Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość idka20
cześc dziewczynki :) no i jestem po USG.. 11dc są dwa pęcherzyki, ale jeden trochę zniekształcony..ten wiekszy, dobry ma 19mm. Mamy zacząć przytulanki, a w poniedziałek kolejne USG zeby spr. czy pekły..tak sie zastanawiam czy jak zaczniemy dzisiaj to nie bedzie za szybko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MikiO, wybacz jeśli czegoś niedopatrzyłam albo niedoczytałam. Miesiąc L4 po zwykłej (?) laparo to za mało??? Ludzie po złamaniach tyle dostają...i najczęściej idą do pracy. Ból przy chodzeniu tak, ale przy seksie to nie. Ale to nie moja sprawa. Po prostu jak przeczytałam to pomyślałam, że wykonujesz pracę jakąś częściowo fizyczną. Moja koleżanka po fachu - rehabilitantka po laparoskopii z powikłaniem (usunięcie woreczka żolciowego) przyszła normalnie do pracy jak się skończylo szpitalne L4...a fizycznie chyba taka praca jest cięższa. Wiem. To nie moja sprawa. Dlatego nie powiem nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkaaa01
Dziewczyny jesli w wieku 18 lat mam na lewym jajniku 3,5cm cyste to bardzo zle czy tylko zle wrozy mojej przyszlosci jako mamusi? ;'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MikiO, nie wiem czy dobrze zrozumiałam i czy wszystko doczytałam, ale chyba przesadzasz z tym L4. Jesteś po niepowikłanej laparoskopii (?) i prawie miesiąc do za mało ?? Chodzić nie możesz, ale seks jak najbardziej. Praca nie, zabawa tak. Spoko. U nas pacjenci po złamaniach wracają najczęściej po miesiącu L4 do pracy. Czytając myślałam, że masz pracę przynajmniej po części fizyczną. Moja koleżanka po fachu – rehabilitantka. Laparoskopia. Usunięcie woreczka żółciowego z powikłaniem. Po szpitalnym L4 normalnie przyszła do pracy. Nie dźwiga najcięższych i tyle. Ale masz rację to twoja sprawa. Jestem paskudna. Wiem. Zabijcie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierniczku no troche jestes paskudna , każdy inaczej dochodzi do zdrowia, ja po resekscji tez siedzialam dwa miechy w chacie i chodziłam w gaciach matki bo moje zadne nie wchodzily w gre bo wszystko mnie uwieralo i bolalo (inne babeczki przechodziły to lepje i mniej boleśnie) pomysl czasem jak cos piszesz bo nie zjadlas wszystkich rozumów i nie jestes lekarzem pomimo że masz dużą a wiedze która każdy tu ceni, mam wrazenie jakbys specjalnie szukała guza bo od jakiegos czasu specjalnie prowokujesz kłótnie na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może. Przepraszam. Udzielam się od tu od ponad 200 stron i to mó drugi zatarg. Nie jestem lekarzem. Ale lekarz siedzi kolo mnie. Lekarz, który akurat na takich zabiegach się zna, bo pracował 10 lat na Ginekologii.Nie zjadłam. Wprost przeciwnie. Wiem jak wiele jeszcze nie wiem. Gdy nie umiem ziterpretować wyników to piszę o tym i sie tego nie podejmuję. Piszę jest źle. Nie piszę jest źle. Nie martwcie sie. Niedługo jadę na urlop, więc ode mnie odpoczniecie. Może tego mi trzeba bo rok już nie byłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiana ma rację. Bardzo, bardzo przepraszam MikiO. Po prostu jestem wykończona i złe emocje wyładowałam na kimś, kto mi zupełnie nie zawinił. Niby mialam takie prawo, ale nie powinnam była tego robić. Ze zwykłej kultury. Jeszcze raz przepraszam. Jak mówię-niedługo będziecie mnie mieć z glowy na jakiś miesiąc. BARDZO przepraszam raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierniczek a ja sie po czesci z toba zgodze...gdyby sytuacja wygladala jak w USA, ze na chorobowym placa ok. 