Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rubina

TERMIN MAJ 2005

Polecane posty

NICK*----*LAT*-----------*DZIECI/DZIECKO*-----------*NR GG* ....................................................................................... Rubina......27..................Hania 7mies i Kuba 4,9lat..gg 2518611 Edyta.......33..................Maja 6 mies i Ada 10 lat...gg 1188193 Sylwia.......25..................Ola 6 miesięcy .............gg 3757003 Ania.........36..................Marysia 6 miesięcy........gg 4067836 Iwanka.....29..................Tosia 6 miesięcy............gg 9042646 Agapant....32..................Małgosia 6 miesięcy.......gg 5145351 Mati.........28..Karwia.......Mateusz 5,3mies...........gg 7526248 Nadia__25..26............Sylwia 6 miesięcy................gg5199486 no to wychodzę z ukrycia i sie dopisuje :)...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynika, Tina- co do diabełków, to mimo,że wierząca, jestem bardzo tolerancyjna dla wszelakiej inności, uważam,że każdy ma prawo żyć i robić co chce, o ile nie krzywdzi to innych. Jeśli w Waszym przekonaniu Chrzest to zbędny Sakrament, to Wasza sprawa i już ! Wasze dzieci dorosną, to same ocenią,czy decyzje te ,a nie inne były słuszne, czy też nie. Sama zastanawiam się co gorsze: robienie czegoś pod presją,czy nie godzenie się na to? I jeśli nawet wszystkie byśmy Was namawiały, i tak zrobicie jak zechcecie:). Aniu-moja koleżanka urodziła bliźniaków w wieku 41 lat :) Dodam,ze pierwsza corke urodzila w wieku 19 lat . :) Nadia-moglabys cos wiecej napisac,anizeli wpis do tabelki ;) no task- maja wcina mi sie z pisaniem :P,zatem pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki🖐️ Widzę,że nie chcecie sieę ujawnić z jakiego miasta jesteście,no trudno,to ja się wypisuję(z miasta,nie z topiku) Martynika,już ci odpowiadam.Nie potrafię chodzić wcześnie spać,najwcześniej to o 23.A lubię długo spać,a mój syn wrodził się chyba we mnie.Np.dzsiaj wstaliśmy o 11.00.Najpierw mały budzi się około 7-7.30 i biorę go do łóżka,daję mu cyca i on zasypia i wstaje różnie 9.00,10.00 albo jak dzisiaj 11.00,a ja wstaje razem z nim.Obiecuję sobie już od dawna,że zacznę szybciej wstawać, bo potem wszystko szybko muszę robić,ale jakoś mi nie wychodzi. Ja też myślę o ślimaku,ewentualnie klocki sensoryczne.Ale jeszcze mi dużo brakuje. Gabi tak sobie pomyślałam,że może wyślij do mnie te kody jak zbierze ci się więcej bo bez sensu jeden wysyłać,jak mi i tak narazie duzo brakuje. Mateusz jest już ochrzczony jak miał trzy miesiące,ja wychodzę z założenia ,że jak nie będzie potem chciał chodzić do kościoła to jego sprawa,ale narazie tak jak pisałyście,w szkole przygotowania do komunii,i tak dalej.A jak potem będzie miał do mnie pretensje,że mu wstyd,bo ma naście lat i musi się chrzcić i brać komunię,a wszyscy się na niego dziwnie patrzą.Nie będzie potem chciał to nie,ale ja nie będę miała wyrzutów sumienia. odezwę sie później bo jeden się kręci na moich kolanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyta, to nie tak,że chrzest czy jakikolwiek inny sakrament jest zbędny, dla osób wierzących każdy jest ważny i między innymi dlatego nie chciałabym odbeniac tak dla zasady, bo nie chciałabym, żeby ktokolwiek sprawy dla mnie ważne teraktował na odczep się. Bardziej chodzi mi o to, że taki maluszek w ogóle nie wie, o co chodzi, że wolałabym, żeby choć