Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rubina

TERMIN MAJ 2005

Polecane posty

ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............13....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................11......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................6...... -Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5.....dziewczynka(?) MADI30............................16 MAJ................4.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................7............? AWESSI......Szczecin............!8 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................7..dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................5..... -Julita BETI 32.......Wrocław...........19 Maj...............6.........? RYBKA 27...........................19 MAJ...............?.........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............5...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............11.... -Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............7............? KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............8...........? MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................7............? JUNIE..............................27.MAJ................5..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................4.........? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......4...........? MELANIA..........................18 CZERWIEC.........6.......chlopiec Cześć Dziewczyny. Kiedyś już tu do was pisałam ale potem moje dane z tabelki w tajemniczy sposób znikneły. Pozwalam sobie więc je teraz uzupełnić. Co kilka dni czytam wasze wypowiedzi i nie powiem są dla mnie bardzo ważne, mogę sobie w ich kontekście rozpatrywać własne dylematy co bardzo pomaga .Dzieki, cieszę się że tu jesteście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:((( Chandrę mam dzisiaj. Wróciłam właśnie ze spaceru, ale niestety nie pomógł. I nie mam więcej pomysłów na poprawienie sobie humoru. Może Wam coś przychodzi do głowy? Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmin21
Oj Iwanka ja cie niestety tez nie pociesze u mnie to juz wogle dzien przechlapany, mialam dzis szkole i kolejny niezdany egz:( Wogle mam zly humor od wczoraj :( Troche mi poprawilo sie po dzisiejszym wypadzie do centrum po ciuszki dla Malutkiej, ale czuje ze ten humorek jeszcze potrwa kilka dni .Byle do lata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ta zima jest okropna!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AŚKA_30
ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............13....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................11......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................6...... -Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5.....dziewczynka(?) MADI30............................16 MAJ................4.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................7............? AWESSI......Szczecin............!8 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................7..dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................5..... -Julita BETI 32.......Wrocław...........19 Maj...............6.........? RYBKA 27...........................19 MAJ...............?.........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............5...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............11.... -Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............7............? KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............8...........? MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................7............? JUNIE..............................27.MAJ................5..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................4.........? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......4...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec MELANIA..........................18 CZERWIEC.........6.......chlopiec Pozdrawiam serdecznie majowe i czerwcowe mamusie!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anda
