Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Droga Kasiu, wszystkie dziewczyny które sa na tym forum przechodziły bądź tez w najbliższym czasie będą przechodzić przez to co Ty. Ja jutro idę do szpitala, a w poniedziałek będę miała kolposkopie i wycinki, wycinki są na pewno pod narkozą, kolposkopia zaś to tylko oglądanie wnętrza macicy pod mikroskopem,jak dziewczyny pisały jest bezbolesna, choć nieprzyjemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska772
KATARZYNA 0099 ja mialam pobierane wycinki nie bylam pod narkoza mialam to robione w znieczuleniu miejscowym nie boli,a w ciaze bedziesz mogla zajsc POZDRAWIAM cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whiskers
Jeszcze raz dzięki dziewczyny, Katarzyno, kolposkopia prawie się nie różni niczym od badania ginekologicznego, też masz zakładany ten rozszerzacz i kamerkę która powiększa obraz szyjki, oboje z lekarzem podczas badania oglądacie obraz na monitorze, lekarz kolejno przemywa szyjkę macicy wacikiem z dwoma roztworami, zmienione obszary zmieniają kolor badanie nie boli, co najwyżej możesz poczuc jeśli te roztwory są zimne lub ewentualne lekkie szczypanie najlepiej obejrzyj kilka zdjęc z kolposkopii w internecie byś miała wyobrażenie jak wygląda szyjka macicy, wtedy ten widok Cię ani nie wystraszy ani nie zaskoczy (mnie lekarz ostrzegał przed badaniem bym się nie wystraszyła :-) widziałam zdjęcia wcześniej więc widok mojej własnej szyjki mnie zszokował http://www.zdrowie.med.pl/uk_rozrodczy/badania/kolpo.html http://www.kolposkopia.com/index.php/__Nadzerka_-_mity._legendy_i_cala_prawda/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RITA 1
Witaj Katarzyno Hej Hej dziewczęta co dzisiaj takie pustki na forum .Zapraszam na pyszną szarlotke mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczesne lato
Beksiu,nie wnętrza macicy,tylko ocena szyjki macicy,kolposkopem-aparatem,ktory daje mozliwosc oceny zmian w odpowiednim powiekszeniu.Powiedzmy ,ze jest to coś w rodzaju mikroskopu-prosto ujmując.Całuski Majka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna0099
Dziękuję Wam dziewczyny widzę, że można na was liczyć. Pozwolicie, że dołącze się do Was i również będę opisywała swój problem. Jeszcze raz dziękuje Zyczę wszystkim dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whiskers
Dopadła mnie miesiączka i skręcam się z bólu. W nocy budzę się po kilka razy takie mam skurcze. Co miesiac jak mnie tak boli to przypominają mi się słowa lekarzy że to normalne...chyba ich pogieło i nie mają pojęcia o czym mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doda4703
BEKSA25 Ty jutro do szpitala idziesz ?trzymaj sie tam i nie daj sie chorobie!Powodzenia życze i dobrych wyników!Boże jak ja nie lubie szpitali,wyleżałam sie w nich za wszystkie czasy!Oby twój pobyt w nim był króciutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doda4703
pomyłka,dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka25
Czesc dziewczyny odebrała dzi wyniki ale kumam tylko CIN 1 może wy cos bedziecie mogly rozszyfrować ??? ROZPOZNANIE MIKROSKOPOWE: Dysplasia minori gradu CIN 1 et koilocytosis in epithelio plano portionis vaginalis.Fragmenta endocervicis normalis.Endometrium in proliferatione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka25
Wycinki z części pochwowej i wyskrobiny z kanału szyjki oraz jamy macicy ale to dobre czy zle wyniki bo jestem zakrecona ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIN 1 zmiana sródnabłonkowa małego stopnia + kolicytoza czyli prawdopodobienstwo zakazenia wirusem HPV . Myslę ze w Twojej sytuacji wazne jest zrobienie testu HPV .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka25
Ach oki a jak to badanie wyglada ?jutro ide do mojej gin. i zobaczymy ciekawe czy jakies anty bede mogla brac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka25
oki dziekuje :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicha czytelniczka
ASIENKO Optymalnym postępowaniem w Twoim przypadku jest powtórzenie cytologii za 6 miesięcy. Masz najprawdopodobniej infekcję wirusem HPV, czego manifestacją jest CIN I i koilocytoza. W ponad 60% przypadków taka infekcja samoistnie ustępuje. Przy CIN I stwierdzonym po raz pierwszy nie jest wskazane wykonywanie procedur zabiegowych, w tym konizacji. Taki stan się zazwyczaj tylko obserwuje , mozna tez zrobic DNA HPV aby oznaczyc z jakim typem wirusa jestes zainfekowana , są typy wysokoonkogenne i mniej grozne typy niskoonkogenne . Ogólnie Twój wynik jest ok , tylko nalezy go kontrolowac ,bo moze z czasem przejsc w proces nowotworowy . Ja na Twoim miejscu zrobiłabym test Hpv...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka25
