Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rubina

TERMIN MAJ 2005

Polecane posty

Witam. U mnie zima za oknem całą parą-zero mżawki,pada śnieg a mrozu jest -5 . Może jednak to na którym boku najlepiej spać zależy od ułożenia dziecka w brzuszku. Ja lubię spac na prawym ,ale spanie na lewym zmniejsza u mnie dolegliwości nocne związane ze zgagą. Może jeszcze za wcześnie aby o tym pisać ale nie moge się powstrzymac.Wczoraj natrafiłam na rewelacyjną stronkę która przyda się po urodzeniu dziecka. Jest to stronka o karmieniu piersią. Więc obowiązkowo dodajcie sobie do ulubionych. http://www.laktacja.pl/komitet.html Dla mnie najważniejszą rzeczą na tej stronie jest informacja o lekach ,czyli które można ,a które nie. Poprzednio niestety nie ominęło mnie przeziębienie i zapalenie piersi-bardzo się męczyłam , nie wiedziałm nawet że wolno paracetamol jak się ma gorączkę itd. A jak u was z nastawieniem na karmienie piersią? Ja za pierwszym razem miałam bardzo pozytywne nastawienie ,nawet nie zdawałam sobie sprawy jakie to będzie wyzwanie. Teraz wiem czego mogę sie spodziewać i postanowiłam sobie ,że tym razem wytrwam dłużej niż pół roku. Również boję się ,że mogę zacząć rodzić wtedy kiedy bedę najmniej się tego spodziewać ,i że nie będzie mojego męża i będę musiała sam rodzić. Nawet zaczęłam się zastanawiać kogo wziąć w zastępstwie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Wiosenne Mamy, nie wiem jak Wy, ale ja jestem już zdruzgotana tą zimą i chyba generalnie zaczynam odczuwać zimową depresję, czuję się brzydka i ociężała, choć moje Słońce ciągle powtarza mi, jaka jestem piękna, to jakoś mu nie wierzę... Wczoraj dosłownie poryczałam się pod prysznicem, że proste czynności jak depilacja stają się wyczynem na miarę rumuńskiej gimnastyczki... A na dodatek muszę iść na zakupy, bo jednak źle wymierzyłam tempo rozrastania się w obwodzie i jakoś garderoba mi się skurczyła. Na domiar złego odkąd mój brzuch powiększa się z minuty na minutę zaczynam dostawać taryfę ulgową w pracy, a ponieważ jestem chyba nadmiernie ambitna to szlag mnie z tego powodu trafia - nigdy nie lubiłam dostawać forów, i choć wiem, że nikt nie robi tego złośliwie, to płakać mi się chce jak zamiast pracy dostaję robótki. Tyle z rzeczy deprymujących, z pozytwnych chyba niewiele, poruszałyście kiedyś temat seksu - raczej wszystko fajnie, tylko śmiać mi się chce, jak my tu przeżywamy miłosne uniesienia, a Dzieciak w tym czasie fika albo kopie, a że chyba ma hiperkinezę, to zdarza mu się to niemal za każdym razem. Nie macie wtedy takiego dziwnego uzcucia jakby ktoś Was podglądał? W Kielcach szaro i mżąco, do 15 jeszcze 4,5 godziny i chyba umrę dzisiaj z nudów albo rozpaczy. W razie czego traktujcie to jako ostanie pożegnanie... :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADA28
Witajcie, nie było mnie 3 dni (weekend u rodziców) a tutaj pojawiło się troszkę nowych osób, które ja również serdecznie witam, im nas więcej tym lepiej. U mnie zima na całego, od samego rana pada śnieg i zapowiadali że może spaść nawet 15 cm, uff , już mi ciężko chodzić po tych zaspach i nie wiem co będzie po południu. Mnie też ostatnio ogarnął straszny leń, nic mi się nie chce, po obiedzie obowiązkowo musze zrobić sobie drzemkę, nic dziwnego że przybywa mi kilogramów, ale jak się nie prześpię choć pół godzinki to o godzinie 19 padam z nóg. Tak jak ty rubino jestem za długim karmieniem piersią i obiecałam sobie, że mimo jakichkolwiek problemów będę się starała karmić jak najdłużej. Przy pierwszym synku karmiłam tylko przez trzy miesiące, bo zanikł mi pokarm ale teraz wiem że są różne herbatki pobudzające laktację i sa naprawde skuteczne, pozatym karmienie piersią jest nie tylko zdrowe dla dziecka ale również dla matki ogromna wygoda, nie trzeba ze sobą wozić całego sprzętu do karmiena i martwić się żeby dziecko miało mleko o odpowiedniej temperaturze. Ale to jest moje zdanie, a znam matki, które karmienie piersią uważają