mniej więcej się orientował, że chrzest służy czemuś.... A dodatek wiem, że nie będę go prowadzać za rączkę do kościoła, nie będe umiała mui wytłumaczyć wszytskich tych mistycznych kościelnych rzeczy, bo jakoś sama siebie nie umiem przekonać do nich. Więc czy taki chrzest bez późniejszego kontynuowania wychowania w wierze i obrządku nie jest obłudny...? A z drugiej strony nie chciałabym mu zamykać możliwości wyboru nie chrzcząc go, no bo fakt, komunia szkoła, prezenty z tej okazji - może mu potem nie byc fajowo. I bądź tu mądry i pisz wiersze ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no skoro juz sie pojawiłam to napisze troche wiecej......faktycznie sam wpis do tabelki to mało... tylko ze za bardzo nie wiem od czego zaczac.... widze ze pojawia sie temat chrzcin, my ochrzciliśmy Sylwie gdy miała 3,5 miesiaca. Osobiście chciałam to zrobić później, ale zmiękłam pod presją rodziny :( aktualnie jestem na etapie wybierania krzesełek. Myslałam własnie o takim jakie wkleiła Gabi bo tanie i mozna przerobić na stolik. Te Martyniki jest świetne ale jak dla mnie za drogie :( A tak w ogóle to musze sie osobiście wybrać do BABY MAXu bo daleko nie mam;) na początekj wystarczy...wracam do pracki .... buziaki dla maluchów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Nadia:) Odnośnie chrztu- pewnie, że fajnie jest jak każdy może o sobie decydować....Tylko czy dziecko mając 7 lat bedzie śwaidome czy chce przyjąć chrzest czy nie. Wydaje mi się, że będzie pod tak dużą presją dzieci w szkole, religia, przygotowania do sakramentu Komuni Św...., że nie będzie chciało być \"inne\" Myślę, że też będzie chciało uczestniczyć w tym wszystkim. I zapewne podejmie decyzje, że też tak chce jak inne dzieci. Może więc warto oszczędzić dziecku stresu....A później wiadomo- jak będzie starsze sam zdecyduje...... Ja tak myślę- ale szanuje decyzje i wybory innych. My teraz idziemy na spacerek. Do następnego poklikania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dzisiaj chyba nici ze spacerku,bo ciągle leje.Tatuś pojechał właśnie do mechanika z samochodem i możliwe ,że go tam zostawi.A jutro jedziemy na szczepienie,dzwonili z przychodni,więc jutro powiemy ile mały waży.Idę robić obiadek pa Witaj Nadia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, no , Mati, to Ty jesteś niezła szycha, że dzwonią z przychodni, żeby przypomniec o szczepieniu... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co ,ma się te wtyki.:P NIe,nie tak tu jest przyjęte,że dzwonią,jak dla mnie to fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Martynika TUPIĘ (TUP TUP ,PODŁOGA SIĘ TRZĘSIE I SUFIT NA DOLE W KUCHNI :-D ) I teraz już musiasz się wpisać. Ja również nie wnikam w życie i decyzje innych osób o ile nie robią tym krzywdy innym.Jakos źle bym się czuła gdybym dziecka nie ochrzciła-takie mam przekonanie ale nie patrzę na nikogo spod byka jeśli ma inne poglądy -choć w mojej wiosce tak niestety jest. Mati i własnie dlatego ,że pochodzę z małej miejscowości nie chcę na forum ogólnym ujawniać skąd dokładnie jestem. Mati mogę dla ciebie zbierac tez kody -Martynika napisała ,że brakuje jej dwóch więc jej je poslę ale następne juz mogą być dla ciebie :-) -jeden już mam, zaczęłam właśnie nową paczkę. Spacerek dzisiaj udany,w srode idziemy z Hanią w odwiedziny do mojej koleżanki -będzie mięć dzidziusia na przełomie grudzień/styczeń- będa