Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość ballbiina
a pozatym wczoraj wieczorem bardzo bolalo mnie podbrzusze bo czesto mnie pobolewa lekarz stwierdzil ze nie ktore kobitki tak maja bo sie macica powieksza i z usg jest wszysto wporzadku mocz i morfologia ok ! rano wstlam wiecie przegonilo mnie troche ;-) i bol przeszedl teraz czuje ze mi sie chce a nie moge znowusz i czasami znow mnie pobolew nie wiem czy to od zaparc !! ale zaobserwowalam ze mam 37 stopni c dzwonilam do lekarza i mi mowi ze to normalne zebym sie nie martwi zrelaksowala lerzala i rosla w ciaze w piatek ma wizyte ale zmierzylam sobie teraz i mam 37.1 stopni C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ballbiina
ale co ze kobitki mja 2 dni w roku plodne dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ballbiina
ja tez to pierwszy raz uslyszalam ale po fakcie jak uz zaszllam hihiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinka a gdzie ten doktorek przyjmuje czy to \"dzieki\" niemu zaszlas w ciaze ???? Ja obecnie szukam dobrego lekarza z okolic bo juz mam dosc tych lekarzy ze sląska :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ballbiina
nie do niego trafilam jak juz bylam wciazy !! bo przyjmowal w piatki a w czwartek powiedzieli mi w szpitalu ze jestem 50 na 50 i nie moglam dluzej czekac zna go moja tesciowa bo jej przeprowadzal operacje i szwagierce utrzymal ciaze z blizniakami teraz juz maja po 8 lat i roczna coreczke zdrowiuska bo rownierz miala zagrorzone ciazy mozna na niego polegac i dzwonic o kazdej porze dnia i nocy pozatym zrobil na mnie dobre wrazenie byl szczegolowy i widac ze sie zna na tym co robi i ma bardzo dobry sprzet!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ballbiina
przyjmuje na Racławickiej przed sadami dr.Rafal Betcher trzeba sie umawiac tel na wizyte ale zawsze przyjmuje! dzwonilam do niego dzisaj i byl bardzo sympatyczny wyjasnil mi przez telefon i wypytal a nie splawil jak inni! a i jest odziwo nie drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ballbiina
Specjalista ginekolog poloznik cytolog Rafal Betcher laparoskopia,laser , misniaki nadzzerki operacje prowadzenie ciazy prowedzenie porodu porod rodziny sztuczne zaplodnienie labolatorium gin-pol szkola rodzenia bank nasienia itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tigra20
hey dziewczyny! na stronie 338 któraś z Was podała normy estradiol 90-716, a jak ja mam 60.770, to co to może oznaczać?? chyba, że normy są błędnie podane, wizyte u gina mam w weekend Pozrd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tigra20
to badanie miałam robione w 5 d.c. nie umiem sie połapać, jaka to faza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tigra20
Znalazłam normy hormonów, może komuś się przyda Aldosteron - hormon wydzielany przez kore nadnerczy, ktory reguluje gospodarke elektrolitwa , czyli wplywa na poziom sodu, chloru, potasu w naszym organizmie. Norma : 4-14 ng/dl Ponizej normy : niewydolnosc kory nadnerczy (choroba Addisona), nefropatia cukrzycowa, niedobor potasu; wynik taki wystepuje takze przy nadmiernej ilosci wypijanych plynow. Powyzej normy : nadczynnosc kory nadnerczy (zespol Conna) Androgeny - meskie hormony plciowe, wytwarzane w jadrach (zenskie nandercza i jajniki wytwarzaja je rowniez w mniejszcych ilosciach). Normy Testosteron - mezczyzni: 7,6-34 nmol/l (2,2-9,8 ng/ml); Kobiety 0,69-2,77 nmol/l (0,2-0,8 ng /ml). DHEA - mezczyzni:13,8 -27,7 nmol/l (4,0-8,0 ng/ml); kobiety : 5,2 -25,3 nmol/l (1,5 - 7,3 ng/ml). Ponizej normy : niedoczynnosc jader, zniszczenie gonad wywolane stanem zapalnym pochodzenia wirusowego lub bakteryjnego, chemioterapia lub radioterapia. Powyzej normy : guzy jader u mezczyzn lub guzy kory nanderczy i jajnikow u