Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość Agrava
julka no powiem Ci, że mi lekarz mówił, że trzeba byc najlepiej zaraz po okresie, i przy pobieraniu wycinków i przy konizacji. Zadzowń do nich najlepiej to ci powiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrava
ja wycinki tez mialam na zywca na wlasne zyczenie na poczatku nie bolało ale pod koniec to myslalam, że sie "zesram" za przeproszeniem z bólu, więc jesli w przyszlosci tez bedzie mnie cos takiego czekać to juz wezme jakies znieczulenie, niekoniecznie narkoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrava ja tak samo pod koniec to az mi lzy stanely z bolu:( ja juz po pobraniu krwi sposcili mi troszke bo az 3 duze probki auto ze szpitala zalatwione jutro o 7.40 maja mnie zawiesc na badanie do szpitala do kardiologa bede miala ekg jazde na rowerku i usg zobaczymy co wyjdzie troszke sie martwie jak to bedzie po poniewaz mam synka 2,5 l ktorego chcac niechcac musze dziwgac np z sypialni rano muze go zniesc ze schodow na dol do sklpu musze go zniesc ze schodow na dwor ehhhh juz sie boje bo jak mialam 9 lat temu ten zabieg to jakies 2 moze 3 tyg po dostalam krwotoku i wyladowalam w szpitalu:( oczywiscie zdazalo sie ze musialam wziasc awtedy synka na rece bo mial wtedy rok teraz ma 9:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrava ti gdzie ja mieszkam podchodza do wszystkiego inaczej:( ale jutro bede w tym szpitalu u kardiologa wiec im powiem:)zobaczymy co powiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie czekam na wyniki cytologii. Będą 19.08 mam nadzieję, że będzie dobrze, ale trochę się boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrava
Julka to zapytaj rzeczywiscie bo po co masz sie meczyc pozniej, ja od dawna slyszlam, ze wlasnie usuwanie nadżerki czy konizacja to maja byc po miesiaczce. A z kolei zakładanie wkładki anty. to w trakcie. Takze wszystko musi miec znaczenie. My specjalnie z lek. ustalalismy termin zeby wypadła konizacja po miesiaczce. Skonczyła mi się 21.07. a 25.07 miałam zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile lat od poprawnej cytologii wyszło wam coś nie tak? w sensie trzecia grupa albo jakies CIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakies 3 lata temu mialam mala nadzerke lekarz nic nie robil z tym bo bylam w ciazy, i ciaza miala zaleczyc:( a ja od tamtej pory nie robilam cytologi i teraz mam:( dzis mialam kardiloga iiiiiii usg wyszlo ok za to jazda na rowerku z podlaczonymi kabelkami i cisnieniomierzem wyszla nie tak chodzi o to ze serce i kolacze przy zmeczeniu i baaaaardzo szybko sie mecze i mam bezechy wtedy ze nie moge zlapac glebokiego oddechu tylko lpie powietrze jak ryba:( i wtedy wydolnosc mam 70 procent i mam recepte juz na wziewy jakies i mam zaczac brac zabiegu i przyjdzie mi skierowanie do szpitala na podlaczenie choltera na 2 dni. ogolnie nie jest zle przeciwskazan niema do narkozy a tego balam sie najbardziej najwazniejsze ze obudze sie i bedzie po:) Agrava i inne dziewczyny po powiedzcie po ilu macie kontrol? i ile razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po konizacji miałam kontorle po 12 dniach, czekałam też na wynik histopatologiczny konizacji. Czeka sie ok. 10 dni. I z tym wynikiem poszłam do gina. Obejrzał co i jak, zapisał globulki, żeby sie szybciej goiło i powiedział,że jesli nie bede czula dyskomfortu zadnego to za pol roku do kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ty mialas konizacje czy wypalanke? bo mnie czeka wypalanka i niwiem jak jest po czy tez nie mozna dzwigac itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam konizacje prdem, nie wiem czy to to samo, co wypalanka. Nie dosc, ze przycial mi szyjke to usunal tez nadzerke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrava a mialas jakies dolegliwosci? ja od kilku dni mam bole podbrzusza i uplawy biore nospe ale nie pomaga:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po konizacji przez pierwsze 2 godziny mialam okropne bole brzucha, pozniej ok, tydzien lerzalam w lozku i nic nie bolalo. Teraz po 3 tygodniach sporo już robię i pobolewa mnie brzuch. No- spa jest rozkurczowa, wzięłabym ibuprom, bo to tez przeciw zapalne. Narkoze tez pobolewal brzuch, myśle, że każdy inaczej. Upławy miałam przez 2 tygodnie, takie