miec niespodziankę bo nie chciała znac płci maluszka. Hanusia dostanie puzzle piankowe i słonika z Fisher price. Najlepsza zabawka są dla niej gazety -dostaje spazmu jak je widzi i nie może dostać- mogłaby się nimi pobawić rzecz w tym ,ze ona natychmiast by je pożarła :-D Tina do mnie też dzwonią jak ma sie zjawić na szczepieniu :-) Hania jest bardzo muzykalna uwielbia jak tato gra na akordeonie-moment i jest już przy nim-coraz lepiej porusza się w chodziku.Wszędzie jej pełno :-) Tyle na dziś .Pa pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok,zaraz sie dopisze:-D. Mati,tak jak obiecałam-wszelkie nadwyzki przesyłam odrazu do Karwii.Bo nie tylko Rubina zaproponowala mi kody,ale zeby juz nie robic balaganu to najpierw dziewczyny do mnie,a potem ja do Ciebie.Mam nadzieje,ze tez nazbierasz na ślimaka:-). Moj Gegol juz spi,ide zmywac gary i wracam na Kafe,mam nadzieje,ze bedzie co poczytac...Sindi-obiecałas;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminnn
witam witam :) na poczatek Iwanko wszystkiego naj naj dla Tosi , moja cora dzisiaj tez konczy pół roczku ... kiedy to minelo... Gabi rowerek sliczny -my tez podobny zamowilismy Mati-okolice piekne, niewiedzialam ze moj ziec mieszka w tak pieknym zakatku Polski ;) - pisze sie na spotkanie latem -bankowo!! Martynika to ty kiedys podsylalas link z fotelikiem ktory nabylas i ktory zadobyla tez Mala mocca czy dobrze pamietam ? i jak dziewczyny chwalicie te foteliki bo ja wlasnie jestem w trakcie kupna, jak wam sie sprawdzaja i do ilu to kilo?? BEDE KONCZYC -SILA WYZSZA WSTALA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i co...pusto:-( Słuchajcie,wracajac do chrztu,to nie jest tak,ze nie ochrzcimy Igora...Predzej czy pozniej do zrobimy,choc powiem szczerze,ze gdyby zalezało to tylko ode mnie i gdybym miala gwarancje,ze kiedys np. w szkole nie bedzie mial przez to problemow to pewnie nie zostalby ochrzczony.Ale tak sobie mysle,ze jednak dopiero w przyszłym roku.np.na wiosne.Jakos mi wtedy bardziej pasuje,pogoda ladniejsza,Igor bedzie juz wiekszy.No i mam myslenie o tym z glowy na jakis czas:-P Gabi-wyslij kody Mati:-). A teraz tabelka: Rubina......27..................Hania 7mies i Kuba 4,9lat..gg 2518611 Edyta.......33..................Maja 6 mies i Ada 10 lat...gg 1188193 Sylwia.......25..................Ola 6 miesięcy .............gg 3757003 Ania.........36..................Marysia 6 miesięcy........gg 4067836 Iwanka.....29..................Tosia 6 miesięcy............gg 9042646 Agapant....32..................Małgosia 6 miesięcy.......gg 5145351 Mati.........28..Karwia.......Mateusz 5,3mies...........gg 7526248 Nadia__25..26............Sylwia 6 miesięcy................gg5199486 Martynika...28............Igor...6msc....................gg1400214 Piszcie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasmin-ja fotelik sobie chwalę. Jest lekki, łatwy w montazu i Gunia uwielbia w nim jeździć. Fajna jest funkcja pochyalnai do tyłu w 5 pozycjach. Moze mógłby być troche bardziej miękki, ale po co dziecko od małego rozpieszczać;) rubina-ja moge sie dopisać, ale nr gg nie podam. W sumie czyta to duzo wiecej osób niz tylko my i potem piszą jakies oszłomy:P Chociaz po tym tupaniu to sięjeszcze zastanowię;) Martynik, Mati-jak juz nazbieracie na ślimaki prześlecie mi nadwyzki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasmin,ja