Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

W sobpte ide do endokrynologa :( Surfitko ale ja mam wszystkieobjawy XZespolu Cushinga - dokladnie wsyztkie !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteńka
a już nie pamiętam kto, czytał tę ksiażke 0- potęga podświadomości - to czy ona Tobie coś pomogła, pokierował? zmieniła sposób myślenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Apsik moze sasugeruj lekarzowi...z reszta sama zobaczysz co ci powie jak zobaczy wszystkie wyniki. Ja tej ksiazki nie czytalam, aczkolwiek juz o niej slyszlalam i mysle, ze podczas najblizszego pobytu w Pl ( juz w pazdzierniku :D ) po nia siegne. Ktos juz mi to polecal, wiec mysle, ze warto...:) Na pewni mi nie zaszkodzi...i zdaje sobie sprawe ze sami mozemy wiele zdzialac, jesli tego bedziemy chcieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochaniutka to miesnie w konczynych dolnych aja naprawde zauwzylam u siebie ostatnio ze jak wejde po kilku schodkach i zaraz mnie skurcze w łydkach łapia , albo non stop mam opuchniete nogi i bola mnie stawy nie wiem czy to objaw ale warto sie temu przyjzec. Ja nie doszukuje sie choroby, ale bardzo dziwne ze wszystkie objawy zgadzaja sie z tymi od ZC nawet dziwne jest to ze jestem otyła a nogi mam szczupłe wrecz chude do całej góry :( Ja chodze do do takiego endokrynologa ktory nie wie co to jest SHGB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_psik to rzeczywiście fajny edno :) To trza mu powiedzieć co to jest to tajemnicze SHBG :) A mięśnie proskymalne to mięśnie położone blisko linii środkowej ciała - czyli kręgosłupa, np. mięśnie pleców, obręczy barkowej, obręczy miednicznej, mięśnie karku, ewentualnie ramion czy ud. Mięśnie dystalne to te położone dalej od linii środkowej ciała, np. mięśnie rąk, przedramion, stóp czy łydek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apsik, mnie tez czasem lapia skurcze, szczegolnie w nocy, ale to z braku magnezu...i problemow z gospodarka cukrowa ;) Natomiast otylosc u kobiet z pco wlasnie sie objawia otyloscia typu meskiego, czyli rosnie oponka...ja tez nie mam talii, a biodra, nogi i rece sa stosunkowo szczuple...A nie sadze bym miala jakis inny zespol...jajnikow wystarczy ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha, a ja dostałam @. Kurcze, jakąż mam wspaniałą reakcję na Duphaston. W 1 cyklu brania dostałam @ na czwarty dzień po odstawieniu, w 2 cyklu na trzeci dzień, a teraz 1,5 dnia po odstawieniu. Kurde brzuch mi nie dokuczał, a do tego moje nowe, piękne, białe szorty - jak po rzezi świnek wyglądają - buuuu Ale mogłam się spodziewać, w sumie po skoku mi tempka spadła. 1,5 kreski, ale widać wystarczająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skurcze lydek i przemiana materii laczy jedna rzecz - magnez. On jest wspolodpowiedzialny za przemiane glukozy w energie, ale tez za prace miesni, no i nieszczesne skurcze..:) I ja mam niedobory magnezu...i staram sie zeby je uzupelnic :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :-) wróciłam z wakacji choć zostało mi jeszcze kilka dni urlopu - odpocznę sobie po tych wszystkich rozjazdach :-) jak zdrówko? mamy jakąś nową mamusię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSIOLOMKA
