Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Emmi

Mini klub dla miłośników zwierząt

Polecane posty

Hejka wsszystkim!!!! kocia jest niemozliwa!! wczoraj wrocila z pracy troche wczesniej i zmusila mnie wrzaskiem do tego zeby z nia wyszla na specerek!!!! rzucila wiec zakupy w przedpokoj i poszlam z ksiezniczka na spacerek.....jak juz mowielam ze idziemy do domu to nie chciala wyjsc z krzakow......:-P a zaraz potem wrocil malzonek i jego probowla namowic na spacer!!!! mala oszustka, musilam go uswiadomic, ze przed wchwila wrocilysmy i bylysmy 40 minut, wie c nie ma podstaw sie awanturowac..... mala lobuzica...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe,a moja Kicia sie wycfanila w oszukiwaniu ze nie dostala jesc.Kazdego kto wraca do domu osacza juz przy wejsciu i miaukiem odprowadza az do jej miski.I na poczatku tosmy sie na te oszustwa nabierali,albo nam bylo zal-no bo moze faktycznie glodna:)A co sie okazalo-ostatnio nasz wet na kontrolnej wizycie kazal kotke odchudzic bo za gruba jest.Drugiej tez nic w tej kwestii nie brak,no i od tygodnia jestesmy na diecie:)Cale szczescie ze pies je osobno,bo z cala trojka na diecie to bym chyba nie wytrzymala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szklany nóż
Cześć Wszystkim. Na wstępie powiem ,ze kocham zwierzęta :P MAm teraz szczeniaka dobermana. JEst rozbrykany i strasznie nieposłuszny. Ucieka kiedy ma okazję, nie mogę spuścić jej ze smyczy, bo boję sie, że wpadnie pod samochód. Karcenie jej w formie bicia po tyłku nic nie daje, jeszcze bardziej się oburza. Czy ktoś miał taką podobną sytuację? Czekam na rady, bo nie wiem co robić. Dodam, że szczeniak ma 4 miesiące. Pozdrawiam wszystkich miłośników zwierząt! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cieplutko :) mamy 100 stronkę :) torcik się należy :) Kotki na zimę więcej jedzą żeby nabrać tłuszczyku i nie marznąć :). Glucik zrobił się mięciutki, za to jak zacznie się robić cieplej będzie znowu chudy, żeberka będzie można liczyć :). Wszystkie moje koty tak robiły, więc nie martwię się, że trzeba będzie go odchudzać. Glutek naszczęście na dworek sam się wyprowadza, nie muszę z nim za każdym razem wychodzić :). Pikuś już biega na czterech łapkach czasem tylko przypomina mu się że na jednej nie mógł :) za to zrobił się przylepny za trzech :). Dzisiaj przyszedł do nas znajomy. Pikuś wpakował mu się pod łokieć i kazał się drapać po brzuszku :). Cały czas wizyty ok. dwóch godzin tak spędzili :). 👄 dla wszystkich i do zobaczenia Ruminko gdzie jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle ze najlepiej byloby zapisac sie do jakiejs szkoly tresury.Doberki to psy ktore wymagaja prowadzenia.Ew.zapraszam na www.dogomania.pl/ Tam jest duzo takich tematow i na pewno znajdziesz odpowiedz na swoj problem.Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka,dzień doberek 🌻 Troszkę w biegu, ale jestem. Stałe forumowiczki wiedzą, że ja mam dobermana, 7-letnią sukę Sarę. To mały /nie taki mały/ diabełek, mimo wieku.To trudna rasa, ale dająca się ładnie układać. Na szkołę zdecydowanie za wcześnie .Powinien mieć co najmniej rok.Podstawą wychowania musi być konsekwencja, w przeciwnym razie wejdzie na głowę.Nie wolno puszczać psa bez smyczy, prowadzić do znudzenia, bo puszczanie luzem będzie wykorzystywać i uciekać. Puszczać ewentualnie dopiero po szkoleniu na psa towarzysza, wtedy powinna już wracać na wołanie. To rasa, która chętnie poddaje się nakazom i rozkazom, pod warunkiem, że jest się /jeszcze raz podkreślam/ konsekwentnym. Nie można dawać sprzecznych poleceń, jeśli jedna osoba karci /nie bije, broń Boże/, druga nie może pocieszać. To rasa b.