Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość Lisica25
Czesc dziewczyny ja od poltorej roku wiem wreszcie co mi dolega. Wczesniej (tzn. jakies 5 lat temu) moja gin wyslala mnie na badania hormonow okazalo sie ze mialam podwyzszony testosteron wladowala mi Diane35 bralam ja przez 3 lata pozniej sama bez wiedzy lekarza odstawilam ja. Pierwszy raz w zyciu nie mialam okresu przez 3 miesiace mimo ze od pierwszej miesiaczki mialam zawsze ja regularnie jak w zegareczku. Nie powiem wystraszylam sie. Lekarka oczywiscie nawet slowem nie wspomniala mi o czyms takim jak zespol policystycznego jajnika, gdy wladowala mi tabletki nie mialam jeszcze zielonego pojecia co moze mi dolegac. Po tej przerwie znow zaczelam lykac diane nie powiem odzyskalam czesc wlosow (niestety nigdy juz nie bede miala takiej czupryny jak wczesniej), cera mi sie poprawila ale byl jeden maly problenmik przez cale 21 dni stosowania dzien w dzien bylo mi niedobrze. Ale czego sie nie robi aby mozna bylo cos w sobie naprawic. Jesli chodzi o moment w ktorym dowiedzialam sie co mi jest to stalo sie to tylko i wylacznie dzieki jednej mojej znajomej. Gdy powiedzialam jej o moim testosteronie stwierdzila ze to nie moze sie brac od tak sobie i pomogla mi dostac sie do kliniki endokrynologicznej tam dowiedzialam sie co mi jest. Nie powiem bo zapewne tak jak kazda z was podlamalo mnie to, bo niczego tak w zyciu nie pragne jak dziecka w przyszlosci. A wiec jak juz sie dowiedzialam co mi jest chodzilam zalamana moja znajoma nie mogla na mnie patrzec i skontaktowala sie z kobieta z tej kliniki a ona powiedziala aym sie nie martwila i wy tez sie nie martwcie kobiety z zespolem policystycznych jajnikow rodza dzieci i moze nam nie bedzie tak latwo ale wkoncu dopniemy swego. Pozdrawiam was wszystkie siostrzyczki i trzymam kciuki za was i za siebie :) Lisiczka Ps. a co do Diane35 to ona wcale nie hamuje jajeczkowania bo nie jest ona typowym srodkiem anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalina23
cześć dziewczyny. Ja też mam takie problemy. Ostatnio endokrynolożka przepisała mi metformax 500. Lek na cukrzycę?! -pomyślałam. Chyba sie coś babce pomyliło.... a tu czytam, że Wy też bierzecie metformax.... Nie wiem, co mi dokładnie jest, bo gin nie mógł mnie zbadać (samo zwykłe badanie ginekolog. tak bardzo mnie boli, ze o USG dopochwowym nie mam co myśleć-po prostu krzycze i wyrywam sie jak poparzna..).No ale niedługo mam mieć zrobione badania w znieczuleniu. Moje objawy: - brak miesięczki (po odstawiebiu Diane nawet 7 miesiecy); nigdy nie miałam regularnych , no ale 7 miechów?..) -strasznie bolące wykwity na twarzy (pomimo łykania najrózniejszych witamin i pedantycznej dbałości o cerę) - no i włoski- gdzie popadnie (n twarzy już depiluje ....) -brzuch mnie boli bardzo często (bez przyczyny doraźnej) - jak biorę ten Metformax, to mam takie wilcze napady głodu, takie, że pożeram wszystko w zasięgu wzroku, a wcześniej miałam chroniczne biegunki, chyba też po tych tabletkach. Też tak macie dziewczyny? Napiszcie, proszę. Aha, napiszcie też o leczeniu szpitalnym, jak takie coś przebiega. Długo będą mnie trzymać w szpitalu?- nie mam czasu na pierdoły :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sultry
U mnie swierdzono PCO prawie 3 lata temu (mam 23), objawy które miałam to nadwaga, nadmierne owłosienie, brak miesiączki, problemy z cerą.. wszystko jak w podręczniku! ginekolog wysłała mnie na badania do kliniki endokrynologicznej i tam zrobili mi komplet badań. Odesłali do domu z receptą na Dianę.. pół roku później byłam u kontroli i znowu mi nic nie powiedzieli, tylko dali komplet badań i kolejne recepty na pigułki, a u mnie nie było poprawy poza paroma cyferkami w wynikach.. i tak by się to ciągnęło gdybym przypadkiem nie trafiła do świetnej ginekolog.. i tak po 8 miesiacach leczenia u niej (od teraz biore Yasmine, Metformax i Spironol) schudłam ponad 10kg(dieta niskowęglowodanowa ze względu na słaba przyswajalność cukrów przy PCO!!), owłosienie wraca do normy, cera sie znacznie poprawiła.. Czuje sie (i wyglądam) lepiej niż kiedykolwiek!! Nie dajcie się odesłać z kwitkiem, pytajcie o wszystko.. i proście o skierowanie na badania na kase chorych (interpretacje wyników zostawcie jednak dobremu ginekologowi). Moge dać namiary na swoją ginekolog we Wrocławiu (na maila). Pozdrawiam ***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggg83
