Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość Klaudiunia
Mamo_Samiego - dziękuję i bardzo za życzenia i słowa otuchy... mam nadzieję, że i ze mną będzie dobrze... na razie dostałam tabletki, które mają okres wywołać, a potem się zobaczy... pozdrawiam K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadine85
Witam wszystkich!!! Podobnie jak wy wszystkie jestem dotknieta tà przykra chorobà pcos... Mam 23 lata i choruje na nia od roku.Objawiala sie u mnie podwyzszonym testosteronem,wypadaniem wlosow(tak obfitym,ze wpedzilo mnie to w depresje)a takze tradzikiem. Endykrynolog zapisal mi tabletki antykoncepcyjne,a dermatolog na wypadanie wlosow loxon5% i witaminy methiovit.Odkad zaczelam wszystko stosowac probnlem wypadajacych wlosow zniknal,problem z tradzikiem takze.Od kwietnia tego roku zaprzestalam zazywanie tabletek,poniewaz chcialam przygotowac sie do zajcsia w ciaze-a zawsze slyszalam,ze przerwa po tabletkach jest wskazana. Na chwile obecna stracilam juz znaczna czesc wlosow(przez3,5m-ca),nie daje sobie rady z tradzikiem....ogolnie masakra. W dodatku przeprowadzilam sie do francji i po wizycie u ginekologa jestem totalnie zdezorientowana.....nie wiem co mam robic Ginekolog przepisala mi tabletki antykoncepcyjne holgyeme-na poprawe cery i wypadanie wlosow takze.Doradzila mi,abym pobrala teraz tabletki ,jesli na poczatek przyszlego roku planuje dziecko.One maja uregulowac ten szal hormonow,co ulatwi mi zajscie w ciaze.Chcialabym dodac,ze zawsze mam regularna miesiaczke ,trwajaca 5 dni bezwzgledu na to czy biore tabletki czy nie No a co z ta wymagana przerwa po zazywaniu tabletek???? Ja nie chce urodzic chorego dziecka...kazdy wie,ze hormony moga miec zly wplyw na dziecko..... (2 tygodnie wczesniej mialam wizyte z inna pania ginekolog i ona poradzila mi przerwe od 6-9m-cy) Jestem juz zrozpaczona.....kto moze mi pomoc......chyba nikt-bo kazdy mowi cos innego..... prosze o porady!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
asiulka- ja miałam noclegi w villa pod topolami, taki pensjonat, blisko centrum i plaży, my wróciliśmy w sobotę, a pjechaliśmy we środę. muszę się Wam pożalić, wczoraj mój Tto miał robione ct klatki piersiowej i lekarz zobaczył, że nowotwor z płuc zrobił przerzut na trobę i ma 3ogniska zapalne na niej:( Tato nie wie o wątrobie, o płuchach wie, bo walczy z tą chorobą od stycznia 2007... a miesiąc temu miał robione usg i nic nie było na tej wątrobie. mam proawie środek cyklu, nie wiem co robić, czy starać się o dzieciatko... Tak był chciała, żeby Tato mógł się nacieszyć wnukiem, czy wnuczką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martushia to tak jak mówiłam że w tym samym czasie bo my wyjechaliśmy w środę a wróciliśmy w niedzielę, tylko że ty byłaś w okunince (jeśli się nie mylę) a ja w skorzęcinie w \"hotelu nad jeziorem białym\" ;) jeśli chodzi o tatę to bardzo ci współczuję :( no a o dzidzię się staraj, może taka wspaniała nowina pobudzi w twoim tacie chęć życia i walki z chorobą 🌼 pozdrowionka i buziale dla ciebie 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak dla przypomnienia :D Tabelka Staraczek PCOS-ek Nick...................Wiek........Rozpoczynam starania...Miejscowość Pierniczek_83.......24...........oby jak najszybciej.......Kraków Ejmi....................25..........w 2008 roku.................Ostrów Maz markotka.............23..........28.06.2008r............ ..... Konin A_psik ................23 .........grudzień 2005 .............Częstochowa basia.mm ............27 ..........wrzesień 2006 .............Tychy mama Samiego ......28 .........styczeń 2007 ...............Częstochowa agasaw31............31..........lipiec 2007...................Warszawa fafforek..............24..........wrzesień 2007...............Wieluń/Sko Astat..................35..........marzec 2008...................Kraków ankra50...............28.........listopad 2008..................R-sko choineczka..........22..........styczeń 2009.................Gliwice repetytorium.......23..........powolutku od teraz..........Olsztyn asiulka 1981.........26..........październik 2007....Wyszków k/Wa-wy aniasz_75............33.........jakieś 2 lata.............Jelenia Góra Martushia2007......22.........pażdziernik 2007........... LBN Tabelka Szczęśliwych Mamusiek PCOS-ek Nick .................Wiek......Starań .Dzidzia....Miejscowość.. Poród Surfitka .............28.........5 lat....C............Kraków/NY..14.06.08 mama Samiego .....28..........0.......M ...........Częstochowa17.02.05 agasaw31...........31..........0.......M............Szcz ecin18.11.03 dunia25..............26.........8mies...............Kraś nik k.Lublina 11.08r. kitka76 .............31........1,5r...................Gdynia........ .24.10.08 Let...................28.........0,5r....chłopiec......P oznań.....08.07.08 balbiina..............24.........2,5......?............C zęstochowa....19.02.2009 foczi78 ..............29 ........1,5 r....?............Warszawa.......02.2009 Ola K-P................26..........2 mies...............Warszawa.....02.03.2009 ja_biedna.........23.............1 mies .......???.....sko........24.12.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose_e
Martushia2007 - współczuje choroby taty, mam nadzieje , że wszystko sie dobrze ułoży. Bądź dla niego podporą w tej strasznej chorobie. nadine85 - możliwe, że zespół pco się u Cb nasilił, nie odstawiaj leków. Mam 19 lat. Rok temu dowiedziałam, się , że mam pco. Z początku miałam nadzieje , że da sie to wyleczyć.. pobiore parre miesięcy leki hormonalne i sie wszystko unormuje. heh teraz już wiem, że niestety tak łatwo nie będzie. Przede wszystkim zrobiono mi szereg badań, które pozwoliły ostatecznie potwierdzić występowanie tej choroby. 1) badanie ogólne moczu 2) morfologia 3) ob 4) hormony : tsh, tyroksyna 5) jonogram 6) lipidy : cholesterol hdl i ldl, trójglicerydy 7) hormony płciowe fsh, lh,estradiol, progesteron, testosteron 8) test z metoklopramidem : prolaktyna, prolaktyna po 1 h, prolaktyna po 2h 9) usg Pierwszy lekarz u którego byłam polecił mi terapie antykoncepcyjną. Na początku brałam Yasminelle, niestety po 6 dniach kuracji strasznie bolała mnie głowa i miałam odrętwienie prawej ręki.. masakra ( nie martwcie sie nie każda kobieta źle toleruje ten lek ) potem po 3 dniach od odstawienia antykoncept pojawiła się już druga w miesiącu @... potem przypisał mi Regevidon.. antykoncept, który znowu źle tolerowałam : p (nudności i ból żołądka).. i w tym samym miesiącu 3 dni po odstawieniu R pojawiła sie już trzecia @ ! Mówie wam dziewczyny..łaziłam taka podenerwowana, istny szok. Nigdy w życiu czegoś takiego nie miałam. Wystraszyłam się, bo przecież takie częste @ mogą doprowadzić do niedokrwistości.. Czułam osłabienie , więc zaczęłam brać witaminy z duzą zawartością żelaza :) ale co dalej.. pojechałam do innego lekarza - gina i powiedziano mi , że niepotrzebnie brałam antykoncepty. Doktorka odpowiednio zinterpretowała moje badania i powiedziała, że w antyk jest dużo estradiolu, a ja mam jego odpowiednią ilość we krwi.. jedyne co musze brać to luteine przez 2gi cykl. Nawet sie ucieszyłam , bo nie są tak bardzo szkodliwe i są tańsze. Podobno będę musiała brać te leki do końca życia.. w przypadku ciąży trzeba będzie zmienic te leki.. ehh jakoś dam rade.. w końcu są gorsze choroby... Obecnie siedze jak na szpilkach, boje sie niesamowicie , ponieważ po odstawianiu leków antykoncepcyjnych ( nawet gdy nie dokończyłam całej kuracji do końca) po 3 dniach pojawiała sie @.. a co za tym idzie..boje sie , że mój cykl zmienił się i teraz bedzie trwać 10 dni, albo 12 :( taki cykl nie