kobiet. Estrogeny zenskie hormony plciowe, z których najwazniejsza role odgrywa estradiol wytwarzany przez jajniki (niewielkie ilosci estrogenow powstaja także w meskich jadrach) Normy estradiol - kobiety 55 - 925 pmol/l; mezczyzni : 29 - 132 pmol/l . Uwaga : gdy badamy stezenie estrogenow u kobiet, wazny jest dzien cyklu miesiecznego; podane normy odpowiadaja polowie cyklu, kiedy sa najwyzsze. Ponizej normy : uszkodzenie jajnikow , uszkodzenie przysadki lub podwzgorza. Powyzej normy : choroby jajnikow (w tym nowotwory), ciaza; u mezczyzn - guzy jader. Hormony tarczycy - w tarczycy powstaja trzy hormoy: T3 (trójjodotyronina), T4 (tyroksyna) oraz kalcotynina. Chcac jednak sprawdzic stan tarczycy, nalezy oznaczyc poziom tyreotropiny (TSH) wytwarzanej przez przysadke oraz wolnej trójjodotyroniny (FT3 - free T3) i wolnej tyroskyny (FT4), które w odroznieniu od T3 i T4 nie wiaza się w surowicy z bialkami. Normy : T3: 2 - 10 mU/l; T4 5-12 ug/dl; TSH: 0,27 - 4,0 mU /l; FT3: 2,3 - 6,6 ng/ml ; FT4: 0,9 - 2,4 ng/ml. Ponizej normy: niedoczynnosc tarczycy, choroby ogolnoustrojowe (cukrzyca), stany pooperacyjne, nadmierny wysilek fizyczny; Uwaga :zmniejszenie stezenia TSH swiadczy o nadczynnosci tarczycy. Powyzej normy : nadczynnosc tarczycy; uwaga: zwiekszenie steazenia TSH swiadczy o niedoczynnosci tarczycy. Kortyzol - hormon wytwarzany przez kore nadnerczy, który chroni ustroj przed stresem. Jego poziom ulega cyklicznym zmianom w ciagu doby. Norma : godz. 8.00: 5-25 ug/dl (0,14 - 0,96 umol/l lub 138 - 690 nmol/l) Godz 12: 4- 20 ug/d;l ( 0,11- 0,54 umol/l lub 110 552 nmol/l) Godz 24.00: 0- 5 ug/dl (0,0 - 0,14 umol/l lub 0,0 - 3,86 nmol/l) Ponizej normy : niewydolnosc kory nadnerczy (choroba Addisona), wtorne choroby przysadki lub podwzgorza. Powyzej normy : nadczynnosc nadnerczy, choroba Cushinga, depresja. Oznaczenia jedostek wskaznikow : M/u(chodzi o oznaczenie mikrona takie u z kreska)l - milion na mikrolit lub na milimetr szescienny) G/L miliard na litr Kul - tysiac na mikrolitr lub na milimetr szescienny T/l bilion na litr Mg/dl miligram na decylitr lub na 100 mililitrow (czasami oznaczone jako mg%) G/dl - gram na decylitr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ballbiina
ale tak jak pisze ola normy zaleza od labolatorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chociaż spodziewałam się że to tak będzie.... podejrzewałam że to od luteiny, ale pewnie masz rację że od pregnylu.... tylko temka mogłaby mi spaść bo ciągle 36,8-37,1 nie liczę na nic szczególnego.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj to jakiś dramat.... mam wrażenie że nawet podmuch wiatru by bolał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm tak już od jakiegoś czasu się zastanawiam, ale wstydziłam się zapytać... co to jest to CLO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Olus ja mialm wlasnie tak bolace sutki ze przejechanie pidzama sprawial mi bol i mam temperaturke 36,8 i 37 hiihiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w poniedzialek po 18 h porodu przyszla na swiat moja coreczka Nina :) Jej zdjecia na fotosiku i nk. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka... słodziutka ta twoja kruszynka :) Boshe... dzisiaj boli bardziej.... a myślałam że już nie może....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko, Twoja dzidzia jest prześliczna! A jakie ma włosy!!! Gratuluję !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Surfitka gratuluje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko warto było tyle czekac ??? :D Gratuluje Kochana ślicznej córeczki i wracaj do Nas w pełni sił szybciutko :) Olu a kiedy masz nie dostac @ :D ????? Moze juz czas na test ???? Basienko 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×