15 % twojej pensji, niejedna osoba wracalaby juz po tygodniu do pracy. Ale skoro placa 100% lub 80% to mozna siedziec, no nie? W ciazy co druga na zwolnieniu, bo JEST w ciazy, kazdy kombinuje ile moze, i sie jeszcze dziwi, ze koszty pracy sa taak wysokie w Polsce. A po prostu nasze spoleczenstwo pracy nie szanuje :( Nikogo nie oceniam, jak ktos jest chory i nie moze do pracy, ok..ale jakby przepisy zmienily sie na ostrzejsze, nagle nasze spoleczenstwo ozdrowialaoby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok nie było tematu. tak myślałam że coś ci nie poszło po myśli i się wyładowałaś na forum, pielęgnuj swoją wiedzę bo jest tego warta a tymczasem sobie odpocznij weź głęboki oddech i pomyśl o czym miłym:) ciesze się że na forum łatwo potrafimy rozwiązywać problemy .....i udzielaj się nadal... bo jesteś tu potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć dziewczynki apropo tej laparoskopii to ile dostaje sie l4 bo ja mam zabieg 5 listopada tz 5 mam byc juz w klinice a 6 mam zabieg 7 mnie wypisuja powiem Wam ze mam pietra jak sobie pomyśle ale ze to jest w klinice prywatnej-tommed w katowicach na żelaznej- to mam nadzije ze nie bedzie tak koszmarnie jak wtedy kiedy byłam w szpitalu na gin-endo w ligocie -katowicach. ja mam na skierowaniu napisane laparoskopia,chromoskopia, ekauteryzacja jajników(chyba nie moge doczytac) co to oznacza???????????? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem tylko o tej elektrokauteryzacji. Nakłówanie jajników igłą elektryczną. Wykonuje sie do 10 na jednym jajniku. Chromoskopia to coś wspólenego z obrazowaniem, ale dokładnie nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarah 28
Kobietki moje kochane!!! Bylam dzisiaj u gina! Moja Pani doktor bardzo mnie zaskoczyla! Po dokladnym USG dopochwowym powiedziala, ze nie ma sladu po PCO!!! Zniknelo!!! Jajniki sa czyste i jest to najlepsza pora aby starac sie o dziecko bo schorzenie moze za jakis czas sie znow nawrocic. Podobno PCO moze samo pojawiac sie i znikac. Mojemu "uzdrowieniu" podobno pomogla znaczna utrata wagi! Natomiast brak miesiaczki jest wywolany stresem i tym, ze obsesyjnie mysle o ciazy.Kobietki jestem szczesliwa!!! Tylko... czy teraz bedziecie mnie jeszcze chcialy na forum.....?????? Pozdrawiam serdecznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarah, ja tez mialam juz czyste jajniki przed ciaza. A mimo to pcos mam i juz zawsze bede miala. Objawy mowia same za siebie. Zycze bys szybciutko zaszla w ciaze. A zapomnialam sie pochwalic, ze dostalam samoistna @, juz druga po ciazy :D I probuje brac tabletki anty, tym razem z dzialanie antyandrogennym. Zobaczymy jak na to zareaguje moj organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje jajniki również były czyste jakiś rok temu, a wcześniej były zapaskudzone i wielkie. I tak Surfitka wiem, że PCOS będę miała zawsze, bo objawy inne są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiamm, chromoskopia to badanie drożności jajowodów, wlewają Ci jakiś płyn barwiący do macicy i jak wchodzą kamerką przez pępek, to widzą, czy on się przedostał przez jajowody i dzięki temu widzą, czy są drożne, tak mniej więcej mi tłumaczyła moja gin. wydaje mi się, że po laparo dostajesz 30 dni, ale pewna nie jestem.... moja gin. mi mówiła, że po laparo szybciej się dochodzi do siebie, ja miałam pełną operację, dostałam 30 dni, ale będę przedłużać jeszcze o jakieś dwa tygodnie (Pierniczku, Surfitko nie krzyczcie...:)) Po prostu w pracy noszę różne takie ciężkie i mniej ciężkie