żywiołowa, więc sama suka nudząc się będzie psocić, lubi mieć zajęcie, lubi żeby z nią pracować. To trudny pies do wychowania i chyba nie dla nowicjusza. Ale praca z takim psem opłaca się, potem mamy prawdziwego, oddanego przyjaciela, nawet obrońcę. Szkoła, to podstawa, żeby pies był w przyszłości karny.I jeszcze jedno, suki z reguły są bardziej oddane, ale też bardziej chimeryczne. Życzę powodzenia!!! Hej Futrzaki :) a ja się martwiłam, że mój Baltazar trochę chudy jest, a on po prostu wybiegany.Pewnie zimą nabierze ciałka. Faktycznie torcik by się przydał ! :D Dziewczyny zmykam. Buziaki dla wszystkich zwierzolubów👄 i głaskanko dla pupili. Ruminko🌻,hej,hej. Życzę pięknego, ciepłego, słonecznego i radosnego weekendu!!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochani! No niestety, wypdało tak, ze musiałam poleżeć przez tydzień w szpitalu, ale wszystko w porządku. Zaległości mam wiele, ale póki co nie nadrobię, może tak poczytam Was więcej w tygodniu i się odezwę :-) A póki co serdeczności dla wszystkich, korzystajcie z pięknej jesieni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) ruminka//:) i tu nie odmówię sobie przyjemności aby Ci buziaka przesłać 👄 ale mnie nastraszyłaś... 100 strona i rzeczywiście pyszny torcik by się przydał :D :):):):):):):):):):):):):):):):):):) ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ zobaczymy czy wyszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogło by być trochę na nim więcej bitej śmietany, ale... ;) Zapraszam wszystkich na torcik :D kulfonik//:) Temacik oszustw mamy :) Moje bezbłednie potrafią oszukiwać, że na dworze nie były. Nudzi im się w domu i pewnie atrakcji poza nim szukają ;) tyle zaopachów, tyle nowości... Netta//:) I jak babcia odniosła się do nowego współlokatora? anuśk_a//:) Może jak kotki naberają ciałka na zimę to może jej nie odchudzaj? Być może za jakiś czas będę miała kota po sąsiedzku, ale jeszcze nie wiadomo. szklany nóż//:) witaj i zapraszam. Gratuluję przesympatycznego członka rodziny :) Taki 4 miesięczny doberman musi przsłodko wyglądać :) futrzaki//:)Ale z niego pieszczoch :D:D tulipanna//:) Nawet nie przypuszczałam, że to takie wymagające psy :) pozdrawiam wszystkich i zapraszam na torcik!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W domu Emmi. I ciężko pracuję. Już ciasto upieczone, po obiedzie pozmywane, szykuję na jutro, potem do ogrodu, a po południu goście z noclegiem. Emmi tort piękny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D Doberman jest faktycznie rasą, która wymaga ułożenia, bo może być niebezpieczny, z racji swojego temperamentu mogą być trochę niezrównoważone, dlatego lepiej szkolić. Wtedy temperament i inteligencję wykorzystuje się np.do pracy jak w angielskiej policji. U nas klimat niedośc łagodny, a to psy krótkowłose. Sara mimo,że chimeryczna jest bardzo karna, a równocześnie bardzo pilnująca. I oczywiście może być niebezpieczna, choć nie była szkolona na psa obronnego tylko na psa towarzysza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Gratulacje z okazji 100 strony Kaja znowu ma pryecieta