ISTNIEJE PODEJRZENIE, ŻE MAM PCO... tak Was czytam i myślę sobie: BOŻE- NIE JESTEM SAMA!!!! Okres dostałam dosyć późno bo w wieku 14-stu lat. Od początku był nieregularny, a najdłużej to nie miałam go ponad 1,5 roku. Jestem raczej szczupłą osobą, jednak kiedy nie mam długo okresu jem jak szalona. Rzucam się na jedzenie, zwłaszcza słodycze i tyję ok. 10 kg. Dodajcie do tego złe samopoczucie, włoski na całym ciele i okropne bóle w dole brzucha- miałoby się ochotę nie wychodzić z lodówki... Na początku leczyłam się u pani ginekolog, która przepisywała mi luteinę na wywołanie okresu. Na jakiś czas działało. Póżniej była Diane35- jako środek anty-po niej znów nie było okresu. Badanie hormonalne po Diane były w porządku. Miałam powiększoną macicę i jajniki- teraz wiem dlaczego... Najlepsze co mogłam zrobić to pojsc do ginekologa-endokrynologa... Zrobiłam sobie badania na FS i LSH (o ile nie pomylilam nazw...), mało progesteronu, hormony tarczycowe w normie... Teraz biorę DUPHASTON i BROMERGON. 1.Mam pytanie o BROMERGON: jak ustalałyście optymalną dawkę? Czy któraś z Was miała po nim drżenie całego ciała? Trudno mi powiedzieć jak on na mnie wpływa bo jestem przeziębiona i ogólnie czuje się źle... 2.Czy podczas leczenie PCO zmieniła Wam się figura, cera, ilość owłosienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggg83
co do Diane 35 to ja odradzam- też miałam piękne gęste włosy a teraz nie są już takie gęste- chociaż i tak mam gestszą czuprynę niż większość kobiet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisica25
Jesli chodzi o metformax to ja rowniez to lykam endo kazala mi lykac 3 tabletki dziennie pierwszy tydzien po jednej nastepny dwie i nastepny trzy i tak juz mialo niby zostac. Moze i by zostalo gdyby nie fakt ze gdy zaczelam je lykac przez pierwszy tydzien mialam caly czas biegunke. Gdy zaczelam lykac dwie tabletki mialam nadal biegunke ale zaczelo mnie rowniez mulic. No a jak nie trudno sie domyslic jak zaczelam trzy tabletki to juz z ubikacji nie moglam wyjsc. Choc nie mialam czym ciagle wymiotowalam i jak ja niby mialam je brac w trakcie posilkow skoro nawet na jedzenie nie moglam patrzec? I tak teraz lykam sobie tylko jedna dziennie i jest ok przynajmniej u mnie. Owszem czasem zapomne i o tej jednej no ale co poradzic czasem i o dozywociu zapomniec mozna :P Jesli chodzi o to co piszecie o napadach na lodowki to ja sie dziwie bo ja mam wlasnie czesto przy tych lekach wstret do jedzenia. Jem jeden posilek dziennie i nadal wygladam jak wygladam ale co poradzic juz taki urokj mojego PCO moze kiedys sie do tegoprzyzwyczaje ;) Pozdrawiam was dziewczynki Lisiczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina23
Hej. Lisiczka>> u mnie na początku też było tak, ze musiałam zazywać silne przeciwbiegunkowe leki i nie mogłam patrzeć na jedzenie (myślałam, ze zwrócę, jak popatrzyłam na jedzenie). Jednak od jakiegoś tygodnia jest zupełnie na odwrót: jeść, jeść, jeść!!! i biegunki zniknęły. Dziwne...... W przyszłym tygodniu idę na badania do szpitala i wszystko się wyjaśni... pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mały bączek
Hej! Byłam dzis u ginekologa iii przepisała mi clo od następnego cyklu. Zobaczymy co z tego wyniknie, bo w usg jak powiedziala dr mocno policystyczne jajniki :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha84
czy ginekolog na podstawie usg moze stwierdzic PCO bez zadnych dodatkowych badan??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisica25
jasne ze tak u mnie wlasnie na tej podstawie to stwierdzono a dodatkowe badania tylko utwierdzily ich w przekonaniu ze tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piaget
