Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość Asieńka 25
Loloinko ZDRÓWKA przedewszystki szczescia w zyciu pomyslnosci i wszystkiego co marzysz by sie spełnilo sto lat zycia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka 1983
hej dziewczyny Co to znaczy? Przedstawie Wam wynik mojej cytologii robionej 2 lata temu Rozpoznanie: AI BII CIII 1c Rozpoznanie wg systemu Bethesda Wnioski IIIB Po tym wyniku lekarz chciał mnie wysłac do szpitala na dalsze badanie ale potem podjal decyzje ze przepisze mi leki które mialam przyjac i ze po zażyciu tych leków zrobi kolejną cytologie No i tak sie stało Po podleczeniu lekami wynik wyszedł II Od tamtego czasu kontroluje sie co pól roku i wynik cytologii to II Ale tak jak czytam tu Wasze wypowiedzi to trochę sie boję poniewaz mi do tej pory nie zrobiono zadnych dodatkowych badan tylko cytologia Mam nadżerke Rok temu gin nałożyła mi na szyjkę jakis lek na zasuszenie tej nadżerki no i do tej pory nie mam żadnych problemów Ale czy mam ufac tylko cytologii? Nie powinnam mieć zrobionych dodatkowych badań? Jakis wycinek? Moja mamusia zmarła 2 miesiące temu na raka płuc Tak za nia tęsknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka 1983
Każda kolejna cytologia to strach Boję sie ze moge usłyszec diagnozę rak Musze sie znowu wybrac do gin: pól roku juz minęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka 25
Witam ja sie badałam maxsimum co 5 miesiecy kazde badania i zawsze bylo dobrze i nagle sie okazalo ze mam 3 letnia nadżerke i badania cytologiczne 3 cin 2 i czeka mnie we wtorek zabieg pod narkoza wycinki z macicy i czyszczenie puzniej bede czekac na wyniki jak na szpilkach ale jestem dobrej mysli im szybciej sie wyleczy tym lepej dla zdrowia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
hej dziewczyny, znowu łapie paranoje. Teraz poczytałam o tej kolposkopii i martwię się, że oni mi jej nie zlecili przed pobraniem wycinka:( może lekarz pobrał mi wycinek jeszcze nie objęty chorobą...może w innych miejscach mam to, czego w wynikach badanego wycinka mi nie stwierdzono. Wkońcu ta III musiała się skąś wziąść:( heh jestem podłamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iska, ja miałam wynik cyt LSIL, przed wymrażaniem inny gin powtórzył mi cyt i wyszła II. Pytam że może źle mi pobrał, odpowiedział że cyt to tylko 25% i czasami tak bywa. Ostatnio powtórzyłam cyt u jeszcze innego gin niestety wyniki mam mieć dopiero 6 października..... Ciekawe co wyjdzie. Najgorzej że doszły mi inne problemy, mam obniżoną macicę i siupki z hormonami, normalnie niedobrze się robi, ciągle coś......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olis, moja 3 też nie wiadomo skąd się wzięła: wymaz wyszedł idealnie, test na HPV negatywny, zapalenia żadnego nie miałam. Czarna magia, lekarze wzruszają ramionami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka 25
Wszystko bedzie dobrze Olis23 idz po skierowanie do gin.na kolposkopie rób wszystkie badania a nie tylko cytologie mi tez lekarz powiedzial ze z innego miejsca bylo pobierane 1 raz i z innego 2 raz i 3 kazdy wynik mialal inny wiec dla pewnosc zrobilam kolposkopie a teraz we wtorek ide na wycinki i czyszczenie macicy pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
tak się cieszyłam, że w sumie w tych wycinkach mi nic nie wyszło, teraz jestem załamana, bo w sumie nie dały mi żadnej odpowiedzi, skoro zmianę chorobową mogę mieć w innym miejscu:( miałam iść na cyto. za 3-4 miesiące i odrazu kolposkopie zrobić, teraz sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka 25
Zrób kolposkopie bedzie wiadomo czy masz zmiany i gdzie dokładnie i wtedy dopiero leczenie najlepiej idz prywatnie.Nierozumiem dlaczego cie lekarz skierowal na wycinki jak wczesniej trzeba zbadac gdzie to wyciac itp widac czasami lakarze sa z serca a inni z przymusu najlepiej isc do roznych lekarzy i zrobic wiecej badan a puzniej dopiero isc 'pod nóż' załatw sobie to jak najszybciej i niemartw sie bedzie oki ja tez sie martwilam ale pochodzilam i zrobilam dodatkowe badania i dopiero ide na wycinek a wtedy bede czekac na wyniki zobaczymy To niesprawiedliwe że kobiety tyle musza przezywac !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