No to witajcie w poniedziałek :-) Widzę że przez weekend jakiś zastój więc nie tylko ja nie mam netu w domciu:-)w sumie warto by mieć ale i tak za 3 miesiące się wyprowadzam więc po co:-) Coś nam się zimno zrobiło przez weekend - wyszłam na spacer i potwornie zmarzłam ale przynajmniej mam satysfakcję że Malutka zakosztowała troszkę świeżego powietrza:-) Dzisiaj miałam zaczynać szkołę rodzenia ale przeniosłam na marzec - okazało się że będę miała z kim dojeżdżać a do Wołomina kawałek z warszawy :-) Już się nie mogę doczekać i w ogóle czas mógłby już szybciej płynąć... Po sklepach chodzić już nie mogę bo co troszkę kusi mnie aby coś jeszcze kupić dla mojej Maleńkiej a troszkę szkoda kasy bo większość rzeczy dostanę od siostry - chyba muszę do niej pojechać i sobie zabrać - będzie tak jakbym kupiła :-) Uwielbiam przyglądać się tym małym ciuszkom :-) Miłego poniedziałku życzę wszystkim pracującym i nie pracującym :-) Wpadnę jeszcze jak skończę pilną robotę. Głasku - głasku (jak mówi moja malutka przyjaciółka - 2 letnia) dla Waszych brzuszków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 tydzień Witam :-D. Piękny widok ma za oknem,śnieg,błękitne niebo .I było by idealnie gdyby nie ten mróz. No ale cóż wkońcu mamy zime,oby nie za długo trwała. Bardzo poprawił mi się humor ,znalazłam wypowiedzi mam o swoim drugim porodzie ,90% miało zdecydowanie lżejszy niż za pierwszym razem. To bardzo optymistyczne. Tylko nie myślcie ,że jak sie rodzi pierwszy raz to jest zawsze ciężko.Porównanie ma się dopiero przy drugim razie. Zaczynam mieć na tym punkcie obsesję. Ale nie będę pisac o moich zmorach ,bo co maja powiedzieć debiutantki. Ja chyba powinnam podtrzymywać was na duchu :-) . Znalazłam ostatnio opis fajnego ćwiczenia na mięśnie krocza. Kładziemy się na plecach prostopadle do ściany,tak aby pupa jej dotykała,nogi opieramy na ścianę i pozwalamy by nogi opadały jedna w prawo druga w lewo.Taki rozkrok się robi na ścianie.A pod plecki najlepiej pościelić jakis koc. Kiedyś czytałam ,że smarowanie prawdziwą oliwą krocza uelastycznia je.Ale nie sprawdzałam tego na sobie. Jutro idę wkońcu po skierowanie na badania:morfologia ,mocz i obciążenie glukozą. Dobrze ,że jutro ma mnie kto zawieść autem do przychodni,bo jazda autobusem w taki mróz (w nocy jest powyżej -20)mi się nie uśmiecha ,zwłaszcza ,że wizytę mam umówioną na 16 godz. Podam wam namiary ma fajną stronkę gdzie można sprawdzić wyniki badań: http://www.laboratorium.swinoujscie.pl/normy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendowej przerwie. Nowe mamy sie pojawiły-ale fajnie:) Siedze cały tydzien przy kompie (oczywiscie z przerwami) i jakos w weekendy mam koputerowstret, stąd brak moich wpisów. Zresztą ten weekend wpędziłam u moich rodziców i wolałam spędzac czas z nimi. A dni były cudne-słońce wszędzie-szkoda, ze mróz zniechęcał do spacerów.Zdecydowanie wolę podziwiac to piękno z okien domu lub samochodu;) Dzisiaj ide do gina. Niby sie cieszę, bo usg itp, ale od paru dni pobolewa mnie czasem brzuszek z boku i rano w pachwinach-moze źle śpię? I boję się, czy wszystko jest ok. Tez mam juz zmory porodowe. Najbardziej sie boję, że cos pójdzie nie tak. Martwi mnie tez to, ze nie ma go w tym szpitalu gdzie bede rodzic. W sumie myslałam juz zeby pojechac do tamtego, w sumie to tylko 30 km, ale ten w moim miescie jest jednak lepiej wyposazony. Mam jednak cichą nadzieję, ze wróci do maja tutaj, bo w sumie jest tylko na bezpłatnym. Musze dzisiaj pogodac z nim-moze mnie uspokoi. Uśmiechu życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mała Mocca wydaje mi się ,że nawet jeśli lekarz na podstawie wyników czy usg bedzie nas zapewniał ,że wszystko jest w największym porządku to i tak ta zmora pozostanie. A najśmieszniejsze jest to ,że jak już pozbędziemy się zmory porodowej to pojawi się już zmora poporodowa. Dziecko urodzimy piekne ,zdrowe a i tak będziemy o nie drżeć.Ja mam tak już 4 lata,a teraz będę mieć podwójnie :-D. To chyba instynkt macierzyński tak daje o sobie znać. Zaczynam mieć dużą obsesję na punkcie zakupów dla dzidziusia.Ciągle boje się ,że o czymś zapomnę.Lista jest oczywiście zrobiona i wykreślam z niej kolejne rzeczy już zakupione ,ale jeszcze sporo na niej jest. Nawet nie wiem kiedy zleciały te miesiące ,teraz czas leci mi błyskawicznie.Ale wiem ,że przed porodem będzie się ciągną strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADA28