dość że osłabia to jeszcze uniemożliwia mi leczenie luteiną. Poza tym nie mam typowych problemów z owłosieniem.. za to trądzik ostanio się ze mną nie rozstaje : p Często bolą mnie jajniki ( czasami jak skurw***, są powiększone z licznymi pęcherzykami) Nie wiem ile nas tu wszystkich jest, ale jak na 5 % procent kobiet w wieku reprodukcyjnym na tym Forum jest nas sporo :) Ciesze sie , że utworzono taki temat, będę tu często zagladać i służyć swoją \\\"radą\\\". Dziękuje za uwagę, gratuluje wszystkim mamom z pco zdrowych dzieci i 3mam kciuki za przyszłe mamy aaa i oczywiście za porządne zahamowanie choroby. Dziewczyny, jestem z wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadine85
Tez tak sadze,aby teraz dokonac kontynuacji zazywania tabletek.Ale co potem kiedy zechce starac sie o dziecko????jak dlugà przerwe bede musiala zrobic po odstawieniu tabletek???? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka Staraczek PCOS-ek Nick...................Wiek........Rozpoczynam starania...Miejscowość Pierniczek_83.......24...........oby jak najszybciej.......Kraków Ejmi....................25..........w 2008 roku.................Ostrów Maz markotka.............23..........28.06.2008r............ ..... Konin A_psik ................23 .........grudzień 2005 .............Częstochowa basia.mm ............27 ..........wrzesień 2006 .............Tychy mama Samiego ......28 .........styczeń 2007 ...............Częstochowa agasaw31............31..........lipiec 2007...................Warszawa fafforek..............24..........wrzesień 2007...............Wieluń/Sko Astat..................35..........marzec 2008...................Kraków ankra50...............28.........listopad 2008..................R-sko choineczka..........22..........styczeń 2009.................Gliwice repetytorium.......23..........powolutku od teraz..........Olsztyn asiulka 1981.........26..........październik 2007....Wyszków k/Wa-wy aniasz_75............33.........jakieś 2 lata.............Jelenia Góra Martushia2007......22.........pażdziernik 2007........... LBN Tabelka Szczęśliwych Mamusiek PCOS-ek Nick .................Wiek......Starań .Dzidzia....Miejscowość.. Poród Surfitka .............28.........5 lat....C............Kraków/NY..14.06.08 mama Samiego .....28..........0.......M ...........Częstochowa17.02.05 agasaw31...........31..........0.......M............Szcz ecin18.11.03 dunia25.........26.........8mies...SYNIO..Kraśnik k.Lublin 11.08r. kitka76 .............31........1,5r...................Gdynia........ .24.10.08 Let...................28.........0,5r....chłopiec......P oznań.....08.07.08 balbiina..............24.........2,5......?............C zęstochowa....19.02.2009 foczi78 ..............29 ........1,5 r....?............Warszawa.......02.2009 Ola K-P................26..........2 mies...............Warszawa.....02.03.2009 ja_biedna.........23.............1 mies .......???.....sko........24.12.2008 Wstawiłam poprawkę odnośnie płci;) Marthusia baaardzo Ci współczuję choroby taty:O no i tak jak jedna forumowiczka powyżej napisała....staraj się nadal a nawet bardziej jeśli można bo faktycznie taka wiadomość może mu wiele dać i pomóc zatrzymać przy życiu :) A my wczoraj byliśmy na grzybach bo ponoć straszne wysypy ale nie trafiliśmy na ten las gdzie ten \"wysyp\" :D nazbieraliśmy ale nie za dużo :) dodleniłam się,zmęczyłam bo zero kondycji teraz u mnie i poszłam spać już po 20tej :D Miłego dnia życzę 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lollydolly