Ja na wynikach badań cyto. w ogóle nie miałam dalszego skierowania na badania, miałam przeleczyć p/zapalnie i powtórka cyto. za 6 mięsięcy, więc nie możesz powiedzieć,że ta lekarka wysłała mnie z przymusu, bo mogła w ogóle olać i przepisac mi jakieś globulki. Dała mi skierowanie i powiedziała, czy zrobią mi kolposkopię, czy wycinek wszystko w zależności od szpitala. Na oddziale ginekologicznym odrazu zrobiono mi wycinek i łyżyczkowanie na podstawie wyników cyto. W badaniach histopatologicznych nic niepokojącego nie ma, ani z wycinków, ani z wyskrobin. Mam powtórzyć badanie za 3-4 miesiące(cytologiczne i zrobić kolposkopie). I tyle. Niejeden lekarz już po takich wynikach cyto. przepisałbym mi tylko leki i kontrolnie za 6 miesięcy na cytologie, tak jak było w zaleceniach patomorfologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutek67
witam jestem po konizacji ktora mialam 18.08 i przez tydzien objawy standardowe,uplawy bez bólu a od wczoraj bol brzuch jak przy okresie i miesnie brzzucha jakbym miala zakwasy po cwiczniach czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rita 1
Hej dziewczyny , co tak pusto dzisiaj .Pogoda piękna to Wszystkie wybrały się na spacer.Przesyłam dla Wszystkich pozdrowionka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIWIA9
Witam Was dziewczyny :) Dziękuję że jesteście , bo przez to , że czytam wasze wypowiedzi jest mi trochę łatwiej A obserwuję wasze forum od momentu odebrania mojej cytologii , której wynik jak się domyślacie to trójeczka , ale bez żadnego oznaczenia literowego , czyli sama III Dowiedziałam się o wszystkim jakieś dwa tygodnie temu i mój świat się zawalił Jestem załamana i codziennie płaczę , widzę wszystko w czarnych barwach Mam 33 lata i syna w wieku 10 lat i dla niego chcę życ W środę miałam pobierane wycinki i teraz najgorsze- czekanie na wynik , nie wiem jak to wytrzymam Jestem załamana , bo od dwóch lat staramy się z mężem o drugie dziecko i pomimo przeprowadzenia pełnej diagnostyki nic z tych starań nie wychodzi , chociaż wszystkie nasze wyniki są OK , no może oprócz moich jajowodów które miałam badane w kierunku sprawdzenia ich drożności i wyszło , że jeden lewy jest niedrożny , więc szanse na ciąże trochę maleją , a terz jeszcze wyszła ta cytologia i już wogóle mam dosyc Ale teraz to raczej o dziecku na razie nie myślę , najważniejsze to zdrowie i życie bo mam już przecież jedno dziecko i to teraz jest najważniejsze żeby się wyleczyc Nie wiem co o tym wszystkim myślec , może wy mi pomożecie , bo przed pobraniem wycinków miałam zrobione szczegółowe USG i wyszło , że właśnie na lewym jajniku mam torbiel , lub pęcherzyk wielkości 3 cm i zastanawiam się czy to ma jakiś związek z tą moją cytologią Ale się rozpisałam :) Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko i życzę samych dobrych wyników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIWIA9
Mam jeszcze jedno pytanie Czy jak wyszła wam ta cytologia III to miałyście jakieś zaburzenia miesiączkowania ? Bo ja ostatni normalny okres miałam w lipcu , natomiast już w sierpniu tylko plamienia w terminie miesiączki i póżniej w ciągu całego cyklu również Natomiast teraz przed pójściem do szpitala na wycinki dostałam dośc obfite krwawienie i pewnie dlatego nie robili mi kolkoskopi , bo za bardzo krwawiłam , tylko pobrali same wycinki do badania Może sprawcą tego całego zamieszania w moim przypadku jest ta torbiel na jajniku Co o tym myślicie ? Zabieg pobrania wycinków miałam we wtorek , czy to normalne że dzisiaj w sobotę jeszcze krwawię , nie tak bardzo , ale jednak Czy to normalne ? Jak było u Was dziewczyny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LIWIA9 - przedewszystkim nie panikuj III to nie wyrok ! napewno wszystko będzie dobrze ....:) szkoda ze nie wiesz dokładnie jakie miałas oznaczenia przy tej III gr. bo zazwyczaj samą trójkę się leczy..... ale moze i dobrze ze u Ciebie juz podjęto działania (mi rok temu wyszła trójka lekarz przeleczył mnie albothyl-em powtórna cytologia po leczeniu II a za rok miałam juz IV z komórkami nowotworowymi ) Dobrze ze pobrano Ci wycinki , będzie wszystko dokładnie wiadomo !!!! nie ma to jak histo-patologia :) Ja nigdy nie miałam zaburzen miesiączkowych przy moich niedobrych cytologiach a u Ciebie sprawcą tego jest