SŁUCHAJCIE,CZY KTORAS Z ZESPOLEM POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW SIE WYLECZYŁA TAK ABY ZAJŚĆ W CIĄŻĘ?U MNIE WYKRYTO TĘ PRZYPADŁOŚĆ,NACZYTAŁAM SIĘ JUZ TEZ O TYM I ROZNIE TO PISZĄ.MAM 24 LATA I CHCIAŁABYM ZOSTAC MAMA.JEZELI ZNACIE LEKARZA GODNEGO POLECENIA TO PROSZE O NAMIARY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osiolomka, myślę, że wiele dziewcząt z PCOS zaszło w ciążę. Można tak ustawic organizm. Bo samo PCOS jest nieuleczalne i jest tylko leczenie objawowe. A co do mamuś..to z tego forum było kilka. Wysraczy przejrzeć wcześniejsze posty :) A skąd jesteś, albo gdzie szukasz tego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
dziewczyny wczoraj jak pracowałam i podnosiłam skrzynki to bolały mnie jajniki jak wróciłam do domu i robiłam siusiu i się podcierałam to zobaczyłam śluż gęsty jak kisiel i ciągnął się jak kisiel co to może oznaczać?i wciąż nie mam@ po duphastonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka 🖐️ Ja biore DF od prawie roku i @ mam na za dwa dni po odstwieniu totez moje cykle są 27,28 dniowe nigdy nie mialam dluzej tylko teraz bo wkurzylam sie i nie wizelam DF w tym cyklu i nie mam @ juz 40 dni :( a juz myslalam ze wyrownal mi sie poziom hormonkow odpowiedzialnych za wystapenie @ :( ehh co za zycieeee ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoppracz
foczi! jaki lek bierzesz na odchudzanie??? albo coś żle przeczytałam! A może Wy dziewczyny coś macie? Narazie karmię to nie wchodzi w grę, ale bardzo dużo mi po ciąży zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Jupiii, Jupii !!!! Zadałam pytanie na forum starania.pl odnosnie moich wyników badan i tam Pan dr odpowiedział mi: AD 1 Glukoza. Wyniki są w normie. AD 2 HOMA, Quika>>> są to wyniki mogące świadczyć o insulinopoorności- w normie. Ad 3 FAI jest to wskaźnik wolnego ( aktywnego ) testosteronu. Nie wiem dlaczego diagnoza PCO- nie zawsze w PCO musi być dużo wiecej LH. Nie wiem jaki jest powód ciśnienie po dexamethaSONIE. ad 4PCO jest jajnikowe. co nie wyklucza że ma Pani nadczyność nadnerczy. AD 6 Myślę że nie ma Pani PCO tylko nadczynność nadnerczy. Sznase na ciązę są ale jak dalej postępować to nie wiem bowiem mam zbyt mało informacji na Pani temat ( cykle, waga, choroby- cały wywiad i badanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leczenie hormonalne zawsze trwa długo. Czasem nawet całe życie.Układ wydzielania węwnętrznego to łańcuch powiązany i wszystko ma na siebie bezpośredni lub pośrdeni wpływ. Śluz jak śluz. Wygląda z opisu na potencjalnie plodny. Myślę, że to nie miało związku z dźwiganiem. Wywoływanie @ progesteronem to również tzw. próba progesteronowa. Jeśli wystąpi @ jest dodatnia i to znaczy, że endometrium odpowiednio zareagowało na hormon, a żeby się to stało to musi być opdowiedni poziom estrogenów, który wcześniej przygotował śluzówkę. Jeśli @ nie ma to może znaczyć, że jest zbyt niski poziom estrogenów i endometrium nie jest odpowiednio przygotowane. Ale to nic na 100% - każda z nas jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasta, nie masz teraz \"ochoty\" na ciążę, ale weź pod uwagę to, że jak tej \"ochoty\" nabierzesz, to na ciążę może być już za późno, tym bardziej, że masz już 26 lat i Twoja płodność z każdym miesiące obniża się bardzo. A_psik muszę przyznać, że masz twardy orzech do zgryzienia. Najgorzej właśnie jak nie wiadomo o co chodzi. O tej mięcie też już słyszałam, ale chodzi chyba nie o tą naszą zwykłą mięte. A ja ten cykl będę miała chyba wreszcie normalny, tak się zapowiada, bo i nawet tempka sporo wzrosła na 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja tam bym wolała miec tą nadczynnosc nadnerczy niz PCO , chcialbym zeby podejrzenia tego lekarza byly prawdą :) - nadczynjosc nadnerczy jest do wyleczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apsik, w takiem razie zycze by to nie bylo pco :) Markotko, czyzby samoistna owulacja? Trzymam kciuki...:) U mnie tez poki co tempka nie skacze, o dziwo i jest w miare nisko jak na poczatek cyklu przystalo :) Moze tez skoczy...:) Przebrnelam dziewczyny przez hsg...nic mnie nie bolalo i wogole diabel nie straszny, wszystko trwalo 5 min. Na szczescie wszystko drozne i w normie :) kamien, a wlasciwie glaz spadl z serca. Przynajmniej jedno ze mna w porzadku :) Pozdrawiam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam dzis pierwszy
raz zrobiłam badania hormonów Lh /fsh w 3 dc. Fsh - 8,76 Lh - 10,6 Tsh dodatkowo -0,8 , usg jajników w normie. Z objawów które wymianiaci u mnie to wypadanie włosów. Czy to bardzo zły wynik....? Jesli mozecie cos napisac to dzieki wielkie . Lekarza mam dopiero w przyszłym tyg . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_psik to ja też trzymam kciuki, żeby to nie było pco! Surfitko no właśnie tak jakby owu, ale nie wiem do końca, bo miałam w 12dc tempkę 36,3 w 13dc skoczyła do 36,7 w 14dc spadła do 36,4, w 15dc znów spadek do 36,1 (ale mierzyłam dobrą godzinę wcześniej niż zwykle, więc tak do końca nie biorę jej pod uwagę) no i dzisiaj 16dc 36,5. Zwykle mam niskie tempki 36,0 czasem 36,2, więc kto wie, może to i owu jest :) Cieszę się, że badanie przebiegło sprawnie i bezboleśnie no i najważniejsze, że wszystko drożne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Extra Surfitko, że drogi rodne są drożne :) I że nie bolało, bo chyba ostatnim razem to niefajnie było. A miałaś jakieś znieczulenie? I jak to w ogóle wygląda takie HSG? Wiem z teorii, ale wolałabym z pierwszej ręki :) Któraś z dziewczyn na forum wspominała o PID (pelvic inflammatory disease czyli zapalenie narządów miednicy mniejszej). Ja przeszłam parę lat temu przewlekłe zapalenie przydatków. W dodatku mam skłonność do drobnych infekcji dróg rodnych więc teraz mam dodatkowy \"-\" :/ Mogę mieć niedrożne jajowody na dodatek, ehh. Ginekolożka mi w sumie mówiła, że wszystko jest wyleczone i że nie powinnam się tak bardzo martwić, ale jakby nie było to działa na moją niekorzyść. Pierwszy(..), a podejrzewasz u siebie pcos? Z jakiego powodu miałaś robione te badania? Bo one są w normie. Stosunek LH do FSH też jest OK. USG w normie, TSH też. A włosy mogą wypadać z wielu powodów. Wzrost stężenia męskich hormonów to tylko jeden z nich, ale możebyć niedożywienie, dieta, niedobór cynku, krzemu, żelaza, białka.To chyba na tyle :) A_psik, a ja to bym zdrowa chciala być. A jeśli chodzi o nadczynność nadnerczy to jak się to leczy? Uleczalne w 100% bez brania leków do końca życia? I czy to chodzi Ci o zespól Cushinga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierniczku, ja tez bym chciala byc zdrowa ;) Co do hsg, to badanko polega na wstrzyknieciu kontrastu do macicy przez szyjke i zrobienie zdjecia rentgenowskiego. Jezeli jajowody sa drozne, kontrast swobodnie przez nie przeplywa, natomiast jak nie, to kontrast zostaje w macicy, czy wplywa tylko do droznej czesci jajowodu. Ja nie mialam znieczulenia, kazali tylko wziac 3 tabletki ibupromu przed badaniem, co tez uczynilam :) Na szczescie drozne, wobec czego nie bolalo, slyszalam ze jak cos jest w jajowodzie , to boli podczas tego badania. pierwszy, niby hormony w normie, ale zwrocilabym uwage na podwyzszone fsh, blisko gornej granicy. Ile masz lat, ze jest tak podwyzszone delikatnie? I to na bank nie jest pco. Markotko, dziwne