Witajcie, nie pisałam jakiś czas, bo nie bardzo miałam o czym, ale wkońcu trzeba się odezwać, ostatnio miałam dziwny sen, śniło mi się że urodziłam w ubikacji na muszli klozetowej bo nie było miejsca na sali porodowej, no i urodziłam córeczkę czyli inaczej niż to wychodzi z usg, mnie ostatnio dręczą myśli, jak zachowa się mój syn jak się pojawi na świecie jego braciszek, narazie cieszy się, że będzie miał brata i cały czas mówi jak się będzie nim opiekował itd. ale boję się że będzie inaczej i zamknie się w sobie, chociaż obiecuję sobie że będę mu poświęcała tak dużo czasu jak to będzie możliwe, tylko że wiem jak dużo czasu zajmuje opieka nad noworodkiem. Mam nadzieję że poradzę sobie ze wszystkim. Muszę się wkońcu wybrać na badanie obciążenia glukozą, może zrobię to jutro a najpóźniej pojutrze ale na samą myśl ciarki mnie przechodzą. Miłego dzionka, trzymajcie się cieplutko pomimo tych mrozów, Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki, ja zostałam na weekend odstawiona od komputera przez dzieci, które ściągnęły do nas na ferie, miłe są, ale niech już sobie wracają do swoich domków, bo grozi mi nie tylko bankructwo (ile paczek chipsów można pochłonąć jednego dnia?), ale też uszkodzenie przepony, głównie ze śmiechu. Jednak to prawda, że dzieci są niezłym lekiem na chandrę, więc Iwanka, Jasmin- jeżeli jeszcze wam nie minęła to podeślę Wam chłopców, dówch 12 latków potrafi zdziałać cuda. Awassi, jak ja Ci zazdroszczę tego Szczecina! To jest moje ukochane miasto, studiowałam na na US-ie i zakochałam się w tym mieście... Szkoda, że to tak daleko, bo spędzałabym tam każdy weekend. Rubina, Ty jesteś chyba wróżką, ale przeklinam tą Twoją zdolność przewidywania - po kilku miesiącach stania w miejscu wskazówka wagi niestety drgnęła i tak na koncie mam extra 3 kg, czyli razem 7. Ale mam nadzieję, że teraz znowu zatrzyma się na jakiś czas... A czy mogłabyś tę swoją listę udostępnić, bo ja - i pewnie nie tylko ja - juz sie gubię w tym, co powinno się mieć od razu, a czym się wstrzymać. Idę zrobić sobie małą kawkę, bo już czas na nią. Będę wznosić nią Wasze i waszych Maleństw zdrówko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rubina- moze masz i rację, ze skoro w nas to siedzi, to nie tak łatwo będzie, nawet racjonalnym opiniom dotrzeć do nas.Oby to były takie strachy na lachy. Popieram Tine w sprawie udostępnienia listy produktów bobasowi niezbędnych. Ja niby mam kilka z gazet, ale co doświadczona matka, to nie jakas pani, której sie wydaje, ze wie co potrzeba a co nie:) Ada- mój mąż tez miał ostatnio porodowy sen-mianowicie błyskawicznie szybko urodził sie nam syn, czyli tez inaczej niz wychodzi z usg. Moze ta szybkosc porodu sie spełni.;) Czytałam, ze pierwszy trwa ok. 14 godzin, a drugi ok.8 Dzieci jako poprawiaczy humoru są najlepsze. Mnie rozbraja syn szwagra- ma 9 miesięcy-uwielbia muzykę- ostatnio oglądaliśmy Mtv i młody znalazł sobie wyjatkowo wygodną-siada sobie i opiera główke o mój brzuch, zakłada noge na noge i macha jedną z super zadowoloną miną. Brzuszek jest doskonałym podgłówkiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iris_73
witajcie babeczki dziś musze sie wam pożalić z wymazu wykryto u mnie bakterie i ginekolog przepisal mi antybiotyk ktory i tak nie wyleczy do końca (bo zeby sie wyleczyc musialabym brac inny antybiotyk i to okolo 20 dni a to oczywiscie w ciąży odpada) tylko zaleczy i zmniejszy ilość bakterii w ogole wiem niewiele bo bylam na wizycie miedzy umowionymi pacjentkami (bezplatnie) i wszystko tak szybko przebieglo ze wszystkie pytania nasunęły mi się dopiero w domu mam wątpliwosci co do brania antybiotyku na tej ulotce jest tak jakość pokrętnie napisane co do zażywania w ciąży z drugiej strony zapisał mi go lekarz ginekolog, do tej pory nie mam do niego zastrzeżeń i raczej powinnam mieć do niego zaufanie chyba wie co robi dziewczyny czy zdarzyło wam się brać antybiotyki w ciąży (z wcześniejszych waszych wpisów pamiętam że tak tylko nie