napewno torbiel którą masz .... czy lekarz powiedział Ci jaki rodzaj torbieli podejrzewa ??? czy leczysz tą torbiel hoormonalnie czy tylko ją obserwują ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LIWIA, witaj w klubie ! Co do krwawienia to nic Ci nie powiem, bo gdy mi wyszła trójka to miałam wtedy mirenę i krwawienie półtora roku non stop (właśnie z powodu wkładki). Natomiast torbiel moim zdaniem nie wpływa na cytologię. Ja miałam torbiele na jajniku, które zniknęły same, potem znów się pojawiła na jednym jajniku, a ostatnie USG też nie wykazało. Gin mówił, że nie będzie nic z tym robił, wystarczy obserwować, bo nie stanowią jakiegoś zagrożenia i powinny zniknąć (i tak było). Tak myślę, że gdyby miały wpływać na coś negatywnie to by coś z tym zrobił (polipa to usuwał od razu). Teraz pozostaje Ci tylko czekanie na wyniki wycinków, to jest najpewniejsze badanie... Może nie będzie wcale tak źle :) Uszy do góry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LIWIA9 - Jestes na takim etapie ze wszystko jest do wyleczenia ,,,, naprawdę !!!! czekanie na wyniki jest koszmarem... sama to przezywałam niedawno , wiem doskonale co czujesz ale uwierz ze nie masz powodu do zmartwien i do płaczu ... Ja jestem przykładem na to ze z gorszych rzeczy się wychodzi w czerwcu tego roku wyszła mi cytologia IV z komórkami nowotworowymi ,,,, a dzis jestem zupełnie zdrowa :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIWIA9
O jak dobrze , że ktoś się odezwał :) W opisie USG mam wpisane że jest to torbiel folliculus persistens i nigdzie nie mogę znaleźc co to oznacza Wypisano mnie ze szpitala i nie mam przepisanych żadnych leków , nie wiem dlaczego Ale na poniedziałek jestem umówiona na wizytę prywatnie do mojej Pani doktor Leżałam na jej oddziale w szpitalu jak pobierali mi te wycinki , ale miałam pecha , bo akurat była na urlopie wróciła wczoraj i już do niej dzwoniłam także w poniedziałek może coś się dowiem i może w końcu dostanę jakieś leki Bo to że miałam jakiś stan zapalny to nawet sama zaobserwowałam , bo miałam bardzo duże wodniste upławy i ciągle miałam mokro :) , wiec chyba coś się już działo zanim poszłam na badanie cytologiczne Jestem zmartwiona bo w opisie w wyniku cytologii jest zdanie "nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego ASC - nie można wykluczyc HSIL (ASC-H) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIWIA9
MALA OO , dziękuję , wiedziałam , że Ty potrafisz podnieśc człowieka na duchu :) i gratuluję że wszystko teraz jest w porządku Mam nadzieję , że u mnie też tak będzie Martwi mnie trochę jeszcze fakt , że mam powiększoną macicę i właśnie ten jajnik na którym jest ta torbiel , dlatego pewnie cały czas czuję brzuch na dole , ale nie jest to ból , tylko takie wzdęcia i nie mogę wciągnąc brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa teraz jest jasne dlaczego pobrali wycinki HSIL (ASC-H) są to zmiany nabłonka płaskiego duzego stopnia .... ale myslę ze i tak wszystko będzie dobrze ! Najwazniejsze ze jest to juz wykryte i juz podjęto pierwsze kroki w leczeniu ....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIWIA9
BASIA N tobie też dziękuję za powitanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIWIA9
MALA OO no właśnie dlatego się zmartwiłam Może będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LIWIA, nie przepisali Ci leków bo pewnie czekają na wyniki wycinków. Wtedy będzie wiadomo co to jest i czy wystarczy leczenie farmakologiczne, czy może jakiś zabieg (wymrażanie, czy może konizacja). Najważniejsze, że podjęłaś leczenie ! Trójka to nie tak najgorzej ! MAŁA MI (tzn. Mała OO) miała czwórkę i komórki nowotworowe i jest teraz zdrowa ! :) Jak już oddałaś się w ręce lekarzy to już jest duży krok do zdrowia ! BĘDZIE DOBRZE !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIWIA9
Z tych nerw odezwał mi się jeszcze żołądek , boli mnie i mam wzdęcia Wykończę się zanim zobaczę ten wynik wycinków Mąż ma mnie już dosyc :)) bo zrobiłam się marudna i monotematyczna jak stara panna :) no i ciągle płaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIWIA9
Dobrze że jesteście to mi trochę pomaga A skąd jesteście MALA OO i BASIU N ? Ja mieszkam w Łodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×