Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość kotkamelon
aha, czyli na kolposkopie bylo pewnie widac ze masz zapalenie wirusowe hpv dlatego dostalas leki i po wszystkim zrobi ci cyto. a skoro nie bylo widac zadnych innych zmian to nie ma sensu pobierac wycinka. u mnie jest troche inaczej, bo poza zapaleniem bylo widac 2 zmiany i to z nich lekarz pobral wycinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna1408
Ja nie miałam znieczulenia miejscowego i muszę przyznać,że bolało mnie pobranie wycinków (miałam pobrane 4) ... :/ Chociaż to trudne,staram się myśleć pozytywnie i się nie załamywać :) Pozdrawiam i życzę zdrówka Drogie Panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elowik
kotkamelon no wlasnie babka ktora wykonywala mi kolposkopie, nie widziala nic zapalnego i nie widziala cech HPV, dlatego jestem zdziwiona, bo nic mi sie kupy nie trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia176
Witam ponownie Z tego co ja się doczytałam wynika, że zdarzają się pomyłki w cytologii. Co znaczy, że czasem jest trochę gorzej niż pokazuje cytologia a czasem lepiej. Wydaje mi się, że dlatego dla świętego spokoju warto poddać się dodatkowym padaniom. Z dwojga złego lepiej jak cytologia wyjdzie gorzej niż jest w rzeczywistości. Jesteśmy w sumie szczęściarami, że wcześnie wykryto zmiany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA59
Witam a jak mam wyniki i obraz cytologi poziom IV a lekarz każe mi wstawić się za rok to czy nie muszę zmienić lekarza bo chyba temu co do niego chodzę pracować się nie chcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elowik
no powiem Ci szczerze ja bym zmienila, bo rok to troche duzo warto zaczerpnac opinii innego fachowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA59
A według badania Bethesda piszę ze zmiany zapalne i obecne liczne histiocyty oraz obraz cytologiczny nieprawidłowy. Czy to może wskazywać na nadżerkę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotkamelon
Kala59, nie będę oceniać lekarza, natomiast przy cytologii III badania wykonuje się co pół roku i leczy stany zapalne, gr. IV to są poważniejsze zmiany i wg mnie powinnaś coś z tym zrobić i skonsultować wyniki z innym lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuś 1989
Ja byłam na wycinku tydzień temu i mnie na szczęście uśpili teraz tylko czekam na wyniki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia176
Mam pytanie Czy wyniki krwi ( morfologia, OB) przy III gr miałyście dobre? Czy przed pobraniem wycinków zawsze najpierw robi się kolposkopie? Ja mam skierowanie do szpitala na badania dopiero na 4 maja, to jeszcze trochę czekania przede mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotkamelon
moje wyniki ob i morfologia byly w normie. kolposkopie robi sie zeby zobaczyc gdzie sa zmiany i z ktorych miejsc pobrac wycinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NARKOZA
Czesc, Jestem po konsultacji lekarskiej i mam dobre wiesci. Okazuje sie, ze konizacja szyjki macicy nie jest taka straszna tzn. lekarz mi wyjasnila, ze nawet, jezeli pol tej szyjki utna to kobieta moze normalnie donosic ciaze, a przy konizacji chirurgicznej cin3 (ja taka mam) wycina sie stozek na samym poczateczku tej szyjki, wiec bez obaw mozna zajsc w ciaze i urodzic zdrowe dziecko. Oczywiscie jesli problem powroci tna ta szyjke po kawaleczku. OGOLNIE MOWILA, ZE DUZO GLUPOT PISZA W CZASOPISMACH ITP. Mozna tez sie zaszczepic przeciwko HPV nawet, jesli ktos ma juz wirusa (ja mam typ 16) to mozna sie ustrzec przed kolejnymi "łańcuszkami", bo im wiecej tego tym gorzej dla nas. Choroba bedzie miala wieksze pole do popisu. Oczywiscie trzeba tez sie przebadac na inne dziadostwa np. chlamydia, bo to tez dodatkowy negatywny czynnik. Ja zamierzam sie przebadac i zaszczepic, ale na razie nie mam pieniedzy. Powiedziala, ze zabieg (nie operacja) bedzie trwal 1 dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia176
hej To dobre wieści:) Skąd wiesz że masz HPV 16 robiłaś juz test? Te testy są płatne prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NARKOZA
Tak. Robiłam test DNAhpv platne razem z cytologia plynna (dokladniejsza) 260zł - cena z wizyta. To było jeszcze przed wycinkami. Moja historia jest opisana na poprzednich stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NARKOZA
