Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

ja biedna Juz dosc sie naplakallam teraz sie smieje:) trzeba pozwac tych lekarzy, mi gin powiedziala ze mam powiekszone jajniki i zrobila usg ale nic nie widziala. Glupia s...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki . Wyslalam wam dwie kolejne dietki . Jakbym ktoras ominela to sorki . Przypomnijcie sie to wysle . Ja_biedna trzymam kciuki , zeby wszystko bylo w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
ja_biedna mam nadzieje, ze wszystko bedzie OK, trzymam kciuki! Mam pyt. do Pierniczka- jak pisalam nt. slabego okresu po duphastonie, napisalas mi o tym, ze byc moze wystepuje u mnie niedobor estrogenow, a na moje pyt. w ktorym dniu cyklu nalezy go badac, napisalas ze do 4( chyba bo nie moge jakos teg znalezc:P)a moze w moim przypadku moze byc w dowolnym dniu cyklu- wic chcialam sie spytac, dlaczego w moim przypadku?! czy inne sa terminy badan dla kobiet starjacych sie , a inne dla nie? Moze glupio pisze, ale zaczelam sie zastanawiac:P Ponadto od jakiegos tyg. ma straszne zawroty glowy!!!:( nie wiem dlaczego, nie biore duphastonu wlasnie jakies 7dni czy to od odstawienia leku? Jesli wiecie prosze o porade bo meczace to jest strasznie, boje si ze zemdleje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Aha znalazlam juz te odp.:) chyba chodzilo o to, ze mialam juz kiedys niedobor estrogenow, jakos zle przeczytalam poprzednim razem:P Czy estrogeny mozna sobie podwyzszyc w jakis inny sposob niz tabletkami anty? czy sa jakies tylko o takim estrogennym dzialaniu? bo ja anty brac nie moge- koszmarnie sie czuje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejuu tyle się tu dzieje!! ja_biedna nie wróciłaś jeszcze?? mam nadzieję, że wszystko oki... choineczka już jesteś :) Dziewczyny ale Wy mądre jesteście... faktycznie wiecie o wiele więcej nawet niż ci moi wszyscy lekarze. Dobrze, że tu do Was trafiłam:) Tabelka Staraczek PCOS-ek Nick...................Wiek........Rozpoczynam starania...Miejscowość Pierniczek_83.......24...........oby jak najszybciej.......Kraków Ejmi....................25..........w 2008 roku.................Ostrów Maz markotka.............23..........28.06.2008r............ ..... Konin A_psik ................23 .........grudzień 2005 .............Częstochowa basia.mm ............26 .........wrzesień 2006 .............Tychy foczi78 ..............29 .........grudzień 2006 ..............Warszawa mama Samiego ......28 ........styczeń 2007 ...............Częstochowa agasaw31............31.........lipiec 2007...................Warszawa Ola K-P................26........kwiecień 2008...............Warszawa fafforek..............24........wrzesień 2007...............Wieluń/Sko Astat..................35.......marzec 2008...................Kraków ankra50...............28.........listopad 2008..................R-sko choineczka..........22..........styczeń 2009.................Gliwice Tabelka Szczęśliwych Mamusiek PCOS-ek Nick .................Wiek......Starań .Dzidzia....Miejscowość.. Poród Surfitka .............28.........5 lat....C............Kraków/NY..14.06.08 mama Samiego .....28..........0.......M ...........Częstochowa17.02.05 agasaw31...........31..........0.......M............Szcz ecin18.11.03 dunia25............26.........8mies.............Kraśnik k.Lublina 11.08r. kitka76 .............31........1,5r..................Gdynia........ .24.10.08 Let.................28.........0,5r....chłopiec......Poznań........08.07.08 Luccynka się wrzuć do tabelki :):) Kitka76 wyślij i dla mnie dietki!! proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wstałam przez ja_biedna juz o 6.00 zeby sie dowiedziec co z Toba kochana.Zawsze wychodze z zalozenia ,ze wszystko bedzie ok i wiem ,ze i tym razem to krwawienie tez nic powaznego... Astat- a jak mam obliczyc ktory to dzien cyklu skoro okresu nie miałam 7 miesiecy ? a w zyciu nie był regularny? powiesz mi to bo ja juz swiruje o tych waszych linkow ,tabelek.t3 ,Fsh itd. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Pozdrawiam WAs serdecznie I zycze Wszystkim tu kobiykom aby dzisiejszy dzonek przyniosł najaktywniejsze plemniki swiata.... Astat-czekam oczywiscie na twoj wykład odnosnie moich wynikow jak i na inne dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitka-Dziekuje Kochanan ! najbardziej podoba mi sie w tej diecie ta szklanka wody z cytryna:( brr! mi jakos z rana to trudno to wypic brr! no ale mus to mus;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