Hej dziewczyny. Ja dowiedziełam sie dwa tygodnie temu że mam PCO. Najpierw spóźniał mi sie okres, zrobiłam test i wyszły dwie kreski, ale gin stwierdził brak pęcherzyka płodowego, i powiedział że może za wcześnie. Dalej nie miałam okresu przez następny miesiąc. Potem zaczęłam krwawić i pojechałam do szpitala i tam to samo, że nie ma pęcherzyka. I wypisali mnie do domu stwierdzając, że to normalny okres (tylko ciekawe skąd te dwie kreski i zgaga, którą wcześniej miałam tylko podczas ciąży, bo mam już śliczną córeczkę- 10 mies.). I potem znowu dwa miesiące bez @. No i USG, pare pytań o pierdoły i powiedział mi, że mam policystyczny jajnik. Bez żadnych dodatkowych badań. Przepisał mi Luteine 50 i kazał brać trzy razy dziennie po jednej przez cztery dni i czekać na okres, a jak sie zacznie to zacząć brać Cilest. Nie widziałam, żeby któraś z was tak miała. Może ktoś mi coś poradzi? Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziołszki - Repetytorium - tak chumorek mi się poprawił - wczoraj bylam na zakupach z mężęm, ale nie ważne - jak ty się czujesz - co z Tobą? Boli cię jeszcze? Martusiu - trzymaj się i zrobcie tacie prezent w postaci wnuka. Nadine - ja slyszałam o trzy miesięcznej przerwie w braniu antyków przed staraniami o dziecko, ale to nic pewnego :) lollydolly - może to byla tzw ciąża biochemiczna? Ale to pco to chyba nie masz jeszcze dobrze zdiagnozowane. Mialaś robione badania hormonów? - lh, fsh i inne? czy tylko jajniki mają budowę pęcherzykowatą? Nareszcie weekend i coraz bliżej do urlopu :) Poprawiam tabelkę bo mnie ciągle odmładzacie :) Tabelka Staraczek PCOS-ek Nick...................Wiek........Rozpoczynam starania...Miejscowość Pierniczek_83.......24...........oby jak najszybciej.......Kraków Ejmi....................25..........w 2008 roku.................Ostrów Maz markotka.............23..........28.06.2008r............ ..... Konin A_psik ................23 .........grudzień 2005 .............Częstochowa basia.mm ............27 ..........wrzesień 2006 .............Tychy mama Samiego ......29 .........styczeń 2007 ...............Częstochowa agasaw31............31..........lipiec 2007...................Warszawa fafforek..............24..........wrzesień 2007...............Wieluń/Sko Astat..................35..........marzec 2008...................Kraków ankra50...............28.........listopad 2008..................R-sko choineczka..........22..........styczeń 2009.................Gliwice repetytorium.......23..........powolutku od teraz..........Olsztyn asiulka 1981.........26..........październik 2007....Wyszków k/Wa-wy aniasz_75............33.........jakieś 2 lata.............Jelenia Góra Martushia2007......22.........pażdziernik 2007........... LBN Tabelka Szczęśliwych Mamusiek PCOS-ek Nick .................Wiek......Starań .Dzidzia....Miejscowość.. Poród Surfitka .............28.........5 lat....C............Kraków/NY..14.06.08 mama Samiego .....29..........0.......M ...........Częstochowa17.02.05 agasaw31...........31..........0.......M............Szcz ecin18.11.03 dunia25.........26.........8mies...SYNIO..Kraśnik k.Lublin 11.08r. kitka76 .............31........1,5r...................Gdynia........ .24.10.08 Let...................28.........0,5r....chłopiec......P oznań.....08.07.08 balbiina..............24.........2,5......?............C zęstochowa....19.02.2009 foczi78 ..............29 ........1,5 r....?............Warszawa.......02.2009 Ola K-P................26..........2 mies...............Warszawa.....02.03.2009 ja_biedna.........23.............1 mies .......???.....sko........24.12.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Czesc Babeczki:) mamo_Samiego: :) bylam dzis u lekarza, badal mnie a ja myslalam, ze padne na tym fotelu, bolalo mnie podbrzusze i strasznie lewy jajnik podczas \"gniecenia\", powiedzial, ze jestem przed @ stad te dolegliwosci- w sumie @ mam miec za ok.8, 9 dni wiec moze i tak, ale dziwne ze mnie tak bolal.Nadal mnie boli, ale przynjamniej wiem na czym stoja:P pewnie bede miala bolaca i mocna@:/ Widac co nowy cykl czlowiek ma najdziwniejsze dolegliwosci:P Ciesze sie ze u ciebie juz jest ok:) nic nie poprawia lepeij humorku od zakupow:)🌻 Bylam u endo i wiecie co?