te twoje tempki troche, ale kto wie, co sie tam kluje w jajniczku :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie Dziewczyny, PCOS to jeszcze wcale nie taka tragedia jeśli chodzi o posiadanie dzieci. Mój T. mówił mi, że mają na oddziale ginekologii dziewczynę w wieku 23 lat. Parę lat wcześniej miała (zdaje się) jakąś cystę na jajniku i doszło do jej pęknięcia i skręcenia i musieli usunąć jajnik wraz z jajowodem. A teraz się okazało, że z torbielą na tym drugim ozostałym jajnikiem coś się stalo i doszło do wytworzenia się ropnia. I nie wiadomo czy nie będzie trzeba usunąć tego jedynego przydatka. Masakra, przecież dziewczyna ma 23 lata! I może nigdy nie mieć dzieci...To mi daje dystans do mojej choroby... Muszę się dowiedzieć co z tą dziewczyną i jak jej operacja. Bo mój T. niby taki twardy, znieczulica i te sprawy, ale widać bylo, że go siekło. On mi raczej nie mówi o pracy dopiero jak Go ruszy... Strasznie mi żal tej kobiety..i jeszcze znajoma miała dzis oprację na nerki . teraz najgorsze - czekanie na wyniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierniczku dzieki za
wstepne ogledziny moich wyników. Troszke mi lzej na sercu . Miałam juz u róznych lekarzy badanie usg (kontrolnie) i zaden nigdy nie dopatrzył sie pco-s. Od roku walcze natomiast z prolaktyna , zazywam poł tabsa bromergonu i trzyma sie w granicach 9 w normach do 25 . Endo postanowił mnie przebadac pod katem innych hormonów dla swietego spokoju . Nigdy przedtem nie robiłam tego typu badan bo nie miałam niepokojacych objawów a prolaktyna wyszła ot przypadkiem..pozdrawiam i dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Surfitko nie zauwazyłam
tez martwi mnie to podwyzonze fsh i lh do niskiego równiez nie nalezy ( ztego co wyczytałam w necie to wiekszosc osób ma nizsze te hormony) Mam 30 lat i pewnie zapowiada sie jakas wczesna menopauza .....Zobaczymy co powie lekarz , duzo zdrowia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, jestem już niestety po urlopie :-( Ten cykl całkowicie sobie odpuściłam, nie byłabym w stanie mierzyć temperatury (zmiana miejsc, nieregularny sen itp). Przyznam szczerze, że nie przykładałam się też do brania regularnie leków, szczególnie metformaxu. Myślę, że następny cykl też będzie podobny (chociaż postaram się mierzyć temperaturę) a dopiero następny będzie ze starankami. Nie wiecie co u Kami? Bardzo dawno się nie odzywała. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, dzieki za zyczonka aby to nie bylo pcos :P ja tez tak chce !!! Pierniczku, nadczynnosc da sie wyleczyc tak mi powiedzial moj gin jak jeszcze nie mialam robionych badan on to podejrzewal. przyjmuje sie leki nie do konca zycia :) Nadczynność kory i rdzenia nadnerczy – Nadnercza, dwa wydzielające hormony gruczoły połoŜone bezpośrednio nad nerkami, pomagają regulować gospodarkę węglowodanową, tłuszczową oraz białkową, jak równieŜ kontrolują odpowiedź organizmu na stres. Objawy nadczynności nadczynności nadnerczy to min. otyłość, zaczerwienienie twarzy, osłabienie siły mięśniowej, wysokie stęŜenie cukru we krwi. Ja biore Metformax od 16 lipca i narazie nie mam dokuczliwych skutków ubocznych tylko czestsze chodzenie do kibelka :P:P: a z tego to sie akurat ciesze bo ja potrafiłam isc raz na 2 tygodnie :P:P:P a teraz codziennie i kilka razy dziennie :P:P:P - mysle ze to skutej uboczny M, !!!! Okresu nadal nie mam a to juz 44 dc. Czekam do opporu chyba ze przekroczy 100 dni to wezme DF:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×