Dodam jeszcze, ze wycinki mialam pobierane w znieczuleniu miejscowym - aerozol czy cos takiego...Nic nie bolało (troche szczypalo ze wzgledu na zapalenie) i dziwie sie, ze takie rzeczy robia w narkozie..no, ale to pewnie zalezy od szpitala...Test na DNAhpv i cytologie plynna (komplet) postanowiłam zrobić po złej cytologii zwykłej mimo, ze na kolposkopie mialam CIN1 i odeslano mnie do domu z wynikiem dobrym. Tak naprawde powinnam zrobic cytologie teraz w kwietniu dopiero, ale sie naczytalam i uparlam sie, ze jeszcze w grudniu zrobie sobie ten test i dokladniejsza cytologie i wyszlo dziadostwo, a pozniej szybko na wycinek...Wycinek to uscislenie badan(cytologii i kolposkopu) i tylko on prawde nam powie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia176
Witajcie Chyba nikt tu już nie zagląda:( Miałam wczoraj badania. Oprócz pobrania wycinków z szyjki i biopsji z kanału szyjki miałam również łyżeczkowanie macicy. Nie wiem czemu . Byc może zależy to od szpitala (Olsztyn). Wszystko w krótkiej narkozie. Teraz pozostaje mi czekać na wyniki. Pozdrawiam tych co tu zajrzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna1408
Witam. Ja niedawno odebrałam wyniki badania histopatologicznego,potwierdziło się HPV,CIN 1,wylazła nawet nadżerka. Teraz czekam na zabieg wymrożenia,jeżeli HPV utrzyma się nadal to trzeba będzie go wytypować. A później cytologia płynna i zwykła,USG żeby zobaczyć jak tam moja torbielka czekoladowa.... Zobaczymy co z tego wyjdzie. @Asia176 http://www.zdrowie.med.pl/uk_rozrodczy/badania/biopsja.html Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciamarciaxx
Miałam robiony wymaz z pochwy i odbytu. Wynik : flora bakteryja +++ . Co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NARKOZA
Czesc, Nie pisalam, poniewaz nikt nie pisal. :) Chce poprawic cene testu Dna Hpv, bo niedawno znalazlam rachunek i bylo to jednak 280zl. Po zabiegu konizacji jestem juz 2tyg. i troche krwawie - starczy wkładka. Przed zabiegiem CAŁA NOC NIE SPALAM...W sumie nie spalam 36godz. a nie jadlam 16godz., bo trzeba byc na czczo - po wszystkim myslalam, ze nie dojade do domu! Przygotowania do zabiegu wygladaly tak, ze bylam po 7 rano. Przyjela mnie pielegniarka i zmierzyla cisnienie oraz spisala podstawowe informacje. Pozniej ok.9 bylo pobieranie krwi (grupa krwi oraz 9 innych pozycji na krew). Potem poszlam sie przebrac i zajac lozko. Nastepnie trzeba bylo wypelnic karte o chorobach i przeczytac o rodzajach znieczulen. Ja mialam narkoze dozylna i moglam oddychac sama (bez rurki). Potem jeszcze wywiad plus badanie ginekologiczne. O 11 byl zabieg. Było tam kilka osob ok. 10. Otoczylo mnie juz tylko z 6 i podkladali mi rozne reczniki jednorazowe, zapieli nogi pasami i anestezjolog podal narkoze. Pamietam juz tylko, jak sie obudzilam w swoim lozku. Zabieg twal ze 30 minut. Jedzenie bylo takie sobie, ale kazdy mial cos ze soba. Najgorsze jednak bylo to, ze ZADNA PIELEGNIARKA nie podeszla do mnie po wybudzeniu. Sama 2 razy chodzilam sie pytac czy moge juz w koncu jesc... Po poludniu pojechalam do domu i to na żądanie, bo tak to bym czekala do samego wieczora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska84
dziś odebrała wynik z cytologi grupa1 mój lekaz powiedzial ze to nieprawdopodobne jestem w szoku i szczęśliwa jednak mam trudności z azajściem w ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuś 1989
Byłam dzisiaj u lekarza z wynikami badania HISTOPATOLOGICZNEGO i lekarz powiedział że trzeba wyciąć kawałek macicy .I że to będzie operacja nie zabieg. koleżanka mi mówiła że jej znajoma miała podobnie i co pół roku musiała mieć wycinany kawałek macicy aż w końcu lekarz powiedział że najlepiej wyciąć wszystko . Tylko że ja nie mam jeszcze dzieci a planuje 2. W niedziele mam się zgłosić na oddział ale pewnie będzie wszystko dopiero w poniedziałek .Jestem coraz bardziej przerażona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotkamelon
martus 1989 a jakie ci wyszly wyniki badania histopatologicznego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuś 1989