- dziwna sprawa- powiedzialam, ze mam slabe @ podczas brania duphastonu, ktore wygladaja jak plamienia, a lekarka, zmniejszyla mi dawke duphastonu na1/2 tabl. przez 10 dni od 16-25 d.c.bylam szczerze zdziwiona bo myslalam, ze zwiekszy mi dawke a tu taka niespodzianka? powiedziala, ze jak @ nie wystapi do 5 dni to wymysli mi inna kombinacje:/ bralyscie duphaston po pol tabl.? zalecila mi branie duphastonu jeszcze 4 miesiace i odstawienie go na pol roku, zeby sparwdzic czy bede miala okres i czy bedzie regularny... Ps. czy ktoras z was moze wie, czy mozna stosowac jednoczesie castangnusa i duphaston? mam podwyzszona prolaktyne, a lekarka sie tym nie zainteresowala nawet:/ chyba ja zmienie bo jakos nie bylam zadowolona z wizyty!:P lollydollly: ja ci nie pomoge bo nic na ten temat nie wiem, ale skoro starasz sie o dziecko to po co lekarz przepisal ci antykoncepcje? Usciski dla wszystkich:)👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy...aż się popłakałam... ajjj...w ten weekend mamy wesele, rodzice wiadomo, nie będą się bawić, ale pojadą, zobaczymy czy Tato wytrzyma... mam nadzieję, że wszystko się ułoży, chociaż jest mi ciężko... oj, nie będę Wam już zawracała głów :) Kochane jesteście :) po weselu napiszę jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO repetytorium Ja na twoim miejscu bym uważała na ten duphaston. Spowodował obfite plamienia, nie zatrzymała okresu, urosły mi cysty wielkości pomarańczy. Po nim moje PCO przekształciło się w endometriozę. A teraz mam usuniętą macicę i przydatki. Proponuję pozostać przy normalnych tabletkach antykoncepcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie miałam żadnych dodatkowych badań. A ciąży nie planuję, ten test zrobiłam bo spóźniał mi sie okres, ale nie byłby to planowany dzidziuś;) Lala ma dopiero 10 miesięcy. A tak a propo to nie widziałam, żeby któraś z was mając już dziecko zachorowała na PCO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badam sobie cukier glukometrem... i na czczo mam 75... a pod koniec po wszystkich posilkach... mam 51 :/ co Wy o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chineczko nie znam sie na tych cukrach martusia trzymaj się Tabelka Staraczek PCOS-ek Nick...................Wiek........Rozpoczynam starania...Miejscowość Pierniczek_83.......24...........oby jak najszybciej.......Kraków Ejmi....................25..........w 2008 roku.................Ostrów Maz markotka.............23..........28.06.2008r............ ..... Konin A_psik ................23 .........grudzień 2005 .............Częstochowa basia.mm ............27 ..........wrzesień 2006 .............Tychy mama Samiego ......29 .........styczeń 2007 ...............Częstochowa agasaw31............31..........lipiec 2007...................Warszawa fafforek..............24..........wrzesień 2007...............Wieluń/Sko Astat..................35..........marzec 2008...................Kraków ankra50...............28.........listopad 2008..................R-sko choineczka..........22..........styczeń 2009.................Gliwice repetytorium.......23..........powolutku od teraz..........Olsztyn asiulka 1981.........26..........październik 2007....Wyszków k/Wa-wy aniasz_75............33.........jakieś 2 lata.............Jelenia Góra Martushia2007......22.........pażdziernik 2007........... LBN Tabelka Szczęśliwych Mamusiek PCOS-ek Nick .................Wiek......Starań .Dzidzia....Miejscowość.. Poród Surfitka .............28.........5 lat....C............Kraków/NY..14.06.08 mama Samiego .....29..........0.......M ...........Częstochowa17.02.05 agasaw31...........31..........0.......M............Szcz ecin18.11.03 dunia25.........26.........8mies...SYNIO..Kraśnik k.Lublin 11.08r. kitka76 .............31........1,5r...................Gdynia........ .24.10.08 Let...................28.........0,5r....chłopiec......P oznań.....08.07.08 balbiina..............24.........2,5......?............C zęstochowa....19.02.2009 foczi78 ..............29 ........1,5 r....?............Warszawa.......02.2009 Ola K-P................26..........2mies...............Warszawa.....02.03.2009 ja_biedna.........23.............1 mies .......???.....sko........24.12.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babulce:) Mnie się skończył duphaston a przez roztargnienie ostatnio na wizycie i przez poznanie płci z tych emocji nie zapytałam co dalej i mój ginek też się zapomniał:D no i poszedł w odstawkę a zobaczymy co będzie jak nie będę teraz brała,lecę już na samej nospie,żelazie i wieeelkim baanowym magnezie:) a poza tym duphaston ponoć można brać max do 6miesiąca ciąży a mi już minął:) Marthusia my też mamy wesele 15sierpnia pójdziemy ale na króciutko bo wiadomo jak ze mną ale zawsze choć na trochę to coś.Wczoraj 1raz w ciąży zakupiłam sobie z tej okazji farbę do włosów bo spłowiałam totalnie przez tyle miesięcy no i mam dylemat odnośnie ubioru na wesele,cholera nie mam nic eleganckiego ciążowego a typowej kiecki ciążowe za blisko 200zł nie będę przecież na 1raz specjalnie kupowała:O nie wiem co ja na siebie włożę ech... Marthusia ja właśnie dojrzałam z tabelki że Ty masz dopiero 22latka kochana :) więc z ciążą jeszcze czasu spokojnie bez nerwów możecie się starać:) Basiamm Marthusia Ola_K-P Apsik Surfitka Ja biedna MArkotka Let Pierniczek Kitka Mama Samiego Repetytorium Astat Ankra Fafforek Ejmi Choineczko mam nadzieję że nikogo nie pominełam🌼:)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
pozdrawiam Was wszystkie!!! nie odzywam sie bo jakos nie mam weny na pisanie... dzieje sie sporo i jakos tak nie mam czasu zajrzec! ale mysle o Was bardzo czesto! wpadne innym razem to moze sie bardziej rozpisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia ja też szukam \"czegoś\" na wesele . Tylko , że ja ide dopiero za miasiąc . Niewiem jaki rozmiar kupić , żeby nie wyglądać jak słoń w worku ;) w koncu to juz bedzie 8 miesiac . Nie chciałabym też za duzo wydać . TYlko raz to ubiorę ... MIłego weekendu kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobitki :) Nie pisze bo non stop gdzies fruwam :P nie moge usiedziec w domu :) odkąd mam samochód :):P wypoczęta po urlopie marzę juz o nastepnym i pytam sie mezusia gdzie pojedziemy w przyszlym roku a on mi na to : żonka a Ty nie myslisz o potomstwie ??? zamurowalo mnie :P :) oczywiscie ze mysle jak niedawno zkladalam sobie ze bede sie starac o dzidzie tylko musze swoj organizm doprowadzic do porzadku to juz udalo mi sie schudnac z czego jestem bardzo zadowolona bo usabilizowalo mi sie cisnienie , @ regularnie, czuje sie lekka :) jeszcze jakies 8 kg i moge spokojnie zacząc sie starac :) bo czuje ze dopada mnie instynkt :) taki mocny ze ostatnio wyladowuje sie na mezu ......... wiecie jak ;) ;) ;) Trzymam za wszystkie kciuki :) pozdrowionka i całuski :D Basiu ,Marthusia, Dunia, Choineczka, Surfitka, Pierniczek, Markotka,Ja biedna, Lucynka, Asia, Repetytorium, Fafforek, Mamo Samiego, Astat, Ankra, Kitka, Ola, :) i wszystkie ktore nie wymienilam :) 👄 🌼 Markotka ja sie pytalam czy am gratulowac ?????????????????? :D:D co z Tobą ??????????????????????????????/ Dunia super kiecuszka juz sobie wyobrazam jak sexi bedziesz w niej wygladac :D Marthusia młodziutka jestes masz duze szanse :) musi Ci sie udac :) papappatki ide robic jabłecznik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia ładniutka ta sukienka ale terz sa takie modne nie tylko dla ciezarnych wiec wykorzystasz na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×