za kłopot bo np. nie mogą nigdzie na dłużej wyjść, nie mówiąc już o zostawieniu dziecka na całą noc. Ja zawsze mówię i tak uważam, że dziecko dla mnie nie jest żadnym ciężarem i mogę je wszędzie ze sobą zabrać, a tam gdzie jest to niemożliwe poprostu nie idę i już. Decydując się na dziecko (teraz już dzieci) wiedziałam że trzeba będzie zrezygnować z wielu rzeczy i przyjemności ale nie żałuję i bardzo się cieszę. Ale się rozpisałam, ale to akurat teraz mi przyszło do głowy. Pozdrawiam wszystkiem mamuśki, miłego dzionka, Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cieplutko!:-) Za oknem zima na całego, troche musialam pomachac łopatą, delikatnie oczywiście, żeby dalo się wyjść z domu nie mocząc od razu spodni. Na tyle się rozgrzałam, że poszlam jeszcze z psem na łąkę. Niezbyt daleko, za mocno wieje, ale i tak było fajnie. Wasyl (czyli pies) bardzo zadowolony legł teraz i leniwie mi się przygląda, pewnie zaraz zacznie chrapać. Ferie są SUPER! Rzeczywiście dziś jakiś senny dzień, dobrze, że wyszłam z domu, to trochę mi dodało energii. Tina, uśmiechnij się i uwierz mężowi. Kobieta w błogosławionym stanie:-) i to jeszcze własna żona to naprawdę cudowny widok. Mój mąż zawsze tak mówił, nawet gdy jeszcze nie bylam w ciąży i jestem pewna, że to prawda.:-) Wprawdzie brzuszki powoli zaczynają przeszkadzać, ale cóż.... Damy radę:-))) Rubino, stronkę właśnie zapisałam w ulubionych, na pewno się przyda:-) Na razie też nastawiam się na karmienie piersią, mam nadzieję, że tak będzie. POZDRAWIAM WAS SERDECZNIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anda
Witajcie po długiej przerwie :-) Wypoczywałam sobie w polskich górach było cudownie - zimno i biało - uwielbiam. Jedyny minus to oglądanie narciarzy - ze względu na dziecko wolałam nie próbować :-) Ale czego się nie robi dla ukochanej istotki :-) Witam wszystkie nowe majowe mamuśki które dołączyły ostatnio - jest nas coraz więcej ! U mnie to już 24 tydzień a ciągle nie mogę przytyć - moja ginka juz krzyczy że nie jem a ja się opycham jakbym w życiu nic nie jadła :-) Ale tak widocznie musi być. Mam nadzieję że po wyjeździe trochę mnie przybyło chyba się dzisiaj zważę :-) Co do karmienia piersią jestem jak najbardziej ZA i mam nadzieję że nie będę miała żadnych problemów . Obciążenie glukozą idę zrobić za jakieś 2 tygodnie - jak pomyślę o wypiciu tego płynu to mnie trzęsie - szczególnie że od dziecka nie lubię łykać żadnych lekarstw - brrrrr...... ale trzeba i cóż zrobić :-) Cieszę się że macie wszystkie dobre humorki bo mnie ostatnio dopada - ponieważ ja i ojciec dziecka mieszkamy ponad 200 km od siebie to jest mi coraz ciężej, a jeszcze jakieś kłopoty komunikacyjne między nami. Przeraża mnie to wszystko powoli bo sama nie wiem gdzie będę mieszkać po urodzeniu dziecka i w ogóle jak to dalej będzie. Pracę na 70 % stracę po macierzyńskim więc tym bardziej jest niewesoło. Ale może nie będę was zanudzać - może problemy same się rozpłyną :-( Pozdrawiam Was cieplutko i trzymajcie się :-) Postaram się częściej odzywać - może Wasz dobry nastrój wpłynie i na mnie :-) ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............13....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................8......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................6......Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5.....dziewczynka(?) MADI30............................16 MAJ................4.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? JASMIN21.........................18 MAJ.................7..dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................3.....Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............?.........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............6.......? MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............11....Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............7............? KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............7...........? MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................3............? JUNIE..............................27.MAJ................5..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................4.........? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......4...........? MELANIA..........................18 CZERWIEC.........2.........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka27