pamiętam z jakiego powodu) czy na ulotce bylo jednoznacznie napisane ze można przyjmowac w ciąży? poza tym - kontynuując dalej moje marudzenie - zaliczam chyba po koleji wszystkie dolegliwości "typowo-ciążowe" i ciągle muszę uważać bardzo na to co jem- bo zgaga, zaparcia itp, jak dlugo stoję- bo kręgosłup, jak śpię - bo bolą biodra, a do tego wszystkiego mam coraz wiącej wątpliwości: gdzie rodzć - każdy szpital wydaje się nieodpowiedni - ale tu myślę tak jak rubina - bólu się nie uniknie i nie ma co oczekiwać cudów za to do personalu trzeba starać się nastawić pozytywnie a reszta zależy w dużej mierze od szczęścia na kogo się trafi... tylko czasem może temu szczęściu lepiej dopomóc i załatwić sobie tak aby wiedzieć na kogo sie trafi.... u mnie nie zanosi sie na to że dostanę coś w spadku dla dziecka - jestem w rodzinie po raz kolejny prekursorką - tak jak i ze ślubem niewiele kupilam jak dotąd bo dopiero się uczę (głównie od was i z poradników) jakie co ma być dobrze dosyć marudzenia, za oknem słonko świeci przecudnie a może któraś z was napisze to chumorek mi się poprawi... pozdrawiam was i wasze brzusie-dzidziusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 tydzien dzien dobry, nareszcie na chodzie, ale mnie grypa napadla i wyrwala tydzien w zyciorysu, mam wrazenie ze jeszcze nigdy tak bolesnie nie przechodzilam zadnej choroby (po prawdzie nigdy na nic powaznie nie chorowalam). Probowalam sie kurowac metodami naturalnymi, miod lipa mleko czosnek i syrop z cebuli, zreszta lekarz powiedzial ze nie bedziemy szalec z lekami, dostalam paracetamol i jakis syrop na kaszel. No i ten paracetamol wspominam jak zbawienie, taki zwykly niewinny lek ktory traktowalam z przymruzeniem oka...Lekarz takze powiedzial ze co prawda wirus przenika przez lozysko do dziddzi ale jest ona juz spora i nie trzeba sie o nia martwic. uff wiecie co? juz nas jest 25, z naszych dzieci juz by mozna utworzyc klase he he Rubina, zmory porodowe, poporodowe jednym slowem wszytsko przed nami... Iris nie przejmuj sie tym antybiotykiem, chyba na zadnym leku nie jest napisane ze mozna go brac w ciazy, przy niektorych lekach wplyw na plod jest niezbadany brakuje danych dlatego sie go raczej odradza. Strone wczesniej lub dwie Rubina wklejala stronke o lekach http://www.laktacja.pl/komitet.html i jeszcze jedna http://www.babyboom.pl/dzieci_0_2/ciaza_i_porod/stosowanie_lekow_w_ciazy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............13....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................11......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................6...... -Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5.....dziewczynka(?) MADI30............................16 MAJ................4.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................7............? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................7..dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................5..... -Julita BETI 32.......Wrocław...........19 Maj...............6.........? RYBKA 27...........................19 MAJ...............?.........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............5...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............11.... -Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............7............? KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............8...........? MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................7............? JUNIE..............................27.MAJ...............6..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................7.........? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......4...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec MELANIA..........................18 CZERWIEC.........6.......chlopiec \'doprawilam\' Tinie 3 i Junie1. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:))) Wróciłam właśnie ze spaceru i fajnie bylo, w lesie mijały mnie trzy kuligi. Jaka szkoda, że nie mogę dopiąć swoich sanek. Gdzieś tam leżą w piwnicy i czekają na przyszły rok. Mój pies też by chętnie pobiegal za końmi. Poczytałam sobie co nowego napisałyście i humor mam super, zatem Tina, na razie się możesz wstrzymać z wysyłaniem chłopaków, ale zgłoszę się w razie czego:))) Macie rację co do tej listy rzeczy niezbędnych, Rubina znów musi się wykazać i pomóc debiutantkom:) Nie martwcie się, to tylko pozory, że ja nie tyję. 18 moja gin. mnie zważy i wtedy poprawimy tabelkę. A teraz patrzę na nią dla pociechy, choć wiem, że moje dane już nieaktualne;-) Pozdrawiam słonecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anda