poduszke na tylnej lapce, ale w ogole nie zwraca na to uwagi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) tulipanna//:) ja też utknęłam w domu pomimo przepięknej pogody, niby krzątam się po mieszkanku ale wszystko jakoś tak... już nie wiem czy to z niewyspania czy może dlatego, że Grubaska już jest taką staruszką, że pewnie już niedługo... i jakoś tak nie nastraja mnie to zbyt optymistycznie... ale wiem jedno Nigdy więcej chomików 😠 Już nie :( Niby poprałam, niby pozmywałam i jeszcze jakiś tamobiadek zrobiłam i na sałatkę warzywną mi się zebrało... niby ktoś się ciągle kręci... ale jakoś tak...sama nie wiem... kiepski nastrój jak na 100 stronę :O Gosia8//:) Bardzo się cieszę,że zajrzałaś :) zapraszam na torcik. Piękna nie ma problemów z pazurkami, ale Urwiś ma już takie długie, że muszę pójść z nią do weta. Nie wiem co to będzie, wielka rozpacz :) Pogłasz od nas Kaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem w domu odpoczywam, jestem jakas zmeczona i ciesze sie, ze moje psiaki sa sliczne, zdrowe, ze Bolus ma sie super i ze wogle jest pieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio mysle o tym zeby zostac Inspektorem TOZ-u.Z moich informacji wynika ze trzeba zrobic kurs i zdac egzamin.Zastanawiam sie tylko czy moj mozg jest w stanie wytrzymac te okropienstwa z jakimi sie inspektor styka:(Ale z drugiej strony to mecze sie sama ze soba bo chcialbym cos robic zeby sytuacje zwierzat poprawiac i to wydaje mi sie dobrym pomyslem.Troche Was pomecze tym tematem ale nie mam z kim o tym pogadac.Rodzice boja sie troche odkad zobaczyli reportaz o takim inspektorze i tam go jakis czlowiek gonil z siekiera bo ten mu chcial psa odebrac i od tego czasu wola mnie nie zachecac do tego typu dzialalnosci.Sama nie wiem.Wybralam sie nawet do siedziby TOZ-u zeby zebrac dokladne info a okazalo sie ze piatek to dzien bez przyjec interesantow-moze to jakis znak,ze sie niczego nie dowiedzialam:)A co Wy o takiej pracy myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry:) shirusia//:) cieszę się, że masz taki wspaniały nastrój. anuśk_a//:) Przyznam Ci się, że nie mam pojęcia jak u nas wygląda praca w TOZ-u i jaką ma ochronę prawną czy wsparcie policyjne... pewnie żadne. Syn ogląda program na Animal Planet, notam jest zupełnie inaczej, u nas chyba dzicz :O Wpadają tu dziewczyny pracujące w schroniskach może one coś więcej powiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak zajrzałam... chociaż topik trochę odświeżę, bo poleciał okropnie daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Ale fajnie :) Jeszcze się na torcik załapałam :) gratuluje 100 stronki :)🌻 😘❤️ Pozdrawiam 😘 Miłej nocki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) ruminka :) cieszę że wszystko w porządku :) tak nagle zniknęłaś że zaczełąm się martwić :) wielkie 👄 dla Ciebie :) emmi :) torcik fantastyczny aż ślinka cieknie :D coprawda późno zjawiłam się na poczęstunku ale przy tak pięknej pogodzie szkoda siedzieć w domu i jesienne porządki w ogrodzie czas zacząć. Torcik miam.. niam... bardzo smaczny z wieczorną herbatką :D tulipanna :) temperament dobermana poznałam bo w pobliżu nas mieszkał jeden taki młody pies. Większość spacerowiczów miała bliskie spotkanie z jego kagańcem. Psiak nie chciał ugryźć widać było że to z jego strony forma zabawy która polegała na nagłym wyskakiwaniu z za drzewka lub