Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszę o odpowiedź

miesiączka po porodzie

Polecane posty

NO NIESTETY PO PORODZIE SZYBKO ZACHODZI SIE W CIAZE tak mi dzis połozna mówiła bo urodziłam 6 tyg temu nie mam okresu czekam i jak seks to tylko z prezerwatywa bo mona od razxu zaskoczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie 2 miesiace temu urodzilam poprzez cesarskie ciecie coreczke,okres dostalam tydzien temu(karmilam piersia tylko 3 tygodnie brak pokarmu wywolany stresem,gdyz mala zaraz po porodzie zostala czyms zainfekowana w szpitalu wiec same rozumiecie nie przespane noce,czuwanie w szpitalu przez ponad tygdzien,nie dojadanie...itp.dodatkowo stres spowodowany tym ze mieszkam w Anglii czyli jednak ograniczenie jezykowe z medycznej strony)Nie wiem czy cos jest nie tak ale od 1 dnia okresu biore tabletki antykoncepcyjne Mycrogynon 30 okres byl umiarkowanie obfity po 5 dniu bylo tylko plamienie teraz jest juz 8 dzien i zaczelo sie znow obficiej,a przed ciaza moj okres trwal nie dluzej niz 4 ..5 dni.Czy cos jest nie tak? jestem lekko zaniepokojona. Pomozcie bo dla Angielskich lekarzy wszystko jest normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasia1986
Ja miałam taką sytuacje z mezem ze nawet nie wiemy czy cos moglo sie stać... ale mam zamiar isc do lekarza i sie dowiem dlaczego nie mam okresu jeszcze ( dzis ide życzcie powodzenia ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola 111111
Chcialam tylko dodac ze karmiłam tylko miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola 111111
a i mam bole dolu brzucha nie caly CZAS ALE RANO CASM, W CIAGU DNIA a czasem wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noviteca
czesc Lola11111 ja miałam podobną sytuację. urodziłam 19 marca br. synka, pierwszą miesiączkę dostałam dopiero w czrwcu a karmiłam zaledwie 2 tygodnie, poszłam do lekarza i dostałam luteinę na wywołanie miesiączki,dostałam okres a potem znowu nie mialam, dostałam po 1,5 miesiąca ale teraz po pół roku wszystko się unormowało. najczęściej po porodzie są problemy z okresem, pozdrawiam i nie martw sie, wszystko będzie dobrze, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia04
Brak miesiączki u kobiet po porodzie jest wynikiem wydzielania przez organizm w okresie połogu hormonu zwanego prolaktyną odpowiedzialnego za proces laktacji. Wydzielana podczas karmienia piersią prolaktyna powoduje hamowanie dojrzewania komórki jajowej oraz owulacji a tym samym opóźnia pojawienie się miesiączki. U kobiet karmiących piersią powrót krwawień miesiączkowych następuje więc znacznie później aniżeli u kobiet karmiących swoje dziecko pokarmem sztucznym. Kobiety karmiące piersią mogą spodziewać się pierwszego krwawienia miesiączkowego po zakończeniu karmienia lub też w przypadku, gdy karmienie nie jest już tak częste. W miarę wzrostu dziecka, potrzebuje ono już nie tylko mleka matki, ale również innych pokarmów, co wiąże się ze zmniejszeniem częstotliwości karmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia04
Jeżeli kobieta nie karmi piersią wówczas miesiączka pojawia się najczęściej w 6-8 tygodniu po porodzie czyli po okresie połogu. Mogą jednak pojawiać się pewne rozbieżności w czasie jaki i intensywności krwawienia i jest to sprawa indywidualna. Czasami, u niektórych kobiet występuje jednorazowe krwawienie około 6-8 tygodnia po porodzie, natomiast właściwa miesiączka pojawia się kilka tygodni lub miesięcy później w zależności od sposobu karmienia dziecka. Nie stanowi to jednak żadnej patologii. Pierwsze miesiączki po porodzie mogą być bardziej obfite ale z reguły są one mniej bolesne. Pojawienie się miesiączki nie ma wpływu na ilość lub rodzaj wytwarzanego pokarmu. Na czas pojawienia się pierwszej miesiączki nie ma wpływu sposób ukończenia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie do bardziej doświadczonych - cztery miesiące temu urodziłam synka przez cc, cały czas karmię piersią. Wczoraj dostałam miesiączkę, ale nie wiem czy miesiączka daje mi pewność, że nie jestem w ciąży ??? bo raz poszaleliśmy z moim partnerem i nie wiem czy w takiej sytuacji mam się bać ? z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasia1986
witam ponownie dziewczyny. jesli czytalyscie wczesniejsza moja notke to wiecie o czym bede pisac. a wiec: bylam u lekarza i stwierdzil ze nie moze postawic diagnozy ze jestem w ciazy ani dlaczego tak jest. kazal mi przyjsc do niego na nastepna wizyte z testem no i wtedy okaze sie czy bedzie bobas czy tez nie. z jednej strony troszke sie boje tego alez drugiej strony corcia bedzie miala rodzenstwo jak co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola 111111
Hej dziewczyny!! Czyli nie mam podstaw do zmartwien ???? bo dzis mija kolejny dzien brzuch boli a okresu nie widac .po jakim czasie zglosic sie do lekarza po leki wywolujqace miesiaczke czekac jeszcze a nozo widelec sie pojawi ???co radzicie ???skoro nie bylo doslownego stosunku to ciazka odpada prawda????;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola 111111
