Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

III A to brzmi jak wynik cytologii (zmiany dysplastyczne spowodowane silnym stanem zapalnym, lepsze to niż III B). Może Ty wcale nie masz HPV...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czy
Na wynikach mam napisane,ze mam HPV.Przepisal mi czopki,ktore na drugi dzien mialam zrobione.Po zakonczeniu kuracji mam sie do niego zglosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czy
Tak to byly wyniki cytologii.Bylam pierwszy raz w zyciu takze nie bardzo sie na tym znam.Najlepsze jest to,ze nawet nie powiadomili o przyjsciu wynikow a niby takie powazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli pewnie jakiś stan zapalny... Tak myślę.... Na pewno czopki nie są na wirusa, jego się nie zwalczy lekami, organizm na ogół sam zwalcza go po paru miesiącach. Niestety, mój organizm nie zwalczył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam do doktora internetowego w sprawie szczepienia na HPV ! CYTUJĘ:Witam ! Panie doktorze przedstawie Panu po krótce moją sytuację i proszę mi powiedziec czy szczepenie przeciw wirusowi HPV ma u mnie sens ..... Mam 33 lata, całe zycie jednego stałego partnera seksualnego jestem po raku szyjki macicy (cyt,IV CIN III HGSIL carcinoma praeinvasivum ) mam amputowaną szyjkę w całosci , wynik histo-pat po operacji wykazał ze linia cięcia jest czysta z limitem chirurgicznym 1 cm. Niedawno zrobiłam test DNA HPV czekam na wynik ,,, jezeli wynik wyjdzie ujemny ,powinnam się zaszczepic czy raczej nie ma to sensu w mojej sytuacji . i odpowiedz doktora !!!! W moim odczuciu nie ma to najmniejszego sensu. Czy się Pani zaszczepi czy nie jest Pani w grupie wysokiego ryzyka i do końca życia będzie wymagać Pani rygorystycznego nadzoru cytologicznego i kolposkopowego. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do A CZY.. skąd wiesz że masz HPV ? Cytologia może wskażać pewne zmiany charakterstyczne dla kolilocytozy (czyli zakażenia HPV), ale tak naprawdę żeby mieć pewność to się robi specjalne testy na HPV. Ale rzeczywiście cytologia może dać wyniki wskazujące że może być HPV...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czy
Predzej czytalam wlasnie o tym tak jak Ty piszesz,ze jeden organizm go zwalczy a drugi nie tak jak w Twoim przypadku :( Czyli mozliwe,ze bede zyla z nim do konca zycia i moje w przyszlosci dziecko moze byc narazone???:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Basienko jednak szczepienie nie ma sensu u kogos takiego jak ja !!!! Zaszczepie za to moje córki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czy
Zobacze jakie beda wyniki jak drugi raz do niego pojde.Caly czas o tym mysle :(.Najlepsze jest to,ze gdy poszlam odebrac wyniki szlam bezstresowo bo jezeli ginekolog powiedzial,ze wszystko jest ok to nie ma potrzeby sie martwic a tu wrecz odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAŁA, myślę, że i Ty i każda z nas na tym forum zawsze będzie wymagała większego "nadzoru".... Ty nawet bardziej, bo po raku.... Chyba faktycznie lepiej zainwestuj w córki, żeby nie przechodziły tego co Ty ! Nam zostaje wzmożona kontrola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu ale te doktora słowa mnie trochę przeraziły .... Czy to moze ,jeszcze kiedys powrócic ???/ zaczęłam się obawiac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć babeczki :-) Do A czy - witaj. Przeczytałam, że to Twoja pierwsza cytologia i wystraszyłaś się, że masz HPV... niepotrzebnie. Tak jak Ci dziewczyny pisały globulki masz na stan zapalny - nie na wirusa to raz. Dwa to, że cytologia wcale nie wskazuje że masz wirusa mimo, że napisali o tym na wyniku... chodzi o to, że cytologia znalazła zmiany charakterystyczne dla wirusa ale równie dobrze mogą być one spowodowane np silnym zapaleniem grzybiczym (tak było u Anette) albo czym innym... ja np mam gronkowca i też podejrzewali HPV bo była dysplazja znaczy stan przedrakowy i cytologia III B. Po przeleczeniu polecam Ci dobre badanie kontrolne - posiew wykryje czy nie masz grzyba, gronkowca czy innej bakterii a lekarze czasem o nim zapominają i od razu kierują na różne zabiegi. Jeśli Twój chłopak ma wirusa to możesz oczywiście złapać go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAŁA, nie wiem, ale powiem Ci, że ja psychicznie nastawiłam się na to że "w razie czego" zgodzę się nawet na histerektomię. Mimo iż nie miałam sytuacji tak poważnej jak Ty, ale myślałam o tym "co by było gdyby"... WIem, że to głupia pociecha, ale pomyśl, że gdyby wróciło to usuną całą macicę i już... Mamy dzieci, więc i tak mamy nie najgorzej ! Lepiej myśleć, że NIE WRÓCI ! Przecież na tej linii cięcia miałaś zapas więc wycięli wszystko ! Niepotrzebnie pytałaś tegi lekarza bo teraz znów Cię nachodzą jakieś czarne myśli... Buziam Cię i USZY DO GÓRY !