Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobietka**

skutki uboczne diane 35

Polecane posty

Gość Viki17
Ja 5 dni temu zaczęłam brać Diane, skutków ubocznych żadnych się jeszcze nie doszukałam, może dlatego, że to jeszcze zbyt krótki okres brania. Lekarz przepisał mi je, bo mam od bardzo dawna problemy z trądzikiem, tłustą skórą i dodatkowo nadmiernym owłosieniem, ale radzę sobie - jak potwór nie wyglądam ;] Oprócz tego nieregularne miesiączki, Diane ma to wszystko "ponaprawiać", wierzę, że tak się stanie, bo mój lekarz to naprawdę bardzo dobry ginekolog i wie co robi. Oczywiście będę je stosować również jako środek antykoncepcyjny, ale szczerze mówiąc to się boję, wiem, że tabletki dają największą skuteczność zabezpieczenia, ale zawsze robiliśmy to w gumie, a świadomość, że jego sperma z tymi wszystkimi plemnikami wleci do środka przyprawia mnie o dreszcze ;] Mam 17 lat i ciąża naprawdę byłaby baaaardzo niechciana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie wiesz jakie to przyjemne uczucie, o niebo lepsze niz z gumka, a uwierz mi tez sie napoczatku stresowalam, mam 16 lat i ciaza bylaby dla mnie teraz koszmarem. Musisz sie odprezyc, pozadnie pilnowac stlej godziny zazywania i przezywac te wspaniale chwile ze swoim partnerem:) (nie mowiac juz o tym jaka dla nich to przyjemnosc, ze nie musza sie "zapakowywac").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje wrazenia po dwoch miesiach zazywania diane 35: - cera bez poprawy (ingeruje w nia innymi zabiegami, ale watpie, zeby to byl efekt po tabletakch), jedyne co zauwazylam, to \\mnijszenie lojotoku. - biust nabrzmialy jak przy okresie, w 7-dniowej przerwie wraca do normy. - skutki uboczne: apetyt! niestety, ale mi sie bardzo zwiekszyl i widze po swoim szczuplym (jak narazie;p) cialku delikatne przybycie, co narzie wyglada korzystnie, ale wzielam sie za siebie, bo musze przyznac, ze jestem troche wyczulona na punkcie zbednych kg, dlatego codzinnie cwicze i stosuje diety oczyszczajace;) Innych skutkow ubocznych nie zaobserwowalam, moze troche sennosc, ale zalezy mysle bardzije od pogody, ilosci nauki itd. Cały czas sie zastanawiam czy po 3 opakowaniu nie zmienic diane 35 na yasmin, macie jakies porownanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahda
Ja Diane zaczęłam zażywać majac 17lat . W sumie w tym samym czasie zaproponowała mi ten lek dermatolog i ginekolog (miałam straszny trądzik). Trądzik z czasem ustąpił. zadnych problemów z owłosieniem ,tyciem, bólem sutków ani z cała reszta nigdy nie miałam.Byłam z tego leku zadowolona. Robiłam przerwy w jego zażywaniu.Oczywiście z czasem zaczęłam współżyć. Gdy chciałam zmienic lek na inny anty.. lekarz mi powiedział ze nie trzeba jak diana 35 mi służy. Więc ją biorę nadal- nie robiłam przerwy odkąd poznałam mego przyszłego męża (jeszcze nim nie jest ,ale oboje chcemy spędzic razem zycie)-czyli 2 lata. Przez ten okres miesiączka mi sie wyregulowała tak ,ze gdy kończyłam opakowanie w niedziele,to w każdy piatek ( w tej 7-dniowej przerwie) dostawałam miesiaczke. Teraz dostałam ją w wtorek. jakos tak inaczej sie czuje..: mam małe zawroty głowy, brzuszek mi sie wypuklił ,zmienił mi sie apetyt -tak. jak np. uwielbiałam jeść ser z ketchupem tak nie mam na to zbytnio ochoty. Zastanawiam się czy oby nie jestem w ciąży??? CZy to skutki uboczne.. Musze odstawic diane!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahda
Czy któraś z Was tez przez diane zaszła w ciażę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahda
Ja mając 16/17lat nie myślałam nawet o seksie... Nie chciałam tego - bo wypada już nie być dziewicą !!! I były takie w mojej klasie ,że maturepotem pisały z brzuszkami... Ale ,każdy ma swoje zdanie i żyje własnym życiem.. Teraz- nawet jak jestem w ciaży to nie boje się zostania mamą (po prostu nie zrobie mgr.) Oddam sie memu maleństwu !!! Najważniejsze bedzie jego zdrowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwestia rozpoczęcia wspólżycia to prywatna sprawa każdej z nas. Moje otoczenie nie ma pojecia, ze nie jestem juz dziewica, nie uprawiam seksu pod presja mody, uleglam temu pieknemu doznaniu i w zadnym stopniu nie zaluje. Bardzo mozliwe, ze zaczelam tak wczesnie wspolzyc, bo mam sporo straszego partnera od siebie, z ktorym swietnie sie dogaduje i moze brzmi to smiesznie, ale czuje sie w zupelnosci dojrzala i samodzielna kobietą, moze brzmi to smiesznie, ale gotowa na dziecko. Jednak teraz nie widze w tym przyszlosci, chce dokonczyc szkole, studia, zdobyc prace i oddawac sie bezowocnej milosci. Wszytko zalazy od podejscia moja Droga, nie znajac czlowieka, nie warto go oceniac. Tyle ode mnie, pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadalas pytanie: czy ktoras z was tez przez diane zaszla w ciaze? dosc zalosne, to srodek antykoncepcyjny, nie moglas PRZEZ niego zajasc w ciaze, jest mozliwosc zaplodenienia przy braniu tabletek, na to maja wplyw rozne czynniki, niestale zaywanie, zmiana klimatu, stres itp. pozdrawiam odnosnie skutkow ubocznych: pisalas, ze narzie zadnych nie zaopserbowalas, podobno wychodza po odstawieniu tabletek, tak dlugie zazywanie srodku antykoncepcyjnego ciegiem, moze doprowadzic nawet do nieplodnosci. Nic nie sugeruje, zrobisz z ta informacja, co bedziesz chciala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra1234
do Antypesymistka Czytając Twoje wypowiedzi, uważam ze jesteś bardzo dojrzałą a zarazem młodą kobietą;) Miło że są takie osoby na forum z którymi można sie podzielić problemami itd. Ja też mam starszego partnera i jestem b. zadowolona z sexu..Bardzo go kocham:)Ufam tym tabletkom i mysle że zażywając regularnie ciązę można wykluczyć..Ja skończyłam 4 opakowanie i niestety nie mam jeszcze ładnej cery :( Ma to związek z tym ze jestem przed miesiączka..wtedy zawsze się pogarsza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Hej:) Ja dziś wzięłam 1 tabletkę z 5 opakowania, cery średnia poprawa jest hmmm musze jeszcze ją brać... Po 10 lub 12 miesiącach zamierzam zrobić sobie 3 miesieczną przerwę żeby było Ok wszystko:) Hehe jak nie brałam tabletek anty to był chłopak i okazje do seksu;) a teraz jak biorę, jestem bezpieczna to nie mam faceta hehe:(((( Ale niedlugo może to się zmieni, ktoś się pojawił na horyzoncie;) Pozdrawiam Was kobietki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahda
antypesymistko Nie zgadzam sie z Tobą w kwestii tabletek.. Można nawet przy regularnym zażywaniu zajść w ciąży. tabletki sa bezpiecznym środkiem ,ale mimo tego nie dają 100% pewności.. organizam się zmienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, ze nie ma 100% pewności, my, z moim partnerem, wybieramy dni, ktore beda najbezpieczniejsze mierzac temperature, kwestia wprawy, ja swoj organizm znam. Nie uwzgledniam zmian klimatu, duzego stresu, chrób, ktore moga moj cykl zmienic, wtedy uzywamy dodtakowego zabezpieczenia. Prawda jest taka, ze gdyby sie uprzec, mozna stwierdzic, ze nigdy (oprocz bycia nieplodna, choc tu i cuda sie zdarzaja) nie mamy calkowitej pewnosci, mozna sie oczywiscie rozdrabianc, ja mowilam ogolnie, nie widze takiej potrzeby, a by zaglebiac wlasne sposoby i metody na sprawdzanie moich dni plodnych. Mysle, ze to co napsialas jest oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka 18
Pomimo brania tabletek Diane 35 boję sie wpadki ehh:( Kiedy wypadają dni niepłodne??? Co zrobić żeby ten strach przełamać i być bliżej z partnerem hmmm;) ODP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Określanie dni płodnych ( metoda naturalna ) Ustalenie dni płodnych i niepłodnych w czasie trwania cyklu jest ważne w przypadku zapobieganiu niechcianej ciąży jak również planowaniu pożądanej ciąży. Biorąc za przykład 28 dniowy cykl oraz pod uwagę dwa fakty : ze średnią długość życia komórki jajowej określa się na 24 godziny (jajo jest zdolne do zapłodnienia 10-24 godzin), a plemników na 76 godzin (plemniki są zdolne