rzeczy..... więc wolę się porządnie wykurować.... Lekarz, który przeprowadzał u mnie operacje, powiedział, że z powrotem do pracy to jest różnie, ale przy mojej to radziłby mi posiedzieć na zwolnieniu 3 m-ce..... Pierniczku, udanego wypoczynku, będzie nam Ciebie brakować!!!! a że czasem pokrzyczysz.... cóż każdemu się zdaża!!!! ja się mogę wyżyć na bracie, lub kocie, chociaż ostatnio staram się panować nad swoimi emocjami...bo brat ma prawie 2m wzrostu, a kot niewiele sobie robi z tego, że krzyczę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniasz dzieki za info ale mam nadzieje że z tym l4 to tylko ze względu na operacjie tak miałaś bo mnie chyba szlag trafi jakbym musiaal tyle siedziec w domu ale to tez zależy jak sie bede czuła tymczaesm bylam teraz na badaniu na wynik żółtaczk;i czy będzie pozytywny czy negatywny będe wiedziała w poniedziałek i wtedy szczepienie miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarah28
Hej wszystkie forumowiczki:)) Surfitko Gratuluje samoistnej @ :):):) Wiem, co znaczy radosc z tego hihi No Pani Doktor mi powiedziala, ze jajniki sa czyste i ze moze to potrwac np 3 lub 4 lata i moze sie nawrocic bo to schorzenie ponoc tak ma. I ze ten dobry czas najlepiej wykorzystac na dzidziusia. Wiec za tydzien, jak wroce do niemiec to zaczynamy starania z mezem no i ginekologiem hihihi W kazdym razie... jesli teraz jajniki sa czyste to chyba ulatwia zajscie w ciaze? Jak myslicie? Pozdrawiam serdecznie wszystkie Kobietki i zycze milego dnia. Agagreg: Co tam u Ciebie, kochana?? Malo cos sie odzywasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszko ja czuje się coraz lepiej mdłości już tak mnie nie męczą a jak je mam to pije herbatę z imbirem jestem troszkę słaba i śpiąca 😴ale to normalne i niedługo przejdzie :-) jeśli chodzi o taki bezbarwny śluz to jest on normalny i ja też go mam gorzej jak sa to żółte lub zielone upławy do tego swędzenie to na pewno jest to jakieś zapalenie grzybiczne które w ciąży jest bardzo częste w poprzedniej ciąży miałam je chyba z 5 razy łatwo się leczy ale nie wolno tego lekceważyć u mnie zaczynają się zachcianki 3 dni marzyły mi się śledzie w śmietanie ale takie konkretnej firmy i wczoraj w końcu je dostałam no i co zjadłam całe w 5min aż wstyd no i troszkę się męczyłam nie mogłam po nich zasnąć bo jestem taka mądra ze zjadłam je na noc :-o to tyle u mnie powoli dopada mnie przygnębienie w niedziele w nocy mężuś wyjeżdza 😭 myślałam że jestem twardsza a tu powoli się rozklejam... Pozdro...... dla wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
pierniczku niestety, nie czuje sie na tyle żeby być na "chodzie" tak na 100% a na "pół gwizdka" to na siłe sie do roboty nie śpiesze. Jest to moje pierwsze L4 od 15 lat i o dziwo nie czuje potrzeby szybkiego powrotu. Dodam, że zazwyczaj jak jestem nawet na kilkudniowym urlopie to mnie ciągnie bardzo do pracy. Tym razen NIE. wczoraj mialam wizyte u swojego lekarza badań żadnych mi nie robil , powiedzial ze to za wczesnie a L4 chcial mi przedlużyc jeszcze na 3 tyg! wzięłam 2 patiana dziękuję ale przyznam sporo jest racji w tym, ze społeczeństwo jest leniwe, bo jakbym miala własną firmę to zapewne juz bym dawno pracowala ale w swojej pracy -czuje sie pewnie, wiem na 99 % ze mnie nie zwolnią. szef byl na urlopie i nie odczul mojej nieobecnosci, a koleżanki które twierdzą że "pierdze w stołek" i wogóle moja praca jest lajtowa, to teraz mają okazję sie wykazac "pierdzeniem" na zastępstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