dziewczymy prosze o odpowiedz ......... bo umieram z nerwow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola 111111
no ijuz koniec moich zmartwien:) w ciazy nie jestem:) dlugo oczekiwana miesiaczka wreszcze pojawila spoznila sie 8 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia04
jezeli spoznia ci sie miesiaczka po wyzej dziesieciu dni wtedy zglos sie do lekarza poniewaz prawdopodobnie jestes w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiuniakk23
czesc wszystkim urodziłam 24.08.2007r i pod koniec wrzesnia dostałam miesiaczke trwał 6 dni potem tydzien nie mniałam i znowu dostałam i znowu tydzien nie mniałam i znowu dostałam i nie wiem o co chodzi czy to jest normalne??? a piersia karmie ale nie cały czas!!!! prosze napiszcie jak ktos mniał podobna sytuacje zostawiałm emaila i czekam na listy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia04
hej!!! no tak ja tu daje porady innym a teraz sama mam problem. kilka dni temu skonczyla mi sie miesiaczka oczywiscie robilam to z moim partnerem bez zabezpieczenia:/ i od 3 dni mam mdlosci ale nie tylko rano i bole podbrzusza ale tylko wieczorami.mamy juz corke 13 miesieczna,ale nie mam pojecia czy to ciaza czy nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona270
po 5 miesiącach zanikł mi pokarm po tygodniu dostalam miesiączkę teraz minęło już 28 dni a ja nadal czekam na kolejną (przed porodem miałam cykl co 23-24 dni) lecz niestety jej brak bolą mnie piersi ale nic poza tym:( kurcze boję się że to może być najgorsze czy spotkała się ktoraś z Was z podobnym problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedy...........
mam 18 miesieczne dziecko, ktore ciagle karmie, kiedy dostane okres. jak u was bylo????? czy przez brak okresu, ktory jest jednoznaczny z nadal szfankujacymi hormonami moge nie miec ochoty na sex!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiuniakk23
Ja po urodzeniu mojej córeczki dostałam okres po miesiacu i nadal karmiłam !! wiesz kazda kobieta ma inaczej najlepiej jak bys poszła do lekaza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatm..czytalam wasze wypowiedzi i tez prosilabym o szybką odpwoiedz na moje pytanie...urodzilam synka w wieku 20 lat 17 października 2007 roku i od tam tej pory nie dostalam okresu...teraz nie wiem co mam myslec o tym...karmie malego piersia jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatm..czytalam wasze wypowiedzi i tez prosilabym o szybką odpwoiedz na moje pytanie...urodzilam synka w wieku 20 lat 17 października 2007 roku i od tam tej pory nie dostalam okresu...teraz nie wiem co mam myslec o tym...karmie malego piersia jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hera10
cześć kobietki ,ja mam 6 miesięczną dzidzie ,którą karmię piersią ,pierwszej miesiączki po porodzie dostałam 30 dni temu .powinna być już następna.Przed ciążą była jak w zegarku co 28 dni.Trochę się niepokoję.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta2812
Witam wszystkie Mamusie.Widze,ze kazda z Was ma podobne problemy i ja rowniez... Otoz 3 listopada 2007 urodzilam coreczke.Karmilam ja tylko 3 tygodnie bo nie mialam pokarmu.7 tygodni po porodzie dostalam miesiaczki i do dzisiejszego dnia nic... Wczesniej mialam regularnie co 28 dni.Nadal czekam i coraz bardziej sie denerwuje.Dodam,ze przed miesiaczka mialam z mezem stosunek bez zabezpieczenia ale po miesiaczce juz sie zabezpieczalismy.Pewnie napiszecie ze to normalne ze miesiaczka sie spoznia ale ja sie tak bardzo boje,ze moge byc w ciazy... To za szybko! Zdecydowanie za szybko... Poradzcie cos prosze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia5555
Urodziłam prawie 3 mies temu, poród naturalny. Po 6 tyg miałam słabe krwawienie. Potem byłam u lekarza i zaopatrzyłam się w antykoncepcję Cerazette. Cały czas karmię piersią. W ulotce jest informacja by pierwszą tabletkę zażyć 1 dnia miesiączki (tak jak inne zresztą). Ale okresu brak. Karmię piersią. W taki mrazie nie mogę się zabezpieczyć aż do dnia wystąpienia krwawienia? Z tego co tu czytałam może to trwać i rok. Trochę mnie to przeraża bo nie planuję więcej potomstwa. Czy zatem by się zabezpieczać muszę przerwać karmienie? Czy ktos miał podobne rozterki? Wiem że te tabletki należy zacząć brać zaraz po porodzie a najpóźniej do 21 dnia po nim. Więc jak to jest z tym krwawieniem? Może ktoś wie? Z góry dziękuję za każda wypowiedź, bo naprawdę bardzo się tą sytuacją stresuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walentynka182
Ja nie karmiłam piersią a miesiączki też nie dostawałam ...byłam przerażona,że mogłam ponownie zajść w ciążeAle nic-poszłam do ginekologa,który zapisał mi Duphaston*10 przez 4 dni3* dziennie po tygodniu okres pojawił się!Dziewczynu głowa do góry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :o ja urodziłam moją córeczkę 12 sierpnia 2007... nadal karmię ją piersią (ale dostaje ona już także inne pokarmy) nadal nie mam miesiączki i boję się, że mogę być w ciąży... nie wiem, takie głupie przeczucie. z moim mężem współżyjemy od około 2,5 miesiąca... zabezpieczamy się... ale... jutro kupię test ciążowy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×