25 tydzień Witajcie, Dzisiaj mam w pracy strasznie zabiegany dzień ale postanowiłam skrobnąć parę słówek :-) Dzisiaj pierwszy raz założyłam ogrodniczki ciążowe - chyba się przyzwyczaję:-) Mnie w przeciwieństwie do Rubiny teraz czas się strasznie wlecze :-) jak tak dalej pójdzie to się chyba nie doczekam :-) A tu jeszcze piszesz Rubina że przed porodem to jeszcze wolniej płynie - koszmar .... Mnie się również śnił poród - urodziłam śliczną dziewczynkę (czyli się zgadza) i to nawet szybciutko:-) Kiedyś z tego powodu miałam koszmary - śniło mi się np. że urodziłam córkę która nie chciała jeść mojego pokarmu tylko wstała i poszła :-) Tak też można :-) Wracam do pracy:-) Jakieś plany na ostatni dzień karnawału - ja pewnie spędzę czas z książką :-) Pozdrawiam cieplutko Was i Wasze brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania
witam serdecznie tydzien termin mi sie przesunal o 3 dni czyli na 15 czerwca ,ide blizej maja,he,he moze jeszcze sie zalapie na maj kto wie. zalapalam wirusa katar i kaszel i troche sie z tym mecze bo nic nam nie wolno brac .brzuszek juz sie zaokraglil.piszecie ze macie rozne nastroje ja jestem bardzo nerwowa,niewiem z kad tyle nerwow we mnie.za to czas ucieka bardzo szybko,o porodzie nie mysle ,bede sie martwic jak przyjdzie ten moment. apetyt konski niestety.super ze jest nas tak duzo,zawsze mozna poczytac wasze wpisy.czytam na bierzaco tylko gorzej z pisaniem .pozdrawiam Wszystkie mamuski. Mela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Jestem po kolejnej wizycie cała w skowronkach:) Wszystko jest jak najbardziej prawidłowo. Maleństwo w ciagu ostatnich 4 tyg. podwoiło wagę i waży juz 1 kg! Jak tak dalej pójdzie, to nie wiem kto takie duze dziecko urodzi;) Ja za to przytyłam 2 kg, co mnie bardzo cieszy, bo po świetach i sylwestrze było więcej o 4,5:P Kilogramowo ide z Adą w parze:) Pooglądałam wczoraj tez maleństwo-było jakies spokojne-leżało głową w dół i co jakis czas popijało wody-a swoją drogą ciekawe jak one smakują;) Pytałam gina o testy na glukozę-powiedział, ze on ich nie robi jako standard juz od 17 lat. Zaleca je tylko wtedy, gdy z badan wynika, ze cos jest nie tak z glukozą-a to widac choćby w badaniu ogólnym moczu. Mam dobre wyniki nie bede więc miała tego badania, co mnie nawet cieszy. Moze dzisiaj bede miała dobry humorek, bo ostatnio cos duzo zmór wszelakich sie pojawia i nastroje mam zmienne, ze cięzko nadążyć;) Zmieniam moje kg w tabelce. ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............13....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................11......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ................6...... -Hania SZAFIRKA.........................13 MAJ................5.....dziewczynka(?) MADI30............................16 MAJ................4.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................7............? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................7..dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................5..... -Julita BETI 32.......Wrocław...........19 Maj...............6.........? RYBKA 27...........................19 MAJ...............?.........? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............5...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............13.... -Julia/Ida MAŁA MI...........................20 MAJA..............7............? KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............8...........? MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................7............? JUNIE..............................27.MAJ...............6..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA............Kielce............29 MAJ................7.........? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......4...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec MELANIA..........................18 CZERWIEC.........6.......chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 tydz spaaac, oj jak mi sennie... Mala Mocca, fajnie tak prosto od lekarza, widac dzidzie, wszystko w porzadku... ja ide w przyszlym tygodniu. Ostatnio usiluje (to dobre slowo usiluje) zrobic sweterek na drutach, no i caly wyszedl niczego sobie ale pod szyja nie chce mi wyjsc wykroj moze ktos wie jak zrobic polokragly wykroj pod szyje na czesciach plecowych? tzn jak spuszczac oczka i po ile? a moze ktos zna jakies stronki internetowe? szukalam przez google ale znalazlam tylko jedno forum :-( znacznie lepiej idzie mi na szydelku, juz jeden sweterek zrobilam :-) Jak tam wasze dzidzi? kopia juz coraz silniej? podobno w 27 tygodniu otwieraja znowu oczka i widza polcienie. A swoja droga tak myslalam o tym ich zyciu w macicy, tam musi strasznie bulgotac... pozdrawiam wszystkie wiosenne mamy! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti32
25 tydzień! Witam:) We Wrocławiu też słoneczko grzeje, mrozik troszkę mniejszy. Dzięki za wpisanie moich danych do tabelki. W piatek idę do lekarza więc będą nowe wiadomości. Piszecie o długości porodu. No to ja jestem chyba jakimś ewenementem! Pierwsze dziecko rodziłam od 21.30(wtedy poczułam pierwsze skurcze) do 0.25! Razem 3 godziny! Małej strasznie się spieszyło na świat:) i do dziś jest takim łobuziakiem że długo nie usiedzi na miejscu, a trwa to już 9 lat :) No ale wtedy byłam młodsza....a moje słoneczko drobniutkie, ważyła niecałe 3 kg. Teraz się szykuje waga ciężka!:) Pozdrawiam wszystkie mamusie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do dziewczyn w ciąży
Bardzo proszę was napiszcie mi jak to jest z waszymi ząbkami,ja nie jestem jeszcze w ciąży,ale są już plany , zęby mam zdrowe, bo ostatnio wszystkie wyleczyłam , ale ciekawa jestem jak to jest ,czy rzeczywiście tak bardzo sie psują w ciąży i jak z dząsłami. Ja mam skłonność do próchnicy i zapaleń dziąseł i stąd moje obawy. a bardzo boję sie dentysty,(to znaczy jak da znieczulenie to o.k) Napiszcie mi czy wy chodzicie do dentysty i czy daje znieczulenie , czy ono nie zaszkodzi dzidziusiowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zęby zęby zęby.... mi sie jeszcze nic nie popsulo, w miedzyczasie wypadla mi plomba, udalam sie do dentysty, poinformowalam ze jestem w ciazy zaplombowal mi ubytek i juz. Pytal czy chce znieczulenie ale odmowilam - taka mala dawke bolu da sie spokojnie zniesc - to nie bylo swidrowanie do okostnej ale skoro pytal to wnioskuje ze sa rodzaje znieczulenia ktore nie szkodza - lub tez jak to bywa z innymi medykamentami - efekt korzysci musi przewazac nad ewentualnymi ujemnymi efektami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do dziewczyn w ciąży
Dzieki Konieczynko za odpowiedz Ciekawa jestem jak z innymi dziewczynami , jak wasze zęby i czy miałyście znieczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
witam wszystkie mamuśki.... mam lenia dlatego nie pisze zbyt często....u mnie i u Sylwii wszystko dobrze....w zasadzie zadnych ciezkich dolegliwości ciążowych nie mam (rzadkie bóle pleców ,zgada i swedzący brzuszek) postanowiłam napisać do Koniczyny bo ja juz kończe drugi sweterek na drutach i zrobiłam tez sukienkę. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale ja sweterki pod szyją robię na 4 druty. gdy dochodzi sie do miejsca gdzie powinno zacząć sie zaokraglenie spuszczam 3 oczka i zaczynam od tego momentu tą stronę na nowych drutach. Wiem ze pewinie niewiele z tego zrozumiałaś ale jakoś nie potrafię tego wytłumaczyć. Nie znam tez zadnych stron które mogły by Ci pomóc. Ale jezeli chcesz to moze uda mi sie to narysowac wtedy wyśle Ci na maila...::)..hiehie...ale kombinacje.... co do zębów to również nie mam żadnych ubytków (zreszta nigdy ich nie miałam) ale noszę aparat ortodontyczny i strasznie krwawią mi dziąsła przy kazdym myciu lub jedzeniu twardszych rzeczy (twardszych tzn...np. skórki od chleba) koncze bo mam ochote na kisiel..... pozdrawiam cieplutko