/ tak więc buziaki!!!! miłej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezpieczne :) ale z tego co pamiętam, na mnie działał dopiero po dłuższym czasie stosowania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola10
drogi pierniczku prosz o podpowiedz lekarze tzn. endokrynolog ani gin (chodze do kazdego osobno) nie dali chociaz prosiłam na badanie lh ,fsh poniewaz powiedzieli cyt: to nic nie wnosi do leczenia. miałam zlecone tylko testosteron, prolaktyna ,dhea ,tsh. To na początek potem kiedy nie zgodziłam sie na hormony glukoza na czczo i lek metformaks tylko ze go odstawiłam bo bardzo sie mi chciało wymiotowac.Miedzy czasie poszłam do dermatologa tak mi doradziła ze kazała wziąć hormony sindi. mojego endo sie nie pytałam bo chodze państwowo i tam sa długie terminy. Chociaz na pewno by mi je przepisal bo wiecie jak jest zreszt jak pisałam wczesniej chciał. jezeliby Ci sie chciało odpisz chociaz cokolwiek bo i tak widze ze na to pco nia mamy wiekszego wpływu. pa z gory dziekuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku...🌻 Dzis już nieco lepszy nastrój...Nie ma to jak poranna kawcia:-D Za oknem słońce...rany a tu juz trzeba zrywać sie zaraz do pracki..:-( pola....(trochę z rana pomarudzę)sindi o ile wiem to taki odpowiednik Diane (działa anty na męskie hormony), ale ponoc \"łagodniejszy\"... Osobiści edziwię się, że nie masz zleconego badania na LH i TSH bo stosunek tych dwóch hormonów dobrze pokazuje czy jest PCOS (badanie 3 lub 2 lub 4 dc). Metformina (metformax) juz taki jest...trzeba przecierpieć...potem można się przyzwyczaić. I nie wolno samemu decydować czy go bierzesz czy tez że go odrzucasz! To jednak dość silny lek! Każdy lek hormonalny ma wpływ na gospodarkę hormonalną całego organizmu! Czy mówiłaś dermatologowi o swoich problemach u endo? Osobiście bym się wstrzymałą z braniem leku hormonalnego bez konsultacji z endo... Wszak on powinien wiedzieć o kżdym branym leku. Z resztą to także moze wpłynąć na wyniki badań hormonalnych! choineczka...chrom jest spoko...tylko kup ten bez jodu! (zapytaj o to bo często są razem!)...na mnie nawet działał...ale dopiero po dłuzszym czasie:-) Miłego dnia kobietki!👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wat i z mojej wizyty u lekarza dzisiaj nici bo stwierdziłam ze i tak mi nic nie powie bez usg(którego mój lekarz nie ma i musze chodzić do innego) więc odwołałam i umówiłam się najpierw na usg i później z wynikiem usg do niego ale to dopiero za tydzień w środę także kapa:(:(:( jeszcze tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki! Dzis jestem jak szampon z wyzszej półki czyli 3w1 ! katastrofa! Pierniczku -dziekuje za smska! doszłam do wniosku ,ze nie bede juz chodzic do swojego lekarza tylko Tobie bede przesyłac 100zł na konto .:)ok? Czy okres ktory sie ma po wywołaniu dzieki luteinie wygla tak jakby go nie było???? Powiedzcie mi prosze........... bo ja mam taki jak mrówka! Czy to normalne? U mnie pada deszcz:) wiec zazdroszcze tym co u nich swieci słoneczko.................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCCYNA ja na początku jak zaczęłam brać luteinę na wywołanie @ to też miałam bardzo skąpo ale po paru miesiącach stosowania mam już normalnie także musisz byc cierpliwa.:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!Jestem zalamana.Wczoraj lekarz stwierdzil u mnie PCO.Od listopada staramy sie o dziecko a tu taka wiadomosc:( Powiedzcie mi kochane czy jest miedzy wami kobieta ktora zaszla w ciaze majac zdiagnozowane PCO.Mam 23 lata i jestem zalamana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest tu mnóstwo takich, poczytaj sobie, wszystkie sie staramy i udaje się tylko w róznym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiamm - dziekuje.Zawsze miałam taki ze ehh..a teraz ten skąpy nawet mi odpowiada. >>>>>>chce słoneczka>>>>>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczynki :) przyszłam tylko się przywitać. mam doła od rana, spać poszłam o 3 w