witam wszystkie mamusie i ich fasolki:) Tina, bardzo podoba mi sie twoje okreslenie : Wiosenne Mamy:) ostatmio brakuje mi energii, to chyba z powodu pogody:( ciagle leje i jest zimno:( ale trzeba sie pozytywnie nastrajac:) i dlatego mam nadzieje, ze juz niedlugo zaswieci nam slonko:):):):):):):):):):):):):):):):):) co do karmienia piersia, takze chce karmic jak najdluzej:) Czy macie jakies stronki lub inne na ktorych sa normy wynikow obciazenia glukoza itp?? z gory bede wdzieczna:) pozdrawiam was wszystkie i wasze malenstwa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w ten niezbyt uroczy dzionek.Za oknem ciemno ,szaro i mokro:( A taka pogoda nie nastraja do niczego. Jestem po wczorajszej wizytce i jak tak dalej pójdzie to do konca ciazy baaardzo duzo przytyje.W ciagu zaledwie 5 tygodni moja waga wzrosła az o 3,9 kg. i gin kazał mi ograniczyc wszystko co zawiera cukier łącznie z owocami.:(Z gabinetu wyszlam troszke smutniejsza bo jak ograniczyc cos na co ma sie nieodparta pokuse.Rozumiem moge sobie odmowic ciasteczka badz batonika ale jabłko czy kiwi które wcinam masowymi ilosciami?Sama nie wiem co mam robic zeby nie tyc w takim tempie.Pocieszam sie tylko ,że w koncu położnej udało sie znalezc tętno:) a i ona mnie pociesza ,że jestem \"dużą kobietką\" i nie powinnam tak sie przejmowac tą waga. Ehhh musze chyba pomyslec o jedzeniu potraw mniej kalorycznych. Pozdrawiam wszystkie majóweczki P.S proszę przy okazji wpissywania dodać do moego wpisu wagę 3,9 kg:( Dzieki Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po małej przerwie, Nowe Majówki i Stałe Bywalczynie:) Weekend miałam \"goszczący się\" i troche mnie to wymęczyło. Dzieki Dziewczyny za przepisy na sałatki-pyszne były:) rubina- jestes nasza skarbnicą wiedzy wszelakiej.Dobrze miec takie żródło;) Moze dzieki Tobie nie popełnie chociaz paru błędów. Oczywiscie mam zamiare karmic dziecko piersią, ale nie wiem czy bardzo długo, raczej tak do roku.Jakos nie widzi mi sie taki dwulatek przy piersi, co widuje u kolezanki. Ostatnio mielismy ze znajomymi burzliwa dyskusje o usypianiu dziecka. Oni upierali sie, ze nie powinno sie ustalac w miare stałych godzin, tylko kłaść dziecie jak ono sie zmęczy. Jakos to do mnie niezbyt przemawia. A co o tym myślą nasze doświadczone mamy? U mnie zima w pełni. Okropnie jeździ sie autem, chodzenie jest srednio przyjemne. Ja chce słońca i zielonego koloru za oknem!! Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jakie sa spostrzeżenia innych mam co do ustalania rytmu snu dziecka ale moje jest takie ,że jeśli dziecku od poczaktu próbujemy ustalić stałe godziny snu,kąpieli itp to dziecko wie o jakiej porze moze czegoś od nas oczekiwać.W/g mnie dziecko ,które jest codziennie kapane i kladzione spać o tej samej porze czuje się bardziej bezpiecznie.Nie narusza to jego rytmu a co za tym idzie to jesli wie czego moze sie spodziewac jest wtedy spokojniejsze. Jesli jest kapane i kladzione do snu ze zmienna pora to wtedy tak naprawde taka mala dzidzia nie wie co go czeka i moze byc marudna,niespokojna.Moj synek byl codziennie kapany w tym pierwszym okresie około godziny 19.30 i chocby nie wiem co sie dzialo zawsze budzil sie na ta godzine i po jego zachowaniu mozna bylo wywnioskowac ,że z niecierpliwosci czeka na ulubiona kapiel a po niej na jedzonko i spanie. Ale sam jestem ciekaw jakie macie swoje zdanie na ten temat i chetnie sie dowiem czegos nowego :) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Upss ale narobilam błędów. Sorki za te małe niedociągnięcia iw pisowni:)i za zjadanie literek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Upss ale narobilam błędów. Sorki za te małe niedociągnięcia iw pisowni:)i za zjadanie literek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anda