bloku na coś/kogoś kto akurat przechodził. Siniaka miałam na żebrach no i dzieciaki straszył. Właściciel obrażał się jak ktoś uwagę zwrócił na zachowanie psa. Później wychodził z psem tylko wieczorami a od dłuższego czasu wcale ich nie widuję. shirusia :) po tym jak opisałaś swój rozkład zajęć na uczelni to wcale się nie dziwię że czujesz się zmęczona. Szkoda że niedziela tak krótko trwa :). anuśk_a :) nie znam się na pracy TOZ-u ale może warto pójść tam jeszcze raz i u źródeł dowiedzieć się jak to wygląda. gosia :) :) Pikuś był dzisiaj na pierwszym spacerku poza domem :) poszliśmy na głosowanie. Natomiast po południu różki mu wyrosły. Wypuściłam go do ogródka samego i wydostał się na ulicę przez szparę pod bramą. Pikuś nie zwraca uwagi na samochody, więc nie będzie mógł sam wychodzić dopóki nie zabezpieczy się tej szpary. Trudno będzie mieszkał przez pewien czas jak w bloku na spacerek na smyczce i do domciu :(. Glucik dzisiaj jest rozkoszny :) to wyjątkowe u niego a ja bardzo lubię gdy kiciuś przychodzi na pieszczotki :). Pikuś jest zazdrosny i wpycha się żeby też go drapać no i mam w ten sposób zajęte dwie ręce :). 👄 dla wszystkich drapanko dla zwierzaczków i do zobaczenia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Moi Kochani! Gorące dzień dobry dla wszystkich! Poczytam sobie Was i coś napiszę, ale trochę później, na razie obowiązki wzywają :-) Miłego ranka dla Was i długich spacerków dla podopiecznych ;-) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam zapomniałyście wszystkie o mnie???? ja leże cały weekend chora, a pozxatym humor mam beznadziejny tak mi smutno i źle. poźniej się odezwę jeszcze i nieco więcej napiszę co u Pysi. pozdrawiam, drapię, życzę miłego dnia i witam nowe ososby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axxk :) nie zapomniałam o tobie. Zdrówka życzę :) i czekam na opowieści o Pysi :) ruminka :) jak się czujesz ? Co słychać u Niuńka ? :) emmi :) czy nastrój się poprawił ? dla pozostałych 👄 i narazie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle sobie ze chyba do tego TOZ-u poprostu zadzwonie. A moja Kicia wlasnie przebiegla mi po klawiaturze choc wie ze wogole nie wolno jej wchodzic na komputerowy stolik,ech-zupelnie niezdyscyplinowane sa te moje zwierzaki.Koty wszedzie laza,zwlaszcza tam gdzie im nie wolno,pies kladzie sie na wszystkim co znajdzie sie na podlodze-nie istotne czy to papiery czy reklamowka,czy posciel....a szczurki gryza co popadnie i przez to nie moge sobie zrobic dnia dziecka i np.nie poscielic lozka bo to pewne ze przesciaradlo bedzie w dziurki. Ale sie rozpisalam.Sle pozdrowionka i uciekam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) Ja to wiedziałam, kiedy wrócić, żeby się na tort załapać...Setna strona!! Poczytałam, więc teraz parę słów ode mnie. PW. bardzo dziękuję za pozytywne myśli i troskę! Wiem, że teraz muszę bardziej jeszcze uważać, żeby dotrwać ze Szpaczkiem jak najdłużej, ale myślę że to się da zrobić :-) Futrzaki - no to Pikuś się obywatelskim poczuciem obowiązku wczoraj wykazał (lepiej niż połowa rodaków), gratulacje! Od Niuńka najświeższych wieści nie mam, niestety, wygrzewa się zapewne na parkowych ławeczkach z panem, korzystając z pięknej jesiennej pogody ;-) Emmi - tak za pamięci - pamiętaj o sprawdzeniu u siebie toksoplazmozy!