tego fotelika jeszcze ....nie nabyłam,ale jest to kwestia dni:-).Mimo to zapewniam,ze jestem zdecydowana na ten i zaden inny mnie nie interesuje;-).A M.Mocca juz go ma i z tego co pisała wynika,ze jest zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala Mocca-co masz na mysli piszac,ze pisza jakies oszołomy?Czyzbys miala juz przez to jakies nieprzyjemnosci?Ja tam Twoj nr.GG mam...;-) A kodami sie podziele:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejca! bartek zrobił demolkę w sklepie i w domu i poszedł spać. Byłam dzis w takiej super hurtowni z artykułami dla dzieci, zresztą wiele zakupów tam robiłam juz przed urodzeniem Bartka , ceny mniej więcej o 30 5 niższe niż w smyku i o 15% niż w hipermarketach. Chciałam mu kupic takie ortalionowe kapciuchy na dwór, bo jakoś wciskanie mu butków wydaje mi się nadludzkim wysiłkiem, szczególnie, że Bartek wyje już jak mu zakładam skarpetki. I w sumie kupiłam kombinezon z kapciuchami i rekawiczkami, ten, który ma jest jasny, więc będzie miał dwa. Bo , rozumiecie, przeliczając - kapcie 25 zł, rękawiczki 10, a cały komplet z kombinezonem 60. terza tylko narty i moge Małego puszczac z górki. I widziałam zarąbiste sanki, z takim śpiworkiem i pasami, nie wiem, czy się nie skuszę. Widzę Martynika, że mamy podobne podejście, że nie powiem identyczne ;-) Jasmin, 100 latek dla Córeczki! Mocca, jakie oszołomy? Toż to Martynika pisała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Ty Pindo jedna...ale sie usmiałam:-D Tina-juz do tabelki!!! Swoja droga 305% taniej...to ile Ci jeszcze przy kasie dolozyli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dzisiaj z Gosią byłyśmy na szczepieniu. Biedactwo się popłakało. Waży 7600. No to dokładnie przez miesiąc przybyło jej 600 gram - to chyba dobrze? A propos chrztów - ja ochrzciłam z szacunku do moich rodziców i teściów a nie z przekonania. Oboje z mężem jesteśmy tzw. niepraktykujący. Wiem, jak bardzo dziadkowie przeżywają, że ich 7 wnucząt jest nieochrzczonych (moje rodzeństwo jest wyznania protestanckiego gdzie chrzczone są osoby dorosłe - czyt. świadome), więc nie chciałam już przykładać ręki do ich bólu z tego powodu. Wybraliśmy drogę najłatwiejszą dla naszego dziecka i pewnie dla nas też. Uważam, że taki maluch może \"chodzić za stadem\" - później jak zmądrzeje to samo wybierze. Co prawda to ani ja ani mąż przykładu nie damy w kwestii praktyki, ale wybralismy naprawdę bogobojnych chrzestnych - którzy obiecali zadabać w tej kwestii o nasze dziecię. A propos - braku chrztu i tego jak takie dzieci funkcjonują - wszystko zależy od tego jak dzieci są przygotowane. Moje rodzeństwo mieszka w małej miejscowości gdzie gardzi się wszelką odmiennością. Początkowo byli wytykani palcami i dochodziło do różnych scen w szkole. Ale jak nieraz rozmawiałam z moimi siostrzeńcami i bratankami to uważam że są to naprawdę mądre dzieciaki. Potrafią obronić już swoich racji. Więc - chrzcić czy nie? Uważam, że każdy podejmuje decyzje na jakie w danej chwili jest gotowy. Ale się rozpisałam.... A poza tym ... Witaj Nadia :) Rubinko ... ja odnośnie tych puzzli piankowych. Też szukam czegoś takiego dla Małgosi. Ale z tego co wiem, to żadne nie mają atestu dla dzieci poniżej 36 miesiąca. Czy to jest ważne? Mała Mocca - to z tego co wiem to można zablokować nieznajome kontakty i z głowy nieproszeni goście. A poza tym to naj.. naj ... naj ... :) dla naszych półroczniaków. 