Witajcie majóweczki w ten kolejny ponury zimowy dzień :-) Ja podobnie jak MalGosia jestem za tym aby dziecko przyzwyczajać do pewnych godzin snu czy kąpieli. To moja pierwsza ciąża ale u mnie w rodzinie zawszze było pełno dzieci i te które miały stałe godziny pewnych czynności były spokojniejsze, łatwiej zasypiały. Już od małego można dziecko przyzwyczaić i jest to bardziej wygodne dla nas - mniej problemów z usypianiem takiego malucha. Oczywiście nie ma reguły i każda z nas postąpi "po swojemu", ale moje zdanie jest takie :-) Czy wam pracujące mamusie też już powoli nudzi się praca? Ja mam już czasami dość i tylko myślę o tym aby czas płynął szybciej :-) Chociaż z drugiej strony wiem że nie wytrzymałabym za długo sama w domu :-) I tak to jest z tymi kobietami w ciąży :-) Miłego dnia życzę i pozdrawiam Was i Wasze Maleństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADA28
Cześć dziewczyny, a u mnie sypie, sypie, sypie i jeszcze raz sypie tak jest od wczoraj, jak tak dalej pójdzie to chyba nas całkiem zasypie. Coraz ciężej mi się chodzi po tych zaspach i strasznie się męczę. Jeśli chodzi o kładzenie dziecko spać, to ja zawsze kładłam synka spać mniej więcej o tej samej godzienie, piszę mniej więcej bo zdażało się że mieliśmy poślizg 0,5 godzinny nie większy, kąpanie o godz. 19,00 potem jedzenie i spanie, nawet drzemki w ciągu dnia były o tej samej porze. I tak zostało do dzisiaj, mój synek ma prawie 5 lat (oczywiście nie śpi juz w dzień) i wieczorem jest stały porzadek, tzn. wieczorynka, kolacja, zaraz potem kąpiel i od razu do łóżeczka, najpóźniej idzie spać o godz. 21,00. Nie mam z tym żadnych problemów on sam wie co ma robić bo tak jest nauczony. Mam nadzieje że przy drugim dziecku też mi się uda wprowadzić taki tryb postępowania. Nie wiem co się ze mną ostatnio dzieje ale wogóle nie mam pomysłów na przyrządzanie jedzenia, Co ja dzisiaj mam zrobić na obiad? Nie mam pojęcia. Ale wiem jedno, już za dwa dni tłusty czwartek i będę robić pączki, masę poczków, już się nie mogę doczekać. Miłego dzionka, Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Dziś po raz pierwszy trafiłam na tę stronkę i bardzo spodobał mi się temat waszych pogadanek! Chcałabym się przyłączyć i dodać do tabeli swój termin, a mianowicie 17 maja!!! Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
Cześć mamki....::)) ja tylko na chwilę.... jestem w siódmym niebie... własnie wróciłam od gina. BĘDĘ MIAŁA CÓRKĘ!!! S Y L W I A !!! strasznie sie ciesze. dzidzi jest zdrowe, ma piękne długi nogi (dłuzsze nic powinny być bo wg dł. kosci udowej termin porodu jest na 05.05.2004, a wg rozmiarów główki na 18.05.2005-dziwne, ale gina powiedziała ze to normalne i sie później wyrówna) Schudłam 1 kg. Tak w ogóle to jestem strasznie rozkojarzona.... lece coś zjesc.....potem napisze wiecej... papapapapap....trzymajcie sie cieplutko wszystkie......!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Nadia - gratuluję córeczki!!! Jak to robisz, że nawet teraz chudniesz??? ;-) Paulina - witaj!!! Dużo nas na połowę maja :-) Ada - rzeczywiście już tłusty czwartek. Ale ten karnawał krótki... A propos kładzenia dzieci spać o tej samej porze. Myślę, że to dobry pomysł, choć ja tak nie robiłam, kiedy mój synek był mały. Dopiero od jakiegoś czasu mogę powiedzieć, że mamy jakąś regułę. Przy drugim pewnie automatycznie będzie się wypracowywać reguła, ponieważ jak już straszy będzie szedł spać, to małe też będzie szykowane do łóżka :-) Choć wiadomo, że tak od razu po urodzeniu się tego nie da zrobić, ale będę nad tym pracować :-) Argumenty, że dziecko, mając regułę, jest spokojniejsze, przemawiają do mnie, ale ważne jest dla mnie też, żebym nie czuła się uwiązana, pomimo tego, że bardzo kocham moje dziecko. Myślę, że nie należy dać się zwariować i raz po raz późniejsze pójście spać dziecku nie zaszkodzi. A jak się czujecie??? Ja tak sobie, bo nie mogę sobie miejsca znaleźć. Boli mnie kręgosłup, plecy (już!), już po chwili dana pozycja jest dla mnie niewygodna, muszę dużo leżeć, bo dopiero wtedy czuję się najlepiej... A jeszcze 3,5 miesiąca... I to z coraz większym brzuszkiem... :-) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabela
ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............13....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................8......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................6......Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5.....dziewczynka(?) MADI30............................16 MAJ................4.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA .........................17 MAJ ................?............? JASMIN21.........................18 MAJ.................7..dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................3.....Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............?.........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............5.......dziewczynka - Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............11....Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............7............? KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............7...........? MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................3............? JUNIE..............................27.MAJ................5..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................4.........? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......4...........? MELANIA..........................18 CZERWIEC.........2.........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszkę zmodyfikowana tabelka
ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............13....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................8......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................6......dziewczynka -Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5.....dziewczynka(?) MADI30............................16 MAJ................4.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA .........................17 MAJ ................?............? JASMIN21.........................18 MAJ.................7..dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................3.....dziewczynka -Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............?.........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............5.......dziewczynka - Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............11....dziewczynka -Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............7............? KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............7...........? MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................3............? JUNIE..............................27.MAJ................5..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................4.........? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......4...........? MELANIA..........................18 CZERWIEC.........2.........? Ewelina, Iris, Justka, Marana, Jasmin, Rybka, Junie, Tina, Iwanka - co u Was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia- gratulacje:) Fajnie, ze tyle Nas sie nazbierało. Weselej będzie:) Cieszę się, że tyle Majówek jest za ustalaniem dziecku stałych rytuałów. Ja tez jestem za.Czytałam, zresztą jak juz pisałyście, ze to pozwala dziecku czuc sie bezpiecznie. Takie pewniki są ważne juz od początku. Madi- czuje sie róznie. Miewam super dni-nic nie boli, duzo energii, a następny wprost przeciwnie-nic tylko spac i nie wygladac z domu, bo i tak humor nie do ludzi. Ostatnio męczą mnie noce, budzę