wica - fakt, statystyki sratystyki, ostatnio usłyszałam, że kobiety ok. 40 r. ż mają tylko 50% szansy na zajście w ciążę, hehhhee, czyli pół na pół :) ja na razie nic nie biorę, brałam tyle lat anty, nigdy nie próbowałam się "nie zabezpieczać" więc lekarz na razie kazał obserwować organizm. zobaczymy co dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia 87
Ja mam 19 lat. Lecze sie od 12 roku życia na hormony. Mimo ze USG nie jest dobre, to zaden lekarz mnie nie uświadomił, co mi jest. Mam nadmiar (poważny nadmiar) androstendionu, ale lekarze stwierdzili, że mi nic nie jest. Leczyłam sie u głupiego ginekologa, własnie Diane 3 lata non stop i zyskałam 20 kg w pół roku fajnie ... :( Następnie poszłam do innego lekarza i bardzo skrytykował, mojego poprzedniego lekarza, za to że truje mnie Diane... Wiem tylko tyle włosów sie napewno w ten sposób nikt nie pozbędzie jedynie elektroliza, czy lasery......Może ktoś zna bardzo dobrego lekarza z częstochowy??? Endokrynologa, ale nie prywatnie, bo dużo sie płaci a i tak maja to w dupie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia 87
wiem, że jestem młodsza od was dziewczyny, ale troche się już lecze i z mojego doświadczenia wiem, że tabletki bromergon, diane- nic mi nie pomogło....... czułam sie źle i przytyłam..... To tyle...każda jest inna więc...może wam pomoże... Ps. ale jako antykoncepcja Logest polecam najmniejsza dawka hormonów i dobre samopoczucie... i duża pewność nie zajścia w ciąże pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha84
bylam juz u trezch roznych ginekologow i zaden nie powiedzial mi o tej chorobie. Czy w zwiazku z tym moge wykluczyc PCO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirszcza
dzisiaj wzięłam rano metformax i było mi tak strasznie niedobrze że nie mogłam iść do pracy... fakt: nie chce mi sie patrzeć na jedzenie, apetyt zerowy. lekarka kazała mi go brać dwa razy dziennie - ale juz obawiam się tych objawów o których pisze Lisica25 - sama do tego doszłaś że najlepiej brać 1 tabsę dziennie czy lekarz ci zasugerował? teraz także biorę bromergon do wywołania okresu a później to już tą nieszczęsną Diane. Pytałam lekarza o coś innego, ale powiedział że inne są jeszcze gorsze przy tym schorzeniu i bogadsze w objawy uboczne. A Metformax mamy juz na zawsze brać, do końca życia ?? kto wie niech powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzimlong
ja lecze się od 4 lat i jak na razie żadnego efektu.przez 3 lata brałam Diane 35 na wyrównanie hormonów, ale teraz chce zajść w ciąże no i jest problem. W piątek ide do szpitala na kolejne badania i powoli trace nadzieje, ale trzymam za was kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O chorobie dowiedzialam sie 2 lata temu. Zdecydowalam sie pojsc wtedy do ginekologa, poniewaz rzadko mialam miesiaczke. Praktycznie raz na ok rok. Skierowano mnie do endyronologa. Endykronolog po badaniu usg stwierdzil u mnie pco. Za wiele mi nie powiedzial. Wlasciwie powiedzial tylko: jest pani bezplodna, jest to zespol policystycznych jajnikow, no i odeslal mnie do internetu. Pare dni pozniej weszlam na te strone, przeczyalam pare listow i zrezygnowalam, wolalam zyc w nieswiadomosci. Wmawialam sobie, ze napewno bede miala dziecko. U mnie w rodzinie nikt nie mial z tym problemow, nawet wrecz przeciwnie. Dzis weszlam i troche sie zmartwilam, bo ja nie mialam zadnych badan. Nawet przed zazyciem diane. Moj lekarz od czasu do czasu oglada moje jajniki, ale to wszystko. Napiszcie mi dokladnie jakie badanie powinnam sobie zrobic. Zna ktoras moze dobrego lekarza w okolicach gdanska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piaget
kamil, nie poddawaj się, znajdź innego lekarza - jak można komuś (bez badań) powiedzieć , że jest pezpłodnym?!! poza tym nie zrobili Ci innych badań, więc na jakiej podstawie...? Znajdź kogoś, z kim będziesz mogła szczerze porozmawiać, kto wyjaśni Ci wszystko krok po kroczku i wyreguluje Ci miesiączki - to podstawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, padl mi komp dlatego mnie nie bylo. Kamil, podzielam zdanie piaget, spokojnie. Ja teraz musze czekac min. 2 tyg. na @ albo zrobic test. Zobaczymy ja nie robie sobie nadziei, tym bardziej ze nie widze zmian w funkcjonowniu organizu. sama juz nie wiem, ale nie bede spekulowac, poczekamy- zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisica25