wszystkie brzuchatki....::))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia, pewnie ze chce, moze cos mi zaswita aczkolwiek cztery druty to juz o dwa za duzo :-D moj mejl kosikosi@o2.pl dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was :-) Wszystko mnie boli. Wczoraj mój synek pierwszy raz sam zjeżdżał z dużej górki na sankach .A i dzisiaj mi nie popuścił.Dobrze ,że dziś z nami mógł pójść mój mężowski. Synek oczywiście nie chciał wcale wracac do domu tak mu się spodobało. W piątek Kubuś ma 4 urodziny-tort już zamówiony,prezenty kupione. A mi oczywiście łezka się kręci w oku jak sobie przypomnę narodziny synka. A tu niedługo będę znowu na nowo wszystko przechodzić. Podam wam link do forum na którym też często bywam,a dokładnie do tematu w którym podanych jest dużo stron które napewno was zainteresują.Polecam zajrzeć na stronkę ,autorka bardzo się napracowała i chwała jej za to :-) http://www.ginekologia.med.pl/forum/viewtopic.php?t=2697 A co bobasowi potrzeba- może łatwiej będzie mi pisać jeśli zadacie mi konkretne pytania.Własciwie wszystko zależy od waszych możliwości. Obiecuję ,że pomału wprowadzę was w te zawiłości związane z tym co trzeba a co nie-trochę tego jest. A ja właściwie nie wiem od czego zacząć. Teraz jest już trochę późno więc chyba zacznę od jutra muszę się z tym przespać:-),mój ślubny potrzebuje cyca do łóżka;-) wiec nie pozwoli mi na nocną twórczość:-D Miłych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. iris_73 wczoraj byłam zbyt zmęczona i zapomniałam napisać ,że brałam antybiotyk Duomox. Nie ma wiec czy sie przejmować są antybiotyki które można stosować w ciąży.Lekarz zanim je przepisze na pewno bierze pod uwagę to czy branie go przyniesie więcej korzyści czy szkód. Na pewno o wiele bardziej groźne dla dziecka sa niewyleczone infekcje matki.To się może na nim odbić po porodzie. Co do rzeczy niezbędnych bobasowi-obiecuję ,że postaram się przygotować listę na poniedziałek,bo w obecnej chwili mój ślubny ma nawał pracy i siadam do kompa z doskoku. Teraz prosiłabym może o pytania,na pewną sa rzeczy które chciałybyście zakupić ale nie wiecie czy to wam się przyda. Polecam forum http://maluchy.pl/forum/ - są tam grupy regionalne i może tam znajdziecie informacje dotyczące rodzenia w swoim regionie,tam znalazłam o Wrocławiu. Jedna przestroga na początek:NIE KUPOWAĆ WKŁADÓW Z GĄBKI DO WANIENKI,STAJĄ SIE Z CZASEM SIEDLISKIEM BAKTERI!!!!!lepiej podkładać pieluszki flanelowe albo tetrowe. Paznokietki dzidziusiowi lepiej obcinało mi się malutkim obcinaczem niż nożyczkami. A to najlepiej zapamiętać-malutkie dzieci mają skłonności do zapalenia ucha.Dzieje sie tak na skutek dostania się wody podczas kompania. Polecam zatykać uszka wacikiem nasączonym parafiną kosmetyczną dostępna w aptece. No i chyba na razie wystarczy i tak pewnie temat pielęgnacja będzie wałkowany przed porodem:-D Pewnie jak mi się uda to się jeszcze dziś odezwę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Cieplej jest w końcu:) Jakos mało nas tutaj zagląda, a szkoda. W sumie nie chce sie nawet nic pisac. Jutro mam wolne i zamiar lezakowania ile sie da. Pozdrawiam wszystkie brzuszki i ich właścicielki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anda
Rzeczywiście coś nas ostatnio mało zagląda :-) Ja osobiście mam nawał pracy i chyba powoli odpadam - znajduję czas tylko na przeczytanie tego co napiszecie :-) Dzisiaj też walka przede mną pewnie do 19 :-( Trzymajcie się cieplutko, pozdrawiam Was i brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADA28
Hej, faktycznie coś nas mało ostatnio, ale ja się nawet nie dziwię bo mnie jakoś leń ostatnio ogarnął, że nic mi sie nie chce, wpadnę tylko żeby przeczytać co napisałyście i zaraz kłade się do łóżka i oglądam telewizję. Ale dzisiaj musiałam sie trochę ruszyć bo szłam na badanie obciążenia glukozą, pozwolono mi wcisnąć prawie pół cytryny i nie było tak źle, to tak jak bym wypiła bardzo słodką herbatkę z cytryną, ale wyniki dopiero w poniedziałek, więc trochę musze poczekać, troszke cieplej się zrobiło więc może po obiedzie wyjdę z synkiem na spacer, bo troche się rozruszałam, pozdrawiam, Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×