sie kilka razy, musze zmieniac pozycje, co niekoniecznie podoba sie dzieciatku. Bywa, ze budzi mnie ból, bo za długo leżę na jednej stronie. Ech, nie moge sie juz doczekać maja;) Córa juz z nami a w okół duużo słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia- gratulacje:) Fajnie, ze tyle Nas sie nazbierało. Weselej będzie:) Cieszę się, że tyle Majówek jest za ustalaniem dziecku stałych rytuałów. Ja tez jestem za.Czytałam, zresztą jak juz pisałyście, ze to pozwala dziecku czuc sie bezpiecznie. Takie pewniki są ważne juz od początku. Madi- czuje sie róznie. Miewam super dni-nic nie boli, duzo energii, a następny wprost przeciwnie-nic tylko spac i nie wygladac z domu, bo i tak humor nie do ludzi. Ostatnio męczą mnie noce, budzę sie kilka razy, musze zmieniac pozycje, co niekoniecznie podoba sie dzieciatku. Bywa, ze budzi mnie ból, bo za długo leżę na jednej stronie. Ech, nie moge sie juz doczekać maja;) Córa juz z nami a wokół duużo słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atlanta
Zazdroszcze wam bo nasza coreczka zyla wlasnym rytmem i do ukonczenia pierwszego roku zycia spala po 20min. tak w dzien jak i w nocy. I na nic byly nasze unormowane godziny. Wyjatek stanowila jazda samochodem w tedy przespala cala droge , ale wystarczylo wylaczyc silnik a jej oczka byly jak spodki. Niedlugo urodzi nam sie drugie dziecko i mam nadzieje ze historia sie nie powtorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabela
ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............13....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................8......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................6......dziewczynka -Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5.....dziewczynka(?) MADI30............................16 MAJ................4.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA .........................17 MAJ ................?............? JASMIN21.........................18 MAJ.................7..dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................3.....dziewczynka -Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............?.........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............5.......dziewczynka - Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............11....dziewczynka -Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............7............? KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............7...........? MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................7............? JUNIE..............................27.MAJ................5..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................4.........? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......4...........? MELANIA..........................18 CZERWIEC.........2.........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pauliina fajnie ,że masz na termin na 17 maja ,mam wtedy urodziny. Na początku miałam właśnie termin na 17 maja teraz przesunął się na początek miesiąca.Ale nigdy nie wiadomo. Przynajmniej u mnie jest to strasznie zagmatwane więc dziecka spodziewam się między 26 kwietnia a 20 maja. Tak jest na razie.Bardziej sprecyzowane będzie to za ok 2 mies po usg. Oczywiście nie mam nic przeciwko aby urodzić 27 kwietnia-mój tato miałby piękny prezent na urodzinki :-). Wracają do karmienia piersią -to herbatki na laktację stosowałm już zaraz po urodzeniu synka, ale dobrze je mieś pod ręką nawet później .Ja miałam ok 3 mies po porodzie kryzys-zmniejszyła mi się ilość pokarmu. Wtedy oprócz herbatek warto mieć laktator on pomoże przezwyciężyć ewentualny kryzys. Teraz zamierzam się dobrze przygotować. Pierś jest naprawdę wygodna zwłaszcza w nocy,nic nie trzeba podgrzewać :-). Co do ustalania pór spania itd to wiem ,że dzieci lubią rutynę a napewno wskazana jest dla bardziej ruchliwych dzieci .Dla nich ustabilizowany dzień dnia jest bardzo potrzebny ,bo inaczej wykonczyliby rodziców-za dużo bodźców dla takich diabełków też nie jest najlepsze.Wiem bo mam takiego pyskacza w domu :-D. Nadia gratuluję córeczki :-) rybko27 specialnie dla ciebie wyszperałam wyniki obciązenia glukozą :-) http://maluchy.pl/artykul/109?