nocy, nie skończyłam pracy, na dodatek boję się, że nie znajdę żadnej pracy po obronie :( :( co za dzień... :( maja85, nie bądź załamana, pco nie oznacza bezpłodności. buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja85 spójrz na tebelke ponizej .Jest najlepszym dowodem na to , ze pco to tylko przejsciowa nieplodnosc. Musi sie jeszcze do niej dopisac ja_biedna , której też sie udało :) pozdrowionka Tabelka Staraczek PCOS-ek Nick ..................Wiek ......Starania od .................Miejscowość Nick...................Wiek........Rozpoczynam starania...Miejscowość Pierniczek_83.......24...........oby jak najszybciej.......Kraków Ejmi....................25..........w 2008 roku.................Ostrów Maz markotka.............23..........28.06.2008r............ ..... Konin A_psik ................23 .........grudzień 2005 .............Częstochowa basia.mm ............26 .........wrzesień 2006 .............Tychy foczi78 ..............29 .........grudzień 2006 ..............Warszawa mama Samiego ......28 ........styczeń 2007 ...............Częstochowa agasaw31............31.........lipiec 2007...................Warszawa Ola K-P................26........kwiecień 2008...............Warszawa Tabelka Szczęśliwych Mamusiek PCOS-ek Nick .................Wiek......Starań .Dzidzia....Miejscowość.. Poród Surfitka .............28.........5 lat....nie wiem...Kraków/NY..14.06.08 mama Samiego .....28..........0.......M ...........Częstochowa17.02.05 agasaw31...........31..........0.......M............Szcz ecin18.11.03 dunia25............26.........8mies.............Kraśnik k.Lublina 11.08r. kitka76 .............31........1,5r...................Gdynia........ .24.10.08 Let...................28.........0,5r....chłopiec......P oznań........08.07.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja a ja a ja?? się dopisuję :) Tabelka Staraczek PCOS-ek Nick ..................Wiek ......Starania od .................Miejscowość Nick...................Wiek........Rozpoczynam starania...Miejscowość Pierniczek_83.......24...........oby jak najszybciej.......Kraków Ejmi....................25..........w 2008 roku.................Ostrów Maz markotka.............23..........28.06.2008r............ ..... Konin A_psik ................23 .........grudzień 2005 .............Częstochowa basia.mm ............26 .........wrzesień 2006 .............Tychy foczi78 ..............29 .........grudzień 2006 ..............Warszawa mama Samiego ......28 ........styczeń 2007 ...............Częstochowa agasaw31............31.........lipiec 2007...................Warszawa Ola K-P................26........kwiecień 2008...............Warszawa fafforek..............24........wrzesień 2007...............Wieluń/Sko Tabelka Szczęśliwych Mamusiek PCOS-ek Nick .................Wiek......Starań .Dzidzia....Miejscowość.. Poród Surfitka .............28.........5 lat....nie wiem...Kraków/NY..14.06.08 mama Samiego .....28..........0.......M ...........Częstochowa17.02.05 agasaw31...........31..........0.......M............Szcz ecin18.11.03 dunia25............26.........8mies.............Kraśnik k.Lublina 11.08r. kitka76 .............31........1,5r...................Gdynia........ .24.10.08 Let...................28.........0,5r....chłopiec......Poznań........08.07.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wiec oznacza to ze szanse na ciaze sa?!Czy w takim razie moge do was dolaczyc?Wczoraj bylam u lekarza i zlecil mi badania hormonalne z wynikami ide 7 maja.Okresu brak.a o wadze nawet nie chce wspominac.w ostatnich 2 latach przytylam ponad 20 kilo.Narazie zalecenie mam tez co do zrzucenia nadwagi.Zauwazylam ze kilkoro z was tez jest na diecie.Ja od dzisiaj:)Mam nadzieje ze dzieki rozmowie z wami uswiadomie sobie swoj problem i bede sie starala go rozwiazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja85 pco to nie wyrok . Choc mi trudno bylo w to na poczatku leczenia uwierzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×