🌻 ❤️ Dziewczyny - muszę przyznać się do jednego. Ten topic ratuje mi życie. Mam taki kocioł że tylko Wy dajecie mi poczucie \"normalności\" w tym zwariowanym świecie. I jak mam tylko przerwę to sprawdzam pocztę - co przyszło na skrzynkę z topicu. Tak więc piszcie ... kochane :) I ostatnie słowa na dzisiaj ... mój mąż wczoraj w ramach niedzielnego relaksu zaprosił mnie do kina na \"Harrego Pottera\". Nie śmiejcie się ale właśnie to moi siostrzeńcy zarazili mnie bakcylem do tej serii. A mąż widząc chyba ża wariuję chciał mnie trochę zrelaksować. I wiecie co ... było super. Dobrej nocki życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki Nie było mnie trochę,a tu się tyle działo. Rubina tak też pomyślałam,że nie wszyscy chcą się ujawniać,ale nie przejmuj się Karwia też jest mała,ale ja mam to gdzieś,jak ktoś chce to nie sobie podgląda co piszemy przecież nie popełniamy przestępstwa,a jak komuś z małej miejscowości się coś nie podoba to Martynika się przyznała,że ma zawirusowane linki. Ale małe miejscowości mają dobre strony,dzwonią z przychodni. Ja też małemu czasami daję gazety,ale ostatnioo zastąpiłam je książeczką taką piszczącą dla maluszków,też jest zafascynowany. Martynika z kodami masz rację,ty uzbierasz, a reszta do mnie,brakuje mi niestety jeszcze 100 punktów,ale to się szybko uzbiera,a potem wszystko do Małej Mocci.Podam Wam adres na GG. JAŚMIN witaj,już się o was martwiliśmy, a to dla Julci od Matiego ❤️👄🌼❤️👄🌼❤️👄🌼 i jeszcze sto lat od teściowej.I zapraszamy oczywiscie. Mała Mocca ,to co z tymi oszołomami,zainteresowałaś nas.A po przeczytaniu dzisiajszej waszej rozmowy,myślę,że to Martynika,a może Tina.A może obie.:P Tina ty chyba zaczniesz robić zakupy dla nas wszystkich,bo nawet z wysyłką wyjdzie taniej niż w normalnym sklepie.No tak ,305 % zniżki ,bo ogólnie u was duże bezrobocie,więc trzeba sobie pomagać. Napisz coś więcej o tych sankach bo ja mam też do kupienia. Agapant ale ci dobrze tez chciałabym,żeby mąż mnie zaprosił do kina.A jak masz taki młyn ,to zaglądaj do nas często. Kurcze znowu się rozpisałam,a miałam iść wcześniej spać i znowu sie nie uda.Mój mały dzisiaj usnął o 20.00,ale juz o 21.00 się obudził i oczywiscie usnął o 23.00 tak już na noc.Wydaje mi się ,że ma spuchnięte dziąsła,ale jutro się okaże(cholercia jak to się pisze).ja dzisiaj miałam sprzątanie i jeszcze taz sprzątanie, a na koniec prasowanie,ale pozbyłam się wszystkich\"nadwyżek\"i jestem juz na bierząco. No to teraz idę spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*NICK*------------------*DZIECKO/DZIECI*------------------------*NR GG* Rubina......27...........Hania 7mies i Kuba 4,9lat..........gg 2518611 Edyta.......33...........Maja 6mies i Ada 10lat.............gg 1188193 Sylwia.......25............Ola 6 miesięcy......................gg 3757003 Ania.........36............Marysia 6 miesięcy.................gg 4067836 Iwanka.....29............Tosia 6 miesięcy....................gg 9042646 Agapant....32............Małgosia 6 miesięcy................gg 5145351 Mati........28.............Mateusz 6 miesięcy................gg 7526248 Nadia_25...26............Sylwia 6 miesięcy...................gg 5199486 Martynika..28............Igor 6 miesięcy.....................gg 1400214 JAśmin,Gabi do tabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bry.... Nadia,ja