&page=2 A wogóle to jest to cały artykuł o cukrzycy ciążowej. Teraz trochę słońca w ten zimowy czas :-). Czytałam ostatnio przewidywania pogodowe na następne miesiące i sa bardzo obiecujące.Maj ma być bardzo cieplutki,czerwiec będzie nas ogrzewać 30 stopniowym słoneczkiem ,lipiec i sierpień również nie gorszy :-). Pozdrawiam was więc bardzo ciepło:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja nadal nic nie zmienią w tabelce, płeć ma zostać niespodzianką, a waga, choć z pewnością się zmieniła, nie może zostać potwierdzona. Nie mam takiego sprzętu w domu:-) Muszę czekać do wizyty u gin. czyli aż do 18-go. Pewnie będzie spora różnica. Niestety:-( Właśnie odwiedziła mnie moja przyjaciółka, fajnie tak pogadać. Obiecała mi przewijak po swoim synku. To jest plus tego, że większość znajomych wcześniej wzięła się do roboty, teraz z chęcią robią sobie trochę miejsca w szafach i na strychach, a ja jestem z tego powodu szalenie zadowolona. Straszną mam ochotę na jajecznicą z cebulką i ze szczypiorkiem. Idę zrobić. To na razie pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka27
Rubino, dziekuje ci bardzo za ta stronke:):):) jestes koffana:) Pauliina, 17 maja to bardzo fajny termin! ja rowniez chcialabym urodzic 17, bo wtedy moj tata ma urodzinki i bylby ladny prezent:) ja rowniez urodzilam sie 17, tylko ze marca:) pozdrawiam ciebie i twoje malenstwo! Kolejna wizyte u ginekologa mam 3 lutego! byc moze dowiem sie juz czy bede miala corcie czy syneczka:):):D Corce chce dac na imie Julia, a synkowi Adas:) A co myslicie o imieniu Milena lub Katarzyna????:) jak sie czujecie w te brzydkie, chlodne dni?? Ja jestem ospala i ciagle biora mnie skurcze w biodrach;/ a poza tym bola mnie plecki:( naszczescie jestem na zwolnieniu lekarskim:( i strasznieee sie nudze! naszczescie jest to forum:):) pozdrawiam was i wasze (juz nie tak male) brzusie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka27
Mam do was jeszcze jedno pytanie: Znacie moze jakies stronki dotyczace ciazy itp?? ja czesto wchodze na noworodka, bajbusa i webparkpodsercem:) Ale teraz gdy siedze ciagle w domu to chetnie pozytalabym troszke wiecej:) Rubiono, kiedys widzialam juz ta strone o tym mezczyznie:) jest swietna!:D szczegolnie to zdjecie z niemowlakiem i podpisem: fuck milk! good beer! hehe:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu ja:-) Jak zwykle buszowałam i znalazłam coś co zainteresuje Wrocławianki. Chodzi mianowicie o rodzenie we Wrocławiu .Pisałam ,że dobrze wspominam poród na Kamieńskiego,ale to było 4 lata temu a z tego co przeczytałam to chyba się troche zmieniło. Zresztą same zobaczcie: http://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=7293&postdays=0&postorder=asc&start=0 Chyba najlepiej poszukać informacji wśród kobiet, które rodziły w ostatnim czasie. Ja chyba nie jestem jednak zbyt wiarygodnym źródłem. Stronki o ciąży odwiedzam te same,ale zaglądam też na różne forum,kupuję gazetki Rodzice,Mam Dziecko ,Mamotoja... Mam link do zdjęć z porodów.Ale nie wiem czy jesteście zainteresowane zobaczeniem ich. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania
witam wszystkie przyszle Mamuski troszke dlugo mnie tu nie bylo ,ale cos po wakacjach nie moge sie pozbierac.dzisiaj dowiedzialam sie ze mamy chlopca to super bo pierwsza jest dziewczynka,tylko jest problem z dobraniem imienia moj maz chce czysto polskie a ja nie i jest maly proiblem.przytylam juz 6 kg i czy moglabym prosic o kotekte w tabeli?powoli juz sie nie mieszcze w normalne ciuchy bylam dzis na malych zakupach ciazowych. musze nadrobic zaleglosci w czytaniu .trzymajcie sie cieplo Mela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×