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pocieszenie powiem Ci, że nawet jeśli masz wirusa to masz większe szanse od nas żeby go zwalczyć bo jak sądzę jesteś młodziutka skoro to pierwsza cytologia - 80% szans że go zwalczysz to dużo. Nie pal dobrze się odżywiaj jedz brokuły i warzywa kapustne, pij jogurty, bierz capivit a+e i bądź optymistką :-) to nasza recepta :-) mała to niestety może wrócić dlatego trzeba się kontrolować. Ale przy częśtej kontroli cytologia wykryje zmiany gdy będą małe, a nie tak jak miałaś przedtem. Więc lekarze podejmą szybko leczenie farmakologiczne lub hirurgiczne - raka już nie będziesz miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ISKIERECZKO, powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w świecie :P Prawidłowa odpowiedź - oczywiście: Iskierka ! Masz rację ! Z tym posiewem też ! Każę sobie zrobić. Jak w tej poradni nie zrobią to pójdę prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę uważam że masz rację we wszystkim co napisałaś ! A tak na marginesie, chyba nigdy się tak nie ucieszyłam z okresu jak dziś (hurrraaa, wizyta w czwartek aktualna). PS. Napisałam Ci maila, ale w sprawie jak nabardziej "nie-ginekologicznej" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny , ale juz jestescie obcykane w tym temacie , teraz chyba lepiej tu sie zwrocic niz u lekarza :) jakie są metody leczenia w pap3 ? czyli na co sie mam przygotowac ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czy
Wlasnie ja jem za malo owocow i warzyw a do tego przez 8 lat palilam.Teraz nie pale wogole i nie zamierzam do tego wracam.Jem jogurty,malo ale zawsze no i staram sie lepiej odzywiac.Tak iskierko masz racje,mam 23 lata.Chociaz taka mloda to juz nie jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He, he, to ja mam prawie dwa razy więcej.... TOSIA, co to jest PAP3 ? Chodzi o cytologię grupę III ? I masz IIIa czy IIIb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toska metody leczenia przy cytologii III A z tego co wiem sa farmakologiczne jest to ostry stan zapalny. Po przeleczeniu kontrolna cytologia i wtedy polecam zrobić posiew bo nie zawsze grzyb czy gronkowiec dają objawy w postaci silnego swędzenia ( ja miałam bardzo delikatne i tylko po miesiączce - można tego nie zauważyć) Zwykle po przeleczeniu globulkami jest juz dobrze i nie potrzeba żadnych zabiegów :-) Moja koleżanka miała takie wyniki i wystarczyło 10 dni brania globulek żeby miała spowrotem cytologię II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwykłe 3 bez literek, a własciwie co te literki znacza? lepiej je miec czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Literki to trochę dokładniejsze określenie grupy III. Grupa IIIA to zmiany wywołane stanem zapalnym, leczone raczej farmakologicznie. Cz esto potem wraca do gr. II, tak jak pisała Iskierka. Gr. III B to zmiany dysplastyczne wywołane.... nie wiadomo czym, dlatego wymaga dalszej diagnostyki, np. kolposkopii albo pobrania wycinka. Dlatego lepiej mieć A niż B. Jeśli masz IIIb to pewnie zrobią kolposkopię żeby przyjrzeć się z bliska i "naocznie"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Grupa III - W rozmazie widać komórki z cechami dysplazji. Ponieważ określenie to obejmuje szerokie spektrum zmian, a ponadto w zależności od ich nasilenia i wieku pacjentki postępowanie lecznicze jest zróżnicowane, cytolog powinien każdorazowo określić jakiemu nasileniu dysplazji odpowiada stwierdzony obraz cytologiczny - małemu, średniemu czy dużemu. Jest to istotne między innymi dlatego, że zmiany o charakterze dysplazji małego stopnia są niekiedy wynikiem silnego odczynu zapalnego i mogą się cofnąć bez śladu po leczeniu przeciwzapalnym. Dalsze postępowanie diagnostyczne (np. pobranie wycinków z szyjki macicy) i lecznicze (np. elektrokonizacja szyjki) wdraża się wówczas, gdy zmiany utrzymują się przez kilka miesięcy mimo zastosowanego leczenia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic dodać, nic ująć ! Nie było mnie przez chwilę bo musiałam wysłać gołębia pocztowego z listem (:P), a przez ten czas Iskierka już wszystko wyjaśniła... TOSIA, a przypomnij mi co Ci powiedzieli bo nie pamietam... Masz gr. III i co dalej chcą robić ? Coś mówili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pagag
zdruzgotana. Zadzwonił telefon z przychodni - proszę się natychmiast stawic. Cytologia CIN III HSIL - skierowanie do szpitala. Następnego dnia pobrali mi wycinek oraz zrobili łyszeczkowanie kanału szyjki. Teraz w rozpaczy czekam na wynik badaniania histopatologicznego. Nie wiem co mnie może czekac? To jest straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×