Cześć dziewczyny nie pisałam kilka dni. Widzę nowe osoby - witam serdecznie:) Ja biedna pisz co z ciążą? Jeśli niedostałaś się do lekarza to idź do apteki i spróbuj wyłudzić choć tabletkę duphastonu. A może w pobliżu mieszka któraś z dziewczyn? Pati 777 - co słychać odezwij się - jak ciąża? U mnie po staremu - 31 dc - ide dzisiaj do lekarza. Od kilku dni podwyższona temperatura - czyżby owulka - tak późno? Ostatnio zluzowałam. W niedzielę byliśmy z Samim na wycieczce rowerowej. Eh wiosna w pełni. Luccyna - skoro okresu nie mialaś tak długo to chyba powinnaś iśc do lekarza po tabletki na wywołanie. To nie jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama Samiego-alez własnie juz to zrobilam 2 tyg.temu i wowczas tez sie dowiedzialam o schorzeniu.a okres własnie juz mam (pisałam ,ze jak mrówka po luteinie) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej bździągwy:) Ja biedna co się nie odzywasz??? my tu zniecierpliwione czekamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzińdoberek Wszystkim ślicznym Paniom:-) Wczoraj nie dopchałam się do kompcia....:-( Za to dziś zdąrzyłam być na badaniach...Mam nadzieję, że już ostatnich!:-D Ale za to odebrałam tez wynik z tego 17-OHP i...jest bardzo dobry! :D Luccynka...hm...skoro czekasz na @ to zakładam, że to druga faza. Podaje Ci znane mi zakresy norm...bo te mam nawet z najnowszych badań robionych w tym miesiącu:-) Przyznaję że nie wczytałąm się jeszcze w Twoje...ale może juz to CI pomoże...Obiecuję potem jeszcze to pooglądać! Tsh 0,400 - 4,0 uIU/ml fT4 0,8- 1,9ng/dl FSH I faza 2,8- 11,3 mlU/ml f. owulacyjna 5,8 - 21,0 II faza 1,2 -9,0 LH I faza 1,1- 11,6 mlU/ml f. owulacyjna 17,0 - 77,0 II faza 0- 14,7 Estradiol I faza do 160 pg/ml f. owulacyjna 34-400 II faza do 246 Prolaktyna 1,9- 25 ng/ml DHEAS 35,0- 430 ug/dl Testosteron kobiety owulujące : poniżej 20-80ng/dl 17-OHP I faza 0,19-1,82 ng/ml II faza 0,22- 4,69 Ja biedna...co tam u Ciebie?????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki zjadło pól tekstu:-( Jeżeli chodzi o stosunek LH do FSH powinien byc 1:1 ! Jak jest 1 : 1,5 to już mówi sie o PCOS. Glukoza(75 g) na czczo..................< 110 mg/dl lub 6.1 mmol/ po 1 godzinie...........< 180 mg/dl lub 10 mmol/l po 2 godzinach.........< 140 mg/dl lub 8 mmol/l... Glukoza(50 g) na czczo..................3,9 - 5,6 mmol/ po 1 godzinie........... max 7,8 mmol/l po 2 godzinach......... nie więcej niż po 1 godz i nie mniej niz na czczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) ja biedna odezwij się... wszystkie się o Ciebie martwimy... A mnie bardzo boli jajnik i podbrzusze... juz nie wiem co mam nato brać... Gin. przepisała narazie distreptazę... dopiero zaczęłam opakowanie...mam nadzieję że pomoże... Miłego dzionka wszystkim życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankra.....Hm...na co konkretnie ma Ci to pomóc? To się stosuje na (tabletki): krwiaki jam ciała, głównie opłucnej i jam stawowych, ropniaki jam ciała, ropnie tkanki podskórnej oraz kości, ropnie zatok szczękowych, nosa, ucha środkowego, odbytnicy i naloty ropne, kiedy pożądane jest upłynnienie zakrzepłej treści. Natomiast czopki: przewlekłe zapalenie przydatków, zmiany naciekowe, pooperacyjne, zapalenie błony śluzowej macicy, żylaki odbytu w ostrym i przewlekłym stanie zapalnym, ropnie okołoodbytnicze i przetoki z rozległym naciekiem zapalnym, ropiejące torbiele okołoogonowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny za odpwiedzi.Przeczytalam wasze wczesniejsze wypowiedzie i uspokoilo mnie to.w piatek odbieram wynki badan na poziom hormonów a w srode na wizyte do lekarza.Powiedzial mi ze jak zobaczy wyniki to ustawi leczenie i powie co bedzie dalej.ja biedna czekam na wiadomosc czy wszystko w porządku.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astat, ja to dostałam w formie czopków.. podobno działa rozkurczowo - mocniej niż NOSPA... A to może wpłynąc na to, że jajnik i podbrzusze będą mniej bolały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez się denerwuję ja biedną....Mam nadzieję, że niczego złego się nie dowiedziała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankra...zapytałąm bo z tego co wiem ten lek stosuje się do rozpuszczania skrzepów krwi i rozpuszczania tkanek martwiczych...hm... Ja też zaczynam się bardzo niepokoic o nasza kolezankę.... Ja biedna odezwij sie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania31