❤️ axxk - fajnie, że Pysia rozwija w sobie instynkty spoleczne i ronbi się taka towarzyska! Co do dzieci - bo taki był zdaje się temat tydzień temu na tapecie - ja też bardzo długo żadnego pociągu do macierzyństwa nie czułam, w dalszym ciągu jakoś cudze dzieci nie robią na mnie wrażenia, ale od kiedy mam MM to tak jakoś zupełnie naturalnie poczułam wolę i chęć, żeby \"mieć go jeszcze trochę więcej\" :-) I to zupełnie niesamowite i nowe uczucie. Tulipanna - dziękuję ślicznie za zdjęcia Bolunia, widać po nim ze odżył i że mu z Tobą dobrze :-) Czytam, ze przeżywa drugą młodość...A co na te jego karesy Sara? Anuśk_a dzień dobry, miło Cię będzie poczytać. Niezłe masz to stadko! Lady_P Ciebie też witam, a czy Fizia lubi pończoszki ;-) (chyba ze żle ją kojarzę z Fizią Pończoszanką..?) szklany nóż - hej! Jeśli mogą coś podpowiedzieć w sprawie karcenia psa, to lepiej nie dawaj klapsów ręką, tylko np. gazetą, bo taki klaps ma zwykle przestraszyć a nie zaboleć psa, a ręka powinna mu sie kojarzyć z nagrodą - głaskaniem, klepaniem, karmieniem. No, ale rozumiem, ze nie zawsze jest do dyspozycji coś poza ręka...:-) Netta :-) 🌻 Kulfonik, shirusia - pozdrawiam! A co do stereotypów psio-kocich...zapomniałam o nich odkąd w dzieciństwie przecytałam książkę \"Puc, Bursztyn i goście\" - pamiętacie?Tam porządku na podwórku pilnowała kotka Imka...i tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, 🌻 Ruminko, jak dobrze że jesteś.:D:D:D Fotografie "nationala" są rewelacyjne. Prenumerujemy pismo i co miesiąc przeżywam wizualne rozkosze oglądając zdjęcia. Weekend miałam tradycyjnie pracowity i pracowicie będzie dopóki pogoda będzie dopisywać. No i więcej uwagi wymagają zwierzaki. Staram się żeby Bolo nie spotykał się z Sarą, bo szkoda mi jego starego serca. A przy niej traci i serce i głowę Jeszcze przez chwilę musimy się pomęczyć. Natomiast Baltazar robi się coraz bardziej domowy, a właściwie coraz bardziej mój, bo ciągnie głównie do mnie.Znajomi się dziwią, że nie reaguje na kicikici..., a wyłącznie na swoje imię. Może być na końcu lasu, ale jak się go zawoła wraca. Kiedyś nie wyobrażałam sobie, że mogę mieć kota, dzisiaj nie wyobrażam sobie życia bez Baltazara. Oj, dziwne to wszystko !! Ja psiara, tak się zaprzyjaźniłam z kotem, bądź co bądź indywidualistą. Ktoś mądry powiedział, że pies szuka naszej przyjaźni, a na przyjaźń kota musimy sobie zapracować. Emmi, Futrzaki, Axxk-zdróweńka!!, Netta, Maaja, Ruminko, Shirusia, Kulfonik, Effciak, Gosia, Lady_P, Anuśk_a, przepraszam, jeśli kogoś pominęłam buziaki dla Was i głaskanie dla zwierzaków. I miłego popołudnia!!!!!:):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry:) Samopoczucie u mnie nie najlepsze :O Ciągle do łazienki pomykam... Sunie a raczej Urwisia wymyśliła sobie zabawę z Piękną i nie bardzo łapię zasady tego ale obie wyglądają jak by bawiły się w grę z tymi kolorowymi kółkami co się rękoma i nogami staje :D Zapomniałam nazwy. Jak się poplączą to z podziwem na nie patrzę... Grubaska jest nadal z nami ale tak wygląda, że ostanio się jej wystraszyłam... dogadzam jej jak mogę aby na ten ostatni czas niczego jej nie zabrakło i pocieszam się, że chyba życie miała dobre i mogła być matką i miała różne zabawy. pozdrawiam wszystkich :) Cieszę się, że tyle wpisów się pojawiło:D axxk//:) ale wymyśliłaś! zdrówka życzę 👄 to pewnie przez tę chorobę jakieś myśli niepoukładane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×