Własnie jutro sie dowiemco mi pani ginekolog powie bo pewnie zrobi mi test na HPV ale to ona mi robi ten test??Juz jestem spokojniejsza ale zobaczymy jutro cio załatwie i ciekaw jestem czy bede mogla brac zastrzyki antykoncepcyjne dziekuje za odpowiedz pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja pomimo takiego samego wyniku zdecydowalam sie na wymrażanie zmian. zobaczymy z jakim skutkiem w czwartek bo mam pierwsza wizyte. troche zaczynam sie streswoać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki:) Znowu stronki napelnione:) Loloinka śmiać mi się chce bo jak ja sie dowiedziałam o hpv to od razu poleciałam zrobić badania na hiv:) czyli jednak jest nas wiecej paranoiczek:) cieszę sie, ze masz juz dużo lepsze nastawinie do tego wszystkiego i myślisz teraz podobnie jak ja. Mam wirusa i co z tego?:) oczywiście kontrololuje to wszsystko, w grudniu mam mieć konizacje stożkową i prawdopoodbnie wymrażanie. Basie cos mało widziałam czytając zaległośći. Basieńko dziwne, że od razu Ci nic z tym nie zrobili ale III grupą sie nie martw. Nie załatwili tego wtedy, załatwią to teraz. I będzie po sprawie:) ja pije actimel\'ci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! pozdrawiam wszystkie. Zycze zdrowka. nie mam w ogole czasu na pisanie, bo mam sporo pracy. W srode ide po wyniki wycinkow, takze dam znac , co i jak... Potem sie skontaktuje z lekarzem jakims, oprocz swojego. zobaczymy co powie. Pozdrawiam, zycze udanego wieczorku :) mam nadzieje,ze wyjdzie CIN1, a nie CIN2, pow.ze maksymalnie cin2, ale nie mowil nic o hpv, cala prawda w srode i tyle... trzymajcie kciuki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki:) Znowu stronki napelnione:) Loloinka śmiać mi się chce bo jak ja sie dowiedziałam o hpv to od razu poleciałam zrobić badania na hiv:) czyli jednak jest nas wiecej paranoiczek:) cieszę sie, ze masz juz dużo lepsze nastawinie do tego wszystkiego i myślisz teraz podobnie jak ja. Mam wirusa i co z tego?:) oczywiście kontrololuje to wszsystko, w grudniu mam mieć konizacje stożkową i prawdopoodbnie wymrażanie. Basie cos mało widziałam czytając zaległośći. Basieńko dziwne, że od razu Ci nic z tym nie zrobili ale III grupą sie nie martw. Nie załatwili tego wtedy, załatwią to teraz. I będzie po sprawie:) ja pije actimel\'ci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka25
Czesc dziewczyny bylam dzis u mojej ginekolog zbadala mnie zobaczyla ze wszystko sie ladnie zagoilo i mam 1 okazało się że po okresie ide na wymrożenie nadżerki ale niema zmian rakowych na szczescie duzo nerwów i kasy to kosztowało ale jestem zdrowa i moge brac zastrzyki anty ciesze sie ogromnie i zycze kazdej z was jedyneczek buziaczki pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz 1 ? nie rozumiem... ale dobrze,ze wszystko jest ok, mam nadzieje wielka, ze w czwartek tez napiszę to samo, ze juz jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba102
witam. siedem miesiecy temu urodzilam coreczke przez ciecie cesarskie. kilka godzin po zabiegu mialam subatomie macicy (myslalam ze umieram:(, okropny krwotok, skurcze i drgawki) i lyzeczkowanie jamy macicy. zawsze regularnie chodzilam do ginekologa a po porodzie tym bardziej. pierwsza cytologia byla raczej ok jak na polog bo II. nastepnym razem byla juz III, a potem III i CIN I. caly czas oczywiscie bralam rozne globulki. po ostatniej cytologii (tej z CIN I) poszlam do szpitala na pobranie wycinka. to bylo 26 wrzesnia. w zeszly piatek (10 pazdziernika) odebralam wyniki i juz jest CIN III. w piatek ide na wyciecie zmian z tarczycy szyjki. boje sie ze skoro tak szybko to wszystko sie rozwinelo to moze juz jest tam cos gorszego ( w koncu do operacji uplynom juz 3 tygodnie od pobrania wycinka). juz tyle razy lezalam w szpitalach ze mam same czarne mysli. strasznie sie boje. czy po wycieciu tych zmian moga byc jeszcze jakies komplikacje? czy mimo wszystko moze rozwinac sie rak? z gory dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam wszystkich i zycze duzo zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolinka będzie dobrze zobaczysz. Ja po wymrożeniu mam jedynkę, posiew I klasa - i Tobie życzę i Wam wszystkim oczywiście!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka25
Ja też jestem zakrecona ale ide na wymrażanie i powinno byc oki wkoncu kosztuje 300zl.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×