do zapłodnienia 2-5 dni) przyjęto że okres płodny przypada na czas miedzy 10 a 18 dniem cyklu. Oblicza się to w następujący sposób: * długość własnego cyklu należy podzielić na pół i tak na przykładzie 28 - dniowym cyklu będzie to 14 dzień. Określając margines bezpieczeństwa \"wokół\" najbardziej płodnego dnia cyklu wynoszący 4 dni ( średnie przeżycie plemnika ) obliczyć można, ze dni płodne przypadają pomiędzy 10 a 18 dniem cyklu. * biorąc za przykład cykl 26 dniowy , obliczyć można ze dni płodne przypadają pomiędzy 9 a 17 dniem cyklu. Ta metoda określania dnia owulacji i tak zwanych dni płodnych i niepłodnych , może być stosowana tylko przez kobiety absolutnie zdrowe i mające bardzo regularne cykle, a i u tych bywają odchylenia od jej reguł, spowodowane np. stresem czy zmianą klimatu Nie można jej absolutnie polecać jako metody antykoncepcji. Jest to tzw. metoda \"kalendarzyka małżeńskiego\" w dostatecznym stopniu sprawdza się i zabezpiecza przed niechcianą ciążą, tylko bardzo niewielki procent kobiet. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala1
hej dziewczyny jak u was jest z samopoczuciem po dianie 35?odp pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samopoczucie jest w porządku, trochę gorzej (nerwowo) przed menstruacją. A Wy miewacie napięcie przedmiesiączkowe w czasie brania tych tabletek? I jeszcze mi sie apetyt zwiększył. Jak sie martwisz o wątrobę rób sobie regularnie badania, będziesz spokojna;) a jak coś będzie nie tak wyregulujesz sprawe już podczas brania, zresztą są preparaty chroniące wątrobę, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagmarkaa 18
Hej dziewczyny! Ja właśnie zaczęłam brać 2 opakowanie Diane i nie mam żadnych ale to żadnych skutków ubocznych :) chociaż niestety biust mi też się nie zwiększył... Jeśli chodzi o okres to ostatnią tabletke z opakowania biore w piątek a okres mam w poniedziałek a kończy mi się w czwartek :) pozdrówka dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala 1
u mnie w tej 7dniowej przerwie okres wystapil 3 dnia i mialam go 4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala 1
tylko troche zaczyna mnie bolec brzuch i niewiem od czego wydaje mi sie ze od tych proszkow!a wiecie czy ketanol zmniejsza antykoncepcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magduśkaaa
hej dziew czyny 🖐️ Mozecie mi poweidziec jak jest u was z libido przy tabsach?? Ja biore diane i teraz po roku zażywania mam problemy z tym. Niby mam ochote na seks ale nie moge osiągnąć orgazmu- ktoraś zz was ma moze podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magduśkaaa
no własnie u mnie jest coraz gorzej :-( chyba je odstawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aannnn
Dziewczyny, tak czytam te Wasze wypowiedzi mam trochę mieszane uczucia... mam 22 lata i zamierzam rozpocząć współżycie, a taże mam małe problemy z cerą... nawet jeśli jest to trądzik to minimalny, czasem krostek nie ma prawie wcale, czasem niestety się pojawiają... Boję się najbardziej tej silnej dawki hormonów, bo to będą moje pierwsze pigułki antykoncepcyjne i boję się,ze to może być szok dla organizmu... No i boję się też tego wysypu dziwactw na twarzy, bo teraz nie jest jakoś strasznie źle, głównie broda i czoło... na policzkach, na szyi, dekolcie, czy plecach nie pojawia się nic, ale wiadomo,że chciałabym mieć idealną cerę no i skoro ta Diana jest specjalnie po to, a przy okazji jest też środkiem antykoncepcyjnym to pomyślalam wlaśnie o niej... Nie mam żadnych problemów zdrowotnych, co do przytycia to tego sie akurat w ogóle nie boje, wręcz przeciwnie - CHCĘ przytyć, biust mam spory (przy mojej figurze) ale gdyby jeszcze troszkę urosł nie miałabym nic przeciwko Dziewczyny, co robić - decydować się na tę Dianę? Na razie myślałam żeby tak na 6 miesięcy - 1rok... Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x111
czy ktos z was miał tzw. dołek po tym leku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×