brązowawe, na przemian z takimi przeroczystymi wodnistymi (to normalne) Po dwoch tygodniach zaczelam krwawić i wlasnie to jest mój problem, byłam u lekarza i sie wystraszyl, ze z rany sie sączy, badał mnie i nic z rany nie leciało. Wiec najpierw delikatnie krwawiłam tydzień, w zeszły piątek dostałam okres i krwawie do dzisiaj, wczoraj troche posprzatalam (bez dzwigania) i dzisiaj rano mnie boli brzuch. Także jak do niedzieli nie przejdzie mi krawienie to ide do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrava pewnie ze idz do innego sie skonsultowac:) ja juz we wtorek rano ide mam pietra przed narkoza ale coz jak trzeba trzeba chcialabym zeby juz bylo po. martwie sie tylko jak to bedzie po bo mieszkamy za granica mam 2 dzieci jedno male i on chce na rece niemam tu nikogo kto by mi pomogl maz pracuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i stało się w piatek dostałam po prayc krwotoku. Zaraz dzownilam do lekarza, kazal wykupic leki EXACYL i CYCLONAMINE. Przeszlo dopiero po 4 godzinach. Caly weekend lezalam w lozku, wstawam tylko na siku. Jestem tak wycienczona, ze masaka, nie moglam wziac wolnego bo szefostwo jest na wakacjach Wracaja jakos za tydzien. A ja jestem jedynym pracownikiem biurowym. Dzisiaj jade do lekarza, ciekawe co mi powie....ogolnie jestem w szoku bo po 3 tygodniach, prawie 4 troche posprzatalam ZAZNACZAM, ze bez dźwigania i tu takie coś :( Dziewczyny oszczedzajcie sie na maxa, bo ja po tygodniu, dwoch czulam sie super a tu taka krwotoczna suprise :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku Agrava wspolczuje:( a ja wczoraj sie dowiedzialam ze moge isc do pracy dzis mam isc na rozmowe i mialam zaczac kilka dni po zabiegu a teraz sama juz niewiem mialabym tylko sprzatac pokoje tz domki letniskowe tak sie cieszylam ze pojde do pracy zobaczymy co mi tu lekarze powiedza czy mozna normalnie funkcjonowac czy jak:( Agrava oszczedzaj sie i pisz co u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka widze, że z tym nie ma zartów, miesiać oszczedzania sie widze to za mało. Ja rzeczywiscie ten tydzien mialam bardziej zabiegany, bo syn urodziny, troche zakupów, ale nic powyzej kilograma nie dźwigałam, chłopak kupił przyczepę i umyłam delikatnie pomału 3 szafki, robiac przy tym niewielkie przysiady. On przynosił mi wode, ciągle ją wymieniał. Także jak sama widzisz, żadnych wyczynów nie robiłam i tu taki klops, Przez trzy tyg. po zabiegu nie bolał mnie brzuch, nic, zero stesu po tym zabiegu. A tu nagle krwotok, a jaka słaba jestem szok. Mam nadzieje, ze gin mnie przyjmie dzisiaj i zajzy tam. Julka, na prawde przez wiecej niz miesiac mozna zapomniec o czynnosciach zwiazanych z lekkim dzwiganiem, sprzataniem, zbyt mocnymi ruchami...masakra jakas. Widzisz ja 3 tygonie zdorwa jak ryba i w sumie po miesiaczce dostalam krwotoku!!! KTO BY POMYSLAŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrava bierz zelazo niech chlopak kupic ci w aptece skoro jestes slaba zebys anemii nie dostala a zelazo cie wzmocni dziwne jest dla mnie to ze nie skierowano cie do szpitala niewiem wiec jak ja sobie poradze po... chcem czy nie musze synka ze schodow zniesc i wniesc bo on spi na gorze z nami w sypialni a maz na 6 do pracy chodzi a kto za mnie wszystko zrobi ? wiesz martwie sie tym ze tu lekarze mi powiedza ze moge normalnie funkcjonowac tu maja inne podejscie i nastawienie ale okaze sie jutro bo jutro rano mam zabieg jak ja sie boje jestem strzepkiem nerwow:( jeszcze ta narkoza:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelazo od razu kazałam mu kupić, teraz po poludniu jest juz lepiej, ale szału nie ma Nie bój sie zabiegu i ciesz sie, ze masz narkoze, bo nic nie poczujesz i po prostu obudzisz sie po! Po zabiegu bolalo mnie przez 2 godziny i pozniej przez 3 tygodnie do 19.08 wszystko ładnie sie goilo nic nie bolalo, a tu masz babo placek, jak juz poczulam sie pewniej to takie cos. No ja na Twoim miejscu bym kogos poprosiła o pomoc, moze mama moze do Ciebie przyjechać. Nie ma zartów. Nie chce Cie straszyć, ale skoro ja tak niewiele robiłam i mi sie przytrafił krwotok, to co dopiero tobie, jak musisz dźwigać dziecko, wózek, być moze sprzatac jakies domki itd. ja przez tydzien lezalam plackiem, bo chcialam po prosru wyzdorwiec jak najszybciej. A sama wiesz jak to jest w