juz po kawce-Igor znow obudził sie o 5 rano:-O.A w takiej sytuacji kawka okazuje sie byc niezbedna. Dzieki Dziewczyny,po sugestiach Tiny,Agi i Mati to juz pewnie wszystkie macie zablokowany moj nr.GG;-) Ale sklaniam sie ku temu,ze to jednak Tina jest tym tajemniczym oszolomem grasujacym na GG,nie chce podac swojego nr,a to juz chyba o czyms swiadczy:-PJa swoj ujawnilam juz dawno,wiec mam alibi...:-P. Mati,czy Ty z zegarkiem w reku piszesz w nocy?Bo Twoje posty sa zawsze o godz.0,36...Ot punktualnosc... U nas zima jak z obrazka,biało i zimno,alez mi sie dzieki temu nie chce wylazic z domu... Pora na sniadanko. Jakos nie wierze w to,ze jeszcze spicie:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Martynika-ja nie spiś:)Moje dziecie zbudzone przez kupę wstało dokładnie o 7,22, a o 9 zasnęła ponownie.Dobrze jej:) Dementuję-Tina i Martynika mnie nie atakują. W ogóle nic do mnie nie piszą,wredne:POszołomy pisza rózne głupoty albo jak raz podała nr gg dziewczynie, zeby pomóc przy sprawie sądowej pisali do mnie po porady. Porady na gg, dobre sobie;)Dostałam nawet ostatnio na gg ofertę zakupu viagry! I co niby miałabym z tym zrobić:D A zablokować mozna, ale dopiero po fakcie. To ja tez chce się załapać na zakupy z Tinką. Zawsze troche grosza zostanie;)Ja tez mam kombinezon z butkami i rekawiczkami. Super jest, bo wszystko w jednym i nie trzeb dziecka dodatkowo w buty wciskać. Zresztą po co takiemu brzdącowi buty? Dzięki za obietnice kodów:) Na 11 idziemy na szczepienie, więc po powrocie pochwalę się ile moje szczęście waży. Obstawiam 10 z kawałkiem:) Oczywiscie do mnie tez zawitała zima. Poleciałam odśniezać i zanim wróciłam do domu już sypało dwa razy mocniej. I po kiego ja sie męczyłam:P Ja tu jeszcze wrócę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala Mocca!!!Te Viagre trza było brac-pisalas kiedys,ze nie lubisz \"myc okien\",a przed Swietami okna MUSZA lsnic-przydałaby sie jak nic:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie spicie, nie śpicie, Bartek szalał od północy, takiej nocki to juz dawno nie było, alarm co kwadrans, dwa łyczki picia i 15 min. drzemki.... I tak do rańca, padam na pysk po prostu. Ale to pewnie Mati go obudziła klikaniem. Może to następne ząbki, bo gorączki nie ma, je normalnie, tylko drze się znienacka, dałam mu panadol, zobaczymy co będzie. Tina nie jest żadnym podstępnym oszołomem nękającym młode mamy... Na dowód tego zaraz dopiszę się do tabelki! A co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabelka.
*NICK*------------------*DZIECKO/DZIECI*------------------------*NR GG* Rubina......27...........Hania 7mies i Kuba 4,9lat..........gg 2518611 Edyta.......33...........Maja 6mies i Ada 10lat.............gg 1188193 Sylwia.......25............Ola 6 miesięcy......................gg 3757003 Ania.........36............Marysia 6 miesięcy.................gg 4067836 Iwanka.....29............Tosia 6 miesięcy....................gg 9042646 Agapant....32............Małgosia 6 miesięcy................gg 5145351 Mati........28.............Mateusz 6 miesięcy................gg 7526248 Nadia_25...26............Sylwia 6 miesięcy...................gg 5199486 Martynika..28............Igor 6 miesięcy.....................gg 1400214 Tina.........27............Bartosz 6 m-cy......................gg 8001693

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×