Witam wszystkie Panie. Astat ja mam wyniki badań w tych samych jednostkach jak i Ty ale normy jakieś inne, to znaczy zakres. Trochę to dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam to w Ogólnopolskiej sieci Labolatorium \"Diagnostyka\"... Z tego co wiem to kazde lab może mieć inna specyfikację wyników i dlatego zawsze podaje zakresy norm na wynkach. To bowiem zależy od metody i odczynników jakie używa dane lab :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ullenka
mecze sie z tym od 2 lat czasu na usg miałam oby dwa jajniki zatorbielone ale mój gin. oczywiscie nic mi nie powiedział wtedy tylko zapytał czy chce miec juz dzieci ja powiedziałam ze jeszcze nie ale zaniepokoiło mnie to i poszłam do lekarza bo bardzo te jajniki mnie kuły co sie okazało ze nie pękają mi pęcherzyki Graffa :( teraz robie badania hormonalne 3 razy w cyklu przez 3 cykle u mnie objawia sie tym ze w ciągu ostatniego roku przytyłam prawie 20 kg co było dla mnie straszne wazyłam 46 kg teraz 65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania31 zakres norm zalezy od rodzaju aparatu na ktorym robiono analize... Ja_biedna gdzie jestes??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ullenka
a teraz gdy chce miec dziecko z calych sił to sie nie da :( boje sie ze u mnie leczenie sie nie powiedzie :( ani lekami ani chirurgiczne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tekst zaczernięty z ( http://www.mediweb.pl) Udając się do lekarza z wynikami analizy krwi czy moczu zadajemy sobie nieraz pytanie czy wyniki są prawidłowe i jakie będą miały znaczenie dla rozpoznania choroby lub ewentualnego leczenia. Zadajemy sobie pytanie czy wyniki są prawidłowe, czyli czy mieszczą się w zakresie wartości normalnych lub inaczej referencyjnych. Pojęcie wartości normalnych jest pojęciem statystycznym, obejmującym 95% badanej populacji ludzi zdrowych. Oznacza to, że 5 osób na 100 badanych uznawanych za całkowicie zdrowych, może mieć wynik danego parametru powyżej lub poniżej zakresu wartości prawidłowych. A zatem z góry zakłada się, że wśród osób zdrowych 2.5% może mieć wyniki niższe a 2.5% wyższe od zakresu wartości referencyjnych. Jak widać, norma jest pojęciem statystycznym i nie istnieją wyraźne granice tzw. wartości prawidłowych. Dlatego też niezwykle ważną rzeczą przy ocenie pojedynczego wyniku jest jego łączna ocena ze wszystkimi danymi na temat pacjenta (jego dolegliwości, stwierdzane w badaniu lekarskim objawy, wyniki badań obrazowych itd.). Dodatkowo wyniki badań laboratoryjnych mieszczące się w granicach normy w określonych warunkach mogą znajdować się poza takimi granicami ustalonymi w innych warunkach. Wiele spośród parametrów, jakie badamy we krwi i moczu, wykazuje zależność od płci i wieku jak również od pory dnia (dobowe wahania w wydzielaniu niektórych hormonów), czasu jaki upłynął od ostatniego posiłku (stan na czczo lub po posiłku) lub stanów fizjologicznych organizmu (inne wartości niektórych parametrów u kobiet w ciąży). Aby tego uniknąć, ustala się wartości normalne (referencyjne) dla możliwie jednorodnych pod względem jakiejś cechy grup osób. Dlatego wyodrębniono grupy według wieku, płci, rasy bądź grupy etnicznej. Takie grupy są nazywane grupami referencyjnymi, a każda charakteryzuje się właściwym dla niej zakresem normy (wartości referencyjnych). Wartości normalne (wartości referencyjne) zależne są również od : metody badań laboratoryjnych, jaką zastosujemy do oznaczenia danego parametru błędu w precyzji pomiaru, jaki nieuchronnie wiąże się z daną metodą pracowni wykonującej badanie i przyjętych w tej pracowni warunków pobierania i przechowywania krwi, moczu i innych materiałów biologicznych przeznaczonych do badań. W wyniku powyższych warunków, w różnych laboratoriach ustala się różne zakresy wartości referencyjnych, dlatego też ważne aby laboratorium w jasny sposób podało zakresy wartości referencyjnych określone w swoich warunkach, których znajomość pozwala na ocenę pojedynczych wyników i stwierdzenie (z określonym stopniem prawdopodobieństwa), że wynik jest prawidłowy albo patologiczny. Należy jeszcze pamiętać o tym, aby otrzymane wyniki były przedstawione w tych samych jednostkach. Np. wiele glukometrów podaje wynik w mg% podczas gdy laboratoria analityczne w mmol/l. Podobny problem dotyczy takich parametrów, jak stężenie cholesterolu czy kreatyniny we krwi oraz wielu innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×