Czesc Kirszcza. Jesli chodzi o ten metformax to lekarka powiedziala mi ze skoro tak zle sie czuje po trzech tabletkach dziennie to mam brac dwie. Ale jak tu brac dwie, skoro trzeba brac je w trakcie posilku(a wlasnie nie wiem czy ci o tym powiedzieli ale powinno sie je brac mniej wiecej w polowie posilku to nie bedziesz miala az takich dolegliwosci) , a jakim cudem mam brac dwie skoro jem jeden posilek? Bo nie moge wcisnac nic wiecej w siebie. Moze i powinnam brac te dwie tabletki ale sama zdecydowalam ze bede lykala jedna i najwazniejsze ze lepiej sie czuje. A co do Diane35 to tak jak kiedys pisalam bralam ja jamies trzy lata i przez cale 21 dni lykania bylo mi niedobrze nie wspominajac juz o fakcie ze w ciagu 2 lat przytylam jakies 25 kg teraz biore Cilest i jestem z niego zadowolona, nie mam mdlosci , nie przybieram na wadze a ostatnio nawet jak calkowicie wyeliminowalam cukier zrzucilam w ciagu tygodnia 5 kg nie robac nic po za lykaniem 1 tabletki metformaxu dziennie. A wiec powodzenia Ci zycze i uszy do gory bo mdlosci i biegunki mina najpozniej po 2 moze 3 tygodniach :) , poprostu organizm musi sie przyzwyczaic do tych lekow. Pozdrawiam Lisiczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirszcza
dzięki Lisico25 za te słowa, masz rację - jak wzięłam podczas posiłku to nie było już tak źle tylko mi nikt przedtem o tym nie powiedział . a ten mój brak apetytu postaram się wykorzystać tak że będe staranniej dobierać to co jem - nie byle co tak jak miałam poprzednio z racji wilczego apetytu, tylko zdrowo no i dużo cynamonu w diecie, który działa podobnie jak metformax. nie zapominajmy o tym. jeszcze ty mi powiedz Lisico droga czy brałaś może kiedykolwiek bromergon? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio uslyszalam, ze przy takim problemie z jajnikami, jaki mamy, nie powinno sie uzywac tamponow. Wiecie cos moze na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata 83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moglaby ktoras polecic mi dobrego endykronologa na pomorzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata 83
Czy powiekszona lechtaczka ma cos wspolnego z ta choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata 83
cHODZILO MI WARGI SROMOWE, CZY POWIEKSZENIE MA COS WSPOLEGO Z TA CHOROBA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisica25
Czesc Kirszcza . Ciesze sie ze moglam Ci pomoc przynajmniej w tej sprawie a co do tego leku to nie mialam z nim jeszcze nigdy stycznosci a wiec niestety nie jestem w stanie Ci ponmoc.Przykro mi. Pozdrawiam Lisiczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mały baczek
Kirszcza - ja brałam bromergon 1 tabl dziennie przez jeden cykl na obniżenie prolaktyny, wczoraj odebrałam wyniki badan i jest w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirszcza
ach, mały bączku, to ja juz powoli zaczynam kumać o co chodzi w tej całej tabsoterapii... w PCO częstokroć ma sie do czynienia z podwyższoną prolaktyną (czyli jak ja i ty) a czasem nie jak u Lisicy25 i dlatego ja biore małe ilości bromergonu na zbicie tego, ale na dłuższą metę nie stosuje sie tego leku tak jak w hiperprolaktynemii - non stop bo to nie jest naszym głównym problemem, tylko jednym z powikłań. bo teoretycznie ten metformax powinien mi pomóc zaleczać główną przyczynę powikłań czyli spowodować że mniej insuliny bedzie niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania mojego organizmu, a która działa źle na jajniki i powoduje moje problemy.... Ha! myślę że to kumam. Czyli metformax bede juz musiała zawsze brać , a bromergon tylko teraz... tylko jeszcze nei wiem po co mi ta głupia diana 35...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megggg
napiszcie mi jak dawkujecie bromergoni jakie on powoduje skutki? tylko jeden cykl? ja mam brać aż do dwóch, stopniowo zwiększać dawki... sa jakies skutki uboczne?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×