domu, a tu sie powiesi pranie, a dobra to zrobie jeszcze to i tamto i tak naprawdę nie bedziesz mogla wypoczywać. Współczuje Ci mój syn ma 7 lat i fajnie wszystko koło siebie zrobi, ale maleństwo to niestety potrzebuje opieki. Nie bój sie zabiegu, naprawdę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Agrava za slowa otuchy :) potrzebne mi to teraz bo bardzo sie boje niemam tu nikogo zeby po prosic o pomoc ja mieszkam w Norwegii a moja mama w Polsce. niewiem moze maz dostanie pare dni wolnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec bylam u lekarza i pękło mi naczynko , ale juz lepiej, przez jakies pare dni mam brac leki również dopochwowe sprzyjajace gojeniu. Powinno byc ok, jesli nie to bede musiala miec to plamiace naczynko przypalone znowu. Kłyyyyyyyyyyyyyykcin nadal nie ma , dzieki Bogu Dzisiaj juz lepszy humorek Julka trzymaj sie, nie wiem jak jest u was z pieniedzmi, ale moze jakas Pani za pare gorszy przyszlaby do pomocy. Pozdrawiam i zycze duzo wypoczynku i szybkiego powrotu do zdorwia bez powikłań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po wlasnie wrocilam do domu:) czuje sie jak pijana zwracalam w drodze do domu. A wiec tu jest caaaaaalkiem inaczej powiedzieli ze po 10 dniach moge wspolzyc:/ i ze moge dzwigac synka ale mam uwazac nie uprawiac sportow i nie plywac w basenie i brac tylko prysznic:/ i ze krwawic moge okolo 10 dni ale ma byc to male krwawienie jak bedzie wieksze to mam jechac do lekarza. okazalo sie ze mialam dysplaze 3 stopnia . ale ja niemam zamairu dzwigac malego i uprawiac sex minimum 6 tyg sam zabeg byl ok szybko i baaaardzo dobra opieka i swietny sprzet a bylo tak okolo 11 zawolali mnie wywiad z gin potem anestezjolog dostalam 2 tabl i kazali sie polozyc polozylam sie i zasnelam okolo 13 przyszla pielegniarka i zawiezli mnie z moim lozkiem na sale operacyjna tam podlaczono mi welfron potem jakies kabelki na klatke piersiowa podano mi maske na buzie przyszedl anestezjolog wstrzyknol cos do wellfronu podlaczyl kroplowke i za chwile pyta czy chcem spac mowie ze nie popatrzalam na zegarek byla 13.20 i obudzial sie o 14.15 juz po wszystkiem:) kazali mi zjesc napic sie soku i kawy:) i moglam wstac po jakies 1.5 godz wiec nie bylo zle wiecej strachu jak to warte:) za 3 mies powtorne badanie cytologi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka a jaki ty mialas zabieg, czy mialas tylko wypalaną nadżerkę ? czy tak jak ja skracaną szyjkę macicy (konizacja to poważniejszy zabieg niż sama nadżerka) nawet w interencie piszą, że po konizacji nie można współzyć do pierwszej miesiaczki, czyli jakies 4 tygodnie? A oni mówią 10 dni? Wiem, że po samej nadżerce mozna wspólzyć właśnie 10 dni. Może miałyśmy inne zabiegi. Szyjka po zabiegu konizacji goi sie nawet do 56 dni? Po dwóch tygodniach powinien odpaść strupek? to jak tu sie kochac po 10 dniach jak tam jeszcze jest strupek i go naruszysz? Dziwne to wszystko, może miałysmy inne zabiegi? Ciesze się, ze jestes po i całkiem dobrze u Ciebie. Ja też wymiotowałam po narkozie, miałam ja drugi raz w zyciu i dwa razy wmyiotowałam, także moj orgaizm nie bardzo ja toleruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrava ja mialam wypalana laserem trwalo to kilka minut tak mowili lekarze:) konizacje mialam jakies 8 lat temu i tez dostalam krwotok po jakis 3 moze 4 tyg a uwazalam na siebie. wiec ja miialam chyba prostszy zabieg niz ty. ale gin moiwl ze mam mialam dysplazje 3 stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrava a powiedz mi kochana bo zwariuje jak czulas sie dzien po narkozie? bo ja jestem jak pijana koluje mi sie w glowie ja wstane z zlozka i mdli mnie masakra jakas a co do krwi to leci mi malo wiec jest ok brzuch nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czułam się dobrze, najgorsze były dwie pierwsze godziny dopoki nie zwymiotowałam, ale nie przejmuj sie kazdy na narkoze reaguje inaczej. Kiedys jak miałam dłuższa narkoze do zygałam, przez godzine i okropnie sie czulam przez dwa dni. Teraz mialam narkoze moze 10-15 min i moje samopoczucie na drugi dzien bylo normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierwsze 3 dni malo wstawalam, tyle co na siku i kąpiel, dlatego moze tez nic nie odczuwalam. Wypoczywalam na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×