pierniczku oczywiscie nie mam żalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
tak sie zastanawiam, może mój przypadek jest inny.... boli tylko prawa strona (15 lat temu wycięcie wyrostka robaczkowego) to tutaj wlaśnie jajnik byl poskręcany i ze zrostami .. dzwonilam do dziewczyny ktora w szpitalu leżała ze mną na sali ona równiez dalej na L 4 do końca października to może nie do końca moje L 4 jest naciągane....hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
Berciu przepraszam że Cie tak meczę, ale a co z tymi lekami bierzesz cos.Mnie troszke pobolewa brzuszek na dole tak jak słaby okres.....głównie na wysokosci jajników( ale na usg było widac ze mam jeszcze duzo pęcherzyków po idukcji owulki) a dzisiaj rano zeszło ze mnie takie cos jakby kawałek skórki przezroczystej błonki cos takiego jak skóra schodzi po za duzym opaleniu... wrrrrrrrrrrrrrrrrrr czy to bezpieczne........ a i Berciu który to u Ciebie tydzień bo my jutro mamy juz 6:) Do reszty dziewczynek Widze ze ostro rózne tematy poruszacie.... ale to dobrze czasem tarzeba sie wyzyc zeby ulzyło, albo sie pozalic.... jesli to pomaga nie załujcie sobie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ostatnio odzywałam się na tym forum w czerwcu - przekazywałam swoją radosną nowinę. Widzę, że na forum nadal wiele się dzieje, a co najbardziej radosne pojawiły się nowe przyszłe mamusie. My dzisiaj rozpoczynamy 23 tc wg pierwszego dnia ostatniej @ a wg usg to jakieś 2 tyg do tyłu. Życzę Wam wszystkim dużo wytrwałości, zdrowia i upragnionych 2 kresek :-) Surfitka uściskaj ode mnie swoją córeczkę - niech zdrowo rośnie :-) Bercia-28 - mdłości zaraz minął i będziesz czuła się lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszko ja biorę luteine tak zapobiegawczo bo po clo zmniejsza się wydzielanie czy coś mnie jajniki właśnie nie bolą pewnie dlatego że biorę tą luteine a wcześniej troszkę bolały a teraz nic martwi mnie to troszkę a może tak musi być biorę też witaminy feminatal ale tylko wtedy jak nie mam mdłości bo moja gin powiedziała że po feminatalu mogą się zwiększyć biorę je na noc przez co nie czuje mdłości bo spię :-) a jeśli chodzi o tą jak piszesz skórkę to mi też 2 razy się zdarzyło zauważyć taką błonkę jak robiłam siku ale to chyba nic złego ja jestem w 8 tygodniu ❤️ jak ten czas leci skoro bierzesz luteine i no-spe powinno być dobrze dużo odpoczywaj a może macica Ci się rozciąga i stad te bóle ogólnie przez całą ciążę coś tam pobolewa nie ma tak że 9 msc nic nie boli ja ostatnio miałam taki kłujący ból pępka ale wiem że już tak miałam w poprzedniej ciąży i po prostu macica sie rozciąga a poza tym wszystkie organy wewnętrzne zmieniają swoje położenie w czasie ciąży żeby zrobić miejsce maluszkowi:-) mam nadzieję że troszkę Cie uspokoiłam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
Berciu nawet nie wiesz jak mnie uspokoiłas ja pierwsze dzecko straciłam w 8 tygodniu 7 lat temu i teraz kazda nowosc jest dla mnie nie lada strachem. dzieki za te wszyskie słówka otuchy.... bardzo mi pomogłas nie ma to jak zapytac doswiadczonej mamusi.Jeszcze raz wielkie dzieki👄❤️ Dla reszty wielkie pozdrowionka i miłego wekeendu odezwe sie po niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczona jestem
jak powiedzieć chłopakowi, że mam zespół policystycznych jajników? Po studiach planujemy się pobrac. Jego i moim marzeniem jest mieć dziecko, a tu... niestety może nie być tak kolorowo... jestem poprostu zrozpaczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×