napisali cytuje wynik;1 fragmenty nabłonka gruczołowego kanału szyjki bez antypii oraz nabłonka wielowarstwowego płaskiego z ogniskową dysplazją małego stopnia CIN1 /LG-SIL z cechami infekcji HPV. 2 fragmenty szyjki macicy pokryte nabłonkiem gruczołowym kanału szyjki bez antypii oraz nabłonkiem wielowarstwowym płaskim z ogniskową dysplazją małego stopnia CIN1/LG-SIL z cechami infekcji HPV. ; Za bardzo nie wiem co to znaczy ale dowiem się więcej w niedziele jak pójde do tego cholernego szpitala ,jak tylko wyjde z tamtąd to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda28
Witam ja mam się zgłosić 30maja do szpitala na całkowite usunięcie szyjki macicy, mi również lekarz powiedział że to nie zabieg tylko operacja i że będę szyta nićmi, które po 10 dniach sie ściąga, a po 2 miesiącach można robić wszystko. A więc 2 miesiace bez seksu :-( Tak sobie żartuje teraz ale w środku tak się strasznie boję tej operacji mam tylko nadzieję że mnie uśpią bo doktor powiedział że też dają znieczulenie miejscowe. Wiadomo dostaje sie głupiego Jasia ale wolała bym nie wiedzieć i nie słyszeć co ze mną robią. Napisze jak będę już po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia176
Witam wszystkich Odebrałam wyniki histopatologiczne. Oto one: wyskrobiny z trzonu macicy - polypus endometris wyskrobiny z szyjki macicy - polypus cervicalis wycinki z tarczy macicy - cevicitis chronica. Polypus cervicalis. Dodam, że miałam robione oprócz wycinków łyżeczkowanie macicy. Wyniki z cytologii to Gr III LSIL/HPV Nie byłam jeszcze u ginekologa z wynikami. Z tego co mi powiedzieli przy odbiorze wyników to wszystko ok. Dwa lata temu miałam łyżeczkowanie z powodu polipa. Teraz te polipy też są na wyniku. Nie ma jednak nic więcej o HPV. Nie ma o dysplazji. Nie wiem więc czy to oznacza, że cytologia była z błędem. Może ktoś mi coś podpowie, proszę. P.S. Do zabiegu łyżeczkowania byłam uśpiona na ok 10 min. Nic nie bolało. A powiem więcej całkowity relaks. Po zabiegu tez nic nie bolało. Trochę krwawiłam 1 dzień a potem tylko plamienie ok 1 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady_margarett
witam dziewczyny. wcześniej udzielałam sie w tematach o problemach z zajściem w ciąże a teraz musze wbic się tutaj. dostałam wezwanie do lekarza i informacje o złych wynikach cytologii. podejrzewam że grupa III bo na większą to chyba za młoda jestem (21 lat). usg i badanie u gienia nie wykazały nic, lekarz powiedział że wszystko czyste i prawidłowe. dlatego nadżerke, torbiele itd wykluczyłam. wiec żyje w niepewności. mam nadzieje tylko ze nie wyląduje w szpitalu. a pytanie mam do was czy fakt, że współżyłam rano, a po południu miałąm badanie mogło miec wpływ na wynik badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia176
@lady_margarett Moim zdaniem miało i jeśli cytologia wyjdzie źle to powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NARKOZA
Sluchajcie moj zabieg sie nie udał i musze miec powtorke :((( Ucieli to co bylo widac, ale niestety reszta poszła dalej i glebiej...to bylo niewidoczne przy kolposkopie, ale dopiero w tej wycietej czesci szyjki macicy bylo widac!!! martus 1989 bardzo Ci wspolczuje. Nie wiem co bym zrobila w takiej sytuacji...w koncu to macica, a Ty jestes jeszcze mloda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuś 1989
Hej dziewczyny ja dzisiaj wyszłam do domu w szpitalu byłam prawie 4 dni masakra miałam wycinany kawałek chorej macicy byłam na sali operacyjnej dostałam znieczulenie od pasa w dół czyli zastrzyk w kręgosłup pózniej leżysz cały dzień jak sparalizowana oczywiście masz zajebany cewnik co rusz kroplówka piguła musi cie myć NIE ZYCZE TEGO NIKOMU . Mam 22 lata a czułam się jak inwalida to co mi wycieli też poszło do badania za 3 tygodnie wyniki a za 4 tygodnie z wynikami do lekarza MASAKRA inaczej tego ująć nie moge. POZDRAWIAM WSZYSTKICH KTÓRZY ODWIEDZAJĄ TĄ STRONE . ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgrabna86
witam was dziewczyny! jestem pierwszy raz na forum i nie wtajemniczona w wyniki badan gdyz zawsze ialam dobre.. nie chce mi sie tez kilku godz spedzac na czytaniu xxxx stron dzi sdzwonila babka z przychodni powiedziala ze wykryto nieprawidlowe komorki mam za 6miesiecy podjac sie leczeniua i potem badanie nie wiem nawet ktora grupe wykryto, czy mam sie obawiac najgorszego??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×